Krajan, Irlandzkie Zielone

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czes
    PremiumUżytkownik
    • 06-2001
    • 752

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
    jest to związane ze skutkami ubocznymi działania takiego barwnika w kontakcie z alkoholem czy z widzimisię ustawodawcy?
    Po prostu nie przebadano dotąd wzajemnego oddziaływania na siebie piwa i barwników syntetycznych takich jak błękit brylantowy czy patentowy, bo nikt nie pomyślał że mogą znaleźć zastosowanie w piwowarstwie.
    Nawet jeżeli barwniki te są stosowane do barwienia innych alkoholi, to piwo zawiera składniki, które w innych napojach alkoholowych nie występują, np. te pochodzące z chmielu.
    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #32
      Bez względu na to jakiego barwnika użyto piwo jest niesmaczne. Wypiłem z wielkim trudem. Przypomina najgorsze wynalazki z Głubczyc. Wodnisty, "twardy" smak bez śladu goryczki z "oryginalnym" landrynkowym posmakiem, a do tego dochodzi ta sztuczna barwa i mydlany zapach. Piana moim zdaniem wstrętna - zielonkawa - na szczęście szybko znika.
      Stanowczo nie do powtórzenia...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Tu nie specjalnie można coś ocenić - ma być zielone, jest zielone. Nawet sympatyczny odcień tej zieleni. [5]
        Piana: Beznadziejna. Troszkę urosła i po 15 sek ślad po niej zniknął. 2 za to, że się pojawiła [2]
        Zapach: Lekko słodowy, nie za mocny, w miarę przyjemny [4]
        Smak: Wyczuwalny chmiel, słód i jakiś jeszcze dodatek - nie jest źle, myślałem, że będzie więcej obcych naleciałości. Tym bardziej, że ta jakaś tajemnicza mieszanka piwa i napoju bezalkoolowego [3.5]
        Wysycenie: Za słabe. Nie lubię za dużo gazu, ale tu jest stanowczo za mało. [3.5]
        Opakowanie: Ładna butelka z krawatką i pełną informacją. [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.675]

        Comment

        • lipali
          Junior
          • 11-2007
          • 22

          #34
          ok jak takie piwko zrobić w domu

          Jak dla mnie to to piwo jest nadmiernie zielone, chyba że zdjęcie jest nienaturalne (aparat wyekspanował kolory) bo jest robione z lampą... nieważne w porównaniu z brokiem czy leszkiem zielonym jest bardzo zielone ... Zamiast sztucznych barwników można dodać chlorofilu - tajemnica producenta - aczkolwiek już takie coś podobnie jak sacharyna powinno zostać napisane na etykiecie. Mniejsza o to - czym takie piwo się chmieli, żeby uzyskać taką zieleń - jakąś specjalną odmianą chmielu odpowiednio spreparowanego -
          wie ktoś może ???
          bajury nie piję ino zacne piwo !

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #35
            Chmiel nie nadaje zielonej barwy piwu. Stawiam kule przeciwko orzechom, że ten Krajan barwiony jest barwnikiem, mniej lub bardziej, sztucznym.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23849

              #36
              kolory są zbliźone do tych w rzeczywistości, ten produkt tak poprostu wygląda.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Totus
                Senior
                • 11-2007
                • 326

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lipali
                Jak dla mnie to to piwo jest nadmiernie zielone, chyba że zdjęcie jest nienaturalne (aparat wyekspanował kolory) bo jest robione z lampą... nieważne w porównaniu z brokiem czy leszkiem zielonym jest bardzo zielone ...
                He he cytat dnia.
                Zapraszam do Browaru Sielanka.

                Comment

                • mariuszz
                  Junior
                  • 05-2008
                  • 22

                  #38
                  Parę dni temu kupowałem "Zielone" z datą ważności do 13.11.2008, ma zmienioną kontretykietę:

                  "Napój piwny - 83% piwa, 17% napoju bezalkoholowego."
                  Podany skład obu części w tym barwnik E-133.

                  W porównaniu z zakupionym około 2 miesiące temu to było zdecydowanie mniej zielone.

                  Comment

                  • lipali
                    Junior
                    • 11-2007
                    • 22

                    #39
                    ciekawe.......

                    bo w google E-133 to błękit...
                    E133: Błękit brylantowy FCF
                    CI 42090, Błękit żywnościowy 2

                    Pochodzenie:
                    Syntetyczny niebieski barwnik.

                    Funkcja & opis :
                    Barwi żywność na niebiesko. Bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie.

                    Produkty:
                    Lody i kilka innych produktów spożywczych; głownie używany do produkcji kosmetyków.

                    Dzienne spożycie:
                    Do 12.5 mg/kg masy ciała.

                    Efekty uboczne:
                    Przy koncentracji obecnej w produktach efekty uboczne występują rzadko. W niektórych przypadkach odnotowano reakcje alergiczne.

                    Wymagania dietetyczne:
                    Brak; E133 może być spożywane przez wszystkie grupy religijne, wegan i wegetarian.



                    Ja wychodzę, z założenia że piwo to napój naturalny nie piję produktów ze sztucznymi barwnikami, których ilośc jest normowana...


                    A wracając do poprzedniego mojego wątku uwarzył ktoś coś takiego zielonego - znaczy się jak Brok czy leszek zielony
                    bajury nie piję ino zacne piwo !

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #40
                      A co w tym ciekawego, że błękitny? Niebieski + żółty daje zielony. Jednym ze sposobów na zrobienie zielonego piwa jest dodanie do piwa likieru Curacao, który też jest niebieski.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Dokładnie tak jak napisał ART - przypomina Ludwika czyli klasyczna, klarowna zieleń [1]
                        Piana: Ludwik pieni się lepiej [1]
                        Zapach: Przypalony karmel i w tle zielone landrynki [1]
                        Smak: Piwo mieszane z przypalonym karmelem, przypalonym cukrem, rozpuszczoną krówką - dla odważnych lub poszukiwaczy nowinek w branży browarniczej [1]
                        Wysycenie: Dobre, nie za duże, ale wyczuwalne [3]
                        Opakowanie: Na etykiecie nie ma żadnych medali, doprawdy nie wiem dlaczego... [2.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [1.175]

                        Comment

                        • Tomek-Pasieka
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 197

                          #42
                          Piłem dziś po kilku miesiącach przerwy. Browar wyciągnął wnioski z uwag konsumentów.
                          Barwa - jasnozielona. Teraz nikt nie nazwie irlandzkiego ludwikiem.
                          Piana szybko opada, ale kożuszek nawet się utrzymuje.
                          Smak: Fajne goryczkowe, zdecydowanie mniej słodkie niż było poprzednio.
                          Opakowanie: Kontra uzupełniona o brakujące informacje:
                          "Napój piwny 83% piwa i 17% napoju bezalkoholowego. Piwo tradycyjnie warzone (woda, słód, chmiel. Napój bezalkoholowy (woda, substancja słodząca - sacharoza, kwas askorbinowy - przeciwutleniacz, barwnik E 133)." Jedyna wada, ale jest to konsekwencja browaru - bardzo małe litery opisu.
                          Alkohol 5,5%, ekstrakt 12.1%
                          Piwo zdecydowanie na plus

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23849

                            #43
                            to nie jest uzupełnienie, a raczej zmiana "receptury"...
                            Last edited by ART; 26-08-2008, 08:27.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Czapayew
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1966

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: hmmm... Kiedyś miałem akwarium i jak go zbyt długo nie sprzątałem (i jak glonojad nie wyrabiał) to woda miała właśnie taki zgniłozielono-gloniasty kolor. [1.5]
                              Piana: oranżadowo-piccolowa, nietrwała [3]
                              Zapach: o charkterze wybitnie niezdecydowanym, przez co nijaki [2.5]
                              Smak: CZERWONE smakowało mi bardziej - tu, oprócz chmielowej, pobrzmiewała kwaśnawa nuta, trudna do identyfikacji [2.5]
                              Wysycenie: najmocniejsza strona piwa [4]
                              Opakowanie: jak już pisałem przy CZERWONYM - nie przypadło mi do gustu [3.5]
                              Uwagi: W konfrontacji czerwono-zielonej, czerwień wyszła zwycięzko. Ale żadne z piw raczej nie zagości na stałe w moim menu.

                              Moja ocena: [2.625]
                              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                              www.zamkoszlaki.com
                              www.piwnekapsle.net

                              Comment

                              • Czapayew
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 1966

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lipali
                                nieważne w porównaniu z brokiem czy leszkiem zielonym jest bardzo zielone
                                Czyli na ile oceniasz zawartość procentową zieleni w zieleni ?
                                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                                www.zamkoszlaki.com
                                www.piwnekapsle.net

                                Comment

                                Przetwarzanie...