Janów Lubelski, Janów Jasne Pełne / Premium

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 09-2005
    • 9777

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, świetlisty, (chyba) minimalnie opalizujący. Jak dla mnie nieco zbyt mało "treściwy". [3.5]
    Piana: Bardzo przyzwoita. Drobna, sztywna, biała, opada powoli. [4]
    Zapach: Niezbyt silny, chmielowo-chlebowy, przypominający "stare" piwa... [4]
    Smak: Goryczka chmielowa, nieco "ścinająca" kubki smakowe. Jest też słód, taki trochę... maślany. [3.5]
    Wysycenie: Optymalne, choć ciut większe by nie zaszkodziło. [4]
    Opakowanie: Proste, czytelne, tradycyjne. Bez cudów-wianków, i dobrze. Brak fajnego kapsla i informacji o ekstrakcie. [3.5]
    Uwagi: Niezłe piwo, zwłaszcza ta goryczka plus wysycenie. Dobrze schłodzone będzie skutecznie orzeźwiać, lato kiedyś musi przyjść. Choć spodziewałem się trochę więcej po "powrocie legendy" .

    Moja ocena: [3.75]

    Comment

    • granat862
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 12-2004
      • 945

      #92
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Klarowny jasnozłoty. [4]
      Piana: Drobnopęcheżykowa śnieżnobiała średniowysoka opada powoli. [4]
      Zapach: Delikatny, chebowo-slodowo-chmielowy przyjemny. [4]
      Smak: Dobrze wyczuwalna goryczka na dlugo pozostawia posmak w ustach. Orzeźwiające. [4]
      Wysycenie: Ciut za małe [3]
      Opakowanie: Bez rewelacji, niczym nie wyróżniające się. [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.9]
      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

      Comment

      • delvish
        Major Piwnych Rewolucji
        • 11-2004
        • 3508

        #93
        Piwo z przydatnością do 19.09. Na pewno niedoleżakowane. Diacetyl wyczuwalny, ale w tle. Całość sprawia wrażenie niezharmonizowanej. Goryczka mniej rozbudowana i pozostająca zaskakująco krótko w posmaku. Wyraźne wrażenie wodnistości. Zauważalnie słabsza piana. Zobaczymy co będzie po odleżakowaniu. Generalnie szkoda, że Janów obniżył loty, bo poprzednie partie były wyborne.
        Last edited by delvish; 16-04-2009, 20:48.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • kenubi
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 07-2008
          • 87

          #94
          "U nas" przegrało o 1/2 klasy z Konstancinem-Zdrojowe past. ale uznaliśmy z żoną (wg. ceny) za piwo bardzo przyzwoite w swojej klasie.
          Attached Files

          Comment

          • Pankracy
            Major Piwnych Rewolucji
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 10-2007
            • 2793

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor złocisty. Piwo klarowne. [4.5]
            Piana: Piana drobnoziarnista, utrzymująca się do samego końca. Dobrze oblepia szkło. [4]
            Zapach: Zapach zdominowany aromatem owocowo-słodowym.
            Gdzieś w tle wyczuwalny też zapach chmielu. [3.5]
            Smak: Delikatna goryczka, słód w tle, lekko kwaskowate posmaki. [4]
            Wysycenie: Trwałe jednak jak na to piwo mogłoby być nieco większe. [3.5]
            Opakowanie: Etykietka prosta jednak estetyczna.
            Na kontretykiecie brak informacji o ekstrakcie oraz składzie piwa. [3.5]
            Uwagi: Piwo zakupione w Rodzince Bis. Podziękowania dla Pana Arkadiusza za podjęcie wyprawy do browaru i sprowadzenie własnym transportem piwa do Warszawy.

            Do browaru zastrzeżenia, że mogliby zrobić piwo o mniejszej zawartości alkoholu.

            Termin na etykiecie 3.10.2009.

            Moja ocena: [3.8]

            Comment

            • Ahumba
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛
              • 05-2001
              • 8986

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
              Piwo z przydatnością do 19.09. Na pewno niedoleżakowane. Diacetyl wyczuwalny, ale w tle. Całość sprawia wrażenie niezharmonizowanej. Goryczka mniej rozbudowana i pozostająca zaskakująco krótko w posmaku. Wyraźne wrażenie wodnistości. Zauważalnie słabsza piana. Zobaczymy co będzie po odleżakowaniu. Generalnie szkoda, że Janów obniżył loty, bo poprzednie partie były wyborne.
              zgadzam się w całej rozciągłości o obniżeniu jakości. Na giełdzie warszawskiej było super, kupione wczoraj w Białej koło giełdy delikatnie mówiąc rozczarowało mnie. Śmiem twierdzić, że było gorsze od lanej perły chmielowej. Takie wodniste, bez smaku nie wiadomo co
              Last edited by Ahumba; 26-04-2009, 14:45.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

              Comment

              • Seta
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 10-2002
                • 6964

                #97
                Jak pisałem powyżej Janowa pijam dość regularnie. Po ostatnich opiniach wydaje mi się, że piwo to jest po prostu nie równe.
                Mi smakuje coraz bardziej - zwłaszcza podczas odpoczynku po machaniu siekierą wypite w cieniu podczas słonecznego dnia... Jak dla mnie to najlepsze piwo "dostawalne" w Biłgo (no może oprócz Paulanera, ale nie mieszajmy dwóch systemów walutowych )...
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • gobong
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 04-2005
                  • 658

                  #98
                  Pojawiła sie nowa strona browaru z Janowa, jeszcze nie w pełni działa, ale co ciekawe pisze tam o browarze jako producencie 2 piw butelkowych drugie to jasne mocne.
                  Last edited by gobong; 30-04-2009, 13:20.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛
                    • 03-2006
                    • 13952

                    #99
                    No dobrze, ale pod jakim adresem? Bo pod dotychczasowym (http://www.browar-janow.pl/) ani słowa o drugim...

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • wrojtek
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 11-2005
                      • 377

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                      No dobrze, ale pod jakim adresem? Bo pod dotychczasowym (http://www.browar-janow.pl/) ani słowa o drugim...
                      Coś tam jest na ten temat, trzeba zjechać w dół

                      Comment

                      • Pendragon
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛
                        • 03-2006
                        • 13952

                        Heheh, racja

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • darko
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 06-2003
                          • 2078

                          W smaku słodowe, słodkie, goryczka dosyc niska. Treściwe. W zapachu dziwna, niewyraźna nuta (diacetyl?).
                          Pite z kulfa zaraz po Ciechanie Wybornym. Podobne do niego, ale wypadło gorzej. Szkoda, miałem nadzieje, że przypomni mi smak Janowskiej czternastki pitej kilka lat temu w knajpie w Zwierzyńcu. Niestety, nie przypomniało.

                          Comment

                          • gobong
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 04-2005
                            • 658

                            Miałem okazje znowu sie napic piwa z Janowa i w pelni sie zgadzam że piwo jest coraz lepsze,albo mi coraz bardziej smakuje, dla mnie to w tej chwili nr.1 w tym kraju w swojej kategorii. W tym tygodniu podobno do sklepów maja trafić butelki z mocniejszą wersją.Taką ploteczke usłyszałem.

                            Comment

                            • delvish
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 11-2004
                              • 3508

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
                              Piwo z przydatnością do 19.09. Na pewno niedoleżakowane. Diacetyl wyczuwalny, ale w tle.
                              Ta sama partia. Czas zrobił swoje. Zdecydowanie lepsza. Diacetyl zredukowany, choć można się go jeszcze doszukać na trzecim planie. Piana wyraźnie lepsza, goryczka świetna i ładnie rozbudowana. Urocze nuty kwiatowe w zapachu. Wychodzi na to, że za każdym razem jak kupuję Janowa w przybrowarnianej knajpie, to jest nieodleżakowany.
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • hasintus
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 07-2006
                                • 850

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty, typowy pilsowy. [5]
                                Piana: Nie wysoka, ale pozostaje do końca okładając sie na szkle [3.5]
                                Zapach: Nie zbyt intensywny. Lekko słodowy z nutką diacetylową. [3]
                                Smak: Świeżego piwa, zrównoważony, pilsowy, lekki posmak słodkawy, nutka diacetylowa, potem przyjemna dość duża goryczka. W smaku lekkie, nagazowanie powoduje przyjemne łaskotanie podniebienia. [3.5]
                                Wysycenie: Średnie [3]
                                Opakowanie: Przyzwoita etykieta, ale niczym się nie wyróżnia. Brak zaw. ekstraktu. [3.5]
                                Uwagi: Smak regularny, bez większych wad, ale też bez rewelacji.

                                Moja ocena: [3.375]

                                Comment

                                Przetwarzanie...