Kormoran, Irish Beer

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kielbaska
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 08-2009
    • 28

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
    Pite ze świeżo otwartej beczki w łódzkim Peronie 9 jakiś czas temu. Bardzo przyjemny ciemniaczek, niestety szczegółów nie pamiętam...
    Raczej w Peronie 6

    Comment

    • Rzeszowiak
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 04-2009
      • 1597

      #92
      Bardzo fajne piwko, szczególnie podoba mi się jego łagodny smak i miła goryczka. Karmelu specjalnie nie wyczuwam, ale poczytuje to jako plus.

      Do tego fajna etykieta, reasumujac dla mnie to jedno z najlepszych ciemnych piw w Polsce - zdecydowanie lepsze niż np. herbowe czy magnus.

      Comment

      • granat862
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 12-2004
        • 945

        #93
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnorubinowy. [4]
        Piana: Drobnopęcheżykowa, średniowysoka, ale szybko opada [3]
        Zapach: Słodowo-karmelowy, z palonym akcentem [4]
        Smak: Aksamitne w smaku, karmel i słodowa słodycz, mała goryczka, [4]
        Wysycenie: Średniowysokie [4]
        Opakowanie: Nawet ładne ale ekstraktu brak, kapsel z samochodem i ta nazwa obniżają ocenę. [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.85]
        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

        Comment

        • as59
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 08-2007
          • 58

          #94
          irish beer

          Irisha piłem wiele razy,zawsze świeży,zawsze dobry.Wysoko oceniam irisha jako piwo ciemne.Nie wszędzie do kupienia ale jak już go dostane to lepiej smakuje. Szczerze polecam.Andrzej

          Comment

          • Rzeszowiak
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 04-2009
            • 1597

            #95
            A najlepsze z beczki w Omercie Dla mnie to najlepsze piwo w Polsce w swoim gatunku, choć analizując wyniki niedawnego głosowania piwoszy nie jest to powszechna opinia

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 02-2001
              • 23854

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak
              A najlepsze z beczki w Omercie Dla mnie to najlepsze piwo w Polsce w swoim gatunku, choć analizując wyniki niedawnego głosowania piwoszy nie jest to powszechna opinia
              Ten w krakowskiej Omercie pity w sobotę był rzeczywiście wybitny, zwykle tak dobrze nie smakował, ale trzyma poziom.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Cannabee776i99
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 08-2009
                • 658

                #97
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny rubin. [4.5]
                Piana: Przy nalewaniu utworzyła sporą czapę, później zredukowała się do przyzwoitej warstwy ptowarzyszącej nam do końca konsumpcji. [4.5]
                Zapach: Bardzo przyjemny i dobrze wyczuwalny. Karmelowość i orzechowość połączone z delikatnym aromatem kawowym. [5]
                Smak: Karmel i słód na pierwszym planie, ale piwo nie jest słodkie. Nie jest też zbyt wytrawne, raczej umiejętnie wypośrodkowane. W smaku również pojawia się delikatna orzechowość, kawowość i orzeźwoająca kwaskowatość(?). [4.5]
                Wysycenie: Średnio-niskie. Delikatnie wyczuwalne na języku, ale nie siada na żołądku. Generalnie zgodne ze stylem. [5]
                Opakowanie: Trafiały się Kormoranowi lepsze etykiety. Pół punktu w dół za brak ekstraktu. [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.65]

                Comment

                • CyboRKg
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 04-2010
                  • 594

                  #98
                  Piana gesta i trwala jak bita smietana. Zapach malo intensywny, typowy dla stouta. W smaku za malo goryczki jak na moj gust, ale piwo tresciwe. Przyjemnie orzezwia. Musze go kiedys porownac z Ciechanem Stout
                  "Jedno pivo ne vadi!"
                  "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                  Comment

                  • qbaseq
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 07-2010
                    • 100

                    #99
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Może się troszke czepiam, ale jak na ciemne to jest ciut za jasne w każdym razie kolor średniobrązowy [4]
                    Piana: Za pianę prawie piątka, ładny beżowo-brunatny kożuszek i dosyć długo się utrzymuje [4.5]
                    Zapach: Jest kawowo, karmelowo, nie czuć właściwie żadnej słodyczy co w piwach ciemnych zdarza się regularnie, ale zaniepokoiła mnie jakaś dziwna, metaliczna nuta, w sumie to zepsuła pierwsze dobre wrażenie ( warka z terminem 28.01.11 ) [3]
                    Smak: W pierwszym łyku była kawa, później karmel, wyczuwalna chociaż nie mocna goryczka, w przeciwieństwie do wielu piw ciemnych i jak sugerował zapach - nie jest słodkie, całkiem mi to pasuje [4]
                    Wysycenie: Na początku było duże, objawiło się sporym "dymkiem" po zdjęciu kapsla, ale im dalej tym słabiej, końcówka już trochę bez gazu [3.5]
                    Opakowanie: No, może być, kolor oczywisty w aspekcie nazwy, niby wszystko ładnie ale jak się przyjrzeć robi się trochę naiwnie, ale dobrze że nie jak w Celtyckim z Witnicy ... [3.5]
                    Uwagi: Piłem już kolejny raz więc pokusiłem się o ocenę, dobre solidne piwko z Olsztyna, chociaż bez wielkich uniesień, ja coś ostatnio gustuję w ciemnych ... powiedziałbym że bardziej zacne niż przealkoholizowany Belfast, ale ciutke mu brakuje do Eire Noteckiego ( chociaż w smaku najbardziej mi je przypomina ) i Czerwonego Smauga który zaraz pójdzie na warsztat

                    Moja ocena: [3.65]

                    Comment

                    • pioterb4
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 05-2006
                      • 4322

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Prawie czarny z lekkim rubinowym odcieniem, ładny. [5]
                      Piana: Najsłabszy punkt tego piwa. Nalewałem ze sporej wysokości, mimo to utworzyłą się cienka warstewka która szybko znikła do absolutnego minimum. Pozostawia jednak kręgi na szkle, posiada ładny beżowy odcień. [3]
                      Zapach: Najpierw powąchałem prosto z butelki i wyczułem karmel oraz nutki palone. Po przelaniu do szklanki wyczułem też odrobinę...alkoholu. Trochę się zdziwiłem bo nikt z przedmówców go nie wyczuł w zapachu, jednak u mnie był dość wyczuwalny. [4]
                      Smak: Mam spory dylemat. Po pierwszym łyku chciałem powiedzieć "to nie to" Jakieś karmelowo-gorzkawe z leciutką słodyczą. Jednak w miarę upływu czasu trunek nieco się ogrzał i zdecydowanie zyskał na smaku. Smak od trzeciego zanurzenia ust zaczął się wydawać bardziej wytrawny, słodycz odeszła w niepamięć, smaki palone zyskały na sile. Możliwe że zbyt mocno je schodziłem na początku... [4.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie, podkreśla walory smakowe, nie przeszkadza w degustacji. [5]
                      Opakowanie: Wolałbym jakąs polską nazwę dla tego piwa. Etykieta niebrzydka, ale brakuje mi jakiegoś wspólnego znaku rozpoznawczego dla obecnych produktów Kormorana....wyrazistego logo które używał kilka lat temu. [4]
                      Uwagi: Zakupione w PiP, fajny ciemniak warty powtórzenia. Bradziej wytrawny od Irlandzkiego z Krajana, niestety alkohol nieco bardziej zaakcentowany. Gdyby tak obniżyć woltaż o kilka % byłoby idealnie!

                      Moja ocena: [4.2]
                      Last edited by pioterb4; 15-10-2010, 22:03.

                      Comment

                      • eutanatos
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 11-2010
                        • 43

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Półprzezroczysty, bardzo ciemny nawet pod światło. Przyjemny. [4.5]
                        Piana: Gęsta, drobnoziarnista, lekko karmelowa. Zostaje warstwa przykrywająca cały kufel. [4]
                        Zapach: Wyraźny ale łagodny. Czuć karmelem i gorzką czekoladą. Zachęcający. [4]
                        Smak: Smak kawy, odrobina słodyczy. Goryczka mało chmielowa raczej kojarzona z gorzką czekoladą. Smakowite i orzeźwiające. [4]
                        Wysycenie: Durze bąbelki pracują cały czas, ładnie szumi. Czuć gaz na języku i podniebieniu. Sycące. Trochę więcej i byłaby przesada. [4]
                        Opakowanie: Irlandzka zieleń z dużym wizerunkiem zabawy w średniowiecznym stylu. Bardzo gustowne. Informacje o zawartości alkoholu i ekstraktu. Dodatkowo o medalu z 2002. Gratulacje. [4.5]
                        Uwagi: Dobre "inne" piwo. Jeżeli ktoś nie lubi piw w Irlandzkim stylu, może śmiało odjąć półtora punktu od głównej oceny.
                        Jego moc szybko czuć w głowie.

                        Moja ocena: [4.05]

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 06-2004
                          • 6310

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika eutanatos
                          Jeżeli ktoś nie lubi piw w Irlandzkim stylu, może śmiało odjąć półtora punktu od głównej oceny.
                          A przepraszam, co w tym piwie jest irlandzkiego poza nazwą?
                          I uwaga, która była już do Ciebie kierowana. Sprawdzaj ortografię przed opublikowaniem posta.

                          Comment

                          • pioterb4
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 05-2006
                            • 4322

                            No ja się zawsze dziwię co te piwa (Irish, Irlandzkie Krajana, Eire) mają mieć wspólnego z Irlandią, bo nie są ani stoutami ani nawet górnej fermentacji. Zdecydowanie bardziej byłbym zadowolony gdyby nazwali takie piwo "Krmoran Ciemne" - prosto i na temat. A tak, tylko mniej uświadomiony konsument może sobie wyrobić opinię, że tak wyglądają rdzennie wyspiarskie style co jest przekonaniem błędnym.

                            Comment

                            • chitos
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 02-2009
                              • 195

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pod światło ciemnobrunatny, klarowne. [4.5]
                              Piana: Drobnopęcherzykowa, do końca utrzymuje się warstewka na piwie. [4]
                              Zapach: Niezbyt intensywny, pojawia się słód palony oraz kawa zbożowa. [4]
                              Smak: Tak samo jak w zapachu mamy do czynienia ze słodem palonym oraz kawą zbożową. Pojawia się delikatny posmak coli. Goryczka prawie nie wyczuwalna. [4]
                              Wysycenie: Średnie, chociaż mogło być trochę mniejsze. [3.5]
                              Opakowanie: Opakowanie ładne, łatwe do zapamiętania. Brak niestety podania ekstraktu. [4]
                              Uwagi: Dobre piwo ciemne, warte spróbowania.

                              Moja ocena: [4]

                              Comment

                              • Feti
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 10-2010
                                • 801

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemnobrązowy, pod światło rubinowy [4.5]
                                Piana: Drobno pęcherzykowa, trwała na centymetr do końca. Kolor karmelowy [5]
                                Zapach: Nie jest zbyt mocny, ale wyraźnie czuć karmel i nutu kawowe. [4]
                                Smak: Nuty kawowe i karmelowe dość wyraźne. Goryczka specyficzna dla ciemnych piw, brak słodkości , za co olbrzymi plus. Treściwe w smaku, niestety troszkę czuć alkohol [4.5]
                                Wysycenie: Jest do końca, ale nie jest zbyt obfite, co jest na plus. [4.5]
                                Opakowanie: Zdecydowanie wolę najnowsze opakowania Kormorana, brak informacji o ekstrakcie, estetycznie przeciętne. [3.5]
                                Uwagi: Bardzo smaczny ciemny lager. Z tego co się orientuje typowym irlandzkim ciemnym piwem jest stout nie zaś lager. Ale piwo dobre.

                                Moja ocena: [4.325]

                                Comment

                                Przetwarzanie...