Kormoran, Irish Beer

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szu29
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 04-2011
    • 98

    Przede wszystkim na pierwszy ogień poszedł alko Dopiero w drugiej kolejności palony karmel i szczypta goryczki. Piwo mi naprawde smakowało , ale dopiero po "pogodzeniu sie" z alko. Z tego co widze , to chyba tylko ja mam takie odczucie. Za mocne, za mocne , lub za słabo "przykryte" Ocena 3/5 i nic więcej. Nowy Sącz RAFA 4,35zł
    http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

    Comment

    • Browar-Besko
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 06-2011
      • 317

      Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
      Smak zrównoważony słodowo-karmelkowy z nutą chmielu, nie za słodki. Piana na początku bardzo obfita, ale jednak zbyt szybko opada. Piękny kawowo-rubinowy kolor, jak widać na zdjęciu.
      Cena 3,69 zł.
      Attached Files

      Comment

      • Browar-Besko
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 06-2011
        • 317

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: piękny kawowo-rubinowy kolor [4.5]
        Piana: na początku bardzo obfita, ale jednak zbyt szybko opada [4]
        Zapach: przyjemny słodowo-kawowy [4.5]
        Smak: zrównoważony, słodowo-karmelkowy z nutą chmielu, nie za słodki [4.5]
        Wysycenie: prawidłowe [4.5]
        Opakowanie: ładne, na etykiecie brak nazwy browaru, a na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie [3.5]
        Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

        Moja ocena: [4.4]

        Comment

        • Mason
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 02-2010
          • 3280

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko
          normalne piwo do picia (nie unijne)
          Będę się czepiał - skoro stosujesz podział piwnego świata na dwie kategorie to po co w jednym zdaniu powtarzać tą samą informację o przynależności do danej kategorii? To tak jakbym napisał: 1 (nie 0). Albo: czarny (nie biały). Dół (nie góra). Rozumiem, że jesteś dumny ze swojego podziału świata piw, ale trochę logiki też można w to wpleść
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • delvish
            Major Piwnych Rewolucji
            • 11-2004
            • 3508

            B-Besko, nie słuchaj Masona. Pisz jak piszesz.
            Mnie urzeka ten dychotomiczny podział na piwa "normalne do picia" (="nie unijne"="jak za Gierka") i unijne.
            Last edited by delvish; 22-08-2011, 12:57.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • Mario_Lopez
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 08-2009
              • 991

              Bardzo smaczny ciemny lager, w smaku jak dla mnie słaba kawa wymieszana z karmelem, bardzo przyjemny. Piana również mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, już bardzo dawno nie piłem piwa z tak trwałą, gęstą pianą. Mocne 4 ode mnie.
              Last edited by Mario_Lopez; 03-10-2011, 17:36.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Manifesto
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 05-2010
                • 70

                Jako że w okolicach listopada przeważnie na jakiś czas porzucam picie piw jasnych (wracam do nich zazwyczaj koło świąt) chętnie sięgam po Irish Beer - w tym miesiącu wypiłem ich wyjątkowo dużo Piwo to pijam od zeszłego roku i muszę przyznać że sięgam po nie częściej niż po Koźlaka z Amberu (drugie ulubione piwo polskie w okresie gdy jest zimno na dworze ) Nie za słodkie (ilość palonego słodu jak na mój gust w sam raz), treściwe i w sam raz na chłodne wieczory. Szkoda tylko że ostatnio trochę podrożało (przynajmniej w Świecie Piw w Przemyślu, gdzie do niedawna było za cenę poniżej 4 zł), więc niestety będę musiał ograniczyć spożycie tego piwa na korzyść Eire Noteckiego (którego notabene dawno nie piłem).

                Comment

                • CyboRKg
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 04-2010
                  • 594

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manifesto
                  Jako że w okolicach listopada przeważnie na jakiś czas porzucam picie piw jasnych
                  Mam to samo Przerzucam sie na marcowe, kozlaki, portery...
                  Skoro lubisz "Eire Noteckie" koniecznie sprobuj tez "Raciborskie Ciemne"
                  "Jedno pivo ne vadi!"
                  "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                  Comment

                  • Absherr
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 07-2010
                    • 89

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: W słabym świetle zdaje się być czarne, jednak przy zaświeceniu żarówki widać, że piwo jest koloru ciemnej wiśni. [5]
                    Piana: Początkowo wysoka czapa piany, później jednak redukuje się do kożuszka na powierzchni. I w takiej postaci pozostaje do końca. Oblepia ścianki szklanki. [4.5]
                    Zapach: Czuć karmel i gorzką czekoladę. Zapach jest bardzo słaby, niemal niewyczuwalny. [2.5]
                    Smak: Smak podobnie jak zapach, z tym że jest bardziej intensywny. Dochodzą także nutki alkoholowe, jednak nie są nachalne. Piwo jest słodkawe, lecz pije się przyjemnie. [4]
                    Wysycenie: W normie - ani za duże, ani za małe. [5]
                    Opakowanie: Ładna i estetyczna etykieta. Minus za brak podanego ekstraktu i za nijaki kapsel. Plus za podany skład. [4]
                    Uwagi: Kupione za 3,40zł u krakowskiej Marii;
                    Data do 18.04.12.

                    Moja ocena: [3.625]
                    Last edited by Absherr; 15-11-2011, 21:39.
                    http://piwosfera.x25.pl - wszystkie piwne blogi w jednym miejscu!

                    Comment

                    • kamcio1990
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 11-2010
                      • 300

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, prześwitujący. Pod światło mocna herbata. Jeżeli to ma być stout to kicha. [3.5]
                      Piana: Beżowa, drobno ziarnista. Po przelaniu dosyć długo utrzymywała się centymetrowa piana. Po opadnięciu pozostało jej sporo na powierzchni piwa. Ładnie oblepia szkło. [4.5]
                      Zapach: Udana mieszanka palonych słodów z zapachem kawy. Nic po za tym nie jestem w stanie wyczuć. Zapowiada się wytrawne piwo. [4]
                      Smak: Zapach mnie nastawił na zupełnie inny smak niż się spodziewałem. Pierwszy łyk i co? Za słodkie! Słodycz przykrywa słody palone oraz kawę. Czuć je jedynie chwilę po przęknięciu. [3]
                      Wysycenie: Trochę za duże. [4]
                      Opakowanie: Opakowanie sugeruje że piwo jest rodem z Irlandii. No właśnie - sugeruje, bo to raczej stout nie jest. [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.6]

                      Comment

                      • tofas
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 11-2007
                        • 131

                        To jest bardzo ciekawe piwo. Naprawdę dobry ciemniak z bardzo złożonym profilem słodowym, zarówno w aromacie jak i smaku. Piwo z pewnością wytrawne, lekko prażone ziarno, skórka chleba, suszone owoce i odrobina przypalonego karmelu świetnie ze sobą współpracują. Wytrawność dodatkowo podkreślona jest nutą alkoholową, która w przypadku tego piwa wzmaga jego złożoność. Na finiszu miła, cierpka nuta suszonych wiśni i rodzynek. Goryczka odchmielowa mała, delikatna, ziołowo-trawiasta. Na uwagę, również zasługuje świetna piana, gęstą, obfita, trwała o ślicznym beżowym zabarwieniu. Piwo bardzo sesyjne, pełne ale nie zalegające. Uważam je za ścisłą polską czołówkę piw ciemnych dolnej fermentacji. Na podkreślenie zasługuje również fakt że piwo jest bardzo równe. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ciągle trzyma wysoki poziom. W pewien sposób to piwo kojarzy mi się z dubblem, ta złożona słodowość i cierpki, owocowy finisz sprawiają że jest to na pewno ciekawy i warty spróbowania produkt.

                        Comment

                        • Tschabe
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 08-2011
                          • 105

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światłem rubinowy i przejrzysty. [4.5]
                          Piana: Ładna, kremowa, kolor beżowy. Utrzymuje się do końca obficie oblepiając szkło. [5]
                          Zapach: Głównie chleb i kawa. Trochę słodkawy. Bardzo delikatny. [4]
                          Smak: Równowaga między palonymi słodami a słodyczą, jakby zachwiana na korzyść tej drugiej. Wykończenie gorzkie z posmakiem winnym. Piwo jest odpowiednio treściwe i wyraziste w smaku. Całość robi pozytywne bardzo wrażenie. [4.5]
                          Wysycenie: Zdecydowanie za silne, dopóki się nie ulotni uprzykrza picie. [2]
                          Opakowanie: Całkiem ładne. Sporo zieleni i harfa w nawiązaniu do nazwy. Na kontrze podane wszystkie informacje. U mnie na kapslu płoć. [4]
                          Uwagi: Porządny ciemny lager, jeden z moich ulubionych.

                          Moja ocena: [4.225]

                          Comment

                          • GaryFisher
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 10-2009
                            • 739

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piękny, bardzo ciemny bursztyn z herbacianymi refleksami. [5]
                            Piana: Wysoka, kremowa, gęsta i całkiem trwała. [4.5]
                            Zapach: Przyjemny, słodowo-palony z nutą karmelu, słodki, treściwy. [4.5]
                            Smak: Nie tak słodki jak się spodziewałem; na pierwszym planie słód, nuta alkoholu i nutki palone, trochę dalej karmel i bakalie do tego lekka chmielowo-palona goryczka, średnio treściwe, chyba najlepsze z polskich "irlandzkich" jakie piłem aczkolwiek brakuje trochę ciężaru i alkohol w smaku nie jest potrzebny z drugiej strony bardzo spirytem nie wali; bardziej mi się to kojarzy z okolicami Duissburga niż z Irlandią, smakuje jak przypalony Alt. [4]
                            Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, reszta typowa, Kormoranowa czyli wysoki poziom. [5]
                            Uwagi: Zakupione w: M&L Delikatesy na Kombatantów w Sulejówku
                            Degustowane: 24.08.2011 ok godz. 21.00
                            Data ważności: 03.11.2011
                            Soundtrack: "Down to Earth" by Ozzy Osbourne

                            Moja ocena: [4.35]
                            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ładny, ciemnobursztynowy [4.5]
                              Piana: średniowysoka, oblepia szkło, u mnie opadła do 2 milimetrowej warstewki i pozostała do końca picia [4]
                              Zapach: przyjemny, kawowo-słodowo-karmelowy [4.5]
                              Smak: słód lekko palony, kawa i posmak karmelowy, leciutka goryczka, troche mało treściwe ale dobrze się pije [4]
                              Wysycenie: dobre [4.5]
                              Opakowanie: ładna etykieta, na kontrze podany skład oraz zawartość ekstraktu i alkoholu [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.25]

                              Comment

                              • Tolekk
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 08-2011
                                • 8

                                Bardzo dobre piwko, trwała piana i dość przystępna cena

                                Comment

                                Przetwarzanie...