Kormoran, Wiśnia w Piwie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pazurq
    Senior
    • 05-2007
    • 120

    #16
    dlaczego tanie wina są dobre? Bo są tanie i dobre .... jestem fanem piw z Kormorana, ale wisnia w piwie to nie piwo - tylko wiśnia w piwie . pozdrawiam
    dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #17
      Moim zdaniem świetna alternatywa dla redsów, frików i innych kulerów.
      Ze wstydliwą przyjemnością nadpiłem kilka łyków ze szklanki mojej żonki.

      Jak na piwo aromatyzowane, o dziwo wyczuwam aromat i smak piwa, i to jest wystarczająco dobra moim zdaniem rekomendacja w opozycji do w/w wynalazków

      Na mojej butelce oznaczenie alkoholu 5,2 %
      Last edited by leona; 13-10-2009, 19:42. Powód: alko

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10753

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: podoba mi się ,piękny wiśniowy [5]
        Piana: jest , ale taka jak w wodzie gazowanej z sokiem [3]
        Zapach: ciekawy wiśniowy i faktycznie lekko migdałowy [4]
        Smak: ciekawy wiśniowo - migdałowo-pestkowy , kwaskowy
        lekka goryczka ale jakby pochodząca od pestek a nie od chmielu [4.5]
        Wysycenie: średnie ale mie przeszkadza [4]
        Opakowanie: wiśnie na etykiecie przyciągają wzrok , minus za brak ekstraktu [4]
        Uwagi: ciekawe piwo smakowe , coś w stylu jak plumbier z Namysłowa
        zakupione u Macieja na Głogowskiej

        Moja ocena: [4.15]
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12349

          #19
          Pestki wiśni? czy siła sugestii może być aż tak mocna?

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
            Pestki wiśni? czy siła sugestii może być aż tak mocna?
            Dlaczego? Pestki wiśni mają za sprawą kwasu pruskiego charakterystyczny migdałowy smak. Nie widzę problemu, żeby aromat nie mógł naśladować tej nuty.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12349

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
              Dlaczego? Pestki wiśni mają za sprawą kwasu pruskiego charakterystyczny migdałowy smak. Nie widzę problemu, żeby aromat nie mógł naśladować tej nuty.
              Aromat w tym piwie może naśladować cokolwiek. Jak zwykle przy polskich piwach występuje rozbieżność ocen. Jedni widzą tu chemię inni prawie krieka.

              Kopyrze, a Tobie jakie piwo bardziej podchodzi, wspomniana wiśnia czy czereśniowy opat lub modra luna z Czernej Hory? I dlaczego te czeskie bardziej?

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
                Aromat w tym piwie może naśladować cokolwiek. Jak zwykle przy polskich piwach występuje rozbieżność ocen. Jedni widzą tu chemię inni prawie krieka.

                Kopyrze, a Tobie jakie piwo bardziej podchodzi, wspomniana wiśnia czy czereśniowy opat lub modra luna z Czernej Hory? I dlaczego te czeskie bardziej?
                Swoje wrażenia opisałem wyżej, więc nie będę się powtarzał.

                Co do robienia piw smakowych w ogóle, to trzeba trochę finezji. A nie na chama walnąć aromatu, im więcej tym lepiej i dosłodzić żeby było słodkie. Modra Luna mnie nie powala, czereśniowy Opat już bardziej. Bardzo smakuje mi Opat Koriander.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Samoglow
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 606

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny, czerwony wpadający w lekko wiśniowy odcień. Przyjemnie to wygląda. [4.5]
                  Piana: No cóż, dość słaba, ale po ponad 5 minutach mam mały wianuszek wokół szklanki, więc spokojnie ujdzie. [3]
                  Zapach: Sympatyczny. Ciut słodu i wiśnie, które sprawiają wrażenie dość naturalnych. To miłe zaskocznie. [4]
                  Smak: No cóż. Ogólnie nie znoszę tego typu wynalazków. Nie mniej jednak ten napój wybija się na plus. Czuć typowo wiśniowy smak, goryczka także taka "odwiśniowa" + trochę chmielu. Nożna dostrzec anologie do domowej nalewki wiśniowej. Piwo absolutnie nie słodkie. Ma co prawda słodkawe akcenty, ale ogólnie jest typowo wytrawne i lekko kwaskowate. Uczucia niby mam mieszane, ale jak na kategorię piw aromatyzowanych to jest to coś niezwykłego. Jeśli ktoś gustuje, to polecam. [3.5]
                  Wysycenie: Bardzo dobre, ale momentami aż nadto. [4]
                  Opakowanie: Ciekawa etykieta na butli, minus za brak ekstraktu. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.75]

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czerwonawy, wiśniowy, nie gęsty i dobrze przeźroczysty. [4]
                    Piana: Początkowo ładna szybko ginie zostając jednak na szkle. [3]
                    Zapach: Wiśnie i gorzkie migdały. [4.5]
                    Smak: Wielkim plusem tego piwa jest jego dobra korelacja pomiędzy słodkością a wytrawnością. Szczególnie w smaku głównym jest ona ładnie zbalansowana. W posmaku uwidacznia się już głębsza gorzkość. Rzeczywiście jak pisali poprzednicy jest ona pestkowa czy migdałowa. A pierwszy smak to wiśnie, łapane też pewnie z aromatem. Generalnie zaskoczony jestem pozytywnie rozwojem smakowym Wiśni w Piwie. Jeśli ktoś lubi piwa owocowe to warto skosztować. [4]
                    Wysycenie: Czuć delikatne musowanie na języku. Dobre. [4.5]
                    Opakowanie: Brak zawartości ekstraktu i bezsensowny kapsel to minusy. Na kontretykiecie jest adnotacja o srebrnym medalu na European Beer Star w 2004 r. Wtedy medal ten otrzymał Cherry Beer, więc Wiśnia w Piwie jest jak widać kontynuacją. [3.5]
                    Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 13.05.2010

                    Moja ocena: [4.075]

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czerwono-wiśniowy, klarowny. [4]
                      Piana: Ogólnie słaba, pieni się tylko przy nalewaniu, po czym szybko opada i znika do zera. [2.5]
                      Zapach: Nie pachnie jak piwo, a przywodzi na myśl nalewki, które się onegdaj w parku spożywało. Nieco sztuczny, ale ogólnie przyjemny i wiśnie da się wyczuć. [3]
                      Smak: Wiśnie i goryczka na pierwszym planie. Liczyłem, że będzie bardziej wytrawne. Poza wiśniami (a raczej posmakiem wiśniowych pestek), słodyczą i goryczką, ciężko doszukać się czegoś innego. [3.5]
                      Wysycenie: Dość spore, ale znośne. [4]
                      Opakowanie: Etykieta pasuje do tego piwa, wszystkie informacje podane. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.3]

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Herbaciany. [4.5]
                        Piana: Jasna, lekko wchodząca w beż. Początkowo bardzo ładna 2 centymetrowa jednak dość szybko opadła. [3]
                        Zapach: Na pierwszym planie oczywiście wiśnia, w bardzo dalekiej oddali lekko wyczuwalny słód. Dość intensywny, przyjemny. [4]
                        Smak: Tak jak i w przypadku zapachu smak jest zdominowany, co nie dziwi, przez wiśnię. Zaraz po przełknięciu pojawia się dość mocna, a zarazem bardzo przyjemna kwaskowatość, przez którą próbuje się przebić goryczka jednak z marnym skutkiem. [4]
                        Wysycenie: Średniej intensywności, pasujące do tego piwa. [4]
                        Opakowanie: Przypada do gustu. Zresztą większość piw z Kormorana w ostatnim czasie ma etykiety na na prawdę najwyższym poziomie. Ta etykieta też należy do polskiej czołówki. [4.5]
                        Uwagi: Jak dla mnie chyba najlepsze z dotychczas próbowanych piwo smakowe.

                        Moja ocena: [3.95]
                        Last edited by YouPeter; 17-02-2010, 21:31.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9775

                          #27
                          Kupiłem ten napój po przeczytaniu pozytywnych wrażeń forumowuczów, ale jakoś nie mogłem sie przełamać.
                          Na szczęście "napatoczyła" się moja mama i ją poczęstowałem. Była bardzo zafrapowana etykietą, nazwą, a po nalaniu także i barwą napoju.
                          Po kilku łyczkach zauważyłem, że jakoś omija szklankę wzrokiem. Zapytałem, co jest. Powiedziała, że... ciekawy smak, ale to miodowe (Ciechan) jej znacznie bardziej smakuje.

                          Comment

                          • drewniak
                            Junior
                            • 12-2009
                            • 21

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piękny kolorek. Wiśnia połączona z piwem! [5]
                            Piana: Praktycznie brak. W sumie to dobrze tutaj [3]
                            Zapach: Uderza wiśnia, jednak nie jest to jakieś bardzo czarujące. [3.5]
                            Smak: Spodziewałem się czegoś innego, niemniej jednak ciekawe doświadczenie. Dominuje wiśniowy smak, troszkę inny niż w różnych produktach spożywczych. Zgaduje, że prawdziwy sok. Słód jest lekko wyczuwalny. [3.5]
                            Wysycenie: Lekkie, mi odpowiada. [4]
                            Opakowanie: Piękna, kusząca etykieta na butelce 0,5 [5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.625]

                            Comment

                            • multipol
                              Junior
                              • 02-2010
                              • 21

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                              Swoje wrażenia opisałem wyżej, więc nie będę się powtarzał.

                              Co do robienia piw smakowych w ogóle, to trzeba trochę finezji. A nie na chama walnąć aromatu, im więcej tym lepiej i dosłodzić żeby było słodkie. Modra Luna mnie nie powala, czereśniowy Opat już bardziej. Bardzo smakuje mi Opat Koriander.
                              Pozwolę się wtrącić,ale chyba Opat nie grzeszy brakiem dodatków chemicznych ? Czy mam przed oczami jakąś podróbkę?
                              Ogólnie rzecz biorąc ,Kormoran stara się o smak swoich piw,chyba,że na początku wypuszczają "lepsze wersje" ,a później
                              to już tylko ilość ? Pozdrawiam.

                              Comment

                              • CyboRKg
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 594

                                #30
                                Nie wiecie przypadkiem gdzie w Katowicach mozna kupic to piwo?
                                "Jedno pivo ne vadi!"
                                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...