Browar na Jurze, Zawiercie Bursztynowe

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • samosia
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2011.02
    • 14

    #46
    Zawiercie - bursztynowe

    Miła odmiana po czekoladowym... Kolorek naprawde ciemnego bursztynu, idealnie klarowne. Ciekawiło mnie mocne chmielenie w opisie i rzeczywiście piwo ma gorycz, bardzo przyjemną wręcz męską, nie jest wodniste tak jak czekoladowe. Tylko ten zapach o ile utleniony na początku to potem palony i karmelowy. Ale o co chodzi w tym browarze z drożdzami górnej fermentacji? jakies to oszukane, gdzie te owocowe nuty? A wracając do tematu smaczny,mocno chmielony pilsener o bardzo przyjemnym wysyceniu.

    Comment

    • jacer
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2006.03
      • 9875

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika samosia
      mocno chmielony pilsener
      To nie jest pilsner.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • samosia
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2011.02
        • 14

        #48
        Może zle sie wyraziłam - smakuje jak dobry pilsner

        Comment

        • pioterb4
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2006.05
          • 4322

          #49
          Chyba prędzej jak bitter ale. Karmelowość i paloność to nie są cechy pilsów.

          Comment

          • samosia
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2011.02
            • 14

            #50
            Ja wyrażam "swoje" zdanie! przy czym nie komentuje tego że ktos wyczuwa nuty owocowe bo ja ich nie wyczułam tak samo jak suszonych śliwek co nie znaczy, że ktos to poczuł...na tym polega subiektywne odczucie.

            Comment

            • YouPeter
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.05
              • 2379

              #51
              Nikt Ci nie zabrania mieć subiektywnych odczuć i nikt z tym nie dyskutuje. Chodzi o to, że napisałaś że posiada smaki karmelowe i palone, a na końcu, że smakuje jak pilzner. Otóż pilzner tak nie smakuje.

              Pozdrawiam.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • samosia
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2011.02
                • 14

                #52
                praktyka czyni mistrza

                Comment

                • karold28
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2010.10
                  • 84

                  #53
                  Pite w komplecie z Czekoladowym. Piwo podeszło mi znacznie bardziej od Czekoladowego. Czuć silną goryczkę i posmaki owocowe. Konkretne i smaczne piwo, do którego na pewno wrócę żeby sprawdzić jak smakuje jako pierwsze, a nie po Czekoladowym.
                  Last edited by karold28; 2011-03-05, 16:05.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2006.05
                    • 4322

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny bursztyn przechodzący w kolor miedziany/mahoniowy. Ładny. [5]
                    Piana: Niewysoka ale trwała. Odznacza każdy łyk na szkle, pozostaje do końca konsumpcji. [4]
                    Zapach: Bardzo ładny owocowo-słodowy, intensywny. Brakuje może trochę nutek chielu albo to ja nie potrafię się go doszukać. W każdym razie aromat jest intensywny i przyjemny. [4.5]
                    Smak: Owoce i słód obecne w zapachu są wyczuwalne w smaku ale nieco słabiej. Wszystko przysłania mocna gorycz. Jej intensywność i posmak przysłania wszystko to co zwykle oferują piwa made in Poland. Gdy będę miał ochotę na coś co pokręci moją twarzą z pewnością skieruje się po Bursztynowe. Tak jak napisali jednak przedmówcy, gorycz jest trochę zbyt surowa, albo piołunowa. Mogliby popracować nad jej charakterem. Wtedy byłby max a tak moim zdaniem lepiej zbalansowane jest Mastne. [4]
                    Wysycenie: Niewysokie ale obecne do końca. Pasuje do bittera. [5]
                    Opakowanie: Nazwa znów trochę myląca. Nie tak bardzo jak w przypadku czekoladowego ale jednak. [3.5]
                    Uwagi: ciekawe piwo, charakterystyczne i wyróżniające sie z tłumu. Potrzebuje trochę korekty jeśli chodzi i posmak goryczy ale nie zmienia to faktu że jest to piwo dobre. Największe wrażenie zrobiło na mnie Czekoladowe ale i do tej pozycji będe wracał.

                    Moja ocena: [4.25]

                    Comment

                    • Pery77
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2011.03
                      • 142

                      #55
                      Z czterech smakóm czy też rodzajów Zawiercia które prubowałem to nie przypadlo mi do gustu. I czekoladow i miodowe są dużo lepsze. A i to jasne też wyżej cenie.

                      Comment

                      • docent
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2002.10
                        • 5205

                        #56
                        Obecnie próbowana partia butelkowa zdecydowanie smaczniejsza niż ta pita niedługo po premierze. Dobra treściwość, wyraźna "suchość", przyjemna, względnie mocna goryczka. Bardzo fajny ejl. Niestety jakimś cudem nie zanotowałem nr partii
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Czapayew
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2002.10
                          • 1966

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnobursztynowy, adekwatny do nazwy. [5]
                          Piana: Miodowa, wonna, obfita... Tylko do trwałości można się przyczepić [4]
                          Zapach: Słodkawy z elementami goryczy, intrygujący [4]
                          Smak: Wytrawny, lekko "bitterowaty", z dominującą goryczką i nutą słodową [4.5]
                          Wysycenie: Mogłoby być lepiej - bąble za rządkie. [3.5]
                          Opakowanie: Ciekawe, utrzymane w konwencji, tylko ten goły kapsel [4.5]
                          Uwagi: Kupione w tyskim TESCO. Jak dla mnie - piwko niezłe, ale raczej do degustacji niż raczenie się w większych ilościach.

                          Moja ocena: [4.25]
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • Mason
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 2010.02
                            • 3280

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: O dziwo bursztynowy . Piękny [5]
                            Piana: Gęsta i trwała, oblepia szkło. Z obfitością gorzej, ale pamiętajmy co to za gatunek piwa [5]
                            Zapach: W zapachu dominuje chmiel, karmel i nuty ejlowe - czuć że to górna fermentacja. Zapach jest intensywny i przyjemny. [5]
                            Smak: Chmiel! . Plus trochę słodowości, lekki karmel. Piwo bardzo pełne w smaku [5]
                            Wysycenie: Dość niskie, czyli dla tego piwa idealne. Do tego trwałe [5]
                            Opakowanie: Poprawne, choć zupełnie się nie wyróżnia z tłumu. Wszystkie informacje podane, więc zasadniczo jest ok [4]
                            Uwagi: Pyszne, solidnie nachmielone piwo. Brawa dla browaru za bardzo udany produkt

                            Moja ocena: [4.95]
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • Ramiel
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2010.11
                              • 207

                              #59
                              Całkiem ciekawe piwo, wyróżnia się na tle polskich piw zdecydowanym, goryczkowym smakiem. Odrobina owocków i słodu dopełnia całości.

                              Comment

                              • coder
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2006.10
                                • 1347

                                #60
                                Aromat: karmel, zapach miodu pitnego
                                Piana: niewysoka, gęsta, dość trwała
                                Kolor: bursztynowe, klarowne
                                Smak: karmel, słodycz, niezbyt miła goryczka, niezrównoważone.
                                Goryczka: wyraźna, niezbyt miła, łodygowa, pozostająca
                                Odczucie w ustach: nagazowanie prawidłowe, nieco szorstkie na podniebieniu

                                Ogólne wrażenia: w miarę poprawne piwo, zbyt dużo karmelu, zbyt mało słodowości, chlebowości, goryczka nieciekawa, chyba ona jest największą słabością tego piwa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...