Konstancin, Dawne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • j_Q
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2009.10
    • 176

    Na co liczą? Że naprodukuja kupę szajsu, które się do picia nie nadaje, a moje kubki smakowe się przestawią?

    Comment

    • Rzeszowiak
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2009.04
      • 1597

      Nie przesadzajmy. Warka do 15.08 bardzo smaczna.

      Ładna piana, bardzo przyjemny zapach, w smaku czuć chlebek, lekką goryczkę i w tle trochę diacetyl, więc moze być

      Comment

      • j_Q
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2009.10
        • 176

        Moje było z warki wcześniejszej, do 30 lipca. Na siłę dało się wypić. No ale mazowieckie - tragedia

        Comment

        • Christof
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2009.04
          • 128

          Potwierdzam.
          Warka do 30 lipca słaba. Wypić się da, ale bez przyjemności.

          Comment

          • kosher
            Major Piwnych Rewolucji
            🥛🥛🥛🥛
            • 2005.04
            • 2311

            Zgadzam się w zupełności z j_Q
            Coś bardzo niedobrego dzieje się z piwami z Konstancina
            Próbowane przeze mnie na przestrzeni ostatnich dwóch-trzech tygodni butelkowe Dawne, Starodawne oraz Mazowieckie Niepasteryzowane i Pasteryzowane to właśnie słodowo-mlekowo-masłowy smak.
            Ohyda! Gdzie się podziała goryczka!?
            Browar robi sobie porządną antyreklamę wypuszczając na rynek coś takiego.
            A ja robię sobie dłuższą przerwę od degustacji konstancińskich specjałów.

            Comment

            • keto
              Porucznik Browarny Tester
              • 2009.07
              • 388

              Piłem ostatnio Dawne z datą 18.08.2010 r. Piwo bardzo dobre trochę mu brakuje np. chlebowości, ale tak poza tym jest ok .
              Pozdrawiam
              Artur

              Comment

              • karin861
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2006.02
                • 597

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny bursztynowy, widać mętność. [4.5]
                Piana: Bardzo ładna, trzyma się długo na powierzchni piwa, oraz zostawia wzorki na szklance. Jak dla mnie ok. [4.5]
                Zapach: Dość mocny wyraźny zapach, zostaje w pamięci na spory czas. [4]
                Smak: Piwo nie należy do lekkich, jest raczej ciężkie. Czuć treściwość. Przewijają się smaki chlebowo-słodowe. Zbyt mało czuć chmiel jak dla mnie. [4]
                Wysycenie: Nie mam się do czego przyczepić. [4]
                Opakowanie: Ładne, z firmowym kapselkiem. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.075]
                Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                Comment

                • fuliano
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2010.07
                  • 1835

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowy, klarowny. Bardzo ładny [4.5]
                  Piana: jasno beżowa, gęsta, długo pozostawiający kożuch [4.5]
                  Zapach: bardzo delikatny słodowy. Jednak zbyt mało wyrazisty [3]
                  Smak: smaczny, chlebowo-słodowy z wyraźną goryczką na końcu [4]
                  Wysycenie: przegazowane, co zabija smak piwa [3]
                  Opakowanie: etykieta czytelna, ze stonowana kolorystyką jak przystało na nazwę, Na kontrze wszystkie ażne informacje [4]
                  Uwagi: Warka z terminem 10.09.2010

                  Moja ocena: [3.675]

                  Comment

                  • leona
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2009.07
                    • 5853

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Intensywnie złoty, za jasny jak na ten ekstrakt [3.5]
                    Piana: Średnia, bardzo szybko opada do postaci krążka wokół szklanki, na koniec nie zostaje nic [3]
                    Zapach: Na pierwszym planie kwaśnawy słód potem słodycz. Wydaje się, że jest utlenione [2.5]
                    Smak: Słodowo-słodkawy, bez cienia goryczki. Na szczęście zapowiadanego w nosie kwasu brak [2.5]
                    Wysycenie: Za niskie, tylko nagazowanie ratowałoby jego pijalność [3.5]
                    Opakowanie: Pretensjonalne ale zasadniczo uznaję, że wszystkie informacje oraz firmowy kapsel są bliskie wyczerpania moich oczekiwań [4.5]
                    Uwagi: Od styczniowej degustacji nie miałem tego piwa w ustach i chyba nie żałuję. Butelka z warki 29.10 ale kupiona ok. 3 tygodnie temu i trzymana cały czas w lodówce.
                    Jestem zdruzgotany i długo do Konstancina nie wrócę (poza Żytnim, czekającym spokojnie w piwnicy), porażka na całego, pół butelki musiałem wylać

                    Moja ocena: [2.75]

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2009.11
                      • 6322

                      Jaka klarowna niestabilność piwa... każda z ocen jakby dotyczyła innego piwa... ach te skrajności mogą intrygować...

                      Comment

                      • pioterb4
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2006.05
                        • 4322

                        Piwo z datą do 11.IV w smaku bardzo dobre. Zakupiłem zarówno Dawne jak i Mazowieckie i to pierwsze zasmakowało mi bardziej choć to 14% czyli segment który zwykle omijam. W smaku spora treściwość, solidny posmak słodowy z lekką chlebowością. Co najważniejsze po przełknięciu czuć goryczkę, całkiem przyjemną. Alkohol bardzo dobrze zamaskowany, prawie niewyczuwalny, wysycenie dość spore. W segmencie jasnych mocnych mój nowy faworyt po tym jak Złoty Strong Krajana odpływa na drugą stronę rzeki...

                        Comment

                        • celtyk87
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 2008.11
                          • 208

                          Dziś w tesco kupiłem 2szt w cenie 1 za 5.69zl. Data do dzisiaj. Ogólnie nie jest złe do mazowieckiego mu brakuje ale jest za to lepsze od mocnego warszawiaka.

                          Comment

                          • GaryFisher
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2009.10
                            • 739

                            Moim zdaniem zmieniło się trochę. Jest teraz cięższe, czuć trochę jakby ciemniejszych słodowych nutek...
                            Last edited by GaryFisher; 2011-03-29, 23:08.
                            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                            Comment

                            • Kwadri
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2009.10
                              • 1216

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. Jednak jak na 14-stkę nieco jasny. [4]
                              Piana: Niewysoka, raczej trudna do utworzenia. Szybko znika do pierścienia. Później w zasadzie brak. [3]
                              Zapach: Całkiem intensywny, mocno słodowy. W tle nutki chlebowe, później staje się lekko słodki. Ogólnie miły. [4]
                              Smak: Na początku uderza silna słodowość z przyjemnym, chlebowym tłem. Później dociera nawet mocna i przyjemna gorycz. Zostaje w ustach i miesza się z chlebowymi posmakami. Momentami czuć też lekko słodki posmak. Podsumowując bardzo dobre mocne piwo. [4.5]
                              Wysycenie: Średniowysokie i równe do końca. [4.5]
                              Opakowanie: Całkiem ładna, nieco archaiczna etykieta. Pełne info na kontrze, kapsel z logo browaru. [4.5]
                              Uwagi: Piwo z datą 11.IV.2011.

                              Moja ocena: [4.15]
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2009.11
                                • 6322

                                O chyba miałem pecha... moja butla przywitała mnie zapaszkiem piwnicy na zmianę z obierkami... ale wypiłem. Piana była średnia i na dłużej było ok. 5 mm dziurawej.
                                Smaki: start - słodki - lekka goryczka - kwaskowe - smak nie słonego chleba - dość mocna goryczka - finał.

                                Będę próbował dalej może trafię na coś powyżej średniej smakowej.

                                Moja butla miała datę: 16.5.11

                                Dodaję foto dla uporządkowania wiedzy o aktualnym wyglądzie...
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...