Konstancin, Mazowieckie Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cannabee776i99
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2009.08
    • 658

    Nie chce mi się nawet oceniać - po prostu słabe piwo. :/

    Comment

    • arturroxx
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2002.10
      • 94

      Warka z terminem 26.08.2012 jest fatalna. Ostre w samaku, nieprzyjemna mdła słodowośc i wyczuwalny alkohol. Pomyśleć, że kiedyś to był mój ulubiony polski lager.

      Comment

      • Cannabee776i99
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2009.08
        • 658

        06.09.2012 podobnie: kwaśno-gorzkie

        Comment

        • Prusak
          Major Piwnych Rewolucji
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2005.07
          • 4434

          Szkoda, że wczoraj pijąc je nie spojrzałem na datę, a teraz butelka już poszła precz. Ale piwo było jak za najlepszych swoich czasów. Zarówno piana, jak i goryczka, taka norma jasnego niepasteryzowanego do spokojnej konsumpcji w większej ilości.

          Comment

          • chechaouen
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼🍼
            • 2011.01
            • 1180

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złocisty, klarowny w normie [4]
            Piana: Całkiem spora, gęsta, ale dość szybko opada [3.5]
            Zapach: Ładny, świeży, czuć i chmiel i słodowość, lekki masełko też w tle [4]
            Smak: Piwo ma bardzo świeży smak, taki jak powinien smakować browar niepasteryzowany. Czuć zarazem mocną goryczkę, która nie jest natarczywa, ale wyważona, bogata, pełna, jak i słód. Dobrze zbalansowane. Niestety lekkie masło też poczułem, być może dlatego, że piłem to piwo dokładnie w dzień końca przydatności do spożycia. Ale to masełko subtelne i nawet z ogólnym wrażeniem świeżości dobrze współpracowało [4]
            Wysycenie: W normie [4]
            Opakowanie: Oszczędna etykieta, mało ciekawa i średnio atrakcyjna kolorystycznie [3]
            Uwagi: Warka z datą: 10 paździrnika, tego samego dnia konsumpcja czyli rzutem na taśmę

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • robo1
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2012.11
              • 106

              Dawno już nie było o tym piwie. Więc kupiłem dwie butelki z datą 20-11-2012 r. czyli nie za świeże i o dziwo trunek był naprawdę wyborny. W końcu nie było tej stęchlizny na jaką prawie zawsze trafiałem po otwarciu butelki. Więc może coś się w końcu poprawia ?
              Piwo Dawne z tego browaru było jeszcze lepsze.

              Comment

              • ARobert
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2006.04
                • 6

                Kupiłem butelkę w promocji w Auchan w Gdańsku. Warka do 24.12.2012 czyli wiadomo czemu promocja choć trochę jeszcze ważności zostało.
                Wiele ocen wskazuje, że piwo jest klarowne a moje jest wyraźnie mętne i jakieś drobiny w nim pływają.
                Jeżeli zmętnienie pogłębia się zbyt mocno im bliżej końca terminu ważności to moim zdaniem źle świadczy o jakości.
                Zdecydowałem się wypić. W sumie przez niezły smak przebija jednak trochę zbyt duża porcja kwaskowości. Dałem sobie spokój.... Kupię świeższe to ocenię.

                Comment

                • misha22
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2008.12
                  • 128

                  Butelka Mazowieckiego Niep. skłania mnie do oceny.
                  Negatywnej, niestety a piję to piwo od lat paru.
                  Termin 15.03.13 wiec jescze 1.5m-ca zostało więc przy kupnie radość - bedzie uczta.
                  Ale nic z tego, brak świezosci, po przełknięciu pozostaje długi czas jakis scinajacy jezyk posmak. Dominuje On i zasłania wszystko

                  Szkoda ze się tyle piwa zmarnowało.....

                  Comment

                  • j_Q
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2009.10
                    • 176

                    Piwo stało w sklepie w lodówce, czy na półce w ciepełku?

                    Comment

                    • patyczek
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2013.01
                      • 220

                      Dziwne. Ja kupiłem z datą 2 dni przed końcem ważności i nic nie pływało. Piwo było klarowne, smaczne i z tym charakterystycznym konstancińskim, lekko piwnicznym aromacie. Piję od lat i jest to dla mnie za tą cenę jedno z najlepszych jasnych na rynku.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        🥛🥛🥛🥛🥛
                        • 2009.11
                        • 6322

                        Kurcze w moim sklepie od dawna wymiotło wszystko z Konstancina...
                        Zawsze chętnie brałem te piwka... a teraz bida...
                        Sam bym sprawdził aktualną kondycję browaru...

                        Comment

                        • patyczek
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 2013.01
                          • 220

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasno złoty, przejrzysty. [4]
                          Piana: Średnio wysoka, o drobnej konsystencji, dosyć trwała, zostawia na szkle krzaczki. [4]
                          Zapach: Delikatny, sympatyczny - słodowo chlebowy, z charakterystycznym dla Konstancina piwnicznym dodatkiem. W tle majaczą jakieś cytrusy - cytryny? [4]
                          Smak: Łagodny, kwaskowy, o chlebowym charakterze z leciutko podszczypującą w język goryczką o nieco cytrynowym wydźwięku. Taki też jest finisz, do tego jakby lekko wodnisty. [3.5]
                          Wysycenie: W normie. [4]
                          Opakowanie: Stylizowana trochę na minioną epokę, barwy ciepłe, stonowane, grafika oszczędna, ale gustowna, kapsel firmowy, informacje wyczerpujące. [4.5]
                          Uwagi: Warka do 25.04.2013. Lekkie, nieźle zbalansowane (chociaż jak dla mnie za mało chmielowe) i świetnie wchodzące piwo, doskonałe na upały, które można pić w hurtowych ilościach, jakkolwiek na dłuższą metę może wydać się nieco nudne i wodniste. Po różnych doświadczeniach z tym browarem (niedawno wylałem do zlewu Czarnego dęba) i niezbyt pochlebnych postach na temat nierówności warek, muszę przyznać, że akurat do tego piwa mam szczęście. Nie zdarzył mi się jeszcze ani razu kwas, co prawda rzadko je pijam, bowiem niezwykle trudno je kupić, mimo tego że mieszkam na Mazowszu. Myślę po prostu, iż rzadko je warzą, gdyż inne gatunki są bardziej dostępne, nawet Żytnie czy Czarny Dąb.

                          Moja ocena: [3.825]

                          Comment

                          • kosher
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🥛🥛🥛🥛
                            • 2005.04
                            • 2313

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika patyczek
                            (...) Nie zdarzył mi się jeszcze ani razu kwas, co prawda rzadko je pijam, bowiem niezwykle trudno je kupić, mimo tego że mieszkam na Mazowszu. Myślę po prostu, iż rzadko je warzą, gdyż inne gatunki są bardziej dostępne, nawet Żytnie czy Czarny Dąb.
                            Niestety dystrybucja Konstancina kuleje, a lista sklepów w W-wie w których jest dostępny coraz bardziej się zawęża.
                            Widzę to doskonale na przykładzie rejonu w którym mieszkam.
                            Mimo wszystko ta warka Mazowieckiego (25.04.) jest w tej chwili do kupienia w Auchan (za 2.99).

                            Comment

                            • Oskaliber
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 2010.05
                              • 727

                              Kolor: Jasnozłote, klarowne.
                              Piana: Biała, niezbyt trwała, opada do dziurawego kożucha.
                              Zapach: Słodowy.
                              Smak: Słodowość z piwnicznym posmakiem, goryczka niska, lekka kwaskowatość.
                              Wysycenie: Dosyć wysokie.
                              Ogółem: Nic ciekawego. Mało goryczki, czuć trochę piwniczność i jakieś mdłe posmaki.
                              BeerFreak.pl

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2009.11
                                • 6322

                                Czyżby kolejne piwo do odstrzału.... ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...