Jabłonowo, Mocne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piecia
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2002.02
    • 3312

    #16
    te butelki są litrowe a piwo z cyklu "wypić aby zaręciło sie w głowie"
    smak jest delikatnie mówiąc nienajlepszy
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • BuR
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2003.01
      • 104

      #17
      tak tak

      No owszem są litrowe. Nie piłmem jeszcze piw z PETów i jak narazie nie zamierzam...:P

      Comment

      • Poznaniak
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.10
        • 84

        #18
        Mnie się trafiło z butelki 0,5. absolutnie nie zalatywało spirytusem, lekko słodkawe, ładny kolor, za to trochę za mało gazu. Piana opadła dość szybko. Ogólnie: 3,75

        Comment

        • Viktor
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          🍼
          • 2002.04
          • 617

          #19
          Piękny bursztynowy kolor, piana drobna, utrzymuje się zaskakująco długo, dobre gazowanie (drobne bąbelki na całej objętośći ), lekki apach chmielowy, goryczka intensywna.

          Moja ocena: [3.55]

          Comment

          • nikita_banita
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.06
            • 1363

            #20
            Mój egzeplarz tego piwka trafiony w butli 0,5l miał 12,1 ekstr. oraz 7,2% obj. alkoholu. Kolor wydał mi się nieco blady, piana dosyć słaba, ale nienajgorsza. W smaku nieco spirytusowe, nieco za mało goryczki jak na mój gust. Zapach niemal w ogóle nie wyczówalny. Idealne piwko do polewania mięska na grillu

            Comment

            • Petrax
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2001.12
              • 662

              #21
              Miejsce zakupu: Poznań, mały sklep spożywczy
              Cena: 1,45 zł
              Opakowanie: bączek 0,33l

              Kolor: jasnobrązowy, typu "słabo naciągnięta herbata"
              Piana: szybko się rozmywa
              Gaz: mało
              Zapach: dwie nuty - kwas chlebowy i cola, nawet przyjemny, ale z zamkniętymi oczami nie powiedziałbym, że to piwo
              Smak: mdłe, brak kwaskowatości, mocna goryczka, ale jakaś taka herbaciana, posmak kwasochlebowy, czuć niestety alkohol, ciężko się pije

              Moja ocena: [3.1]
              Last edited by Petrax; 2003-08-11, 14:30.
              In cervisia veritas
              http://www.ptxc.de.vu
              Пиво - вот мое экотопливо

              Comment

              • Piwofil
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2002.01
                • 907

                #22
                Piłem z bączka 0,33! Piwo wysokoodfermentowywane, cokolwiek to znaczy.
                Przyznam ża mam dość bojaźliwe podejście do tego browaru, zwłaszcza po imperatorach i tygo tyu rzeczach, ale to piwo miło mnie zaskoczyło. Piłem prosto z butelki ale alkohol był niewyczuwalny, smak z delikatną, kawową nutką, ogólnie piwo bardzo przyzwoite, zwłaszcza jeśli chodzi o segment piw mocnych. Dla mnie piwo godne wypicia i polecenia zarazem!
                www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                Comment

                • STRONG1977
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2003.10
                  • 23

                  #23
                  Pije to piwko od pewnego czasu i powiem szczerze bardzo mi smakuje Kupuje je w NETTO po 1,55 zł . Cena bardzo niska a jakość piwa odpowiednia , więc naprawde warto spróbować . Polecam

                  Comment

                  • clarq
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2003.09
                    • 187

                    #24
                    najgorsze piwo dostępne w polsce. już wole Żywca niż to coś. moje miało posmak taniego wina ogólnie nic ciekawego.
                    -------------------
                    Grupie Żywiec mówie stanowcze NIE!
                    Guinnessowi i innym ALE mówie stanowczo TAK!
                    Smacznym piwom (także jasnym) mówie TAK.

                    Comment

                    • mwa
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2003.01
                      • 5071

                      #25
                      Dla mnie mało gazu, piana szybko opadła. Smak mdły, kwasochlebowy, czuć alkohol.

                      Jak za cenę 1,49 przy butelce bezzwrotnej to jeszcze rewelacja.
                      Piwo zakupione w markecie.
                      Pozdrawiam Cię !!!!

                      Comment

                      • becik
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🍼🍼
                        • 2002.07
                        • 14999

                        #26
                        buteka PET, 0.5l, opakowanie PET-a jako PET-a ładne, etykieta, firmowy korek, tłoczona nazwa browaru.
                        Kolor mocno herbaciany, dość dobre nagazowanie ale tylko z początku, później woda, słaby zapach - wysokoodfermentowany , w smaku ledwie przechodzi przez gardło, zero konkretów, coś bezosobowego, za pianę aż 1 gdyz przy nalewaniu była ładna, po 5 minutach nic, zupełnie nic,stoi przede mną to piwo w szklance i wydaje mi się, że to herbatka (nawet śladu po piance na szkle).
                        To piwo i ten browar (oprócz Belfasta)jest dla mnie przykładem na to, że lepiej wypić piwo z giganta niz katować się czymś takim.
                        Aha, moja wersja mocnego posiada 7.2% zaw. alkoholu

                        Moja ocena: [2.475]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • iommi
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.07
                          • 1522

                          #27
                          Trafione w Inter Marche w Rydułtowach, butelka 0,5 l, cena 1,70 zł. Kolorek ładny, głęboki bursztyn, piana pojawia się i znika. W zapachu zdecydowanie wyczuwalna nuta alkoholowa, w smaku to samo. Prócz tego nieokreślona słodycz i śladowa ledwie goryczka.
                          Nic nadzwyczajnego moim zdaniem, ale nadaje się na grzańca. Drugą flaszę wykorzystałem w ten sposób i po dodaniu gotowca Kamisa piło się nawet miło.
                          *****************************

                          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                          *****************************

                          Comment

                          • grzech
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2001.04
                            • 4592

                            #28
                            Jabłonowo przypomniało sobie o istnieniu mojej osoby. Pojawiło się i u mnie.

                            Butelka 0,5 l, bezzwrotna. Moje mocne mia ło 7,2% alkoholu. Kolor ładny - bursztynowy. Piana początkowo w miarę przyzwoita, biała, drobna, z czasem zaczęła udawać pianę na bitterze. Nasycenie CO2 w miarę przyzwoite, nie za duże.Zapach i smak (że zacytuję becika) - ścierkowaty. Jakiś nieprzyjemny zacap walczył ze słodem i umiarkowaną goryczką. Wypiłem, ale do niego nie powrócę.

                            Moja ocena: [3.075]

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2004.01
                              • 4628

                              #29
                              Butelka 0,5l (zwrotna), ew: 12,1%, alk: 7,2% (? - trochę dużo przy takim ekstrakcie). Etykieta czarno-czerwona, typowy jabłonowski owal w motywie, wykonanie w miarę estetyczne.
                              Kolor ogólnie niezły, taki ciemniejszy bursztyn.
                              Pieni się niegwałtownie; piana gęsta i zbita, nie znikająca.
                              Gazu ciut przymało, zwłaszcza pod koniec. Wcześniej widać bąbelki średniej wielkości dostojnie sunące wzwyż.
                              Zapach chmielowo-słodowy, z lekkimi owocowymi akcentami, nie odstrasza.
                              Zbyt słaba goryczka, tłumiona słodowym posmakiem i - owocowymi chyba - kwaskowo-słodkawymi smaczkami. Spirytus niewyczuwalny. Ogólnie smakuje nieźle, aczkolwiek trochę za słodkawe.

                              Z produkcji jabłonowskiej (wyłączając Belfasta, bo on jest bezkonkurencyjny) to chyba najciekawsza propozycja.

                              Moja ocena: [3.575]
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              • piwowar2
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2001.11
                                • 588

                                #30
                                Tez stwierdzam, ze nie zle to piwo. Zastanawia mnie tylko, czy uzyskanie 7,2% alkoholu z 12,1% ekstraktu jest w ogole osiagalne, to znaczy, jest to teoretycznie mozliwe?

                                Comment

                                Przetwarzanie...