Konstancin, Mazowieckie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • matek69
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2009.01
    • 5

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor jasny, klarowny. Bez zarzutu. [4.5]
    Piana: Piana może troszkę za gorzka, ale bardzo ładna kremowa konsystencja i do tego nawet aromatyczna. [4.5]
    Zapach: Słaby zapach, właściwie ledwo wyczuwalny. [4]
    Smak: Lekko goryczkowe piwko, jednakże wcale nie ciężkie w smaku. Bardzo dobra, treściwa i tańsza alternatywa dla tych wszystkich piw z dużych wytwórni. [4.5]
    Wysycenie: Nie jest tak napchane gazem jak to zazwyczaj ma miejsce w popularnych piwkach (tyskacze etc). [4.5]
    Opakowanie: Opakowanie konserwatywne, ale przez to bardzo charakterystyczne (kontrast czerń-czerwień). Bez zarzutu. [4.5]
    Uwagi: Jedna rzecz na którą trzeba uważać to moc tego niepozornego piwka. Jest dosyć potężne jak na swój smak. Zupełnie nie czuć w nim tego 'prądu' Koneserom większej ilości tych piw zalecam przekąszanie pomiędzy kufelkami.

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • Mikko
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2008.12
      • 583

      #17
      Dziś wypite. Faktycznie posmaki chlebowe są ale nadają smakowi głębi. Zgadzam sie że coś perfumowanego jest w w tym ale to nie wpływa na smak in minus. Zapachu nie poczulem żadnego prawie. Piana porządna. Generalnie bardzo dobre piwo.

      Comment

      • tfur
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼🍼
        • 2006.05
        • 1308

        #18
        ostatnio łykam partię z datą przydatności I 2010. zawsze lubiłem mazowieckie, ale teraz jest po prostu świetne i ostatnio jakby ciut lepsze od niepastera. do sprawdzonego smaku doszedł naprawdę bogaty zapach. biorąc pod uwagę obniżony woltaż (chociaż na kontrze są stare dane), wchodzi jak śmietana. normalnie polecam!
        veni, emi, bibi

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2004.06
          • 6310

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Normalne pilsowe złoto. [4.5]
          Piana: Niezbyt wysoka pomimo forsownego nalewania. Szybko znika, choć pozostawia ładne ślady na ściankach. [3.5]
          Zapach: Silny, słodowo-chmielowy, z lekką chlebowością i ziarnistością. Bardzo przyjemny. [4.5]
          Smak: Sporo się tu dzieje. Jest lekka słodowość, pewna chmielowość, miły chmielowy posmaczek i solidna goryczka. I właśnie z nią jest problem, bo za bardzo dominuje nad pozostałymi elementami, a poza tym jest trochę nieprzyjemna. Wolałbym, żeby była trochę bardziej wycofana, ale i tak piwo jest dobre. [4]
          Wysycenie: Bdb. [4.5]
          Opakowanie: Podoba mi się wzornictwo Mazowieckich. Proste, ale czytelne. Do tego podany kapsel i firmowy kapselek. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.175]

          Comment

          • j_Q
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2009.10
            • 176

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Coś między jasnym złotem, a ciemną słomką [4]
            Piana: Słaba, szybko opada do kożucha. Oblepia ścianki [2.5]
            Zapach: Słód z wyraźnym, mocnym zapachem chmielu. Momentami uwalnia się leciutki kwaskowaty zapach, dający z resztą efekt gotowanej kukurydzy [4.5]
            Smak: Słodowo - chlebowy smak, opakowany w kwasową otoczkę, która bardzo mile z nim współgra. Sam kwas nie wybija się, nie burzy harmonii smaku. Goryczka ujawnia się dopiero po przełknięciu i dość długo pozostaje w ustach [5]
            Wysycenie: Z początku, po przelaniu do szklanki, bąble były bardzo duże i intensywne. Cały czas wyraźnie je czuć i mile uzupełnia smak [5]
            Opakowanie: Etykieta dość mało wydumana. Złoty kolor sprawia, że jest dość mało czytelna. Plus za informacje o ekstrakcie [4]
            Uwagi: Po wcześniejszych recenzjach dość ostrożnie do tego piwa podszedłem. Zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Moim skromnym zdaniem jest nawet lepsze od "Dawnego" Na pewno będę do niego wracał.
            Partia z datą przydatności 11.01.2010, kupione w "Rodzince-bis" za 3.00 zł

            [Admin: nie to piwo]
            Last edited by ART; 2010-02-03, 09:26.

            Comment

            • Cannabee776i99
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2009.08
              • 658

              #21
              Zapewne w takim razie ta ocena powinna trafić tu.

              Comment

              • docent
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2002.10
                • 5205

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłote, pełna klarowność. [4.5]
                Piana: Słabiutko jest. Po nalaniu błyskawicznie zanika do wianuszka. Przynajmniej jej resztki są drobnopęcherzykowate. W połowie butelki piany nie ma już wcale. [2.5]
                Zapach: Jest chmiel, jest chlebowość. Bardzo przyzwoicie jak na pasteryzowane piwo. Przypomniało mi się dawne Mazowieckie Ekologiczne... [4.5]
                Smak: Pierwszy łyk to pełnia pysznej goryczki. Takich pilsów mi w Polsce brakuje. Gdzieś w tle można znaleźć tę chlebowość znaną z wersji niepasteryzowanej ale jest ona bardzo stonowana. Urzeka pełnia i treściwość tego piwa. [4.5]
                Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
                Opakowanie: W wersji pasteryzowanej jest już na szczęście inna kolorystyka ale w stosunku do 'Czarnego Dębu' nie prezentuje sobą nic specjalnego. Szkoda, że na kontrze nie ma dodatkowego infa o piwie i browarze, tak jak jest to w wersji niepasteryzowanej. [4]
                Uwagi: Spróbowałem po raz pierwszy i nie zawiodłem się. Wręcz odwrotnie, przestaję kupować Mazowieckie niepasteryzowane które jest bardzo niestabilne i źle znosi przechowywanie gdziekolwiek poza dobrze chłodzącą lodówką. Stwierdzę jeszcze coś więcej - obecnie wersja pasteryzowana bardziej mi smakuje (większa goryczka) niż niepasteryzowana!

                Moja ocena: [4.3]
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼
                  • 2009.04
                  • 1597

                  #23
                  Zgadzam się z tym, że pasteryzowana wersja smakuje bardziej niż niepasteryzowana. Ma bardzo głęboki słodowy smak i wyraźnie zaznaczoną goryczkę. Jedynym minusem jest prawie całkowity brak piany.

                  Comment

                  • Tapir
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2009.10
                    • 730

                    #24
                    W egzemplarzu, który popijam piana była co najmniej przyzwoita.
                    W smaku i zapachu da się wyczuć bardzo delikatny miodowy akcent - wcześniej tego w Mazowieckim nie czułem, może to tylko cecha tej konkretnej butelki. Poza tym bez zarzutu: i w smaku i w zapachu piwo jest słodowo-chlebowe z solidną goryczką (chociaż chyba nieco delikatniejszą niż jakiś czas temu), wszystkim polskim "dwunastkom" życzyłbym takiej treściwości.
                    Podsumowując: 4 z plusem
                    Last edited by Tapir; 2010-03-27, 23:09. Powód: "Mazowieckie" napisałem z małej litery...
                    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                    Comment

                    • chemmobile
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2009.03
                      • 2168

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny złoty. [4.5]
                      Piana: Dość obfita, długo opada do kożuszka i drabinkuje po ściance kufla. Kremowa i drobno ziarnista. [4.5]
                      Zapach: Na pierwszym planie kwaskowato-chmielowy, z wyraźnym akcentem mlecznym, który praktycznie zakrywa nutę słodową. [3]
                      Smak: Lekkie w smaku, delikatnie słodowe, wyraźnie goryczkowe z minimalną cierpkością i niewielką kwaskowatością. Posmak końcowy raczej goryczkowy, pozostawia wrażenie cierpkości na języku. Jak na browar robiący dobre piwa, to ta 12-stka jest za płytka w smaku. [4]
                      Wysycenie: Wysokie, ale nie szczypie. Przed otwarciem butelki nie wstrząsać, bo zaleje podłogę [5]
                      Opakowanie: Ani tandetne, ani zniewalające. [3]
                      Uwagi: Butelka 0,5l w cenie 2,80zł we wrocławskich "101 piw". W kategorii cena/jakość daję 4/5 pkt.

                      Moja ocena: [3.725]
                      Last edited by chemmobile; 2010-04-17, 20:59.
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • tfur
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼🍼
                        • 2006.05
                        • 1308

                        #26
                        ludzie miłe, gdzie w wawie kupić to piwo w bączkach/granatach? moje źródełko zlikwidowano, ale ostatnio dostępność konstancina w mieście się polepsza. strzelajcie bliżej saskiej kępy. sprawa nie cierpiąca zwłoki jest. z góry dziękuję za odzew.
                        veni, emi, bibi

                        Comment

                        • lisiewski
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2009.12
                          • 459

                          #27
                          Mazowieckie w bączkach bywa bardzo często w sklepach Bomi, m.in. przy Towarowej, Okopowej, Bukowińskiej, Jagiellońskiej itd.

                          Comment

                          • MANOL
                            Kapral Kuflowy Chlupacz
                            • 2008.10
                            • 60

                            #28
                            Non stop jest dostępne w Rodzince-bis.

                            Comment

                            • Samoglow
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 2007.07
                              • 606

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowy, pasujący do takiego Pilsa [4]
                              Piana: Wysoka i nawet całkiem trwała. Po kilku minutach całkiem gruby dywanik. Brawo. [4.5]
                              Zapach: Chmielowy, nieco ostry, zapowiada mogno goryczkowe piwo. [4]
                              Smak: Sympatyczne piwo. Goryczka miło gryzie w język. Jak na 12 jest może troszkę zbyt wodniste, ale nie ma tragedii. Piwo dość lekkie i orzeźwiające. Całkiem udany produkt. [4]
                              Wysycenie: Momentami przesadnie duże. Jednak wiele zarzucić nie mozna. [4]
                              Opakowanie: Prosty bączek, ale jest firmowy kapsel i pełne info. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.1]

                              Comment

                              • mfraczek
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 2004.05
                                • 98

                                #30
                                Mazowieckie "czerwone" kapitalne piwko za niewysoką cenę. Obok Noteckiego mój ulubiony pils.
                                fratschke

                                Comment

                                Przetwarzanie...