Fortuna, Czarne Miodowe

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 09-2005
    • 9776

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny, rubinowo-wiśniowy, na pewno nie czarny, stąd obniżona punktacja. [4]
    Piana: Gęsta, kremowa, prawie a la Guinness. Powoli równomiernie opada. [4.5]
    Zapach: Za słaby. Palony słód, trochę miodu (może to soogestia?). [3.5]
    Smak: Smak zdominowany przez nuty palonego słodu. W podniebienie uderza miód. Za mocno uderza. Wręcz wali... [3]
    Wysycenie: Wysycenie słabe, może mocniejsze pozwoliłoby nie dać się zasłodzić? [2]
    Opakowanie: Kapsel "firmowy", info podane, OK. Etykieta trochę mało czytelna, jak zwykle brakuje mi "smoczego pierwiastka". [3.5]
    Uwagi: Nie jestem Kubusiem Puchatkiem.
    Jeśli miałem wątpliwości (porównując gabaryty), to teraz wszystko jest jasne.
    MJUT (jak napisałby w/w K.P.) nie jest koniecznym składnikiem piwa...

    Moja ocena: [3.35]

    Comment

    • Bombadil13
      Major Piwnych Rewolucji
      • 05-2005
      • 2479

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
      jak zwykle brakuje mi "smoczego pierwiastka"
      e tam... czepiasz się
      Przeca nie nazywa się ono MIODNY SMOK ino Czarne Miodowe. Po ki diabeł tam smok?
      Poszukuję

      Comment

      • bury_wilk
        Major Piwnych Rewolucji
        • 01-2004
        • 2655

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny, ciemny rubin, może nawet trochę ciemniejszy niż ciemny, ale jeszcze ciemny za mało [4]
        Piana: Beżowawa, gruboziarnista i nie bardzo niestety trwała. [3]
        Zapach: Dość oryginalny, trochę jakby palony, trochę jek kit pszczeli [4]
        Smak: Bardzo ciekawy, nie za słodki, dominuje posmak palonego ziarna (no nie wiem, żyta?) i coś, co leży w gestii pszczół, miód, lub może bardziej (jak sugeruje moja Gwiazda) kit pszczeli. Goryczka lekka, ale stanowi ważny element smaku. [4.5]
        Wysycenie: Nie za duże, ale chyba takie akurat pasuje. [4]
        Opakowanie: Estetyczne, wpasowane w koncepcję innych piw tego browaru, ale mogłoby być bardziej "miodowe". [4]
        Uwagi: Oryginalne piwo i do tego smaczne. Szkoda, że tak trudno dostępne

        Moja ocena: [4.1]
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: brązowo-hebanowy, klarowne [5]
          Piana: marniutka, szybko opada, zostaje tylko malutki krążek wokół szkła, drobna, ciemno-beżowa [3]
          Zapach: słodkawy z nutką owocową i delikatnym zapachem fermentacji [4]
          Smak: bardzo wytrawne, goryczka bardziej owocowa niz chmielowa połączona z wyczuwalnym posmakiem miodu, nie natarczywym tylko delikatnie komponujacym się z pozostałymi składnikami [4]
          Wysycenie: jak dla mnie troche za duze [4]
          Opakowanie: bez zarzutu, ładna etykieta, firmowa kapsel [5]
          Uwagi: Jak dla mnie najlepsze piwo miodowe, miód nie jest natarczywy, nie wychodzi na pierwszy plan jest jedynietłem do podstawowego smaku. Zakupione w "Joli"

          Moja ocena: [4]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Jaroslav
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            🍼
            • 10-2005
            • 967

            #20
            Fotka:
            Attached Files

            Comment

            • lzkamil
              Major Piwnych Rewolucji
              • 01-2003
              • 3611

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnobrązowy, może rzeczywiście zgodnie z opisem lekko zmętnione [5]
              Piana: wysoka, drobnobąbelkowa, dosyć trwała, obrączka trzyma się do końca [4]
              Zapach: głównie miodowy, słodowy, intensywny [4]
              Smak: pierwsza nuta słodkawo-miodowa, przechodzi w smak mniej słodki a bardziej słodowy, ciemny, do tego dochodzi wyraźna goryczka, pod koniec wraca początkowa słodka nutka (pite na chłodno jest bardziej wytrawne, "osładza się" w miarę wzrostu temperatury), bardzo treściwe w kategorii piwo miodowe zasługuje na wysoką ocenę [4.5]
              Wysycenie: niewielkie, może jakby było większe to by łatwiej wchodziło przy swojej wysokiej treściwości i "gęstości" [3.5]
              Opakowanie: dopasowane do typu piwa chociaż napisy trochę nieczytelne przy tej kolorystyce, mimo wszystko lepsze niż bohomazowata (w mojej opinii) smocza seria, wszystkie informacje podane [4]
              Uwagi: z łódzkiego Zofmaru

              Moja ocena: [4.225]
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • Samoglow
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 07-2007
                • 606

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo szlachetny, ciemny, małoprzezroczysty. Ten matowy odcień pochodzi prawdopodobnie od [5]
                Piana: Idealna! Ciemnokremowa, drobniutka, długo utrzymuje się w szklance [5]
                Zapach: Wyjątkowo miły, czuć karmel, słód i miód, wszystko pięknie skomponowane. [5]
                Smak: Świetny, lecz moim zdaniem odrobinę za lekki. Wolałbym, aby ekstrakt takiego piwa była na poziomie 15%. 12,2% to ciut za mało. [4]
                Wysycenie: W sumie wystarczające, ale odrobinkę więcej by nie zaszkodziło. [4]
                Opakowanie: Bardzo eleganckie. Nic dodać niż ująć. Ogólnie Fortuna staje na wysokości zadania ze swoimi opakowaniami. [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.55]

                Comment

                • Pawelord2
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 05-2007
                  • 133

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarne, ciemna wiśnia pod światło [5]
                  Piana: Wybitnie trwała i kremowa, lekko brunatna [5]
                  Zapach: Niezbyt wyraźny, ale z tego co się da wyczuć przebija miód i słód [4]
                  Smak: Słodkie jak na mnie trochę za bardzo, ale w końcu to piwo miodowe. Dobrze czuć palone słody i miód. [4]
                  Wysycenie: Bardzo delikatne, aż za bardzo. Może to celowy zabieg, ale ja chętnie bym spróbował tego piwa z bąbelkami. [3]
                  Opakowanie: Czerń i złoto, firmowy kapselek. Podoba się. [5]
                  Uwagi: Po poprzednim dosyć traumatycznym zderzeniu z Ciechanem Miodowym, to piwo wydało mi się nieporównywalnie lepsze. Mniej miodu, a więcej piwa. Nie jestem fanem piw miodowych ale to będę mile wspominał.

                  Moja ocena: [4.15]

                  Comment

                  • Bud
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 03-2005
                    • 8

                    #24
                    Jeszcze lepsze niz czarny smok. Z calej serii nie smakuje mi tylko czerwony smok. Tzn nie moze mi nie smakowac bo piwo zawsze jest dobre tylko z calej tej serii czerwony jest na koncu

                    Comment

                    • Baylay
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 10-2007
                      • 1

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny [4.5]
                      Piana: Ciemna,kremowa , idealna [5]
                      Zapach: Miodowy [4.5]
                      Smak: Słodkawy , choć miód nie "zabija" piwnych smaków , lecz pojawia się w tle [5]
                      Wysycenie: Niezby duże , lecz wystarczające dla tego piwa [4.5]
                      Opakowanie: Sympatyczne ,pasujedo całej lini piw Fortuny [5]
                      Uwagi: Od niedawna jedno z moich ulubionych piw smakowych. Moim zdaniem bije na głowę Ciechana Miodowego. Zakupione w Krakowie w sklepie Karafka na ul. Chmieleniec

                      Moja ocena: [4.775]

                      Comment

                      • Samoglow
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 07-2007
                        • 606

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękny, ciemny, głęgoki kolor z wiśniowymi refleksami. Ideał. [5]
                        Piana: Rośnie dość wysoko, jest ciemno kremowa, drobna i długo pozostaje w kuflu. Pozostawia również wiele śladów. [4.5]
                        Zapach: Głęboki, piękny, palono - słodowo - miodowy. Jest niezwykły. Nie czuć sztuczności jak w Jabłonowie Miodowym (FUJ) . Tu jest cudnie. [5]
                        Smak: To chyba najlepsze aromatyzowane piwo na rynku. Wolę go od Ciechana (choć i za nim bardzo przepadam). Smak bardzo głęboki, słodowy, karmelowy, czuć sporp miodu. Jest nieco słodsze, ale bez przesady. Goryczka idealnie go uzupełnia. Można pić i pić. [5]
                        Wysycenie: Bardzo dobre, ale momentami odrobiną za duże. Chociaż gdyby nie to, to wypiłbym tej pyszności za dużo [4.5]
                        Opakowanie: Jak zwykle u Fortuny - pełna elegancja i info. Gratuluję klasy temu browarowi. [5]
                        Uwagi: Chyba najlepsze piwo aromatyzowane w kraju. Piję go na zmianę z Ciechanem Miodowym, ale smakuje mi jeszcze bardziej. Cudo. Tylko cena zarówno jednego, jak i drugiego jest stanowczo za wysoka.

                        Moja ocena: [4.925]

                        Comment

                        • pierotez
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 08-2008
                          • 46

                          #27
                          O! słodkie => O! miodowe => o czarne, jakieś karmelkowe / koloru czarno-wiśniowego
                          Dominacja słodkości, chmielu mało ale niezłe
                          Attached Files

                          Comment

                          • skitof
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 11-2007
                            • 2478

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piwo jest rzeczywiście niemal czarne, choć patrząc pod światło widać przesmyki klarownego rubinu [4]
                            Piana: Piana jest średnioobfita i średniogęsta, ale tworzy ładną długotrwałą koronę koloru cafe latte [3.5]
                            Zapach: Zapach nie jest zbyt intensywny, da się wyczuć jedynie delikatny słód karmelowy z domieszką miodu [3]
                            Smak: Istnienie takie niszowego piwa na polskim rynku jest już godne pochwały, bo nie ma takowych wiele. Tym niemniej posiada ono w moim mniemaniu zbyt intensywny aromat słodyczy, który na szczęście przyjemnie miesza się ze smakiem karmelu i kawy. Sam posmak miodu nie jest nazbyt wyrazisty, jest on po prostu stonowany i uwypuklony słodyczą [3]
                            Wysycenie: Nasycenie tego piwa jest dość duże, ale to mu dobrze robi, bo aromat słodyczy, kawy, karmelu, miodu przydaje wrażenia treściwości, którą dwutlenek węgle nieco łagodzi. [4]
                            Opakowanie: Wyrazista etykieta z wszelkimi informacjami, włącznie z rodzajem użytych słodów [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.2]

                            Comment

                            • Scriptus
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 04-2006
                              • 189

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarne z rubinowymi przebłyskami, ładne [5]
                              Piana: Nie utworzyła sie duża pianka, a ta, co była, szybko zniknęła [3]
                              Zapach: Wyraźny miodowy, podpalany, karmelowy, plus chmiel z dodatkiem słodowego, ładnie zharmonizowany, dlatego oceniam wysoko [5]
                              Smak: Słodki, może nawet trochę za bardzo, wyraźna chmielowa goryczka, jednak to przyjemny smak, orzeźwiający, mimo to raczej nie przypomina niczego, co znam, poza napojami kolorowymi [4]
                              Wysycenie: Wysycenie w porządku , w smaku, jak należy, ale piany nie wypracowuje żadnej [4]
                              Opakowanie: Ładna etykietka, dobrze skomponowana, pasująca do serii, komplet informacji [4.5]
                              Uwagi: Jeszcze jedno piwko dla naszych słodkich kobietek pijących z nami piwko... zamiast tradycyjnego pstrąga z sokiem malinowym ))

                              Moja ocena: [4.325]
                              Nic lepszego od Brackiego :)

                              Comment

                              • Maciej80
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 11-2008
                                • 9

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: piękny, ciemny rubinowy. Kolor ciemny wynika prawdopodobnie z dodania karmelu. [4.5]
                                Piana: piękne małe pęcherzyki, ale szkoda że pianka dość szybka znika [3.5]
                                Zapach: po otwarciu intensywnie czuć zapach miodu i karmelu; zapach utrzymuje się do końca spożycia. [4]
                                Smak: bogaty, czuć lekko przypalony karmel, naturalny miód (nie jakieś tam sztuczne aromaty) i przez to wszystko przebija się goryczka, [4.5]
                                Wysycenie: bardzo delikatne, mogło by być odrobinę mocniejsze, wtedy piwo byłoby bardziej rześkie, a tak jest lekko zamulone słodyczą [4]
                                Opakowanie: utrzymane w kolorystyce jak sama nazwa wskazuje-czarnym i miodowym; kontretykieta mogłaby mieć trochę bardziej wyraźną czcionkę [4.5]
                                Uwagi: na pewno jeszcze nie raz wypiję

                                Moja ocena: [4.2]
                                __________________
                                Poszukuję wszelkich pamiątek piwnych z BROWARóW BYDGOSKICH -Kujawiak - szkła, etykiet, podstawek, reklam, otwieraczy itp., a nawet zdjęć z tego browaru i ogólnie wszystkiego co było z tym browarem związane.

                                Comment

                                Przetwarzanie...