Gościszewo, Naturalne Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
    A to w porządku. Odebrałem to jakoś "osobiście"
    Zapewne dzięki wcześniejszemu wpisowi "Rada, że piwo należy wypić 2 tygodnie przed terminem jest cokolwiek śmieszna."
    No bo jest. Tylko, że to nie jest personalnie do Ciebie, tylko do ogółu. To jest ta postawa, którą piętnuję tutaj.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • krasnal45
      Porucznik Browarny Tester
      • 02-2008
      • 421

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
      Ale czy ja piszę tylko do Ciebie?
      Ja piszę głównie do krasnala, bo ten zamiast być solidnie wkurzony, że go zrobili w wała, to posypuje głowę popiołem i bije się w piersi. Gdzie etos konsumenta?
      Wybacz ale chyba trochę przesadziłeś alfo i omego.... Twój cięty język nie jest tu chyba na miejscu a tym bardziej obrażanie mnie.... byłem solidnie wkurzony bo akurat nie miałem w domu innego piwa ( to było ostatnie na wieczór), no i co według Ciebie miałem jeszcze zrobić?? Wziąć kałacha rozwalić sprzedawcę i zdemolować mu lokal??? a potem może na całą Polskę w publicznych mediach ogłosić jak to niedobry sprzedawca sprzedaje zepsute piwo niedobrego pana prezesa browaru z Gościszewa???....sam robisz się w wała i.......śmieszny jesteś

      Comment

      • kopyr
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krasnal45
        Wybacz ale chyba trochę przesadziłeś alfo i omego.... Twój cięty język nie jest tu chyba na miejscu a tym bardziej obrażanie mnie.... byłem solidnie wkurzony bo akurat nie miałem w domu innego piwa ( to było ostatnie na wieczór), no i co według Ciebie miałem jeszcze zrobić?? Wziąć kałacha rozwalić sprzedawcę i zdemolować mu lokal??? a potem może na całą Polskę w publicznych mediach ogłosić jak to niedobry sprzedawca sprzedaje zepsute piwo niedobrego pana prezesa browaru z Gościszewa???....sam robisz się w wała i.......śmieszny jesteś
        I po co się unosisz?
        Powinieneś na forum napisać, że zrobili Cię w wała. Ostrzec innych piwoszy i przed browarem i przed sklepem. Ja bym tak zrobił. A Ty piszesz, że sam jesteś sobie winny bo nie sprawdziłeś ile tygodni do końca terminu przydatności miało piwo.

        PS: jak Ci się nie podoba post, uważasz go za obraźliwy, napastliwy wobec Ciebie lub coś w tym stylu, to w prawym górnym rogu jest znak z wykrzyknikiem - zgłoś ten czy inny post do moderacji.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Doczu
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 07-2007
          • 77

          Zakupiłem sobie to piwko ostatnio w katowickiej "Genezie". Leją je tam z kija i przyznam że całkiem inne piwo niż pijałem dotychczas.
          Właśnie ta nuta kwaskowatości nadaje piwu nietuzinkowy i orzeźwiający charakter.
          Oceny przez ART'omat się nie podejmuję, ponieważ piłem wówczas jeszcze inne gatunki więc mógłbym coś pomylić. Z pewnością jednak tam wrócę i jeszcze się napiję Naturalnego :-)
          Na pewno w pamięci utkwił mi dość przyjemny ciemnosłomkowy kolor, ładnie zmętniałe no i ten smak.

          Comment

          • kri100f
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 07-2010
            • 23

            Wiele jest już na temat tego piwa napisane więc tylko dodam, że nie mogłem zidentyfikować, do czego ten zapach i smak jest podobny... wczoraj kolega wreszcie trafnie je określił: "groszek konserwowy"! A że obaj lubimy groszek, więc nam smakowało Piwo jak najbardziej warte uwagi - od opakowania po dno kufla.
            Wypijesz jedno, drugie piwo, pójdziesz trochę krzywo...
            a po gorzale wcale.

            Comment

            • kopyr
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kri100f
              Wiele jest już na temat tego piwa napisane więc tylko dodam, że nie mogłem zidentyfikować, do czego ten zapach i smak jest podobny... wczoraj kolega wreszcie trafnie je określił: "groszek konserwowy"! A że obaj lubimy groszek, więc nam smakowało Piwo jak najbardziej warte uwagi - od opakowania po dno kufla.
              Związek, który za to odpowiada to DMS (dimetylo siarczek). Charakteryzuje się właśnie aromatem gotowanych warzyw, a także warzyw konserwowych.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Doczu
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 07-2007
                • 77

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                Związek, który za to odpowiada to DMS (dimetylo siarczek). Charakteryzuje się właśnie aromatem gotowanych warzyw, a także warzyw konserwowych.
                A skąd on w piwie ?
                Konserwant ?

                Comment

                • jacer
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doczu
                  A skąd on w piwie ?
                  Konserwant ?
                  Ze słodu. Widać za słabo gotują brzeczkę i się nie ulotnił.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 11-2009
                    • 6312

                    Zakup 20 lipca z lodówki... myślę powinno być ok....

                    kwas........ brrrrrrrrrr

                    a data ważności do 1 sierpnia... pewnie ten sklepowy zanim wsadził je do lodówki ugotował je na zapleczu w ostatnich dniach upału...

                    Sklep monopolowy przy Tesco w Krakowie ul. Wybickiego

                    Comment

                    • Gringo
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼
                      • 07-2007
                      • 2156

                      miałem to samo kilka dni temu, brałem z półki to butelka aż gorąca była od słońca, inne z tego sklepu (i półki) były dobre, chyba to piwo jest bardzo wrażliwe na ciepło i słońce.

                      Comment

                      • kopyr
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl
                        miałem to samo kilka dni temu, brałem z półki to butelka aż gorąca była od słońca, inne z tego sklepu (i półki) były dobre, chyba to piwo jest bardzo wrażliwe na ciepło i słońce.
                        A to Ci anomalia fizyczna. Normalnie Mazowieckie jest egzotermiczne.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Gringo
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 07-2007
                          • 2156

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                          A to Ci anomalia fizyczna. Normalnie Mazowieckie jest egzotermiczne.
                          Nie bardzo się na tym znam, egoztermika to nie reakcja chemiczna ?

                          Comment

                          • kopyr
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl
                            Nie bardzo się na tym znam, egoztermika to nie reakcja chemiczna ?
                            Z Twojej wypowiedzi wynikało, że butelka Mazowieckiego była gorąca, mimo że inne w sklepie były w normalnej temp. To by świadczyło, że to zawartość ją rozgrzewa. Musiałaby więc w jej wnętrzu zachodzić reakcja egzotermiczna, czyli taka podczas której wydziela się ciepło.
                            Last edited by kopyr; 22-07-2010, 08:14.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 02-2001
                              • 23858

                              Wypisz wymaluj refermentacja
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Gringo
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼
                                • 07-2007
                                • 2156

                                jasne zmylony zostałem tylko tym Mazowieckim bo temat jest Naturalne Gościszewo pozostałe butelki innego gatunku piwa nie były zepsute a i temperaturowo nie były tak nagrzane jak Naturalne, ale to może spowodował inny kąt padania promieni słonecznych na inną część półki. W każdym razie Gościszewa nie dało się wypić to był mega kwas. W ciemnościach i chłodach RebelBar`u, Naturalne Gościszewo z tą samą datą ważności jest wyśmienite !

                                Comment

                                Przetwarzanie...