Janów Lubelski, Janów Jasne Pełne / Premium

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 04-2001
    • 4592

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złocisty, piwo klarowne. [4.5]
    Piana: Nie za wysoka, do końca towarzyszy niskia warstewka. [3.5]
    Zapach: Wyczuwalny, chmielowy [4]
    Smak: Fajne piwko, takie trochę "oldskulowe". Spora, ale do zniesienia goryczka, słodowe posmaki wraz z dodatkowymi maślanymi nutkami. [4.5]
    Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
    Opakowanie: Trochę za ascetyczne. Nie podobał mi się zielony kolor. [4]
    Uwagi: Dobre piwo, podobne w smaku do Janowa mocniejszego. Do powtórki jak najbardziej.

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • kopyr
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 06-2004
      • 9475

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus
      Smak: Świeżego piwa, zrównoważony, pilsowy, lekki posmak słodkawy, nutka diacetylowa, potem przyjemna dość duża goryczka. W smaku lekkie, nagazowanie powoduje przyjemne łaskotanie podniebienia. [3.5]
      (...)
      Uwagi: Smak regularny, bez większych wad, ale też bez rewelacji.
      Innych się czepiam jak dają za wysokie oceny, a tym razem się czepię, czemu tak nisko. Taki opis wskazywałby przynajmniej na solidną 4 za smak.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Seta
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 10-2002
        • 6964

        Chciałem uprzedzić Kopyra, ale bałem się, że mnie ludzie uznają że pracuję jako ich PH...
        Chociaż możliwe, że przeceniam Janowa, jak dotąd nie doceniałem Lecha...
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • hasintus
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 07-2006
          • 850

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
          Innych się czepiam jak dają za wysokie oceny, a tym razem się czepię, czemu tak nisko. Taki opis wskazywałby przynajmniej na solidną 4 za smak.
          Zawsze możesz dać swoją ocenę.
          Ja generalnie nie daję wysokich ocen, zerknij sobie na oceny w moim profilu.

          Comment

          • delvish
            Major Piwnych Rewolucji
            • 11-2004
            • 3508

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
            Taki opis wskazywałby przynajmniej na solidną 4 za smak.
            Taki opis wyraźnie wskazuje na niedoleżakowanie piwa i moim zdaniem, przy całej mojej sympatii do Janowa, w przypadku nieco ostrzejszych kryteriów, może dać w rezultacie taką ocenę, jaką wystawił kolega hasintus.
            Last edited by delvish; 02-06-2009, 20:58.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • kopyr
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus
              Zawsze możesz dać swoją ocenę.
              Ja generalnie nie daję wysokich ocen, zerknij sobie na oceny w moim profilu.
              Już to zrobiłem. Tylko, że ja nie korzystam z ARTomatu.
              Nota bene wczoraj miałem okazję wychylić kufelek Janowa, no i powiem, że było dobre, solidna 4.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • lzkamil
                Major Piwnych Rewolucji
                • 01-2003
                • 3611

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnozłoty [5]
                Piana: dosyć wysoka, w miarę trwała [4]
                Zapach: słodowy, trochę owocowy ale w jakiś taki dziwny lekko sfermentowany sposób, nie jest ewidentnie nieprzyjemny ale trochę niepokojący [2.5]
                Smak: słodowy, treściwy, lekko owocowy bez tej dziwnej nuty co w zapachu, prawie bez goryczki, w posmaku też dominuje słód, momentami taki prawie chlebowy [4]
                Wysycenie: lekkie do umiarkowanego [5]
                Opakowanie: graficznie może być, kapsel czarny goły, duży minus za nie podanie ekstraktu [3]
                Uwagi: Niezłe piwo, więcej zalet niż wad, chociaż pewnie nie będzie smakować piwoszom wychowanym na koncernach. Kupione w łódzkim Zofmarze na Pomorskiej.

                Moja ocena: [3.525]
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • babalumek
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 02-2004
                  • 1207

                  Niedawno gościłem przy okazji wesela w woj. lubelskim. W pewnej wiosce niedaleko Leżajska wybraliśmy się po piwko do miejscowego sklepu. Na półkach Perła, Lubelskie w bączkach i właśnie Janów. Poleciłem zakup właśnie tych trzech piw a potem kto tylko z gości się nawinął, to dawałem właśnie Janowa do spróbowania. Nie było osoby, której by nie smakował. 90% komentarzy - "smakuje jakoś tak inaczej, jak kiedyś co były te piwa niepasteryzowane".
                  MRKS Kuźnia Jawor

                  WTS Sparta Wrocław

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 06-2004
                    • 6310

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Dość ciemne złoto, zaskakuje jak na taki ekstrakt. [5]
                    Piana: Wysoka, grube ziarna przemieszane z drobnymi. Wolno opada, bardzo dobrze się trzyma i sporo jej zostaje na ściankach. [4.5]
                    Zapach: Silny, głównie słodowy, aczkolwiek z taką nieprzyjemną "małobrowarową" nutą. W tle leciutka chmielowość. [3.5]
                    Smak: Dobre połączenie słodowości z chmielowością, ładnie się komponują. W tle średniej mocy goryczka. "Małobrowarowa" nutka też się pojawia, ale minimalnie. W posmaku sympatyczna, lekka chlebowość. [4]
                    Wysycenie: Troszeczkę za niskie. [4]
                    Opakowanie: Bardzo klasyczne, wręcz oldskulowe wzornictwo. Podoba mi się, bo wygląda gustownie (tylko kontra jakaś nieciekawa). Minus za czarny kapsel i brak podanego ekstraktu. [4]
                    Uwagi: Kupione w łódzkim Zofmarze na Pomorskiej.

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • woosaa
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼🍼
                      • 07-2005
                      • 1553

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bardzo ładny złocisty [4.5]
                      Piana: dośc obfita,gęsta i nawet trwała,śnieżnobiała,do końca pozostał solidny dywanik [4.5]
                      Zapach: dośc mocny aromat chmielowo-słodowy,brak innych dodatkowych akcentów zapachowych. [4.5]
                      Smak: dobry i "surowy",piwo o prawidłowej goryczce i dobrze dobranym słodzie. [4.5]
                      Wysycenie: bardzo drobne bąbelki w kuflu,podczas degustacji było w sam raz [4.5]
                      Opakowanie: Ładna zielonkawa etykieta,jest kontra i krawatka,czarny kapsel,brak zaw.ekstraktu [4]
                      Uwagi: Piwko kupione w "Piwotece"w AŁ.Szkoda ze kupiłem tylko jedno.POLECAM! PZDR

                      Moja ocena: [4.475]
                      mb WOS

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 04-2009
                        • 1597

                        Świetne piwo, a najlepiej smakuje u źródła ( czyt. w samym browarze). Idealne na lato ( nie wyczuwałem w nim alkoholu tak jak np. w "żywym" lub "świeżym" kormorana) , porównywałem go ostatnio z piwami z Grybowa, i wygrywa rywalizację zdecydowanie, mimo, iż tamte też smaczne.

                        Przyznam, że jestem od niedawna wiernym kibicem tego piwa i całego browaru.

                        Comment

                        • delvish
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 11-2004
                          • 3508

                          Partia z przydatnością do 1.12.09 jak na Janów przystało niedoleżakowana. Czuć potencjał na porządnie nachmielonego pilsa. Szkoda otwierać wcześniej niż za jakiś miesiąc, a najlepiej za dwa. Zdecydowanie do piwniczki.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • djkynek
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 03-2005
                            • 122

                            Partia z terminem 03.12.09 to wg mnie znow wielki powrot. Poprzednio kupilem z terminem 28.11.09 i bylo jakby rozcienczone, rzadkie, a to z terminem 03.12.09 idealnie zrownowazona goryczka, slodowosc. Pozdrowienia dla janowskiej policji za mandat za zle parkowanie

                            Comment

                            • bono_boniecki
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 10-2007
                              • 177

                              Ojciec zakupił Janów gdzieś koło Stalowej Woli. Piwo wyśmienite. Miało wszystko to, co w piwie cenię, czyli dość trwałą, drobnoziarnistą pianę, odpowiedni kolor i przede wszystkim wyraźną, chlebową słodowość zrównoważoną delikatną goryczką. Polecam.

                              Comment

                              • kenubi
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 07-2008
                                • 87

                                Kupiłem żonie Świeże niepasteryzowane z kormorana a sobie znowu Janów.
                                Popróbowałem z kufla żony i zostałem ciekawie zaskoczony - niemal taki sam smak główny. No nie do końca bo Świeże miało ten smak złagodzony/ułożony a Janów względem niego - ociosany . ~Trzy na cztery warki Janowa piję z przyjemnościa, co raz trafi się jakaś taka niezbyt smaczna partia, ale w takiej cenie ~2.25 za Janów - nie mam pretensji.

                                Comment

                                Przetwarzanie...