Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Zdrojowe Pasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jadoo
    Senior
    • 10-2008
    • 339

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny, jasnobursztynowy, lekko zarumieniony. [4]
    Piana: Jest, duża, zwarta, nie znika od razu, trochę zostaje na kuflu. [4]
    Zapach: Trochę jak... woda zdrojowa Słaby ale poprawny. [3.5]
    Smak: Początek dość "blady", potem już normalny, goryczkowy, trochę kwaskowy, pozostaje niezaciekawy, gorzki . [3]
    Wysycenie: Na plus. [4]
    Opakowanie: Adekwatne do piwa i do browaru, ładne, całe info jest, no i kapsel "unikatowy". [5]
    Uwagi: Można, ale lepiej żeby było chłodne.

    Moja ocena: [3.475]

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #17
      Jeśli piłeś ciepłe, to ta ocena nie ma większego sensu.

      Comment

      • Jadoo
        Senior
        • 10-2008
        • 339

        #18
        piłem zimne ) ale ciepłe byłoby dużo gorsze

        Comment

        • rotmistrz
          Senior
          • 06-2005
          • 469

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złotawy, klarown [4]
          Piana: biała średnio ziarnista, wysoka, siadła szybko pozostawiając gruby i pełny kożuszek, wyraźny ślad na szkle [4]
          Zapach: łagodne nuty slodowo-chmielowe z aromatem jałowca [3.5]
          Smak: wyraźna goryczka, lekki smak jałowca, szczypie w język później lekko kwaskowe [4.5]
          Wysycenie: pracowało cały czas intensywnie [3.5]
          Opakowanie: informacje o piwie pełne, etykieta trochę smutna szare barwy, czytelna, duży plus za ciekawy kapsel [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • kkalinowski
            Junior
            • 02-2009
            • 3

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Przyjemny jasny bursztyn [4]
            Piana: Śnieznobiała, długo utrzymuje sie na piwie [4]
            Zapach: Lzejszy...ale przyjemny [4]
            Smak: Delikatniejsze smak...z wyrazna goryczką [4]
            Wysycenie: Na duzy plus [4.5]
            Opakowanie: Dosyc ciekawa i oryginalna szata graficzna...+ zaautora recepty i ciekawe kapsle [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.025]

            Comment

            • TCT
              Senior
              • 04-2007
              • 135

              #21
              Kolor jak na dziesiątką trochę ciemny (dla mnie to nie jest wada, niejedna 12 i 14 na naszym rynku może tylko pomarzyć o takim). Piana wpierw jako obfita, gęsta czapa, z czasem osiada i tworzy piękną koronkę na szkle, nie redukując się przy tym poniżej poziomu szczelnej kołderki - to lubię. Zapach jak na 10% e.w. intensywny chmielowy jak najbardziej w kanonie dla piw jasnych pełnych . Również smak to miłe zaskoczenie - wcale nie jest to cienkusz, wyraźnie wyczuwalny chmiel (nieco dominujący za czym akurat nie przepadam, w tle lekka słodowość (trudno oczekiwać przy tym ekstrakcie parady atrakcji smakowych, ale i tak jest lepiej niż w wielu 12). Wysycenie poprawne, łagodnie szczypie w język, piwo cały czas pracuje. Jeśli chodzi o opakowanie - na typach butelek się nie znam ale jest b.ładna, smukła, dodaje klasy. Na kontrze wyszczególnione rodzaje słodu oraz podany ekstrakt; czego chcieć więcej? Ogółem b.przyjemne piwo (nawet dla kogoś, kto jak ja nie przepada za jasnymi), aż szkoda, że jedne z nielicznych w swej kategorii (piw jasnych lekkich). Aż mnie skręca na myśl jak dobra jest wersja niepasteryzowana
              "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
              art. 86 Konstytucji RP

              Comment

              • kenubi
                Member
                • 07-2008
                • 87

                #22
                Trochę lepsze zdjęcie. Piwo jest rewelacyjene - jako piwo lekkie - jestem jego fanem.
                Attached Files

                Comment

                • granat862
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 945

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty jak na 10 troche zbyt ciemny. Gdybym nie znał ekstraktu powiedziałbym że to 12-13. [4]
                  Piana: Drobnopęchezykowa gęsta wysoka musiałem na dwa razy przelewac do szklanki. Opada powoli do centymetrowej warstewki w której postaci utrzymuje sie przez dłuzszy czas. [4.5]
                  Zapach: Przyjemny delikatny slodowy z małym akcentem chmielowym [3.5]
                  Smak: Lekkie z wyrażna przyjemna goryczką, pozostawia przyjemny choc nietrwały jalowcowo chmielowy posmak. wydaje sie jakby troche za wodniste.
                  Dobrze gasi pragnienie. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie moim zdaniem troche za małe. [3]
                  Opakowanie: Butelka ŻGB, srebna etykieta na minus krzywo przyklejona krawatka.
                  O ile ogólna stylistyka mi sie nie podoba to treść zamieszczona na kontrze rewelacja. Jet tu wszystko czego mi zawsze brakuje wśród wiekszości piw. Jest producent z dokładnym adresem pełny skład w tym wymienione rodzaje słodów, ekstrakt. Kontra tego piwa pod wzgledem treści powinna byc wzorem do naśladowania.
                  W czerwonej ramce wytłumaczenie różnych kapsli: Zbieraj unikatowe kolekcje kapsli seria limitowana" [3.5]
                  Uwagi: Bardzo smaczne lekkie orzeźwiajace piwo z dobra goryczka to jest to co lubię, żałuje że kupiłem tylko jedno.Jak nadarzy sie okazja kupie wiekszą ilość

                  Moja ocena: [4]
                  Last edited by ART; 26-06-2009, 12:39.
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • kenubi
                    Member
                    • 07-2008
                    • 87

                    #24
                    A co to za słowo w opisie smaku? Ja bym się zgłosił do moderatora o edycję

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #25
                      No tak. Powinno przecież być "jałofcofo"
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Rycho_128
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 1039

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Nawet dość ciemny jak na jasną dziesiątkę, no, ale może cztery słody to tłumaczą. Piwo w pełni klarowne. [4.5]
                        Piana: Odpowiednia, gęsta, utrzymuje się prawie do końca. [4.5]
                        Zapach: Fajny zapach. Może nie jest zbyt intensywny, ale taki inny niż przeciętnie w jasnym piwie. Ja wyczułem w tle nutkę... kminu rzymskiego [5]
                        Smak: No, to piwo jest inne. Goryczka niezbyt intensywna, ale piwo zaskakująco "gęste" jak na dziesiątkę, czuje się słodowość, ale w żadnym razie piwo nie jest słodkie - mała zawartość alkoholu i zapewne niezbyt głębokie odfermentowanie zadziałalo tu zdecydowanie na korzyść. Można powiedzieć - jedyne w swoim rodzaju wśród polskich piw. [4.5]
                        Wysycenie: Jest ok, no, może minimalnie za słabe jak na lekkie jasne piwo z udziałem pszenicy. [4]
                        Opakowanie: Przede wszystkim więcej niż pełna informacja na kontrze, nie tylko pełne dane producenta z adresem i telefonem, jest oczywiście też ekstrakt i zawartość alkoholu, również dowiemy się, jakich słodów użyto do uwarzenia tego piwa. No i że "receptura dr. Andrzeja Sadownika". [4.5]
                        Uwagi: Bardzo dobre lekkie piwo (10,2/4,4). Miałem też okazję spróbować niepasteryzowane, no, to ono jest jeszcze lepsze. Jedna i druga wersja tego piwa zdecydowanie godna polecenia. Kupione u Anola, Gdańsk, Płocka 3.

                        Moja ocena: [4.65]
                        Gdański Browar WaRy
                        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                        Comment

                        • Tapir
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 730

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, klarowny. Ciemniejszy niż się spodziewałem [4.5]
                          Piana: Gęsta ale niezbyt trwała, oblepia ścianki. Dywanik zostaje prawie do końca. [3.5]
                          Zapach: Mało intensywny, delikatnie słodowy z leciutkim akcentem chmielowym. [4]
                          Smak: Delikatny. Lekkie piwo z nieprzesadzoną ale wyczuwalną goryczką, jest też delikatna nuta słodowa. Świetnie orzeźwia. [4]
                          Wysycenie: Nieco za niskie. [4]
                          Opakowanie: Z jednej strony estetycznie jest kiepsko - szarobura etykieta, na dodatek krzywo przyklejona (krawatka też), z drugiej strony ilość informacji na kontrze powyżej przeciętnej. [3.5]
                          Uwagi: Zakupione w blaszaku na Broniewskiego 65a za bodajże 2.60

                          Dobre lekkie piwo, takie "letnio-wakacyjne", świetnie gasi pragnienie.

                          Moja ocena: [3.95]
                          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, dość ciemny jak na piwo o takim ekstrakcie, ale w końcu w składzie są jasne słody karmelowe. [5]
                            Piana: Ładna czapa. Opada do grubej kołderki i mocno osiada na ściankach. [4]
                            Zapach: Dość silny, chmielowy z lekką słodowością w tle. Niestety towarzyszy temu lekka piwniczna, nieprzyjemna nuta. [4]
                            Smak: Od początku czuć wyraźną chmielową goryczkę, co jest rzadkością w polskich piwach. Potem pojawia się silna, przyjemna chlebowość, utrzymująca się długo wraz z goryczką. [4.5]
                            Wysycenie: Troszkę za wysokie. [4.5]
                            Opakowanie: Generalnie wolę nowe konstancińskie etykiety, bo są oryginalniejsze. Kolorystycznie zaś wolę wersję pasteryzowaną od niepasteryzowanej, bo w samych szarościach wygląda lepiej. Podane wszystkie informacje, ale całość jakaś taka zbyt prosta. Plus za cudny kapselek. [3.5]
                            Uwagi: Rzadko zdarza się piwo lekkie o tak pełnym smaku i tak dobrze zharmonizowane. Czes - chapeau bas!

                            Moja ocena: [4.25]

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty. [4.5]
                              Piana: Drobnoziarnista dążąca do kremowej. Bardzo obfita i długo utrzymująca się; drabinkuje po ściance kufla. [5]
                              Zapach: Średnio intensywny, chmielowy, aromatyczny, nawet lekko ziołowy. [4.5]
                              Smak: Leciutko kwaskowate i wyraźnie goryczkowe - to pierwsze wrażenie. Finisz goryczkowy i zaskakujące nuty słodowe. Zaskakujące, bo słodowość bardzo intensywna jak na lekką "dziesiątkę". Jedynie niewielka metaliczność tej goryczki w końcowym posmaku psuje całość. [5]
                              Wysycenie: Ciut za wysokie (wyraźnie szczypie), ale po chwili odstania w kuflu praktycznie idealne. [4.5]
                              Opakowanie: Szare.... szare... trochę białego. [3]
                              Uwagi: Butelka 0,5l w cenie 2,95zł we wrocławskiej Drink Hali. W kategorii cena/jakość daję 5/5 pkt.
                              Alleluja, prawie znalazłem Graala! Zdrojowe łączy w sobie to, czego szukam w piwie. Lekkie a zarazem wyraźnie słodowe, alkohol poniżej 4,5%, goryczkowe nie tłumiące nut słodowych. Taka polska "ceska desitka". Mało tego, nie jedną czeską dziesiątkę rozbiłaby w boju. Piwo trafia do ulubionych.

                              Moja ocena: [4.675]
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              • maniek_pl
                                Junior
                                • 01-2006
                                • 22

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: złoto!!! przepiękny kolor, jak z obrazka. [5]
                                Piana: można uformować obfitą efektowną pianę przez caly czas konsumpcji utrzymuje się elegancki kożuszek [5]
                                Zapach: można wyczuć wyraźny zapach goryczki oraz alkoholową nutę [4]
                                Smak: czuć wyrazistą goryczkę. dobrze się komponuje z mieszanką słodową [4.5]
                                Wysycenie: słabe. bąbelki słabo pracują (prawie wogóle) [2]
                                Opakowanie: bez fajerwerków, prosto i na temat. Pisane ładną czcionką [3]
                                Uwagi: dobre, ale mogloby być nieco tańsze. Browar Konstancin mogłby popracować troche nad etykietami, wówczas mieliby większa sprzedaż, co mogłoby się przyłożyć na obniżenie cen

                                Moja ocena: [4.2]
                                Piwo z rana jak śmietana

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎