Kormoran, Irish Beer

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • krzak
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 01-2005
    • 8

    #61
    kolor ciemny odrazu spodobal mi sie smak kawowy ale slodkawy nie czuc alkoholu piana gesta zapach mniej przyjemny ale ladny opakowanie plastikowy kufel

    Moja ocena: [4.575]

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Major Piwnych Rewolucji
      • 01-2004
      • 4628

      #62
      krzak napisał(a)
      (...) Niewiecie moze gdzie mzona dsotac te piwo w warszawie i jaka jest jego cenna bo zabardzo nie chce mi sie zawijac do olsztyna . pozdro IRISH beer tha BEST
      Wiemy, gdzie można dostać to piwo w Warszawie, ale zanim Ci powiemy, prosimy abyś używał polskich liter oraz ortografii, bo taki zwyczaj jest przyjęty na naszym Forum.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • Pepek
        Major Piwnych Rewolucji
        • 04-2003
        • 1500

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ładny ciemny mahoń, pod światło głęboki rubin, gdyby był dosłownie o ton ciemniejszy dałbym maksa. [4.5]
        Piana: najsłabszy element tego piwa, zbudowana ze średnich pęcherzyków, z początkowo wysokiego stanu zbyt szybko redukuje się do centymetrowego kożuszka. [3.5]
        Zapach: świetny, mocny słodowy z miłymi akcentami słodko-owocowymi. [5]
        Smak: słodowy, przypalany ze śladową goryczką, jak dla mnie ze zbyt mocno zaakcentowaną słodyczą, wolałbym by był on bardziej wytrawny. [4]
        Wysycenie: przyjemne, prawie idealne nasycenie drobnymi bąbelkami, które towarzyszą od pierwszego po ostatni łyk. [4.5]
        Opakowanie: zielony bączek nowego wzoru, ładna etykieta w stylu komiksowym, dwa niewielkie minusy to zielony kolor butelki i emaliowany na czarno kapsel - ładnym dopełnieniem całości byłoby markowe lub firmowe zamknięcie. [4.5]
        Uwagi: Przyjemny, udany ciemniak, acz jak wspomniałem wyżej winien mieć lepszą pianę i bardziej wytrawny smak.
        Abernacka - dzięki!

        Moja ocena: [4.375]
        Pepek

        Piwo pijesz - dłużej żyjesz !!!


        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Pinio74
          Major Piwnych Rewolucji
          • 10-2003
          • 3881

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pepek
          Smak: słodowy, przypalany ze śladową goryczką, jak dla mnie ze zbyt mocno zaakcentowaną słodyczą, wolałbym by był on bardziej wytrawny. [4]
          Również odczułem zwiększenie słodyczy. Kiedyś było zdecydowanie bardziej wytrawne.
          W Płocku cały czas do nabycia w Auchanie, cena 2,49 zł za butelkę 0,33.
          Last edited by Pinio74; 14-07-2005, 06:26.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • lzkamil
            Major Piwnych Rewolucji
            • 01-2003
            • 3611

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: brązowy [5]
            Piana: duża, naprawdę trwała, dywanik zostaje jeszcze dłużej [4]
            Zapach: bardzo mocny, palonosłodowy, kawowy [4.5]
            Smak: słodowy, palony, bardzo treściwy, posmak może trochę za słodki jak dla mnie, za mało goryczki [4]
            Wysycenie: wysokie jak na ciemniaka [4]
            Opakowanie: nawet ciekawe graficznie ale jak to piwo jest irlandzkie to ja jestem Chińczyk [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.175]
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • grzech
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 04-2001
              • 4592

              #66
              Wypite przty okazji wystawy, butelka 0,5 l. Całkiem smaczne, umiarkowana goryczka z karmelem w tle. Dobre, ciemne, nieco miocniejsze piwo.

              Comment

              • ajos
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 09-2004
                • 91

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mocno ciemny, z silnym odcieniem brązu i lekka wiśnią. [4.5]
                Piana: Słabowita, średniopęcherzykowa, szybko znika. Bardzo dziwny odcień, coś jakby szarawa. [3.5]
                Zapach: Wyraźnie słodowo-palony z elementami goryczki, kawowy. [4.5]
                Smak: Mocno słodowy, czuć też kawę i smaki palone, goryczka bardzo słaba - w sumie ciekawa kompozycja. [4.5]
                Wysycenie: W kuflu widać masę uciekających bąbelków jednak poczas picia ma się wrażenie jakby piwo było nieco niedogazowane. [4]
                Opakowanie: Zielona butelka 0,33 z sympatyczną etykietą w kolorach zieleni i czerni, minus za niefirmowy kapsel. [4]
                Uwagi: Całkiem przyjemne ciemne piwo, szkoda że niedostępne we Wrocławiu. A mogli by pójść wzorem Juranda - Hebana i Dublina dostatek.

                Moja ocena: [4.35]

                Comment

                • arno
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 10-2004
                  • 60

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny mahoń. [4.5]
                  Piana: Praktycznie brak piany. Niewiele było na początku. I to niewiele szybko opadło. [3]
                  Zapach: Słodowy, lekko palony, wyczuwalna kawa. [4.5]
                  Smak: Słodowy, goryczka w sam raz. Wyczuwalna kawa i palenie. Ciut rozwodnione. [4]
                  Wysycenie: Bardzo małe, prawie niezauważalne. [3]
                  Opakowanie: Ładny zielony bączek 0,33, etykieta w odcieniach zieleni (bez rewelacji), duży minus za czarny kapsel. [3.5]
                  Uwagi: Całkiem smaczne piwko. Szkoda że bez piany.

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • Budvar
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 09-2005
                    • 265

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bardzo ciemny bursztyn, pod światło ciemnoczerwony, w sumie niezły, ale mógłby być o ton ciemniejszy [4]
                    Piana: małe rozczarowanie - choć piękna w barwie (początkowa kawa z mlekiem przechodząca w ecrú), znika stanowczo za szybko (w przeciwieństwie do większości Kormoranów) [3.5]
                    Zapach: intensywny, głęboki, palony [4]
                    Smak: bardzo intensywna, palona gorycz z początku nieco przytłacza, dopiero po chwili smak łagodnieje i pełniej ukazuje swoje walory [4]
                    Wysycenie: przyzwoite, dość równe od początku do końca [4.5]
                    Opakowanie: mało oryginalne i mało wyrafinowane [2.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.9]

                    Comment

                    • nikita_banita
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 06-2003
                      • 1363

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładna wiśnia, przejrzyste. [4]
                      Piana: Srednie pęcherzyki, piana dosyć niska, beżowa, ale trwała. [3.5]
                      Zapach: Zapach jakiś taki mleczny - niestety nie jest to zapach świeżego mleka. Trochę podobny do pitego ostatnio butelkowanego Belfasta. [3.5]
                      Smak: W smaku nieco jakby przypalone, trochę zahacza o portera. Goryczka wyraźna, ładnie osadza się u nasady języka i promieniuje w ustach. Nie jest słodkie, raczej popada w wytrawność. [3.5]
                      Wysycenie: Prawie zero nagazowania; zero aktywności pęcherzyków; zdecydowanie za słabo. [2.5]
                      Opakowanie: Butelka zielona, bezzwrotna poj. 0,33l ("-" "-"). Etykieta również pozostawia wiele do życzenia i zniechęca do zakupu. [3.5]
                      Uwagi: Dawno nie piłem tego piwa i z ciekawości ponownie do niego zajrzałem. Jak dla mnie średnie zważywszy na ceną

                      Moja ocena: [3.475]

                      Comment

                      • thrashcan
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 10-2005
                        • 126

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ładny kolor rubinowy, klarowne. [4.5]
                        Piana: Kremowa, średniej wysokości, dość szybko opada i tworzy poszarpaną warstwę na powierzchni piwa. [3.5]
                        Zapach: Palona kawa, karmel, w tle lekkie nutki owocowe, zapach dość słaby, ale przyjemny. [4]
                        Smak: Wyraźnie wyczuwalna goryczka, smaczki kawowe i karmelowe, jednak smak jakby trochę rozmyty, nie do końca zdecydowany. [3.5]
                        Wysycenie: Wysycenie bardzo dobre, szkoda że nie przekłada się na trwałośc piany. [4]
                        Opakowanie: Zielona butelka 0,33l, etykiety w sumie nieprzekonywujące, na nich jednak kompletny brak informacji o składnikach piwa, kapsel czarny. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.725]

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #72
                          W czwartek otrzymałem pewną informację, że beczkowy Irish Beer nie jest pasteryzowany. Zastanawiam się, czy nie powinno się go wydzielić do osobnego tematu, zwłaszcza że jest poważna róznica w smaku w porównaniu z butelkowym.

                          Comment

                          • Pinio74
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 10-2003
                            • 3881

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor ładny, ciemno brązowy z wiśniowymi refleksami [4.5]
                            Piana: Piana beżowa, zwarta i dość trwała [4]
                            Zapach: Zapach taki porterowy, słodowo-karmelowy, bardzo intensywny, pokal pachnie jeszcze długo po opróznieniu [4.5]
                            Smak: Z oceną smaku mam problem. Pasuje mi, jednak brak mi trochę tej wyraźnej goryczki, która obecna była w tym piwie wcześniej. Teraz goryczka jest mocna, ale dość krótko trwa. Smak jest zdominowany przez posmaki słodowo-palono-karmelowe. [4.5]
                            Wysycenie: Nasycenie dla mnie wystarczające [4]
                            Opakowanie: Zielona butelka 0,33, etykieta nie pasująca do piwa i czarny kapsel sprawiają, że ocena nie jest zbyt wysoka. Ja bym odświeżył szatę graficzną Irisha, bo piwo jest tego warte. [3.5]
                            Uwagi: Od mojej poprzedniej oceny tego piwa minęły prawie 3 lata. Pozwoliłem sobie na ponowną oceną, bo moim zdaniem Irish bardzo się zmienił. Teraz według mnie smakowo bliżej mu do lżejszych (18) porterów, np. z Krajana, choć oczywiście to nie ten poziom ekstraktu. Piwo jest smaczne, warte powtórki, jednak poprzednio warzone miało bardziej charakterystyczny, gorzkawy smak. Teraz ma szansę posmakować większej ilości konsumentów.

                            Moja ocena: [4.375]
                            Last edited by Pinio74; 11-04-2006, 08:13.
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • Jaroslav
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              🍼
                              • 10-2005
                              • 967

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny kawowy [5]
                              Piana: drobnoziarnista, utrzymuje się do końca picia mała warstewka. Niestety szybko się redukuje. [4]
                              Zapach: słabowyczuwalny zapach, ogólnie słodowy z dziwnymi akcentami (Ania twierdzi, że gniecionego groszku ) [3]
                              Smak: bardzo intrygujący smak przypalonego słodu, z wyważoną goryczką. Brak jakichkolwiek elementów, które zakłócały by tą harmonię. [5]
                              Wysycenie: małe bąbelki; przy każdym łyku małe zamieszanie pod warstewką piany. [4]
                              Opakowanie: fajny kształt zielonej buteleczki 0,33l o podłużnej szyjce. Etykietka "obrazkowa", wyróznia się pośród innych. [5]
                              Uwagi: Kupione w Auchan-Komorniki. Warte polecenia!

                              Moja ocena: [4.15]

                              Comment

                              • kishar
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 10-2003
                                • 1691

                                #75
                                Dziś wypiłem butelke tego zacnego piwa, celowo zachowaną od pobytu w sierpniu na mazurach (data ważności do 18 czerwca 2006 r.)
                                Ładna ciemna barwa, naprawde dobra piana dobnoziarnista, na początku jest jej sporo, i resztki pozostają do końca.
                                A co do smaku dominuje przyjemna wytrawność taka jaką akurat lubię ale w tle jest takze delikatna słodycz i goryczka.
                                Jak dla mnie jedno z najlepszych Polskich ciemnych piw.
                                Ocena 4.7

                                Comment

                                Przetwarzanie...