Kormoran, Irish Beer

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rogerson
    Porucznik Browarny Tester
    • 08-2012
    • 421

    Pamiętam kiedy mój ojciec pierwszy raz przywiózł IB do domu na próbę, w zamian za nieodżałowanego Okocima Palonego, no i do dziś wyrób Kormorana jest moim ulubionym piwem na wszystkie okazje.

    Jest to jedno z tych piw, które od samego początku trzymają stały, wysoki poziom i kupując je wiadomo czego można się spodziewać.

    Comment

    • patyczek
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 01-2013
      • 220

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mahoń, klarowny. [4.5]
      Piana: Wysoka, zwarta, średnio pęcherzykowa, stosunkowo trwała, zostawia na szkle sporo kropek i plamek. [4]
      Zapach: Słabo wyczuwalny - palone słody, kawa, gorzka czekolada, ciemne pieczywo. [4]
      Smak: Tu także królują karmel i kawa, ale raczej zbożowa. Są nadto suszone śliwki, rodzynki i orzechy. Czuję też toffi. Piwo jest słodkawe i kwaskowe jednocześnie. Na moment pojawia się lekko wytrawna goryczka, ale przesłania ją skutecznie słodycz. [3.5]
      Wysycenie: W normie. [4]
      Opakowanie: Kiepski dobór kolorów, grafika nieczytelna, kapsel firmowy, informacje wystarczające. Całość mało przekonująca i zamazana. Jedna z najsłabszych etykiet Kormorana. [3.5]
      Uwagi: Data spożycia do 28.08.2013. Solidny ciemniak, dosyć treściwy i rozgrzewający, raczej deserowy, ponieważ jak dla mnie jest nieco za słodki.

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • krzychu_michu
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 03-2013
        • 48

        Kolor ciemny kasztan, ciut wiśnia, piana wielgaśna, drobniutka kremowa znika dość szybko (szkoda czasu na czekanie aż opadnie) ale zostaje kożuszek i zacieki na szkle; zapach klimaty palone, słód, kawa i karmel; smak: kawa, karmel, wyczuwalna wyraźnie goryczka, słodkawe nie słodkie, czuć leciutki alkohol w smaku, można pić i pić do upadłego a niewiele do tego potrzeba. Voltaż średniowysoki (6,5%) ale zaiste kopie mocno. Od dziś mój ulubiony ciemniak ex aequo z amberowym koźlakiem. Bynajmniej nie dlatego, że kopie ale że smakuje. Z racji smaku i ceny będzie mi często zastępować porter warmiński Termin do 14.01.2014 kupiony zupełnie przypadkowo na próbę za 4 zł w pewnym markecie na "C".

        Comment

        • Blachowski
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 09-2013
          • 13

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor pod światło ciemno-rubinowy, bardzo mocna "herbata", szlachetny, klarowany. [5]
          Piana: Piana biszkoptowa, crema z espresso, średnio-pęcherzykowa, obfita, stosunkowo szybko znika, słabo oblepia szkło [3]
          Zapach: Wyraźny i intensywny aromat palonego słodu, delikatne nuty gorzkiej czekolady, kawy zbożowej [4]
          Smak: Na pierwszym planie palony słód, bardzo dobrze wkomponowany, posmak gorzkiej czekolady - przyjemny. Po chwili dochodzi "nieśmiały" smak nuty etylowej. Na języku zostawia delikatne uczucie cierpkości (jak po nadmiarze gorzkiej czekolady). Piwo w miarę treściwe, bardzo pijalne. [3.5]
          Wysycenie: Średnio-wysokie, dla mnie idealne do takiego piwa. [5]
          Opakowanie: Brązowa butelka. Etykieta w kolorze zielonym, przedstawia średniowieczną biesiadę. Na głównym planie trubadur z harfą - bardzo klimatyczna. Kontr etykieta - ładny layout i czcionka, informacje o objętości alk., pojemności butelki, data przydatności. Brak stopni Blg i zalecanej temperatury podawania. [4]
          Uwagi: Jak dla mnie piwo pijalne, ale główną jego wadą, która mnie "uderzyła" najmocniej jest słabo przykryty posmak alkoholowy. Można go wyczuć już po pierwszym, drugim łyku. Jak na piwo 6,5% można było to lepiej w komponować.

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • kielex69
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 12-2013
            • 17

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny [4.5]
            Piana: wysoka, trwała [4]
            Zapach: lekki karmel [4.5]
            Smak: lekki karmel, palność, przyjemna goryczka [4.5]
            Wysycenie: spore [4]
            Opakowanie: zielona klimatyczna etykieta [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.4]

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 02-2001
              • 23854

              Proszę oceniać mniej lakonicznie.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Marcin_wc
                Major Piwnych Rewolucji
                • 09-2005
                • 2115

                Ja z tej oceny dowiedziałem się więcej niż z niejednego forumowego "poematu" o piwie.

                Comment

                • Seta
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 10-2002
                  • 6964

                  To inne oceny tego użytkownika na pewno też Ci się spodobają. Miłej lektury (znajdź 7 szczegółów...).
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • Marcin_wc
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 09-2005
                    • 2115

                    Ja tak na początku oceniałem Ambera, bo to było moje pierwsze piwo. Zobaczymy jak dalej będzie wyglądała twórczość tego użytkownika.

                    Comment

                    • Seta
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 10-2002
                      • 6964

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarne, rubinowe refleksy, klarowne, bardzo ładny. [5]
                      Piana: Beżowawa, lekko oblepiająca szkło, gęsta, ale słaba trwałość (szkoda) - zostaje obrączka. [3.5]
                      Zapach: Kawowo-winny. Ładny. Wraz z ocieplaniem coraz bardziej kawowy. [4]
                      Smak: Mała pełnia, średni kwasek, lekka palność, wyraźna gorzka czekolada w finiszu. Czyste, mocno pijalne, smaczne, stoutowe. [4]
                      Wysycenie: Średnie, może ciut za duże. [4]
                      Opakowanie: Niezłe, nazwa trochę z poślada, informacje OK. [4]
                      Uwagi: 22.07.2014. Bardzo dawno temu piłem. Jestem w szoku! Świetne piwo!

                      Moja ocena: [4]
                      Last edited by Seta; 20-02-2014, 20:41.
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • chechaouen
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼🍼
                        • 01-2011
                        • 1180

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny rubin. Ładna barwa [4.5]
                        Piana: Obfita, całkiem trwała. Fajnie puszysta. Oblepia szkło do sameko końca [5]
                        Zapach: Przyjemny. Wyraźny aromat czekolady nasączony owocową nutą, chyba wiśnią albo może śliwką. Palonych klimatów mniej, sporo jest też delikatnego słodkawego karmelu. Czuję tez jakby subtelną nutkę orzechową. Fajny zapach, ale mógłby być nieco bardziej wyrazisty [4]
                        Smak: Tak jak w zapachu sporo jest czekolady. W smaku jeszcze więcej owocowych nut niż w zapachu. Wiśnia, śliwka... Do tego sporo karmelu. Paloność jest, ale umiarkowana, schowana. Ogólnie bardzo fajna, pełna, ale zarazem delikatna kompozycja. I jak na tak wysoki woltaż, to procenty świetnie ukryte, w ogóle ich nie czuć w smaku. Bardzo udany treściwy ciemniak [4.5]
                        Wysycenie: Odpowiednie [5]
                        Opakowanie: OK [4]
                        Uwagi: Piwo z datą 22.08.2014

                        Moja ocena: [4.375]

                        Comment

                        • Pivotal
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 05-2013
                          • 671

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny brąz,pod światło dojrzały kasztan. Piwo przejrzyste,drobinek jakoś nie dostrzegłem. [4.5]
                          Piana: Jasnobrązowa,przez cztery minuty bardzo wysoka,później opadła do 0.5 cm. Osadzała się na ściankach. [4]
                          Zapach: Przyjemny i dość mocny. Czarna czekolada,karmel,słód,kakao,śliwki w czekoladzie. [3.5]
                          Smak: Czarnej czekolady,słodów,karmelu,śliwek w czekoladzie do tego niewielka paloność i goryczka. Posmaku alkoholu nie było. [4]
                          Wysycenie: Od początku do końca w zadziwiającej ilości,piwo piłem bardzo długo. [5]
                          Opakowanie: Moja butelka była bez tłoczeń z jajowatą etykietą. Sama etykieta jest ciekawa...komiksowa,na kontrze podane informacje wraz z zawartością ekstraktu,kapsel bardzo ładny z motywem frontowej etykiety. Butelka bezzwrotna. [4]
                          Uwagi: Trwałość do 22.08.2014,wypite 9.08'14. Irish Beer- mimo,że tylko naśladuje irlandzkie stouty jest godne polecenia. Korzystając z wymuszonej promocji spowodowanej dobiegającym terminem przydatności do spożycia,kupiłem trzy.

                          Moja ocena: [3.9]

                          Comment

                          • Krzysztof_IPA
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 09-2014
                            • 23

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemno herbaciana [4.5]
                            Piana: obfita, gęsta, długo się trzyma, sztywna, dobry laysing [5]
                            Zapach: czekolada i karmel (od słodów palonych), średniointensywny [4]
                            Smak: słodko- kwaśny czuć lekko czekoladę, żelazo, goryczka bardzo średnia, czuć ą na końcu, na styl dość treściwe [4]
                            Wysycenie: duże, na styl ok [4]
                            Opakowanie: ładna butelka (wytłoczenia), ładny kapsel, ładna etykieta. Sporo info. [4]
                            Uwagi: Godne polecenia

                            Moja ocena: [4.125]

                            Comment

                            • Glingorth
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 04-2014
                              • 283

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny/ciemne bordo [4.5]
                              Piana: Szybko opada do małej warstwy, a po zamieszaniu nie zostaje kompletnie nic. Jedynie na początku ładnie się prezentuje, tyle, że szbko znika w oczach. [2.5]
                              Zapach: Mało intensywny. Palone słody, słodki na początku przypominający troszkę jakby milk stouta, niestety pod koniec prawie w ogóle już tego nie czuć, za to wychodzi alkohol. [3.5]
                              Smak: Pierwsze co się dało odczuć, to... prawie jak w opisie! Lekka kremowość i delikatna słodkość. Słodkość jest zaraz przełamana przez delikatną paloną goryczkę, w tle słaba słodka kawa. [4]
                              Wysycenie: Średnie ku wysokiemu, na lagera odpowiednie. [4]
                              Opakowanie: Bardzo dobrze się prezentuje, świetna kolorystyka. [4.5]
                              Uwagi: Jak by ktoś dał by mi te piwo w ciemno to powiedział bym, że to stout. Przynajmniej takie było pierwsze moje wrażenie. Potem niestety smak i aromat nieco słabnie, jednak jak na piwo dolnej fermentacji dużo się dzieje. Jednak mogło by być mniej słodkie.

                              Moja ocena: [3.725]

                              Comment

                              • Derbeth
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 04-2013
                                • 337

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: czarny, pod światło rubinowe [5]
                                Piana: beżowa, szybko się redukuje do małej warstwy na powierzchni, słabo oblepia szkło [3.5]
                                Zapach: niezbyt intensywny, słaba kawa, andrut - niezbyt zachęca do picia [3]
                                Smak: wodnista kawa i to raczej kiepska - zbożowa, dość słodkie, brakuje goryczki, bieda ogólnie; alkohol nie przeszkadza [3]
                                Wysycenie: niskie, może być [4]
                                Opakowanie: ładna, dopracowana etykieta, własny kapsel, sporo informacji o piwie, minus za ortograf w tekście - browar chyba stać na zapłacenie choćby studentowi polonistyki za korektę [4]
                                Uwagi: Straszna mizeria.

                                Moja ocena: [3.25]

                                Comment

                                Przetwarzanie...