Czarnków, Pils Noteckie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wedge7
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2007.01
    • 217

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasna słomka [3.5]
    Piana: gęsta ale szybko redukuje się do bardzo cienkiej warstwy [3.5]
    Zapach: świeży chmielowy aromat zachęca do wypicia [4]
    Smak: wyraźna goryczka + świeży chmielowy posmak, całkiem udane piwko [4]
    Wysycenie: dobre, gaz długo pozostaje w kuflu [4.5]
    Opakowanie: bardzo ładna etykieta w stylu Czarnkowa + butelka typu bączek tworzą łatwo zauważalne piwko na sklepowej półce [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • skitof
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2007.11
      • 2478

      #17
      Coraz bardziej mi to piwo smakuje, a co ważniejsze utrzymuje stabilność jakościową. Warto

      Comment

      • Prusak
        Major Piwnych Rewolucji
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2005.07
        • 4434

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof
        Coraz bardziej mi to piwo smakuje, a co ważniejsze utrzymuje stabilność jakościową. Warto
        Po ostatniej degustacji jestem tego samego zdania. Jako że w Lublinie nie jest ono dostępne (albo jest bardzo rzadko dostępne), pijam je kilka razy do roku i nie zdarzyło mi się, żebym narzekał.

        Comment

        • ten
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2008.01
          • 9

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor ok, jasne piwo [4]
          Piana: Piana słaba. Szubko znika. [3]
          Zapach: Zapach ma niewyraźny. Coś czuć poza piwem, nie wiem co to, ani to przyjemne ani odwrotnie. [3]
          Smak: Smak mi pasuje. Dużo słodu, mało gorzkości i nie jest to wada, takie "zwykłe" piwko. Nie jest za bardzo lekkie. Smakuje po prostu dobrze, na 4 na pewno. [4]
          Wysycenie: Tu też jest dobrze, fajnie "szczypie" do końca. [4]
          Opakowanie: Lubię te małe buteleczki. Etykieta mogłaby być ładniejsza, ale jest i tak dobrze [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.575]

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2004.06
            • 6310

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ładne złoto. [5]
            Piana: Bardzo niska i znika prawie od razu. [2]
            Zapach: Niezbyt silny, słodowy, z lekką nutą chmielową. Przyjemny, ale za słaby. [3.5]
            Smak: Bardzo przyjemna kombinacja słodowości, chmielowości i "niepasteryzowanej" chlebowej nuty. Całość dopełniona wyraźną goryczką. Ogółem rzecz biorąc, bardzo dobrze zbalansowane piwo. [4.5]
            Wysycenie: Idealne. [5]
            Opakowanie: Czytelna etykieta w bardzo przyjemnej, stonowanej kolorystyce. Plus za firmowy kapselek. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • andszcz
              Porucznik Browarny Tester
              • 2008.07
              • 310

              #21
              Całkiem przyzwoite piwo niepasteryzowane na znośną cenę w porównaniu do jakości - 1,50 zł w markecie Real.
              "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

              Comment

              • kishar
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2003.10
                • 1691

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładny jasny złotawy klarowny kolor. [4.5]
                Piana: Bardzo potężna długo utrzymująca się piana. [4.5]
                Zapach: Zapach jakby chmielowy ale z jakąś taką dziwną niezbyt przyjemną nuta która na szczęście szybko mija. [4]
                Smak: Smak to potężna dawka chmielu i goryczki taka, jaką lubię, ma posmak charakterystyczny dla nie pasteryzowanych piw choć takim nie jest. [4.5]
                Wysycenie: Według mnie trochę za małe. [4]
                Opakowanie: Ładna czytelna etykieta ze wszystkimi informacjami. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.275]

                Comment

                • bobza
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2009.01
                  • 222

                  #23
                  Witam i pozdrawiam to mój pierwszy post na tym forum
                  Smakoszem jestem początkującym wiec nie będę się silił na fachowe oceny, właśnie skończyłem Noteckie bardzo przyjemne wyraźnie wyczuwalna goryczka co prawda trudno mi określić jakie konkretnie to piwo bo widzę różne zeznania, akurat piwko z tego wątku ma parametry takie jak to które wypiłem, ale nazwę inną dlatego tu zamieszczam posta.
                  Moje się zwało "Piwo Naturalne Noteckie Jasne" 12,1 % e. w. 5,6 % alk.
                  Dostępne w Sklepie "Chmielnik" na ul. Rękodzielniczej we Wrocławiu cena niestety masakryczna 2,8 zł widziałem też "Erie" partia z datą 17-02-2010 r.
                  Attached Files
                  Last edited by bobza; 2009-12-04, 22:31.
                  http://www.alebrowar.pl/

                  http://www.facebook.com/AleBrowar

                  Comment

                  • YouPeter
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2004.05
                    • 2379

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemna słomka wchodząca lekko w złoto. Kolor idealny jak dla "dwunastki". [5]
                    Piana: Biała, średnio ziarnista. Trzeba dość energicznie nalewać piwo aby uzyskać ją w miarę wysoką. Utrzymuje się przez kilka minut po czym pozostaje już tylko w postaci cienkiego dywanika. [3.5]
                    Zapach: Początkowo słabo wyczuwalny jednak już po kilku minutach dochodzi bardzo zharmonizowany i przyjemny zapach chmielowo-sodowy. Wyczuwalne jest również surowe ziarno. Początkowo chciałem ocenić ten parametr na 4,5 jednak w miarę spożycia zapach stawał się coraz bardziej intensywny i coraz bardziej przyjemny - stąd 5,0. [5]
                    Smak: Przy pierwszym łyku uderza mocna chlebowość, z każdym następnym do głosu dochodzi idealny chmiel i słód oraz dość szybko pojawiająca się na języku po przełknięciu mocna idealnie pasująca goryczka. [5]
                    Wysycenie: Idealne. [5]
                    Opakowanie: Pierwsza liga. Jak dla mnie jedna z najlepszych polskich etykiet, na równi ze starymi etykietami Brackiego i Ciechana. [5]
                    Uwagi: Piwo z partii z datą ważności do 12.05.2010. Jak dla mnie nawet lepsze od niepasteryzowanej wersji, która ostatnio jest jakaoś nierówna.

                    Moja ocena: [4.85]
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • andszcz
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2008.07
                      • 310

                      #25
                      Sączę właśnie pasteryzowane tuż po "wchłonięciu" niepasteryzowanego. Wrażenia? Niepasteryzowane bardziej "świeże", "rześkie", choć pasteryzowane też niezłe.
                      "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                      Comment

                      • lisiewski
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2009.12
                        • 459

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor... piwny Wzorowa barwa dla tego gatunku. [4.5]
                        Piana: Gruba czapa tworząca się przy nalewaniu do szklanego naczynia, w miarę spożycia redukuje się do cienkiej ale nadal ślicznej warstewki utrzymującej się na powierzchni. [5]
                        Zapach: Chmielowe klimaty. Wyrazisty zapach zielonej przyprawy zaakcentowany świeżym słodowym oddechem. [4]
                        Smak: Jeden z moich ulubionych polskich pilsów! Cudowna goryczka, aromat chmielu utrzymujący się do ostatniego łyku, słodowa głębia, idealnie gasi pragnienie. Do tego naturalne, niepasteryzowane, jednym słowem ZDROWE! [5]
                        Wysycenie: Bez zastrzeżeń, idealnie komponuje się z pełnym smakiem tego piwka. [4.5]
                        Opakowanie: Czarnkowska klasyka, emocje wywołuje samo wspomnienia o historii browaru. [4]
                        Uwagi: Miejsce zakupu: Rodzinka BIS, ul. Pejzażowa, Warszawa. Kolejne dobre piwo dodane do listy stałych zakupów.

                        Moja ocena: [4.55]

                        Comment

                        • pioterb4
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2006.05
                          • 4322

                          #27
                          Właśnie degustuję to piwo i muszę stwierdzić, ze tak samo jak i wersja niskopasteryzowana smakuje mi wspaniale. Tak okazała goryczka i przyjemna chlebowość robią wspaniałe wrażenie, w zapachu chmiel wyczuwalny, zdecydowanie mocniej niż w innych piwach kktóre się pilsem tytułują albo co gorsza "Podwójnie chmielonym" nazywają.

                          Naszło mnie takie ptytanie: czy ktoś wie czemu Czarnków nie wypuszcza swoich produktów także w butelkach 0,5l?

                          Comment

                          • andszcz
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 2008.07
                            • 310

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
                            Właśnie degustuję to piwo i muszę stwierdzić, ze tak samo jak i wersja niskopasteryzowana smakuje mi wspaniale. Tak okazała goryczka i przyjemna chlebowość robią wspaniałe wrażenie, w zapachu chmiel wyczuwalny, zdecydowanie mocniej niż w innych piwach kktóre się pilsem tytułują albo co gorsza "Podwójnie chmielonym" nazywają.

                            Naszło mnie takie ptytanie: czy ktoś wie czemu Czarnków nie wypuszcza swoich produktów także w butelkach 0,5l?
                            A mają taką linię?
                            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                            Comment

                            • pioterb4
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2006.05
                              • 4322

                              #29
                              Nie mam pojęcia. A doposażenie rozlewni w taką linię to droga inwestycja?

                              Comment

                              • abernacka
                                Generał Wszelkich Fermentacji
                                🥛🥛🥛🥛
                                • 2003.12
                                • 10861

                                #30
                                Browar, który boryka się z trudnościami finansowymi, po co ma inwestować w taką niedorzeczną inwestycję?
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...