Sulimar, Stare Dzieje Książęce

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piotry
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2005.08
    • 761

    #46
    Dziękujemy za odpiasnie na forum.


    Ja osobiscie jestem zniesmaczony tanim chwytem marketingowym i żerowaniem na dawenej sławie browaru. Sprawą drugorzedna dla mnie jest sama jakość tego piwa, która mnie nie odpowiada i ogólnie piwo nie jest smaczne. Jeżeli pił pan kiedyś piwo książence to wydaje mi się, że powinno być jasne co jest nie tak w starych dziejach.

    ps. Radzę wyłączać capslock podczas pisania, krzyczenie na forumowiczów może się źle skonczyć

    Pozdrawiam
    piotry
    Last edited by piotry; 2009-03-06, 17:09.

    Comment

    • abernacka
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛
      • 2003.12
      • 10861

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radekpikus
      (...) nie wazne jak sie znalazlo wazne ze jest ......polecam
      TO JEST BARDZO WAŻNE!!!
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • chemmobile
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2009.03
        • 2168

        #48
        Lokalne media i portale dość szybko zainteresowały się tym piwem. W tym samym dniu, tj. 5 marca 2009 informacje o tajemniczym napitku pojawiły się na portalach: lwóweckim (lwowekslaski.net), jeleniogórskim (jelonka.com) i Nowin Jeleniogórskich (nj24.pl). Obecnie trwa pewnie wydzwanianie do jeleniogórskich hurtowni w celu ustalenia producenta Na nj24.pl zapowiedzieli, że w najbliższym papierowym wydaniu Nowin (dla zainteresowanych: wychodzi we wtorki) opiszą całą sprawę.
        "Niezależnymi kanałami" potwierdziły się informacje, że GS nie ma nic wspólnego z tym Książęcym. Na 99,9% winnym tej sprawy jest najemca trzeciego lokalu w budynku GS-owskim. Kiedyś był tam sklep z ciuchami, potem miał być fryzjer, ale nigdy nie został otwarty. A teraz lokal stoi pusty, tzn. robi za siedzibę firmy "Stare Dzieje..."
        Co do wykorzystywania w nazwie Książęcego: jeden z lwóweckich radnych, po przedstawieniu mu sprawy powiedział, że sam osobiście niewiele wie, ale "ktoś" już się tym zainteresował.
        Poza tym trochę sprzecznych i zapewne nieprawdziwych informacji***: piwo domowej roboty (stąd brak info o producencie)/piwo z nieudanej warki z Niemiec (zemsta Bauera ???)/piwo z kiepskiego polskiego browaru/etykiety robione chałupniczo i naklejane osobiście przez "właściciela"/

        *** - niepotrzebne skreślić

        Myślę, że w najbliższym tygodniu wszystko się wyjaśni.
        Last edited by chemmobile; 2009-03-07, 11:43.
        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

        Comment

        • cororo
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2003.04
          • 766

          #49
          Jakoś tak nie miałem czasu pojawić sie i cyknąć fotek datowników z Sulimara ,więc takm dla rozwiania wątpliwości że Kiper maczał w tym napitku palce. Datownik używany od 10lat gdyż świąteczna pochodzi z 1999roku. Czy ktoś kontaktował się z Browarem Kiper?
          Attached Files
          Last edited by cororo; 2009-03-07, 12:18.

          Comment

          • kopyr
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2004.06
            • 9475

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
            Poza tym trochę sprzecznych i zapewne nieprawdziwych informacji***: piwo domowej roboty (stąd brak info o producencie)/piwo z nieudanej warki z Niemiec (zemsta Bauera ???)/piwo z kiepskiego polskiego browaru/etykiety robione chałupniczo i naklejane osobiście przez "właściciela"/
            Co za bzdury!!!
            blog.kopyra.com

            Comment

            • pik67
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2007.06
              • 30

              #51
              Stare/Nowe książęce dzieje

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
              dopytajcie się z jakiej hurtowni piwo to trafiło do sklepów, później trzeba dopytać w hurtowni skąd ono jest.
              Fascynuje mnie fakt że PIwosze piją Książa czy Piasta wrocławskiego ( co jest uwidocznione na etykiecie) produkowanego w Brzesku lub Szczecinie a Żubra to większość koneserów złocistego trunku pije od ...małego i jakoś wcale nie przeszkadza im to że dziś jest z Białegostoku a jutro z Poznania bądż Kielc . Wszak wszyscy wiedzą że browary te mają podziemny rurociąg i przesyłają nim wodę aby smak piwa był taki sam! A nikt jakoś nie pyta skąd jest . Więc SDK też pewnie znajdzie swoich amatorów choćby z racji ceny.

              Comment

              • jacer
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2006.03
                • 9875

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pik67
                A nikt jakoś nie pyta skąd jest.

                Jak nie wiesz to nie pisz głupot. Jeżeli nie czytasz tego forum regularnie to lepiej się nie wypowiadaj na takie tematy.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • pik67
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2007.06
                  • 30

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                  Jak nie wiesz to nie pisz głupot. Jeżeli nie czytasz tego forum regularnie to lepiej się nie wypowiadaj na takie tematy.
                  Kochanie to proszę Cię Kup jutro ŻuBrA i odpisz mi gdzie został sfabrykowany ? w którym Browarze KP.

                  Comment

                  • TCT
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2007.04
                    • 135

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pik67
                    Kochanie to proszę Cię Kup jutro ŻuBrA i odpisz mi gdzie został sfabrykowany ? w którym Browarze KP.
                    Jacerowi zapewne chodziło o to, że głupotą jest wypisywanie jak to wszyscy prychają na brak podawania miejsca produkcji przez CO a nie mają nic przeciwko takowym praktykom KP, a nie o to że Żubr to jest na pewno z serca Puszczy Białowieskiej, więc nie turbuj się tak.
                    "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                    art. 86 Konstytucji RP

                    Comment

                    • żąleną
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2002.01
                      • 13239

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pik67
                      Kochanie to proszę Cię Kup jutro ŻuBrA i odpisz mi gdzie został sfabrykowany ? w którym Browarze KP.
                      Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem twój strumień świadomości, ale posłuchaj dobrej rady Jacera i poczytaj forum, zanim zaczniesz się rzucać. Albo uwierz na słowo, że średnio nam się podoba umieszczanie na etykiecie jedynie adresu siedziby producenta i produkowanie "regionalnego" piwa na drugim końcu Polski.

                      Comment

                      • jacer
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2006.03
                        • 9875

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pik67
                        Kochanie to proszę Cię Kup jutro ŻuBrA i odpisz mi gdzie został sfabrykowany ? w którym Browarze KP.

                        I nie mówiłem, że mało kumasz o czym dyskutujemy na tym forum. Możesz się dalej kompromitować, twoja sprawa.

                        P.S. Skąd te czułości, znamy się?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • pik67
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2007.06
                          • 30

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                          I nie mówiłem, że mało kumasz o czym dyskutujemy na tym forum. Możesz się dalej kompromitować, twoja sprawa.

                          P.S. Skąd te czułości, znamy się?
                          I TO Lepiej niż Przypuszczasz.
                          Czytajcie może ze zrozumieniem a nie od nie chcenia To zauważycie że mi dokładnie o to chodziło!!! Konsument nie ma świadomości , zwykły Iksiński pije piwo i przeważnie nie wie skąd jest jego ulubiony Piast ...

                          Comment

                          • piotry
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2005.08
                            • 761

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pik67
                            I TO Lepiej niż Przypuszczasz.
                            Czytajcie może ze zrozumieniem a nie od nie chcenia To zauważycie że mi dokładnie o to chodziło!!! Konsument nie ma świadomości , zwykły Iksiński pije piwo i przeważnie nie wie skąd jest jego ulubiony Piast ...
                            to dobrze że o to samo nam chodzi tylko prosimy abyś, zanim zaczniesz pisac coś o naszych przekonaniach, poczytał trochę o nich.

                            Więklszosć z nas wie że standardowy piwosz nie zdaje sobie sprawy z tego gdzie robione jest jego piwo. Prawdopodobnie tez go to nie obchodzi. jednak na tym formum zwracamy na to szczególną uwagę z racji tego że to od miejsca produkcji zależy "charakter" piwa.

                            Staramy się wiec poprzez pisanie (i nie tylko - patrz bractwo piwne i jego akcje w sejmie) wymusić na producentach, i malych i dużych, aby okreslili gdzie jest produkowany ich produkt.

                            pozdrawiam
                            piotry

                            Comment

                            • kopyr
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2004.06
                              • 9475

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pik67
                              Kochanie to proszę Cię Kup jutro ŻuBrA i odpisz mi gdzie został sfabrykowany ? w którym Browarze KP.
                              Tak się składa, że zły przykład sobie wybrałeś, bo akurat Żubra można zidentyfikować. Wystarczy spojrzeć na serię produkcyjną, pierwsza cyfra oznacza browar:
                              1-Tychy
                              2-Poznań
                              3-Białystok
                              4-Kielce

                              Te które są u mnie w sklepie są z Browaru Książęcego w Tychach. I co łyso Ci?
                              Natomiast ten "odważny i pomysłowy człowiek", który wprowadził to piwo na rynek nie podaje nam nawet w jakim kraju zostało wyprodukowane.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • jacer
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2006.03
                                • 9875

                                #60
                                No i się wyjaśniło, piwo owo warzone jest w Piotrkowie Trybunalskim.
                                Last edited by jacer; 2009-03-09, 19:22.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...