Janów Lubelski, Janów Jasne Pełne / Premium

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Samoglow
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 07-2007
    • 606

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piękny, złocisty lager, ideał jak dla mnie. Pełna klarowność i barwa. [5]
    Piana: Słabszy element tego piwa. Pozostawia ślady na szkle, ale za szybko opada i nie wiele z niej pozostaje. Póki "żyje" jest dość gęsta i lekko kremowa. [3.5]
    Zapach: Sympatyczny, ciut alkoholowy i słodowy zapach. Da się zauważyć delikatne, słodko - owocowe naleciałości. [4]
    Smak: Bardzo smaczne, jasne piwo. Smak bardzo pełny, goryczka dobrze wyważona, czuć słodkawe nuty i o dziwo bardzo delikatny alkoholowy posmak. Sprawa dziwna, ale nie przeszkadza to zbytnio. Piwo raczej trudne do pomylenia z jakimkolwiek koncerniakiem. Momentami przypomina mi Rycerza z Gościszewa z tych lepszych warek. Piwo zdecydowanie godne polecenia i warte powtórzenia. To połączenie zarówno lekkości, jak i pełni smaku. Brawo! [4.5]
    Wysycenie: Na początku bardzo dobre, potem się lekko wygazowuje. [4]
    Opakowanie: Bardzo elegancka butelka, ale brak składu, informacji o pasteryzacji, jak i podanego ekstraktu. Oj... [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • Rycho_128
      Major Piwnych Rewolucji
      • 03-2007
      • 1054

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35
      Janów z datą 26 luty 2010 smakuje zupełnie inaczej niz dotychczasowe warki, jak Pilsweiser 12-14% z Grybowa. Zero piany!, po otwarciu piwo wystrzela jak szampan. Ogólnie tym razem sie nie udało, piwo ledwie wypijalne
      No, jeżeli to jest kiepska warka, to jak zatem smakuje dobra? Miałem z tej samej partii (Tomek będąc u dyrektora mi też wziął) i... smakowało. Treściwe, chlebowe posmaczki, dość mocna goryczka - nie jest źle!
      Last edited by Rycho_128; 08-10-2009, 12:02.
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      • andszcz
        Porucznik Browarny Tester
        • 07-2008
        • 310

        Piłem przed kilkoma dniami (niestety nie pamiętam terminu przydatności, ale to na pewno był marzec 2010), mieszane uczucia. Niby dobre, choć jakiś dziwny posmak (jakby coś "chemicznego", nie wiem co), zero piany (lałem z góry do kufla i pojawiło się coś żółtawego, ale w śladowej ilości). No i ta butelka, jakoś ten typ kojarzy mi się ze starymi produkcjami, niekoniecznie dobrymi (wyjątek stary Lwówek).
        Generalnie nie jest najgorzej, choć poprzednie partie, które piłem (w wakacje) smakowały mi o wiele lepiej. Od dłuższego czasu krążą pogłoski (nawet na forum), że w browarze nie dzieje się najlepiej; czy ktoś to może zweryfikować?
        Last edited by andszcz; 21-10-2009, 09:32.
        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

        Comment

        • kopyr
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 06-2004
          • 9475

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz
          Od dłuższego czasu krążą pogłoski (nawet na forum), że w browarze nie dzieje się najlepiej; czy ktoś to może zweryfikować?
          Tak, w kuluarach JSB mówiono o postawieniu browaru w stan upadłości.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • andszcz
            Porucznik Browarny Tester
            • 07-2008
            • 310

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
            Tak, w kuluarach JSB mówiono o postawieniu browaru w stan upadłości.
            To dla m nie bardzo zła wiadomość, ponieważ jestem związany sentymentalnie z tamtą okolicą. Zresztą dla wielu piwoszy pewnie także, przecież Janów to z reguły naprawdę świetne piwo!

            A co to jest JSB, bo nie jestem zorientowany
            Last edited by andszcz; 21-10-2009, 09:56.
            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

            Comment

            • kopyr
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz
              To dla m nie bardzo zła wiadomość, ponieważ jestem związany sentymentalnie z tamtą okolicą. Zresztą dla wielu piwoszy pewnie także, przecież Janów to z reguły naprawdę świetne piwo!

              A co to jest JSB, bo nie jestem zorientowany
              Jesienne Spotkania Browarników.

              Być może będziemy mieli do czynienia z casusem Lwówka. Bardzo bym sobie tego życzył.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Seta
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 10-2002
                • 6964

                Trzeba by chyba wydzielić wątek.

                Nie wiem nic ponad plotki i to, że z obserwacji wiem, że Janów w detalu "nie schodzi" i coraz więcej sklepów rezygnuje z tego piwa.
                Jedno co mnie pociesza, to fakt, że browar położony jest na uboczu i tereny nie są chyba specjalnie atrakcyjne dla deweloperów, więc jak się zacznie wszystko od nowa, to może opłaci się komuś nadal robić piwo...
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • kopyr
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta
                  Trzeba by chyba wydzielić wątek.
                  Ja napisałem w odpowiednim wątku, ale jak dyskusja się tu wywiązała, to co zrobisz.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • andszcz
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 07-2008
                    • 310

                    Ok, ale fajnie by było, gdyby powstał całkowicie nowy, dotyczący tylko sytuacji w Janowie.
                    "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                    Comment

                    • kopyr
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz
                      Ok, ale fajnie by było, gdyby powstał całkowicie nowy, dotyczący tylko sytuacji w Janowie.
                      I o czym tam będziemy dyskutować?
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • andszcz
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 07-2008
                        • 310

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                        I o czym tam będziemy dyskutować?
                        Może jakieś wieści z "pierwszej ręki", oficjalne stanowiska właścicieli, rzeczywista sytuacja w firmie itd., choć może zbyt mnie poniosło
                        Last edited by andszcz; 21-10-2009, 12:45.
                        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                        Comment

                        • djkynek
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 03-2005
                          • 122

                          Wieści z poniedzialku 19.10, z pewnego zródla. Janow nie warzy od ponad 2 tygodni piwa. Na magazynie maja troche butelek mocnego. Browar nie płaci zobowiązań wobec wielu kontrahentów /niektórych od wiosny/. Bardzo czarne chmury......
                          Last edited by djkynek; 21-10-2009, 19:25.

                          Comment

                          • Seta
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Wybieram się do browaru - pewnikiem w przyszłym tygodniu. Popytam.
                            A plotki słyszę niestety coraz częściej.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • kopyr
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta
                              Wybieram się do browaru - pewnikiem w przyszłym tygodniu. Popytam.
                              A plotki słyszę niestety coraz częściej.
                              Seta to co napisałem, to nie są plotki. To są informacje od ludzi z branży.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • Rzeszowiak
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼
                                • 04-2009
                                • 1597

                                Też miałem zamiar niebawem udac się z butelkami na wymianę, mam nadzieje że troche zapasów mają ( przynajmniej 20 ). W każdym razie będę kibicował z całego serca browarowi aby się utrzymał, niestety ma on słabą siłę przebicia i marketing skoro w oddalonym o 80 km 180-tys mieście jest niedostępny. Zresztą i tak prawie wszyscy piją szczyny z Tych i Żywca.

                                Szkoda by było tak znakomitego piwa, które właśnie popijam.

                                Comment

                                Przetwarzanie...