Kormoran, Irish Beer

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cyborg_marcel
    Major Piwnych Rewolucji
    • 03-2003
    • 3467

    #76
    Utonęło w mej gardzieli w ubiegły weekend - kolorek i nagazowanie wciąż sympatyczne dla zmysłów, dalej mi smakuje, ale mam wrażenie, że jest słodsze niż rok - 1,5 roku temu.
    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

    Comment

    • solozzo
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 08-2006
      • 87

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno czekalodowo - kawowy [5]
      Piana: drobno ziarnista zwarta i trwała [4.5]
      Zapach: słabo wyczuwalny zapach, neutralny kawowy [3.5]
      Smak: zharmonizowany, brak wyraźnej goryczki, kawowo-karmelowe nuty przeważają choć nie jest słodkie. [4.5]
      Wysycenie: nasycienie przeciętne, do końca małe bombelki [3.5]
      Opakowanie: pite z plastikowego kubka bo lane , ale miałem kiedys butelke i etykietka ładna [4]
      Uwagi: pite kolejny raz. Tym razem najlepsze. W lecie było bardzo rozwodnione w tym samym miejscu. Kiedys na trasie pod Olsztynem pite z butelki. Piwo poprawia się. Bardzo mi zasmakowało.

      Moja ocena: [4.1]
      vere sede vacante est

      Comment

      • granat862
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 12-2004
        • 945

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny czekoladowy. Zbraku kufelka ofeniany w kieliszku. [4]
        Piana: Piana nie za wysoka, ale za to utzymuje sie długo [4]
        Zapach: Intensywny, wyczuwalny karmel [4]
        Smak: Przyjemna goryczka długo utzrymuje sie na języku. Koleżance która gustuje w irlandzkich piwach bardzo smakowało. [4.5]
        Wysycenie: Po otwarciu Pełno banieczek ulatywałoku górze, później ustabilozowły się i powoli unosiły się ku górze az do oprużnienia butelki. [3.5]
        Opakowanie: Ciekawy jak dla mnie rysunek Pirata na etykiecie, mimo że nie zbieram etykiet tą sobie zachowałem, kapsel nijaki czarny, a szkoda. [4]
        Uwagi: Piwko zakupione na Pomorskiej 116 w
        Łodzi, skonsumowane z butelki w parku, kolor oceniony dzięki życzliwości znajommego w kieliszku.

        Moja ocena: [4.175]
        Last edited by granat862; 27-03-2007, 15:37.
        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

        Comment

        • Shlangbaum
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 03-2005
          • 5828

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnorubinowy. Szlahetny. [5]
          Piana: Niestety opada szybko do minimalnej obrączki. [2.5]
          Zapach: Słodowo-karmelowy z lekką palonością. [5]
          Smak: W smaku lepkie. Słodkawo-karmelowe ale jednocześnie z sensowną goryczką od słodów karmelowych (lub palonego?) i troszkę od chmielu. Smaczne i wyyważone piwo. Szkoda, że niekiedy zalatuje lekkim kwaskiem, który mi tu nie pasuje za bardzo. [4.5]
          Wysycenie: Raczej żywe. Nie można się do niego doczepić [5]
          Opakowanie: Bardzo mi się podoba. Od lat rozpoznawalny styl etykiety. Nie razi mnie tu nawet brak ekstraktu. Szkoda tylko, że kapsel jest czarny a nie firmowy. Rozważyłbym także zmianę kształtu butelki. [4.5]
          Uwagi: ...wydawało mi się, że oceniałem je wcześniej a tu się okazało, że nie...

          Moja ocena: [4.525]

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • mark33
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 04-2005
            • 3283

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowawe z lekkim rubinem, po prostu ładny. [5]
            Piana: Zaskakująco drobna, trwałość dobra oraz osiada na szklanicy jak na piwo nie domowe więcej niż dobrze. [4.5]
            Zapach: Karmele i paloności, żadnych przykrych wtrąceń, bardo fajny. [5]
            Smak: Słodkie, karmelowe z nuta paloną ogniem, pychota. [5]
            Wysycenie: Delikatne nie zaburzające doznań smakowych, pasuje do tego piwa. [5]
            Opakowanie: Wszystko na swoim miejscu, ładna rycina no może mały minusik za brak ekstraktu. [4.5]
            Uwagi: Wielkie dzięki dla Cyrkoni za pyszny podarunek, otrzymane na zlocie.

            Moja ocena: [4.925]

            Comment

            • Samoglow
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 07-2007
              • 606

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Niemal identyczny jak Irlandzkie Krajana, Ciemny brąz, trochę jak cola. przejrzysty. [4]
              Piana: Rośnie bardzo wysoko, dość drobna, jasnokremowa, dość długo się utrzymuje. [4.5]
              Zapach: Średniointensywny, palono - wędzony, troszkę słodowy. [4]
              Smak: Czuć słód, goryczka nie za mocna, podobne do Krajana, smak ciut mniej intensywny, ale za to bardziej orzeźwiający. [4.5]
              Wysycenie: Spore, nawet nie wiem, czy nie za duże jak na ciemne piwo. [4]
              Opakowanie: Bardzo ładne, pomysłowe, ale jak to Kormoran - ekstraktu brak! Data przydatności też nie zaznaczona. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • artur2
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 02-2008
                • 535

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mocnej herbaty, przejrzysty [4.5]
                Piana: Gęsta, wielka, utrzymuje się dość długo, kremowa [5]
                Zapach: Lekko karmelowy [4.5]
                Smak: Bardzo zbliżone do Eire Noteckiego, słodkawe karmelowe, lekka goryczka w tle. Jak dla mnie bomba. [5]
                Wysycenie: Średnie [4]
                Opakowanie: Butelka 0,5l., Kupione w Lublinie na Tumidajskiego 2. Na etykiecie zawartość alkoholu 6,5%, brak ekstraktu. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.725]
                Mniej alkoholu, więcej smaku !
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • Pancernik
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 09-2005
                  • 9776

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pod światło ciemno-ciemnowiśniowy. [4]
                  Piana: Niewysoka, gęsta, kremowa, drobna. Ładna . [4]
                  Zapach: Mało intensywny, niestety, najsłabszy atrybut napoju... [3]
                  Smak: Słodowo-owocowy, wyczuwalna lekka goryczka palonych słodów, dzięki czemu piwo nie jest nieprzyjemnie słodkie. Nuta karmelowa jest jednak wyczuwalna, leciutko w gardło drapie alkohol. Nie jest to nieprzyjemne, bynajmniej. [3.5]
                  Wysycenie: Niezbyt wysokie, ale odpowiada konwencji "irlandzkiej" . [3.5]
                  Opakowanie: No dobra, czytelne jest. Nie w moim guście, ale da się przeżyć. O kapslu przez sympatię do piwa nie wspomnę... [3.5]
                  Uwagi: Daaawno nie piłem, ostatnio symultanicznie testowałem je z Krajanem. Wybieram rybożernego ptaka .

                  Moja ocena: [3.4]

                  Comment

                  • wedge7
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 01-2007
                    • 217

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: piękny ciemny kolor zachęca do spróbowania; super [5]
                    Piana: gęsta i ciemna choć trochę za niska; trwałość ok [4.5]
                    Zapach: palony; karmelowy; szkoda że mało wyraźny [4.5]
                    Smak: bardzo smaczne piwo; pełno nut palonych; posmak kawy; wyraźna i trwałą goryczka; rewelacja [5]
                    Wysycenie: wysokie - dzięki temu piwo to nie smakuje jak ulepek [5]
                    Opakowanie: etykieta ładna ale nie zachwyciła mnie za bardzo, podobnie jak "szachowy" kapsel [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.75]

                    Comment

                    • Kamień
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 07-2007
                      • 361

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, głęboki, mahoniowy z rubinowuymi refleksami.
                      Szkoda trochę, że jest to efekt dobarwiania karmelem... [4.5]
                      Piana: Dosyć wysoka, jednak po pierwszym łyku zaczyna siadać. Utrzymuje się długo jako nie za gruba kołderka. [3.5]
                      Zapach: Dosyć wyraźny, karmelowy, z nutką ciemnosłodową i chmielowym akcentem. [4]
                      Smak: Smaczne piwo o bogatym smaku. Wyraźna ciemnosłodowa, przypalana, kawowa goryczka, zrównoważona karmelową słodyczą, z suszonośliwkowym akcentem i delikatną, aromatyczną nutą chmielową. Mówiąc krótko- bardzo dobry "ciemniak". [4.5]
                      Wysycenie: Umiarkowane, odpowiednie, dobrze podkreśla smak piwa. [5]
                      Opakowanie: Zielona tonacja, napisy wyrażne z daleka, na etykiecie bardzo przystojny rysunek irlandzkiego barda. Szkoa,m że nie ma podanego ekstraktu, ale całoś wygląda naprawdę zachęcająco. [4.5]
                      Uwagi: Irish z Kormorana to bardzo smaczne ciemne piwo po, które w miarę regularnie sięgam, wyżej cenię chyba tylko Czerwonego Smoka i Eire Noteckie. Uważam, że nieco lepiej smakuje lane z beczki niż butelkowane. Jest też dobitnym dowodem na to, że w browarze Kormoran potrafią zrobić bardzo dobre ciemne piwo, szkoda, że Warmiak i Masuren Dunkel tak odstają od Irisha.

                      Moja ocena: [4.25]

                      Comment

                      • docent
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień
                        Uważam, że nieco lepiej smakuje lane z beczki niż butelkowane.
                        Ja zdecydowanie preferuję beczkowe. Pozbawione jest tej słodyczy obecnej dość wyraźnie w wersji butelkowej.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • skitof
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor ciemny, ale sunące ku górze bąbelki są dobrze widoczne [4]
                          Piana: Zaserwowane w odpowiedniej temperaturze tworzy ładną lekko berzową koronę, która jest i trwała i gęsta [4.5]
                          Zapach: Czuć wyraźne aromaty słodowo-karmelowe i lekką paloność w tle [4]
                          Smak: Pierwszy smak jest dość orzeźwiający i łagodny. Sukcesywnie wyczuwalna staje cała pełnia goryczkowego chmielu i ciemnego słodu. Karmel nie jest mocny w smaku, a dodany głównie dla osiągnięcia ciemnej barwy. W ustach pozostaje przyjemne uczucie cierpkości, bardzo przyjemne. Mimo, że piwo jest dość treściwe, to silne nagazowanie przydaje Irish Beer lekkości. [4]
                          Wysycenie: Silne nagazowanie dobrze robi Irlandczykowi. Pije się przyjemnie. [4.5]
                          Opakowanie: Napis: Warzono i rozlano w Browarze Kormoran.
                          Z charakterem. Poza tym rozumiem zielony kolor, ale całość da się jeszcze dopracować. Obecnie brak jest informacji o stężeniu ekstraktu, a szkoda, bo alkohol został obniżony do 6,5%. Nadrukowana data przydatności do spożycia jest nieczytelna. [3.5]
                          Uwagi: Warka do stycznia 2009 (chyba-napis nieczytelny)

                          Moja ocena: [4.05]

                          Comment

                          • kenubi
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 07-2008
                            • 87

                            #88
                            butelka 0,5
                            Attached Files

                            Comment

                            • Tapir
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 10-2009
                              • 730

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny brąz, pod światło ładne refleksy. [4.5]
                              Piana: Na początku przeciętnie wysoka, za to gęsta. Trzyma się przyzwoicie, zostaje po niej dziurawy dywanik i sporo śladów na ściankach [3.5]
                              Zapach: Intensywnie karmelowy. Lekko palony. [4]
                              Smak: Treściwy, czuć ciemne słody i przypalaną goryczkę. Do tego lekko słodkawy karmelowy posmak (na tyle subtelny, że nie przesłodził całości). Wszystko ładnie ze sobą współgra. Gdzieś w tle bardzo delikatnie da się wyczuć nutkę alkoholową. [4.5]
                              Wysycenie: Dość wysokie ale dzięki niemu dobrze się to piwo pije. [4.5]
                              Opakowanie: Charakterystyczne i całkiem estetyczne. Boli trochę marny kapsel oraz sposób i miejsce nadrukowania daty. Nie ma też ekstraktu. [3.5]
                              Uwagi: Kupione za 3 albo 3.50 (skleroza) w Rodzince Bis

                              Posmakowało mi. Mało tego, posmakowało nawet mojej mało "piwnej" dziewczynie a to już duży sukces. Polecam.

                              Moja ocena: [4.175]
                              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                              Comment

                              • zgroza
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼
                                • 03-2008
                                • 3605

                                #90
                                Pite ze świeżo otwartej beczki w łódzkim Peronie 9 jakiś czas temu. Bardzo przyjemny ciemniaczek, niestety szczegółów nie pamiętam...
                                Lotna ekspozytura browaru

                                Też Was kocham.

                                Comment

                                Przetwarzanie...