Kormoran, Wiśnia w Piwie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szu29
    Member
    • 04-2011
    • 98

    #46
    To faktycznie prawdziwa wiśnia Nie jest to Piwne Piwo , lecz wiśniowe , dlatego powinno sie do niego podchodzić inaczej. Wiśnia dominuje. Z tyłu schowała sie drobna goryczka i chmielowe aromaty Zazwyczaj takie "smakołyki" mi nie podchodzą , a tu zdziwienie , bo całkiem całkiem pasuje mi to połączenie Myśle że większość pań będzie zadowolona z tego trunku. Co do nas to jest to piwo na zachciankę . Na co dzień wybiore inny specjał - bardziej chmielowy Konkretnie: ocena 4/5 Nowy Sącz RAFA 4,85zł
    http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 594

      #47
      W porownaniu z "Magnusem Wisniowym" i "Lubuskim Wisniowym NP" - Wisnia w piwie wypada najbardziej naturalnie. Jak piwo z dodatkiem swiezo wycisnietego, kwasnego soku z wisni, a nie kompot (Lubuskie) czy mocniejszy alkohol wisniowy (Magnus).
      Niestety mam zbyt wrazliwy zoladek na piwa o odczynie kwasowym. Mam po nim zgage jak nie przymierzajac po "Tyskim"
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • qbaseq
        Senior
        • 07-2010
        • 100

        #48
        Bardzo dobra ta wiśnia w piwie - nazwa zresztą jest naprawde "szczera do bólu"
        Jestem fanem piw belgijskich, w tym oczywiście lambica, a wśród jego rodzajów, krieka i piwo z Olsztyna bardzo sympatycznie przypomina mi dobrego krieka np. z Lindemansa. Oczywiście przy zachowaniu pewnych proporcji, tutaj zapewne nikt nie używał bakterii z okolic Brukseli i nie fermentował w otwartych kadziach ... W każdym razie bardzo mi odpowiada ta wytrawność i fakt że wiśnia nie została potraktowana w kategorii źródła słodyczy, a wręcz przeciwnie - cierpkości. Jedyny chyba zarzut, to piwo pije się tak lekko szybko i przyjemnie że znika aż za szybko - na razie wypiłem tylko jedno, ale wrażenie jest takie, że po kilku wypitych z przyjemnością momentalnie może się znudzić. Ale w kategoriach odmiennego smaku od czasu do czasu - szczerze polecam !

        Comment

        • puszka
          Senior
          • 10-2002
          • 204

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ładny czerwony - typowo wiśniowy [4]
          Piana: Na początku wysoka - po kilku minutach mała pianka [3]
          Zapach: czuć wyraźnie zapach wiśni [4]
          Smak: wiśniowy - tak jak nazwa wskazuje [4]
          Wysycenie: Jak dla mnie zdecydowanie za słabe [1.5]
          Opakowanie: butelka klasyczna za to etykieta bardzo mi się spodobała [4.5]
          Uwagi: Nie spotkałem drugiego piwa o smaku wiśni na naszym rynku. Myślę że jak ktoś gustuje w takich piwach powinien być zadowolony

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • Feti
            Senior
            • 10-2010
            • 801

            #50
            Nie lubię piw smakowych. Wiśnia w piwie jest jednak takim piwem, które bardzo mi smakuje. Wyraźny smak wiśniowy, bez ulepkowatej słodyczy. Faktycznie przypomina niektóre krieki. Smak wiśni dominuje piwo.
            Kolejne piwo, które udowadnia, że BK robi świetne piwa, ale pod warunkiem, ze nie są to lagery.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti
              Kolejne piwo, które udowadnia, że BK robi świetne piwa, ale pod warunkiem, ze nie są to lagery.
              Ależ to jest lager

              Comment

              • Feti
                Senior
                • 10-2010
                • 801

                #52
                Zmylił mnie brak DMS.
                No to mam pierwszego lagera z BK bez DMS.
                Edit:
                Gold Mocne też nie ma tej wady. Może to Gold z dodatkiem soku wiśniowego?
                Last edited by Feti; 04-07-2011, 19:49. Powód: skleroza

                Comment

                • CyboRKg
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 594

                  #53
                  W moim rankingu piw owocowych z Kormorana - Wisnia w piwie wciaz pozostaje numerem 1.
                  2m "Sliwka w piwie"
                  3m "Jablko w piwie"

                  Mam nadzieje, ze na tym browar poprzestanie
                  "Jedno pivo ne vadi!"
                  "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                  Comment

                  • roquentin
                    Junior
                    • 08-2011
                    • 20

                    #54
                    dziś miałem przyjemność. bardzo dobre acz za słodkie

                    Comment

                    • morbit
                      Member
                      • 09-2008
                      • 56

                      #55
                      Rodzina piw "owocowych" Kormorana to jedyne piwa smakowe jakie uznaję. Szkoda że nie są jeszcze wytrawniejsze, choć pewnie zawęziłoby to krąg odbiorców, niestety.

                      Comment

                      • Browar-Besko
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 317

                        #56
                        Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                        Smak wiśniowy z nutą chmielu, dla tych co lubią słodkie piwa, jest to po prostu poezja smaku. Piana średnia, zbyt szybko opada. Piękny wiśniowo-miodowy kolor, jak widać na zdjęciu.
                        Cena 3,99 zł.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Browar-Besko
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 317

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: piękny wiśniowo-miodowy [4.5]
                          Piana: średnia, zbyt szybko opada [3.5]
                          Zapach: przyjemny, wiśniowy [4.5]
                          Smak: wiśniowy z nutą chmielu, dla tych co lubią słodkie piwa, jest to po prostu poezja smaku [4.5]
                          Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                          Opakowanie: ładne, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie [4]
                          Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                          Moja ocena: [4.375]

                          Comment

                          • wit
                            Senior
                            • 12-2012
                            • 144

                            #58
                            Nie przepadam za piwami smakowymi i Wiśnia w Piwie tylko to potwierdza. Baza piwna jest moim zdaniem mało wyczuwalna (być może samo piwo jest po prostu kiepskie) i zdominowana przez dodatek wiśniowy. Ogólnie kombinacja lekkiego nagazowania z rozcieńczonym smakiem soku owocowego prowadzi do jednego skojarzenia: sfermentowana oranżada, na szczęście nie za słodka. Zagadką pozostaje bardzo wysoka cena tego napoju.

                            Comment

                            • Derbeth
                              Senior
                              • 04-2013
                              • 337

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: rubinowy, klarowny [4.5]
                              Piana: nikła, znika natychmiast [2]
                              Zapach: czuć tylko i wyłącznie wiśnie, brak chmielu albo słodkich aromatów [4]
                              Smak: wyjęte prosto z lodówki ujawnia nieprzyjemny metal zostający w ustach (potwierdza to test skórny); po ogrzaniu piwo jest niezbyt słodkie, lekko kwaśne, czuć przede wszystkim wiśnię, po przełknięciu zostawia lekką goryczkę - zdecydowanie to bardziej napój piwny niż piwo [3.5]
                              Wysycenie: niskie, ale resztki lekko szczypią jak w oranżadzie [3]
                              Opakowanie: ładny kapsel dopasowany do etykiety, podany skład, ale brak ekstraktu, całość naprawdę mi się podoba [4.5]
                              Uwagi: Warka oznaczona datą 27.08.2013/09AL. Daje się pić w większej ilości, bo nie jest za słodkie, ale metal w schłodzonym piwie zostawił kiepskie wrażenie.

                              Moja ocena: [3.6]

                              Comment

                              • corsano
                                Senior
                                • 05-2013
                                • 182

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasno czerwony, klarowny [4.5]
                                Piana: Bardzo słaba, drobnopęcherzykowa, nawet trwała, ładnie oblepiająca ścianki [4]
                                Zapach: Średnio intensywny, słodki, wiśniowy, owocowy [4]
                                Smak: Lekkie, pijalne, słodki, dobrze wyczuwalna wiśnia, lekka goryczka, jakoś mało przypomina piwo [3]
                                Wysycenie: Bardzo dobre [4.5]
                                Opakowanie: Etykieta prosta, niczym się nie wyróżnia, super kapsel, minus za brak ekstraktu [3]
                                Uwagi: Bardzo dobre piwo z sokiem dla dziewczyn

                                Moja ocena: [3.6]

                                Comment

                                Przetwarzanie...