Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Capstrzyk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
    O ile dobrze pamiętam, to na początku lat 90 Browary Wielkopolskie (czy też Browar Wielkopolski - nie pamiętam jak się to wcześniej nazywało, grunt, że robili Lecha ) produkowały napój gazowany Olimpa (czy Olympia).
    Olimpię produkowano w Okocimiu. Było z resztą o tym na forum.
    Last edited by delvish; 01-09-2009, 10:12.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bladziuchna słomka, zbyt jasna jak na 11tke [2.5]
      Piana: Bardzo szybko opadła, nie pozostawiając wiele po sobie [3]
      Zapach: Kanał, szmata i zapach ze stoiska z żywnością dla zwierząt. W dalekim tle ziarno jęczmienia [1.5]
      Smak: Słodowy, bez goryczki natomiast jakby słodkawy. Pustawy i mało treściwy. [3]
      Wysycenie: Nieco za słabe ale bez tragedii. [3]
      Opakowanie: Etykieta dwukolorowa jakby zastępcza, jeśli miała nasuwać skojarzenie z początkiem XX w. to biel powinna być zastąpiona czymś ciemniejszym. Przyklejone niechlujnie, upaprane klejem.
      Plus za kapsel dedykowany piwu. [3]
      Uwagi: Moim zdaniem piwo kwalifikuje się do działu "Najgorsze piwo...". Z zasady nie wylewam piwa które mam zamiar ocenić ale dopicie tej butelki to była katorga potęgowana z każdym łykiem.

      Moja ocena: [2.45]

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasna słomka, przywołuje skojarzenie z leciutkim Pilsem [4]
        Piana: Całkiem niezła, bialutka, opada w średnim tempie. [3.5]
        Zapach: Lekki, dość wątły, nieco metaliczny. No cóż, patrzymy dalej... [3.5]
        Smak: Cienizna. Ja rozumiem, że to lekki piwo, ale jest bardzo wodniste. Pijałem piwa o podobnych parametrach, albo i "cieńsze", ale miały swój wyraz. Tu odczuwa się piwny smaczek, początkowo przyjemny, ale po przełknięciu zostaje tylko woda sodowa. Nie ma też takie leciutkiej słodkawej nutki, a goryczka także przeciętna. Piwo do popicia obiadu raczej niż do samodzielnego delektowania się. [2.5]
        Wysycenie: Sztuczne, jak w przypadku smaku przypomina wodę sodową. [3]
        Opakowanie: Dziwaczne, proste, ale za to podali blg. Na froncie widać 2 bączki, choć piwo trafia do półlitrówek. A szkoda [4.5]
        Uwagi: Piwo do spróbowania, przełknięcia i nic poza tym. Miernota. Raczej nie kupię więcej.

        Moja ocena: [3.15]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎