Gościszewo, Naturalne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1553

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnosłomkowy,przeżroczysty [4]
    Piana: z początku obfita lecz po chwili prawie że znikła,cały czas utrzymał sie słabiutki dywanik [4]
    Zapach: w miarę intensywny i bardzo owocowy,w oddali słaby słód i chmiel [4]
    Smak: lekko goryczkowate z początku,póżniej już dużo lepiej,dodatkowo akcenty owocowe [4.5]
    Wysycenie: w kuflu bardzo mocne,w ustach w sam raz [4]
    Opakowanie: fajne ,takie "naturalne" i proste,szkoda że goły kapsel [4.5]
    Uwagi: Piwko otrzymane na zlocie przez kolegów z Pomorza.DZIĘKI Piotrrat i Pendragon.PZDR

    Moja ocena: [4.225]
    mb WOS

    Comment

    • GioCare
      Senior
      • 09-2007
      • 137

      #17
      Bardzo dobre piwo, jedno z lepszych które piłem. Warte powtórzenia. Ładne opakowanie, wyglądem przypomina materiał do serwetek )
      ╔═╗
      ║═╬╦╦═╦═╦═╗
      ╠═║║║╬║╩╣╔║
      ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
      ════╚╝══════════

      - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
      "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
      http://www.kp.pl/

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jak na 12.5 ekstraktu nieco za jasne. Miodowa, jasna, lekko mętnawa barwa nie odzwierciedla w pełni ekstraktu. [3]
        Piana: Marnota. Podczas nalewania nie powiem wznosi się ale później szybko opada. Pozostaje jedynie słabo widoczny kożuszek. [3]
        Zapach: Bardzo przyjemny, aromatyczny, chmielowo słodowy. Gdzie niegdzie rześki, kręcący w nosie. Pachnie "latem". Tak powinno pachnieć każde niepasteryzowane piwo. [5]
        Smak: Pierwszy łyk obfituje w strasznego kapcia. Przyczyną jest pewnie uprzednio pite Gdańskie. Jednak gdy "kufelki smakowe" się zneutralizują jest ok. W smaku pełne, zero jakiejkolwiek wodnistości. Przyzwoicie goryczkowe z odrobiną elementów słodu. Da się wyczuć też lekko kwaskową słodycz która jak ulał pasuje do tego piwa. [4.5]
        Wysycenie: Bez zarzutu. Nie przesadzono tu z nagazowaniem. Wysycenie porównywalne do lekko gazowanej Dobrawy. [5]
        Opakowanie: Etykieta bomba. Na maxa prosta ale za to z charakterem i z pomysłem. Tło dla wszystkiego stanowi płutno a do tego nowatorska czcionka. Extra [5]
        Uwagi: Zakupione bodajże za 3,35zł w moich ulubionych Piwach Świata w Białymstoku.

        P.S Ogólnie nie zwracam uwagi na etykiety, krawatki lub kontry ale ta szata graficzna wywarła na mnie wrażenie. Taki Konstancin powinnien brać przykład z Gościszewa bo ich etykieta od Rektora wygląda jakby była robiona w Paint'cie

        Moja ocena: [4.5]
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
          Opakowanie: Etykieta bomba. Na maxa prosta ale za to z charakterem i z pomysłem. Tło dla wszystkiego stanowi płutno a do tego nowatorska czcionka. Extra [5]
          (...)
          P.S Ogólnie nie zwracam uwagi na etykiety, krawatki lub kontry ale ta szata graficzna wywarła na mnie wrażenie. Taki Konstancin powinnien brać przykład z Gościszewa bo ich etykieta od Rektora wygląda jakby była robiona w Paint'cie
          No w końcu Gościszewo wzoruje* się na najlepszych.







          *patrz kilka postów wyżej.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #20
            Widziałem już wcześniej. Zupełnie o tym zapomniałem.
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • GioCare
              Senior
              • 09-2007
              • 137

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ładny, jasno złoty kolorek piwa. Bardzo ładnie komponuje się z ciemnobrązowym drewnianym stołem. [4]
              Piana: Bardzo słaba. Strasznie szybko opadła. Mało ziarnista. [2]
              Zapach: Typowo słodowo-chmielowy. Trochę przypomina zapach Żubra. [4.5]
              Smak: Bardzo pyszne piwko! Chmiel, słód odpowiednio wyważone i doskonała goryczka. Po połknięciu pierwszego łyka piwa gorycz długo jeszcze pozostaje na kubkach smakowych na końcu języka. [4.5]
              Wysycenie: Takie jak powinno być w każdym piwie czyli nie za mocne i nie za słabe. Dobrze się po nim odbija. [4.5]
              Opakowanie: Bardzo ładne! Przypomina wyglądem materiał do robienia płóciennych serwetek [5]
              Uwagi: Bardzo dobre piwko, jedno z lepszych jakie piłem. Napewno często będę wracał po zakup tego piwka. Polecam wszystkim którzy go jeszcze nie próbowali!

              Moja ocena: [4.25]
              Last edited by GioCare; 26-09-2007, 21:56.
              ╔═╗
              ║═╬╦╦═╦═╦═╗
              ╠═║║║╬║╩╣╔║
              ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
              ════╚╝══════════

              - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
              "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
              http://www.kp.pl/

              Comment

              • Piwosz306
                Senior
                • 10-2007
                • 214

                #22
                a gdzie mozna to piwo kupic w Warszawie?

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, klarowny. Jest bardzo dobrze. [5]
                  Piana: Zaraz po nalaniu średniobfita, na szczęście drobna. Dość szybko zanika do zera. Niestety. [3]
                  Zapach: Kojarzy mi się z niepasteryzowanym grudziądzkim. A więc nuty chlebowe, słodowe i kwiatowo-waniliowe. Rewelacja. [5]
                  Smak: No cóż, w smaku również przypomina mi grudziądzkie. Dobre zbalansowanie słodowości i goryczki, wyczuwalna lekka mineralność plus oczywiście swieżość piwa niepasteryzowanego. Delikatnie obecne nuty owocowe. Troszkę brakuje mi w tym piwie pełności, esencji. Końcówka łyka pozostawia niedosyt... [4.5]
                  Wysycenie: Duże, takie jak lubię w tym typie piwa. [5]
                  Opakowanie: Wzornictwo zasługuje na uznanie. Oryginalne, pozbawione charakterystycznych akcentów graficznych i sloganów obecnych na dziesiątkach innych piw. Prostota (nie myslić z prostactwem) potęguje wrażenie i po raz pierwszy uważam że goły kapsel jest jak najbardziej na miejscu...Mały minus za ten kwas z 'zapożyczeniem' amberowskiego motywu. [4.5]
                  Uwagi: Swoim profilem Naturalne przypomina mi 'Kujawskie Niepasteryzowane' z Grudziądza. Podobny zapach i smak, podobnie marna piana, podobnie ładny kolor. Są jednak delikatne różnice i dlatego nie śmiem twierdzić że to to samo piwo Ale to na pewno świetne piwo!

                  Moja ocena: [4.575]
                  Last edited by docent; 16-11-2007, 20:29.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • hasintus
                    Senior
                    • 07-2006
                    • 850

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwosz306
                    a gdzie mozna to piwo kupic w Warszawie?
                    No właśnie, gdzie?

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1305

                      #25
                      ktoś ostatnio napisał w odnośnym wątku, że zastał to piwo w joli na koszykowej (i bardzo się ucieszył), ale to nie byłem ja.
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur
                        ktoś ostatnio napisał w odnośnym wątku, że zastał to piwo w joli na koszykowej (i bardzo się ucieszył), ale to nie byłem ja.
                        Naturalne jest do kupienia u Joli w cenie bodajże 4 pln.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jaśniutko-złocisty, klarowne [5]
                          Piana: biała i gęsta zpoczątku, szybko opada sycząc zamieniając się w dziurawy kożuszek [3]
                          Zapach: świeżutkiego chmielu, tak jakbym wąchał naturlanyzywy chmiel [5]
                          Smak: pełne w smaku, przyjemna goryczka połączona z dobrym nachmieleniem, pod koniec łyczka czuć lekko kwaskowaty posmak, za bardzo szczypie w podniebienie i język co jest powodem zbyt dużego nagazowania [3.5]
                          Wysycenie: jak dla mnie za duzo, babelki buzują w szklance jak szalone [4]
                          Opakowanie: ładna etykieta, prosta ale za to czytelna, minus za goly kapsel, rzuca się w oczy i o to chodzi [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.125]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2732

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ładny złoty. Gdyby to było trochę „starsze” złoto byłoby jeszcze lepiej. Piwo leciutko mętne. [4.5]
                            Piana: Duża, w miarę jednorodna. Średnio trwała. Do połowy bardzo ładnie się trzymała. Później niestety dość szybko opadła do resztek. Do końca pozostawiała obfite ślady na ściankach. [4]
                            Zapach: Oryginalny i przyjemny. Trochę słodowy, trochę chmielowy i trochę nieokreślony. Jest w nim taka dziwna, ciężka do określenia nuta. Może to jakaś nuta związana z tym browarem? Zapach mocny. [4]
                            Smak: Bardzo dobre piwo. W pierwszych 2, 3 łykach jest mocna nuta metaliczna, która całkowicie ginie po chwili. Smak jest bardziej słodowy, chmiel na drugim planie. Czuć nuty charakterystyczne dla piw niepasteryzowanych. Na koniec lekka goryczka. Posmak gorzkawy. Dziwnej nuty z zapachu właściwie nie odnalazłem w smaku. Dobre piwo do picia często i w dużych ilościach. [4.5]
                            Wysycenie: Dobre. Trzyma się do końca. Może nawet go troszkę za dużo, bo lekko zagazowuje. [4]
                            Opakowanie: Oryginalne, proste i wyróżniające się. Nie robi jednak aż tak dobrego wrażenia jak Żywe. Najpoważniejszym mankamentem jest czysty kapsel. Gdyby był tak dopasowany jak w Żywym to te dwa opakowania były by porównywalne. [4]
                            Uwagi: Ciekawe w smaku piwo niepasteryzowane. Takie inne trochę do Grudziądza, Ciechanowa czy Kasztelana. Ma swój charakter. Polecam w dużych ilościach, sam miałem tylko jedną butelkę.

                            Moja ocena: [4.225]
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13952

                              #29
                              Skoro smakuje Wam zwykłe Naturalne to w niefitrowanym sie zakochacie Właśnie spożywam pierwszą moją butelkę. Ale reszta kraju chyba też go pozna szybko, skoro wypuszczają go w butelkach NRW. Niestety - nie ma jak go zrelacjonować, bo ART wciąż go nie dodal do bazy.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23849

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                                Skoro smakuje Wam zwykłe Naturalne to w niefitrowanym sie zakochacie Właśnie spożywam pierwszą moją butelkę. Ale reszta kraju chyba też go pozna szybko, skoro wypuszczają go w butelkach NRW. Niestety - nie ma jak go zrelacjonować, bo ART wciąż go nie dodal do bazy.
                                w razie chęci zwrócenia mi na coś uwagi - bardzo proszę o kontakt bezpośredni, napisanie PW zajmie tyle samo czasu co napisanie ww. uwagi a skuteczność będzie lepsza.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...