Gościszewo, Naturalne Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2001.02
    • 14936

    Tego nie wiem. Nie byłem w Gościszewie i nie mam pojęcia, jak wygląda ich technologia. Ale każdy domowy piwowar potwierdzi, że do skażenia octowego dochodzi na etapie fermentacji lub rozlewu, a nie leżakowania w butelkach.

    Comment

    • TTOP
      Porucznik Browarny Tester
      • 2013.03
      • 449

      Barwa: ciemnozłota, bardzo zmętnione
      Piania: tuż po nalaniu fantastyczna, gruba, zwarta, biała, drobno pęcherzykowa, wytrzymała dosyć długo, w końcu opadła do małej firanki. Praktycznie nie krążkowała.
      Aromat: słodowy, lekkie nuty karmelowe, poza tym nic nie wyczułem
      smak: tu znów słód z akcentami chmielowymi w tle (trawiastymi)
      Goryczka: jak na lagera solidna, długo utrzymująca się, ale nie sciągająca, byłem zaskoczony
      Uwagi: Pite w wersji butelkowej, data przydatności 5.10.2013, kupiona w leclercu na Bielanach za nieco poniżej 5zł. Piwo nie powala, ale jest zaskakująco orzeźwiające i całkiem smaczne. Jedyne co mi przeszkadzało to bardzo duże zmętnienie, no ale można się było tego spodziewać przy niefiltrowanym piwie.

      Comment

      • TTOP
        Porucznik Browarny Tester
        • 2013.03
        • 449

        jeszcze foto
        Attached Files

        Comment

        • leona
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2009.07
          • 5853

          Kolor miodowy, mocno opalizujący. Piana niewysoka, biała, drobna, utrzymuje się bardzo długo.
          Aromat słodowy, zbożowy, lekko biszkoptowy. Smak rześki, kwaskowaty i bardzo delikatnie karmelowy. Goryczka niska.

          Solidne piwo, które wypiłem ze smakiem. Proste, niemal bez goryczki ale smaczne. Gdybym miał szukać szufladki, wrzuciłbym je do tej z napisem keller.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2012.08
            • 2869

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasne złoto. Wyraźne zmętnienie, czyli tak jak ma być. [4.5]
            Piana: Spora, grube pęcherzyki. Kożuszek na finiszu trzyma się długo. Na minus jednak fatalny osad na szkle (szkło wymyłem ) [3]
            Zapach: Baaardzo dawno nie piłem tego piwa, ale pachnie ono jak Świeże i Rześkie z Kormorana.
            Zboże i słód ( no i lekka kapusta). [3.5]
            Smak: Smakuje znów jak znane mi piwa z Kormorana.
            Jest jednak zdecydowanie za dużo kwasku.
            Moje piwo nie jest zepsute, ale poziom kwasu je dyskwalifikuje. Jest też jednak trochę chmielu i to takiego, przypominającego z piw olsztyńskich. [2]
            Wysycenie: Średnie. Da się przeżyć. [4]
            Opakowanie: Jak na zdjęciu TTOP. Nie podoba mi się. [2]
            Uwagi: Moje piwo jest z datą do 10.07.
            Przypomina mi piwa z Kormorana, ale to jednak nie jest ten sam poziom.

            Można jednak wypić. W miarę smaczne, ale nie jest to wybitny niepasteryzowany lager. Wolę te z Olsztyna.

            Moja ocena: [2.85]

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2009.11
              • 6322

              Piana - średnia, na dłużej grubsza warstewka. Mini lacing.
              Barwa - żółto-złoto-mętny.
              Gaz - średni.
              Aromat - słód i chyba drożdże.
              Smak - znacząca goryczka w odcieniu "żołędziowym". Słodowe, lekko słodkie.

              Smakowało.
              Attached Files

              Comment

              • Klatak
                Porucznik Browarny Tester
                • 2014.07
                • 431

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocista wchodząca powoli w miedzianą, lekko opalizująca. [4.5]
                Piana: Obfita, średnie pęcherzyki, dość trwała, ładnie zdobi szkło [4]
                Zapach: Średnio intensywny, chmielowy z delikatną nutą gościszewską. [4]
                Smak: Pełny, słodowy z delikatną, szlachetną ale wyczuwalną goryczką. [4]
                Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                Opakowanie: Jakaś niespecjalna etykieta, w szczególności do nowych etykiet Gościszewa. [3]
                Uwagi: Warka z datą do 10.09.2014. Całkiem przyjemny lager (jak zakładam).

                Moja ocena: [3.975]

                Comment

                Przetwarzanie...