Janów Lubelski, Janów Jasne Pełne / Premium

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Major Piwnych Rewolucji
    • 11-2004
    • 3508

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenubi
    ~Trzy na cztery warki Janowa piję z przyjemnościa, co raz trafi się jakaś taka niezbyt smaczna partia
    Z moich doświadczeń wynika, że te mniej smaczne partie, są po prostu nieodleżakowane.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • speedking
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 11-2008
      • 15

      Czy to piwa można dostać gdzieś poza browarem? Spędzam wakacje w Zamościu, który jest niedaleko Janowa i jeszcze nie znalazłem miejsca w którym byłby dostępny

      Comment

      • JAckson
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🍼🍼
        • 05-2004
        • 6122

        Piwo z datą 01.12.09 zupełnie inne niż kilka poprzednich pitych przeze mnie ostatnio.

        Przede wszystkim słabsze nagazowanie. To osobiście mi nie przeszkadza i zawsze ceniłem Janów za to, ze nie jest mocno gazowane, ale nie szła za tym w parze słaba piana. Piana z Janowa zazwyczaj bywała ładna, a tutaj trzecia butelka i to samo - mizerota.


        Kolor ciemniejszy. Smak i aromat przeważająco słodowy. Niezły, ale czegoś jest w tej słodowości za dużo (pomijając brak chmielu).

        Ogólnie źle nie jest, ale jest podejrzanie
        MM961
        4:-)

        Comment

        • VanPurRz
          Major Piwnych Rewolucji
          • 09-2008
          • 4229

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, bardzo ładny. [4.5]
          Piana: Naprawdę ładnie się tworzy, śnieżnobiała, zwarta ale...jak zwykle w polskim piwie jest jedno ale. Nie wytwarza zwartej grubej, dużej i trwałej czapy na dłużej. Tu jest ogromna róznica w porównaniu ze starym Janowem (choć stary miał parametry mocnego). [4]
          Zapach: Bardzo przyjemny delikatnie słodowy. [4.5]
          Smak: Byłbym bliski dania 5 gdyby był bardziej wyrazisty, bardziej esencjonalny (może kilka dni leżakowania dłużej coś by pomogło). Atak pozostaje bardzo dobry słodowy, pozostający długo na podniebieniu i tyle gardła, zachęcając do nastepnych łyków. [4]
          Wysycenie: Może troszeczkę przesadzone, wolałem takie zupełnie niewidoczne bąbelkami ale wyczuwalne w smaku. [4]
          Opakowanie: Klasyczna etykieta bez udziwnień i bez zadęć. [5]
          Uwagi: Hmm jestem rozdarty. Z jednej strony to naprawde udane piwo, będzie u mnie mocno rywalizować (po spróbowaniu wersji beczkowej) o tytuł czempiona w plebiscycie browar.biz ale z drugiej trochę mu do starego Janowa brakuje. Przede wszystkim charakteru, tej mocno slodowej nuty (tu jest obecna ale w wersji dużo bardziej delikatnej).

          Moja ocena: [4.25]
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • lzkamil
            Major Piwnych Rewolucji
            • 01-2003
            • 3611

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnozłoty [5]
            Piana: dosyć wysoka, w miarę trwała [4]
            Zapach: słodowy, trochę owocowy, w miarę intensywny, sugerujący treściwość, tym razem bez żadnych wad [4]
            Smak: słodowy, treściwy, lekko owocowy bez tej dziwnej nuty co w zapachu, prawie bez goryczki, w posmaku też dominuje słód, momentami taki prawie chlebowy [4]
            Wysycenie: lekkie do umiarkowanego [5]
            Opakowanie: graficznie może być, kapsel czarny goły, duży minus za nie podanie ekstraktu [3]
            Uwagi: Oceniam ponownie po miesiącu, wszystkie składniki oceny przepisałem praktycznie bez zmian oprócz zapachu który się zdecydowanie poprawił, w związku z czym ogólna ocena zasłużenie wzrasta

            Moja ocena: [4.05]
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • sandacz
              Porucznik Browarny Tester
              • 01-2007
              • 345

              Spieszę donieść, że ostatnio w wersji beczkowej pojawił się miodowy posmaczek podobny do obecnego w Janowie Mocnym, ale nie tak jednoznaczny. Jak dla mnie jego intensywność jest idealna. Przypomniał mi się Stary Janów, szczególnie po zapachu Gdy dodamy do tego wspaniale smaczną goryczkę, jak dla mnie jedną z najlepszych z wszystkich wypitych piw, daje nam to piwo wyśmienite (acz do rewelacyjności jeszcze ciut brakuje ).

              Comment

              • andszcz
                Porucznik Browarny Tester
                • 07-2008
                • 310

                Tę miodową nutę znalazłem ostatnio w butelce, niestety nie zerknąłem na termin. BYłem w zeszłym tygodniu w okolicach Janowa i uderzyła mnie jedna rzecz - piwo bardzo trudno dostępne poza miastem! "Nie przyjęło się", albo "to piją drobne pijaczki" - najczęstsze komentarze, tylko jeden sprzedawca dodał " u nas w Goraju ludzie nie znają się na piwie".
                A co do piwa to mam mieszane uczucie - trafiłem na świetną partię z datą do 27.10, ale po spróbowaniu 25.01.10 uważam, że jest inne i to niekoniecznie komplement. Spróbuję jeszcze dziś (przywiozłem kilka butelek) i ocenię.
                Za to wielkie ukłony dla Janowa za Mocne - genialne z miodowym odcieniem!
                "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                Comment

                • Seta
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 10-2002
                  • 6964

                  W Euro sklepie w Biłgo na Wasilewskiej kosztuje 1,80zł i do 10szt dostałem zapalniczkę z otwieraczem...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • keto
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 07-2009
                    • 388

                    Jestem po wypiciu tego piwa. Jedno z najlepszych piw jakie piłem. Warka 27.10.2009 r., śmiem twierdzić, że jest lepsza od jednego z moich ulubionych piw, a mianowicie Ciechana wybornego. Zapach mógłbym powiedzieć jak dla mnie idealny słodowy z nutkami chlebowymi. Smak słodowy, chlebowy, po jakimś czasie ujawnia się bardzo przyjemna goryczka. Minusy to słaba piana i troszkę za słabe wysycenie. Piwo zakupione razem z butelką za 2,80 w Rodzinka Bis. Polecam to piwo
                    Pozdrawiam
                    Artur

                    Comment

                    • Rzeszowiak
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼
                      • 04-2009
                      • 1597

                      Znakomite piwo, śmiem twierdzić że obecnie obok "żywego" najlepsze w swoim gatunku.

                      Jak dla mnie idealnie zbilansowany smak, bardzo ładne wysycenie i przepiękny zapach.

                      Co ważne z butelki równie dobre jak z beczki

                      Tylko życzyć browarowi aby nie poprzestawał na tym.

                      Comment

                      • Seta
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Ostatnie warki są PRZEPYSZNE! Dziś do grilla 6 strzeliłem... Jestem w niebie...
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • delvish
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 11-2004
                          • 3508

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
                          Partia z przydatnością do 1.12.09 jak na Janów przystało niedoleżakowana. Czuć potencjał na porządnie nachmielonego pilsa.
                          Khe, khe. Sam nie wiem co się z tym potencjałem porobiło. Partia ta sama, a jednak bardzo wyraźny jest ziemisto-torfowy smaczek znany z piw Czarnkowa, czy Łomży. W rezultacie piwo smakuje jak nieco lepsza wersja Łomży Wyborowej.
                          Last edited by delvish; 19-08-2009, 21:48.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • JAckson
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            🍼🍼
                            • 05-2004
                            • 6122

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta
                            Ostatnie warki są PRZEPYSZNE! Dziś do grilla 6 strzeliłem... Jestem w niebie...
                            Nie wiem które to są, te ostatnie, ale ja wypiłem drugą butelkę z datą 15.01.2010 i jestem rozczarowany. Mogę napisać z bólem serca, że piwo jest raczej niesmaczne. Zapijam to Ciechanem i jest wyraźna różnica na plus (choć Ciechan też ostatnio nie rozpieszcza).

                            Wahania Janowa mają coraz większy rozrzut
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • slavoy
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              🥛🥛🥛
                              • 10-2001
                              • 5055

                              Pite wczoraj (z datą 15-01-10- tą samą) było w zdecydowanie aptecznych klimatach - skażenie jak się patrzy. Marusia swoje wylała, ja ledwo skończyłem...
                              Dick Laurent is dead.

                              Comment

                              • Rzeszowiak
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼
                                • 04-2009
                                • 1597

                                Dziwne, zakupiłem cały transporter z tej partii i podtrzymuje opinię, że jest świetne.

                                Comment

                                Przetwarzanie...