Brok, Export

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bob1969
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2008.02
    • 170

    #91
    Pojawiła się wersja 0,66 L w butelce PET. Całkiem mniam za 2,49 zł.

    PS.Czy ktoś może rozszyfrować te VAN PUR-owe nadruki z nr serii - tzn. gdzie warzone.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2009.11
      • 6322

      #92
      Całkiem przyswajalne "te piwo" z Broka...

      Pewnie nie na długo ale teraz jest pijalne... póki co to można pić /w tej klasie/ i oczywiście w potrzebie...

      Ja piłem z PET'a 0,66 i kupiłem go w Żabce... /piłem w szkle oczywiście/

      Piana nie specjalna, gaz mocny, zapach lepszy od niejednego tzw "dobrego" piwa /w tej klasie/ smak... jak za dawnego Broka... słód i chmiel z dobrym gazem...
      dawniej mi smakował... zapamiętam na przyszłość że nie jest złe... do czasu prawdopodobnego tradycyjnie pogorszenia...
      Attached Files

      Comment

      • Mastermind1
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2013.02
        • 248

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox
        Całkiem przyswajalne "te piwo" z Broka...

        Pewnie nie na długo ale teraz jest pijalne... póki co to można pić /w tej klasie/ ...
        Piana nie specjalna, gaz mocny, zapach lepszy od niejednego tzw "dobrego" piwa /w tej klasie/ smak... jak za dawnego Broka... słód i chmiel z dobrym gazem...
        dawniej mi smakował... zapamiętam na przyszłość że nie jest złe... do czasu prawdopodobnego tradycyjnie pogorszenia...
        Z moich doświadczeń wynika, że w ostatnich latach BROK Export jest piwem powtarzalnym pod względem smaku poszczególnych warek. Jak na piwo koncernowe przystało.

        Comment

        • Sekator
          Porucznik Browarny Tester
          • 2013.06
          • 269

          #94
          Piana całkiem obfita. Po otwarciu, z butelki wydobył się bliżej nie określony smród. Przy wąchaniu ze szklanki nie było po nim śladu, słód i lekkie utlenienie. Piwo o słabej goryczce i wysokim wysyceniu. Mimo to pijalny i całkiem treściwy jak na koncernowego lagera.
          http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

          Comment

          • Mario_Lopez
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2009.08
            • 991

            #95
            Piwo dostępne również w PETach o pojemności 500 ml.

            Rozwodzić się jednak nie ma nad czym
            Last edited by Mario_Lopez; 2013-11-28, 12:46.
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • WojciechT
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2012.09
              • 2546

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bladozłoty. [4.5]
              Piana: Zakakująco wysoka i trwała. Bielutka, drobnopęcherzykowa, utrzymuje się średnio długo. [4]
              Zapach: Skunks, lekka metalczność, jakaś słodowość. Bardzo niewyraźny. [3]
              Smak: Kwaskowata woda ze słodowym posmakiem. I tyle. Piwo obojętne moim kubkom smakowym. [2.5]
              Wysycenie: Zaraz wybuchnę. [4]
              Opakowanie: Zielony PET. Co za szatan wpadł na taki pomysł? Skład podany. Informacji bardzo mało. [2]
              Uwagi: Szczerze mówiąc spodziewałem się, że będzie nieco lepsze.

              Moja ocena: [2.975]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2009.11
                • 6322

                #97
                Awaryjne za 2 zł /660 ml/ jest niezłym pomysłem.

                Piwo jest słodowe, lekko goryczkowe, słodkawe, lekko zbożowe.
                Nie ma nieprzyjemnych smaków owocowych, za to gazu jest jak dla dwóch piw.
                Skunksa wiele nie było może dlatego że piwo było w folii 6-paka i "zacienionej półce".

                Grafika bez zmian.
                Last edited by Javox; 2014-09-22, 08:37.

                Comment

                • AaLeX
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  🥛🥛🥛
                  • 2011.07
                  • 646

                  #98
                  Piwo kupiłem za 2,59zł w gliwickim e.leclercu. Piwo całkiem przyjazne, ma gęstą, długo trzymającą się pianę, ładny złoty kolor, w smaku dominuje słód na końcu delikatna goryczka. Przede wszystkim jest mocno wyczuwany smak, co mnie pozytywnie zaskoczyło. Butelka zielona, etykieta bardzo ładna, niewiele zmieniona od poprzedniego wydania Broka. Jest informacja producenta Van Pur, Browar w Koszalinie, przynajmniej wiemy gdzie ważą piwo. DLa mnie mocne 4/6.

                  Comment

                  • Pivotal
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2013.05
                    • 671

                    #99
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złocisty, przejrzysty z drobinkami. [3]
                    Piana: Wysoka, biała, pęcherzyki różnej wielkości z przewagą małych, trochę obkleja szkło, niezbyt trwała, pozostała do końca. [3]
                    Zapach: Słodowy oraz zbożowy o średniej mocy... okej. [2.5]
                    Smak: Słodowy, zbożowy z delikatnym kwaskiem... Goryczka była znikoma, a po niej utrzymał się przez chwilę posmak zbożowo-słodowy. [3.5]
                    Wysycenie: W porządku, utrzymało się do końca w zadowalającej ilości. [4]
                    Opakowanie: Zielona butelka z fajnymi, klasycznymi etykietami... podany skład (w składzie m.in. kukurydza), nie ma ekstraktu, kapsel z nadrukiem. [3.5]
                    Uwagi: Warka do 8.03.2017, wypite 23.05'16. W sumie, to źle nie jest, kukurydza objawia się w zbożowej postaci, a nie jak niekiedy w słodkiej jak woda z konserwowej kukurydzy. **175**

                    Moja ocena: [3.1]

                    Comment

                    • AaLeX
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      🥛🥛🥛
                      • 2011.07
                      • 646

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny, złoty, klarowny. [5]
                      Piana: Gęsta, utrzymała się dłuższą chwilkę, bez zarzutu. [5]
                      Zapach: Słód i trochę metaliczności. [3.5]
                      Smak: Dobre piwo o wyrazistym smaku. Dominuje słód który przeplata się na końcu z dość ciekawą choć delikatną goryczką. Piwo zaskakuje smakiem, nie jest wodniste, fajnie gasi pragnienie. [4.5]
                      Wysycenie: Duże, trochę za duże. [4]
                      Opakowanie: Bardzo ładna zielona butelka z ładną dopasowaną do całości etykietą. Plus za informację o rozlewaniu przez browar Koszalin (Van Pur powinien na każdym piwie zamieszczać taką informację). Skład podany (ciekawostka - kukurydza przed chmielem), brak podanego ekstraktu. [4]
                      Uwagi: Powrót po niespełna roku do tego piwa i nadal pozytywnie zaskakuje swoim wyrazistym smakiem. W niedalekim leclercu można je kupić za 2,59zł/butelka szklana 0,5, co jest niezłą ceną w stosunku do jakości. Piwo nadal trzyma swój poziom i to wielki plus dla Koszalina. Polecam.

                      Moja ocena: [4.175]

                      Comment

                      • MaddDogg
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2017.12
                        • 9

                        Piłem kilka dni temu Broka kupionego w Biedronce za 2.19 zł i szczerze mówiąc uważam ,że po usunięciu kukurydzy ze składu smak się poprawił. Nie ma już tej niefajnej słodyczy a doszła przyjemna goryczka.

                        Comment

                        Przetwarzanie...