Warka, Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika enduro
    "żygawy" - w odniesieniu do zapachu - czuć lekkie "żygi" (czytaj wymiociny), w smaku tak samo.
    Jeśli już ktoś czuje silną potrzebę używania tego typu określeń, nie pisze "rzygi".

    Comment

    • oman
      Junior
      • 03-2006
      • 2

      Jedno z moich ulubionych browarków, ogólnie ja lubie słodkie piwka, wiec pijam Warke Jasna jak i Stronga, a ze Jasne Pełne jest bardziej "delikatniejsze" od Stronga, wiec popijam moja Wareczke. Mieszkam w Elblągu i jakos do tej pory nie spotkalem sie z Warka Jasna z browara Elbląskego, wszystkie zakupione przeze mnie piwka pochodziły i pochadzą z Żywca. A co do smaku = jest ono jak najbardziej "piwne" co oznacza ze takie jak ja lubie, lekka gorycz, średnio-mocno gazowane, a za pianka nigdy nie przepadalem, choc zawsze to ladnie wyglada, to jej nie potrzebuje

      Comment

      • adamb
        Junior
        • 12-2003
        • 5

        Warka - uznanie w Wielkopolsce. Mi odpowiadają piwa słodkawe, więc Warce niczego zarzucić nie mogę. W skrócie rewelacja, a po dzisiejszej informacji, Warka ląduje na pozycji numer 1 w moim Menu.

        Comment

        • pawelek59
          Senior
          • 04-2003
          • 195

          A widziałeś kiedyś taaaką pianę!!!!!

          Comment

          • arcy
            Senior
            • 07-2002
            • 7538

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adamb
            Warka - uznanie w Wielkopolsce. Mi odpowiadają piwa słodkawe, więc Warce niczego zarzucić nie mogę. W skrócie rewelacja, a po dzisiejszej informacji, Warka ląduje na pozycji numer 1 w moim Menu.
            Przyjmij wyrazy głębokiego współczucia.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adamb
              Warka - uznanie w Wielkopolsce. Mi odpowiadają piwa słodkawe, więc Warce niczego zarzucić nie mogę. W skrócie rewelacja, a po dzisiejszej informacji, Warka ląduje na pozycji numer 1 w moim Menu.
              Po jakiej informacji?Sponsoring Lecha?Czy Ty masz swoje zdanie,czy tylko jesteś sterowany reklamami?Według mnie piwo reklamowane przez Dudka jest niestety bardzo ,ale to bardzo cieniutkie w smaku(jeżeli można w ogóle mówic o jakimkolwiek smaku...)


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • j_wayne
                Junior
                • 10-2005
                • 27

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor jest jasno złoty, a klarowność bez zarzutu. [4]
                Piana: Piana jest średniopęcherzykowa i niestety bardzo ale to bardzo szybko opada nie pozostawiając śladu na szkle. [2]
                Zapach: Zapach mocno słodowy. [3.5]
                Smak: Bardzo lekka goryczka i trochę mocniejsza słodycz. Tak można krótko opisac to piwo. Ogólnie nie lubie słodkich piw, ale to nie jest w sumie takie złe. Najlepiej smakuje mocno schłodzone wtedy jakby goryczka przybierała na mocy [3.5]
                Wysycenie: Jest troszeczkę za małe. [4]
                Opakowanie: Etykieta wiele brzydsza od poprzedniej. Brakuje mi tu wizerunku Kazia Pułaskiego, a także podanego ekstraktu. [3.5]
                Uwagi: Dawniej wareckie piwo było o niebo lepsze od dziszejszego.

                Moja ocena: [3.4]

                Comment

                • babalumek
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 1207

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                  Z moich doświadczeń wynika,żelepsze piwa lane są zazwyczaj tańsze niż Warka.
                  Zależy co się ma w okolicy. Często jest tak że z wiadomych powodów w knajpie jest dostępny tylko Żywiec i Warka. Żywiec jak pisałem zawsze droższy więc czasami trzeba wybrać Warke. Jak się nie ma co się lubi to się pije co się ma...
                  MRKS Kuźnia Jawor

                  WTS Sparta Wrocław

                  Comment

                  • skandal
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1439

                    W niedziele będąc na koncercie w klubie gdzie była dostępna tylko Warka, Żywiec i Heniek byłem zmuszony wypić ten "zacny" trunek. Takiego badziewia to dawno nie piłem. Nie dość że przechłodzone i przegazowane (ale to nie wina browaru) to jeszcze cierpkie i bez jakichkolwiek aromatów. Po 3 i na szczęście ostatnim piwie miałem wypaloną gębę i marzyłem tylko o przepłukaniu ust czymś normalny. No może Polska i Dudek docenili, ja niestety będe czarną owcą i wypne się po raz kolejny na Grupe Żywiec.

                    Comment

                    • Scriptus
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 189

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny, klarowny, złocisty kolor, w sam raz dla dwunastki [5]
                      Piana: Z początku duża i burzliwa, średniopęcherzykowa, szybko zsiada się do cieniutkiego kożuszka. [4]
                      Zapach: słodowy z domieszką chmielowego, standart, nic więcej. [4]
                      Smak: Smak słodowy, goryczka trochę za słaba, jednak taki jest charakter tego piwa. Ogólnie, ocena dobra, wskutek przyzwyczajenia, do tego stylu piwa musiałem się przyzwyczaić kiedyś tam, w stanie wojennym bo nie było innego. Lubiłem go wtedy, lubię i teraz, choć w innych piwach mi taka słodycz przeszkadza. [4.5]
                      Wysycenie: Mogłoby być troszkę większe, ale może być. Piankowy kożuszek utrzymuje do końca, bąbelki się podnoszą, w innym piwie bym to skrytykował, to jest dla mnie trochę "kultowe", więc i "old fashioned" wysycenie toleruję [4.5]
                      Opakowanie: całkiem czerwona puszka (o etykietce napiszę, jak wypiję z butelki) rzuca się w oczy, jest wyjątkowa, choć niezbyt wyszukana. wszystkie niezbędne informacje są, zatem ocena pozytywna [4.5]
                      Uwagi: Lubię wareckie piwka, są zawsze dobre, bez niespodzianek, ot, po prostu marka.

                      Moja ocena: [4.3]
                      Nic lepszego od Brackiego :)

                      Comment

                      • wedge7
                        Senior
                        • 01-2007
                        • 217

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złoty; klarowny [5]
                        Piana: pojawia się i znika, tylko przez krótki czas obecna była jako drobny pierścień [2]
                        Zapach: dość intensywny; goryczkowo słodowy [3.5]
                        Smak: intensywnie goryczkowy; goryczka po pewnym czasie zanika; niezbyt smaczne [2.5]
                        Wysycenie: w porządku; sporo gazu - na pewno nie zabraknie go przez cały czas degustacji [4.5]
                        Opakowanie: butelka z charakterystyczną etykietą i czerwoną kolorystyką; wykonanie poprawne [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.1]

                        Comment

                        • babalumek
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1207

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciut jakby ciemniejszy od typowego pilsa. Nie wygląda źle. [3.5]
                          Piana: Typowy koncerniak. Piana trochę jakby środka do czyszczenia. Znika dość szybko. [2]
                          Zapach: W zasadzie piwa nie wącham Zapach typowy dla tego gatunku piwa, niczym się nie wyróżnia. [3]
                          Smak: Z buletki i puszki - dla mnie nie do wypicia. Ciężki, siedzący długo w głowie. Z beczki czasem są sytuację że muszę wypić. Jak jest dobrze schłodzone to jakoś to wchłaniam. I za to 0,5 pkt. [1.5]
                          Wysycenie: Troszkę mocne, jak to w koncerniakach. [2.5]
                          Opakowanie: Oceniając całość co prezentuje browar, jest dopracowane. Brakuje jakichś markowych kufli, szklanki i polewaki firmowe. Butelki i puszki się wyróżniają. [4]
                          Uwagi: Biorę to piwo w ostatecznej konieczności. Preferuję lane, a często jest tak że w ofercie Warka i Żywiec, przy czym to drugie wyraźnie droższe. Przy butelkowych Żubrach, Tatrach i innych wynalazkach nie ma wyjścia... Podle się czasem czuję

                          Moja ocena: [2.35]
                          MRKS Kuźnia Jawor

                          WTS Sparta Wrocław

                          Comment

                          • Jarek191
                            Member
                            • 02-2006
                            • 85

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: lekko bursztynowa barwa [4]
                            Piana: na początku całkiem okazała, ale szybko opada [3.5]
                            Zapach: niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale jest przyjemny [4]
                            Smak: smak dużo lepszy od konkurentów z półki z dużych browarów [4]
                            Wysycenie: na początku przyzwoite, później brak [3.5]
                            Opakowanie: Przyjemna graficznie butelka, bez zbędnych bajerów [4]
                            Uwagi: Z masowych produkcji browarów, poza żubrem najlepsze
                            Moja ocena: [3.925]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                            Art, Admin

                            ---------------

                            Comment

                            • satyrus
                              Junior
                              • 06-2007
                              • 20

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: za słaby [2.5]
                              Piana: jaka piana??? nic nie widzialem [1]
                              Zapach: jaKpiwo z bierdonki... [1.5]
                              Smak: niczym się nie wyróżnia ale i nie jest zły [4]
                              Wysycenie: OK [3]
                              Opakowanie: mojemu koledze sie nie podoba a mi sie podoba ;p [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [2.7]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Brak próby opisu smaku i zapachu
                              Art, Admin

                              ---------------

                              Comment

                              • rafi_
                                Member
                                • 05-2005
                                • 58

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: słomka, odrobine za jasne, sugeruje wodnistosc [3.5]
                                Piana: z poczatku duza, gruboziarnista, redukuje sie do obraczki a potem do zera [2.5]
                                Zapach: w miare przyjemny [4]
                                Smak: Jak na piwa koncernowe rtzyma jeszce jakis poziom, chociaz brakuje mu glebi smaku. Przy pierwszych lykach mocno wyczuwalny alkohol [4]
                                Wysycenie: moglo by byc wieksze [4]
                                Opakowanie: ładne, stylwe, ale brak ekstraktu [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.85]

                                Comment

                                Przetwarzanie...