Czarnków, Pils Noteckie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2006.05
    • 4322

    #31
    Nie wiem czy niedorzeczną, butelka o pojemności 0,5l to obecnie opakowanie najpopularniejsze więc myślę że tylko mogłoby przyspożyć im zwolenników.

    Comment

    • abernacka
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛
      • 2003.12
      • 10861

      #32
      Smak piwa przy przysparzać klientów a nie typ flaszki!
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • pioterb4
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2006.05
        • 4322

        #33
        Oczywiście smak jest priorytetem, z resztą co napisałem wcześniej Czrnków bardzo mi smakował. Opakowanie ma o tyle znaczenie, że ogólnie przyjęło się żę dla pilsa najbardziej optymalną objętością jest 0,5l i mająć czasem apetyt na piwo wieczorem mogę skłonić się bardziej w kierunku butelki Ciechana niż kupować 2x bączek Czarnkowa.
        Last edited by pioterb4; 2010-11-01, 22:03.

        Comment

        • abernacka
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛🥛
          • 2003.12
          • 10861

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
          (...) ogólnie przyjęło się żę dla pilsa najbardziej optymalną objętością jest 0,5l i(...).
          Bez urazy, ale chyba w Bydgoszczy. Butelki typu Stein były w użyciu długie lata w naszym kraju i całe szczęście, że nadal są one w obiegu.
          Last edited by abernacka; 2010-11-01, 22:09.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • pioterb4
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2006.05
            • 4322

            #35
            No a w Gdyni jest inaczej? Jak popatrzę po okolicy to zdecydowana większość pilsów czy to czeskich czy niemieckich jest w butelce 0,5l a w 0,3l zdecydowanie rzadziej. Nie proiwadzę statystyki ale nie ma chyba wielu piw typu pilsener dostępnych w 0,33 ale niedostępnych w większym opakowaniu. Najczęściej mamy obecnie do czynienia z dystrybujcją piwa w obu objętościach no i w przypadku koncernów co raz częściej z butlą 0,66l, ale to inna bajka.

            Comment

            • kopyr
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2004.06
              • 9475

              #36
              80% sukcesu Czarnkowa, to jest Steine (bączek). Wprowadzenie but. 0,5L w tym browarze, to by była zbrodnia.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • abernacka
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛🥛
                • 2003.12
                • 10861

                #37
                Raz piszesz o preferencjach klientów a innym razem o występowaniu. Zdecyduj się, proszę.
                Jeżeli chodzi o mnie, bardzo się cieszę, że Czarnków nadal stosuje ten typ butelek. Z bardzo prostej przyczyny, ponieważ to piwo ma swój urok!
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • jacer
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2006.03
                  • 9875

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
                  Nie proiwadzę statystyki ale nie ma chyba wielu piw typu pilsener dostępnych w 0,33 ale niedostępnych w większym opakowaniu.
                  Cała NL i Belgia to 0,33 i jest fajnie. Amerykańskie także.
                  Last edited by jacer; 2010-11-01, 22:20.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • abernacka
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛🥛
                    • 2003.12
                    • 10861

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                    Cała NL i Belgia to 0,33 i jest fajnie. Amerykańskie także.
                    Niemcy również nie zapomnieli co to jest "bączek".
                    Last edited by abernacka; 2010-11-01, 22:21.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • pioterb4
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2006.05
                      • 4322

                      #40
                      Cała NL i Belgia to 0,33 i jest fajnie. Amerykańskie także.
                      No ale tam spora część piw to piwa o podwyższonym woltażu, więc te mniejsze objętości pozwalają na zdegustowanie większej ilości gatunków aniżeli 2 jednego wieczoru. Bączek to idealne opakowanie dla takiego strong ale albo trapista.

                      Raz piszesz o preferencjach klientów a innym razem o występowaniu. Zdecyduj się, proszę
                      Sorry, pogmatwałem oba pojęcia. Cały czas raczej miałem na myśli fakt, że nie często jeden pils jest rozlewany tylko do butelek typu bączek, bez wypuszczenia na rynek butelek większych. Zwykle jest piwo w butelce 0,5l lub 0,5l i 0,33l plus ewentualnie puszka. Daje to możliwośc zaobserwowania że butelka 0,5 to jakby pozycja wyjściowa dla browarów.

                      Jeżeli chodzi o mnie, bardzo się cieszę, że Czarnków nadal stosuje ten typ butelek. Z bardzo prostej przyczyny, ponieważ to piwo ma swój urok!
                      Mnie też się bączek podoba, nic mi ta buteleczka nie przeszkadza. Stwierdzam tylko, że fajnie by było gdyby Noteckie pojawiło się także w drugim opakowaniu - butelce 0,5l. Mam nadzieję, że to jeszcze żadna zbrodnia. W końcu nie apeluję o zapuszkowanie Noteckiego
                      Last edited by pioterb4; 2010-11-01, 22:34.

                      Comment

                      • jacer
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2006.03
                        • 9875

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
                        No ale tam spora część piw to piwa o podwyższonym woltażu, więc te mniejsze objętości pozwalają na zdegustowanie większej ilości gatunków aniżeli 2 jednego wieczoru. Bączek to idealne opakowanie dla takiego strong ale albo trapista.

                        W NL spora część to koncerniaki Amstel, Domelsch, Grolsch, Heniu o normalnym woltażu. Za innym musisz się sporo nachodzić albo wiedzieć gdzie szukać.

                        W knajpach leją 0,33 i 0,25l. Jak chcesz 0,5 to musisz wyraźnie powiedzieć. Jak poprosiłem raz 0,5l to barman miał niezły ubaw
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Kwadri
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2009.10
                          • 1216

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, klarowny. [4.5]
                          Piana: Tworzy średnie bąble, a na górze ładny kożuszek. Po 2 minutach zostaje centymetrowa warstwa, później koronka, ale szybko opadła do zera. [3.5]
                          Zapach: Średniointensywny, chmielowy, połączony z lekkim zapachem piwnicy. Później nuty słodowe, ale zapach chmielu do końca. Jednym słowem chmielowo-słodowy. [4]
                          Smak: Od początku miła gorycz oblepia język, dość długo zostaje jej posmak. Czuć lekki posmak chlebowo-słodowy, ale mniej niż w niskopasteryzowanym i lekką kwaskowość w tle. [4]
                          Wysycenie: Na początku duże, choć delikatnie szczypie w język. Dużo bąbli ucieka. Pod koniec trochę mniej, ale nadal fajnie i delikatnie szczypie. [4]
                          Opakowanie: Ładne. Bączek z etykietą w starym stylu, podane wszystkie dane. Kapsel w czerwonym kolorze dopasowany kolorystycznie z etykietą. [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4]
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • Obywatel1978
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 2007.09
                            • 287

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri
                            Kolori lekką kwaskowość w tle
                            Otóż to! Warka z terminem ważności do 23.01.2011 jakaś kwachowata Co się dzieje

                            Comment

                            • Pendragon
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🥛🥛🥛
                              • 2006.03
                              • 13952

                              #44
                              Czyżby znowu wróciły stare etykiety z wyeksponowanym PILS-em w nazwie, czy to jednak koledzy nie przywiązali wagi by pisać w odpowiednim temacie?
                              Last edited by Pendragon; 2010-11-07, 23:28.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Obywatel1978
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2007.09
                                • 287

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                                Czyżby znowu wróciły stare etykiety z wyeksponowanym PILS-em w nazwie, czy to jednak koledzy nie przywiązali wagi by pisać w odpowiednim temacie?
                                Kiedyś mnie pouczono, że temat:
                                Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                                dotyczy zielonych etykietek (niepasteryzowanego) i że o czerwonych etykietkach należy pisać właśnie tu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...