Kormoran, Irish Beer

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Neptune
    Senior
    • 09-2013
    • 184

    Straszna mizeria? Moim zdaniem 3.25 to całkiem przyzwoite piwko.

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      Kolejny udany wytwór Kormorana. Bardzo klasyczny stout na modę brytyjskiego piwa. Kolor ciemny pomiędzy wiśnią a brązem zdobi beżowa piana ze średnich i drobnych pęcherzy, która opadła szybko do minimalnej warstewki. W aromacie dominują palone słody i delikatnie (bardzo!) chmielowa goryczka. Kontrą jest zapach karmelu. Smak początkowo typowy dla piwa ciemnego, o dziwo – w pierwszej chwili wyczułem efekt orzeźwiający. Lekka cierpkość połączona z palonymi i jasnymi słodami bardzo dobrze współgra, piwo jest pomiędzy słodkim a wytrwanym. Balans daje wysoką pijalność. Goryczka na niewysokim poziome połączona z wysokim dość wysyceniem daje przyjemny efekt lekkiego tylko szczypania na obrzeżu języka.

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny pomiędzy wiśnią a brązem [4.5]
        Piana: Beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko opada [3.5]
        Zapach: Palone słody, trochę karmelu i chmielu [4]
        Smak: Połączenie karmelowej słodkości z cierpkim posmakiem palonych słodów z dodatkiem orzeźwiającej kwaskowości. Alkohol dobrze ukryty. [4.5]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego odpowiednie do gatunku piwa [4]
        Opakowanie: Czytelne ale niewyszukane [3.5]
        Uwagi: Nie dziwie się, że często jest nagradzane

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw
          Kolejny udany wytwór Kormorana. Bardzo klasyczny stout na modę brytyjskiego piwa. Kolor ciemny pomiędzy wiśnią a brązem zdobi beżowa piana ze średnich i drobnych pęcherzy, która opadła szybko do minimalnej warstewki. W aromacie dominują palone słody i delikatnie (bardzo!) chmielowa goryczka. Kontrą jest zapach karmelu. Smak początkowo typowy dla piwa ciemnego, o dziwo – w pierwszej chwili wyczułem efekt orzeźwiający. Lekka cierpkość połączona z palonymi i jasnymi słodami bardzo dobrze współgra, piwo jest pomiędzy słodkim a wytrwanym. Balans daje wysoką pijalność. Goryczka na niewysokim poziome połączona z wysokim dość wysyceniem daje przyjemny efekt lekkiego tylko szczypania na obrzeżu języka.
          Nawet przy najszczerszych chęciach i z dużą dozą autosugestii nie jestem w tym piwie doszukać się niczego ze stouta. Nawet barwa nie pasuje. Z resztą nawet twój opis wskazuje na spore rozbieżności z tym stylem więc nie wiem zupełnie skad ten pomysł.

          Comment

          • oberzine
            Senior
            • 02-2012
            • 228

            nazwa nawiązuje do stouta, a to nawet dolniak jest

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              Już nawet mniejsza o fermentację, Stout z Gaba też był dolniakiem a smakowo dawał radę i to bardzo. Problemem jest to, że to piwo nie posiada żadnej wyróżniającej cechy stouta.

              Nie chcę się czepiać, ale to zdanie tłumaczy tylko bardzo wysoki stan upojenia:

              Kolejny udany wytwór Kormorana. Bardzo klasyczny stout na modę brytyjskiego piwa. Kolor ciemny pomiędzy wiśnią a brązem[...]
              Bardzo klasyczny pilzner! Kolor ciemny bursztyn a w zapachu banany i goździki! Klasyczny przykład czeskiego piwowarstwa.

              Comment

              • slababateria
                Junior
                • 11-2014
                • 12

                Warka do 05.05.2015 strasznie mnie zmęczyła, długo walczyłem z ochotą na skierowanie go do zlewu, w końcu jakoś dopiłem. Dałem do spróbowania ojcu, który na nic się nie uskarżał, ale dla mnie słodycz była nie do zniesienia. Zupełnie jakbym pił piwo wymieszane z cukrem.
                No i nie mam pojęcia jaki to gatunek. Bardzo mnie zastanawia karmel w składzie.

                Comment

                • m00ku
                  Junior
                  • 01-2015
                  • 20

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Wiśniowo-rubinowy, piwo klarowne. [5]
                  Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, beżowa piana. Szybko znika. [3]
                  Zapach: Palone słody, słodki aromat karmelu, do tego kawa zbożowa i delikatna śliwka. Całkiem przyjemnie. [4.5]
                  Smak: Na głównym planie smak palonych słodów, do tego kawa zbożowa. Piwo jest zbyt słodkie, zapewne od tego karmelu w surowcach. Kwaskowe w posmaku. [4]
                  Wysycenie: Troszkę za wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Ładna, tłoczona butelka, ciekawa etykieta i dedykowany kapsel. [5]
                  Uwagi: Piwo po terminie (do 09.02.2015).

                  Moja ocena: [4.15]

                  Comment

                  • laiquibe
                    Member
                    • 05-2015
                    • 36

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ciemny burgundowy albo czarny z wiśniowymi refleksami, nieprzejrzysty. Gdyby tylko piana była ładniejsza i dłużej się utrzymywała. [4.5]
                    Piana: Beżowa, drobnopęchęrzykowa ale rachityczna. Mimo normalnego nalewania utworzyła się może 1cm i momentalnie opadła do 1-2mm, by po paru minutach zniknąć całkowicie. Słabo. [2]
                    Zapach: Palone słody i śliwka - te dominowały. W tle delikatny popiół i chleb.Całkiem przyjemny zapach ale mógł być bardziej intensywny - trochę się nawąchałem. Wraz z ogrzewaniem pojawiały się nuty winne, ale bardzo delikatne. [4]
                    Smak: Pierwsze wrażenie to lekka słodycz i kwaskowość, która skojarzyła mi się trochę z Guinnessem. Słody dały pewną cierpkość, ale nie ściągająca. Karmel i paloność w posmaku. Minimalna goryczka. Wodniste, brak mu ciała zdecydowanie. Mimo to super pijalne, sam nie wiem kiedy zniknęło. Alkohol dobrze ukryty. Niezłe piwo., choć przydałaby się większa goryczka, by zrównoważyć słodkość. [4]
                    Wysycenie: Minimalnie zbyt wysokie jak dla mnie. [4]
                    Opakowanie: Dedykowany, bardzo ładny kapsel, tłoczona butelka, fajna kolorystyka, solidne wykonanie. [5]
                    Uwagi: Warka do 04.11.2015 r. Smaczne piwo.

                    Moja ocena: [3.875]
                    http://miesozerny.pl

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6304

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Prawie czarne, pod światło ciemny rubin. [4]
                      Piana: Trochę słaba, na dłużej dziurawa warstewka i beżowe firanki. [3]
                      Zapach: Na początku kukurydza z puszki potem próbują wydostać się jakieś nuty czekoladowe, kawowe, palone. [2.5]
                      Smak: Słodkawe, lekko czekoladowe, lekko kawowe i ciemne susze ale posmak kukurydzy utrudnia konsumpcję. Pod koniec nie czuć nachalnie kukurydzy i da się dopić. [3]
                      Wysycenie: Średnie. [3.5]

                      Opakowanie: Nawet nie jest źle. Ale owalna eta była fajniejsza. Ładny kapsel. [4]

                      Uwagi: Trafiłem na jakieś dziwne wydanie Irisha. Data 23.02.16 - może go gdzieś "przegrzali" w transporcie. Muszę inną warkę spróbować.

                      Moja ocena: [2.95]
                      Attached Files
                      Last edited by Javox; 26-09-2015, 12:33.

                      Comment

                      • Admirador
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 431

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny nie jest. Ale piwo prezentuje się ładnie, a skoro na etykiecie nie twierdzą, że to stout - odejmował nie będę. [5]
                        Piana: Piana ma ładny kolor, taka beżowa. Na początku raczej wysoka, jednak zredukowała się dość szybko. Na szkle coś tam pozostaje. [3.5]
                        Zapach: Ciemne słody, karmel, trochę kawy. I coś co lekko idzie w kierunku toffi (diacetyl?). Intensywność taka sobie. Ogólnie aromat nie powala na kolana, ale też na pewno nie zniechęca do tego piwa. [3]
                        Smak: Jest tu wszystko to, co i w aromacie. Jak dla mnie piwo zdecydowanie za słodkie, ale oczywiście rzecz gustu. Da się wypić na pewno. Alkohol bardzo dobrze ukryty.
                        Oceniłbym na 3.25, ale takiej możliwości nie ma, więc jednak dam odrobinę w górę. [3.5]
                        Wysycenie: Średnie, może trochę za wysokie. [4]
                        Opakowanie: Motyw na etykiecie specyficzny, nie wiem dlaczego, ale ten człowiek z harfą zawsze kojarzył mi się z Żydem, a nie Irlandczykiem
                        Ogólnie trzeba powiedzieć, że etykieta się wyróżnia. Bardzo ładny kapsel.
                        W opisie nie ukrywają, że to dolna fermentacja.
                        Skład mógłby być dokładniejszy. [4.5]
                        Uwagi: Butelka z datą 10/05/2016.
                        Powtórzyłem po dłuższej przerwie.
                        Dla mnie jest za słodkie, ale to piwo, które na pewno znajdzie swoich fanów.

                        Moja ocena: [3.475]

                        Comment

                        • Browar-Besko
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 317

                          Przyzwoite, naturalne piwo do picia !
                          Smak kawowo-słodowy z nutą karmelu. Piana gęsta, nawet dość długo się utrzymuje. Kolor ładny, kawowo-brązowy, jak widać na zdjęciu.
                          Cena 5,25 zł.
                          Attached Files

                          Comment

                          • Browar-Besko
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 317

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ładny, kawowo-brązowy [4.5]
                            Piana: gęsta, nawet dość długo się utrzymuje [4]
                            Zapach: słodowo-kawowy [4]
                            Smak: kawowo-słodowy z nutą karmelu [4]
                            Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                            Opakowanie: ładne, jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat bezzwrotna, brak podanej temperatury spożycia [4.5]
                            Uwagi: Naturalne piwo do picia (nie unijne). Apel do browaru o nowe i ładne kapsle (najlepiej serie), to wtedy będziemy kupować więcej waszego piwa.

                            Moja ocena: [4.075]

                            Comment

                            Przetwarzanie...