Racibórz, Raciborskie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Major Piwnych Rewolucji
    🍺
    • 2005.09
    • 4630

    #61
    Mi też nowe Raciborskie smakowało. Piłem zaraz po Lwówku i było od niego bardziej treściwe i miało większą chlebowość ale jednak ciut za dużo słodkości. Choć jest pasteryzowane to przywołuje w pamięci Twierdzowe. Oceniając spokojnie można dać mocną 4-kę. Bardzo się cieszę z powrotu Raciborskiego i z niecierpliwością czekam na wersję niepasteryzowaną. Kupiłem w Prince przy Metro Racławicka za 3,70 z butelką (GŻ).

    Comment

    • Pankracy
      Major Piwnych Rewolucji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2007.10
      • 2794

      #62
      O Raciborskim 5% mogę napisać, że jestem zadowolony z jego chlebowego posmaku. Ale drażni mnie brak wyrazistej goryczki. Jak byłoby dobrze gdyby to piwo porządnie doprawić chmielem.

      Comment

      • Gringo
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2007.07
        • 2156

        #63
        Najlepszy produkt z Raciborza który do tej pory piłem.
        O ile zapachu nie można pochwalić, jakiś taki myszowaty, to smak jest bardzo przyzwoity.
        Mocny posmak chlebowy zrównoważony ze słodowym daje ciekawe wrażenia. Brak goryczki.
        Dziwnie smaczne to piwo.

        Comment

        • kiszot
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 2001.08
          • 8106

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl
          Najlepszy produkt z Raciborza który do tej pory piłem.
          O ile zapachu nie można pochwalić, jakiś taki myszowaty, to smak jest bardzo przyzwoity.
          Mocny posmak chlebowy zrównoważony ze słodowym daje ciekawe wrażenia. Brak goryczki.
          Dziwnie smaczne to piwo.
          Gdzie dostałeś?
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • Gringo
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2007.07
            • 2156

            #65
            Źródełko na Gwareckiej w Chorzowie, ale powinno także być na Gałeczki i w Bytomiu bo to chyba ten sam właściciel

            P.S. Bosman Niepasteryzowany też się pojawił.

            Comment

            • kiszot
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🍼🍼
              • 2001.08
              • 8106

              #66
              Nie wiesz gdzie w Bytomiu ma ten sklep?
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • Gringo
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 2007.07
                • 2156

                #67
                Ten na Podgórnej 7-9, drogą dedukcji wydaje mi się że ten sam właściciel ale ręki nie dam.

                Na forum tego sklepu potwierdzają, 10 dni temu Raciborskie było tam jeszcze dostępne.

                Comment

                • VanPurRz
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2008.09
                  • 4229

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Na szczęście nie słomkowy. [4]
                  Piana: Tworzy się gęsta, śnieżnobiała czapa. Mogłaby się dłużej utrzymywać. [4]
                  Zapach: Bez zapachu [3]
                  Smak: Co prawda wolę piwa mocno goryczkowe a to piwo nie ma praktycznie goryczki ale... jest świetne. Delikatne ale pełne, lekkie ale treściwe, takie pozytywnie ciągnące się na języku. Po każdym łyku chce się następnego. [4.5]
                  Wysycenie: Prawie idealne. Nic nie zalega a wszystko orzeźwia. [4.5]
                  Opakowanie: Tego rodzaju butelki nie lubię ale za to etykieta jak marzenie. Prostota i klasyka. [4]
                  Uwagi: Naprawdę bardzo dobre lekkie (jak na Polskę) piwo.

                  Moja ocena: [3.875]
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • peejama
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2010.02
                    • 2

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złocisty, miodowy - choć miodu tam nie ma - [4.5]
                    Piana: w sam raz, nie za duża, nie za mała [3.5]
                    Zapach: nie pachnie komercją... Jest ok, słodkawy, przyjemnie chmielowy [4.5]
                    Smak: słodki wspaniały smaczek pozostaje długo na całym języku, leciuteńka, ale to bardzo leciuteńka goryczka, [5]
                    Wysycenie: w sam raz, nie za dużo, nie za mało [4]
                    Opakowanie: klasyczna butelka 0,5, etykieta w stylu " W starym kinie", nie pachnie komercją - mnie zachęciła do spróbowania [4.5]
                    Uwagi: Szczerze: Dawno nie piłem tak dobrego, wybornego piwa. Słodziutki smaczek pozostaje w pamięci na długo (chodził za mną od wczoraj, kiedy to kupiłem pierwszą buteleczkę na spróbowanie - dzisiaj już 4 kupiłem). Wspaniałe, wyborne, nie pachnące komercją... Usiadłem w fotelu, sięgnąłem po mój gliniany kufelek wypełniony RACIBORSKIM, zamknąłęm oczy i znalazłem się w innym, cieplejszym świecie! POLECAM!

                    Moja ocena: [4.575]

                    Comment

                    • kruger_nr1
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      🍼
                      • 2005.11
                      • 801

                      #70
                      Peejama...ja wiem, że doznania smakowe każdy ma własne...ale chyba w ,,innym swiecie" znalazłeś się nie z powodu piwa...
                      Kolekcja puszek piwnych:
                      http://puszkikrugera.web-album.org/

                      Comment

                      • tomolek
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2006.05
                        • 1752

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Nic specjalnego, złotawy, nie jest idealnie klarowny. [3.5]
                        Piana: Pojawiła się duża "czapa" dziwnej mieszanki piany drobnej i grubo ziarnistej. Niestety szybko opadła, nie pozostawiając zbyt wielu śladów na kuflu. [3.5]
                        Zapach: Największy atut piwa,przyjemny świeży, słodowo-owocowy. [4.5]
                        Smak: hmmm... nie moge zdecydować czy mi to piwo smakuje. Po pierwszym łyku sprawdzałem na butelece czy to na pewno nie jest piwo miodowe. Z jednej strony słodowo-chlebowe, ale pozbawione treści. Mocno słodkie, pozbawione jednocześnie goryczki i chmielowosci. Jest jednak w tym smaku spora świeżość. Piwo [3.5]
                        Wysycenie: Niezbyt wysokie, właściwe. [4.5]
                        Opakowanie: Całkiem mi sie podoba, skromne,jest ok. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.925]
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • R_F
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 2003.11
                          • 159

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ładny bursztynek, wydaje mi się jakbym pił piwo mocne [4]
                          Piana: Piana nie wielka, może za zimne było i szybko znikła [2]
                          Zapach: Lekki słodowy, jakbym pił Warkę Strong [3]
                          Smak: Słodkawy, brak goryczki [4]
                          Wysycenie: Słabiutkie, brak bąbelków, pewnie z powodu z niskiej temperatury [2]
                          Opakowanie: Szara, ponura, jakoś takie etykiety do mnie nie trafiają [2]
                          Uwagi: Jak dla mnie piwko całkiem dobre, może kiedyś jak będą w Raciborzu to sobie je kupię, bo te co piłem to akurat dostałem.

                          Moja ocena: [3.25]

                          Comment

                          • beaviso
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2010.02
                            • 215

                            #73
                            Piwo zdecydowanie nieszablonowe. Praktycznie pozbawione goryczki. Trudno tu mówić o zachowaniu jakiegokolwiek balansu. Silnie słodowe. Jednak dzięki temu - dla mnie jest wyśmienite! Trudno być obojętnym wobec Raciborskiego - kochaj albo rzuć. Ja wybieram opcję pierwszą Jego smak przypomina mi zapachy z gdańskiego browaru Hevelius, w sąsiedztwie którego miałem szkołę. Polecam miłośnikom słodszych nut.

                            M.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 2005.09
                              • 9782

                              #74
                              Piłem już jakiś czas temu, ale na końcu zdradzę prawdziwy powód mego posta.
                              Piwo jest dość blade, chyba nieco za jasne. Dałbym 3,5.
                              Piana anemiczna i nietrwała, na nie więcej niż 2.
                              Pachnie słodowo z akcentami winno-owocowymi. Ciekawe... na 3,5.
                              W smaku jest słodowe, nawet trochę za słodkie. Przez tę słodycz trudno jest wyczuć chlebowość, jakieś 3,5.
                              Gazu jest dużo, ale jednak nie "przebija" się przez słodowość 4.
                              Opakowanie ładne, stonowane i czytelne. Przydałby się dedykowany kapsel 4.
                              Jeśli będzie trochę mniej słodkie, będzie zdecydowanie OK.
                              W "moich" delikatesach w Łazach wczoraj było po... PLN 1,70

                              Comment

                              • Rzeszowiak
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼
                                • 2009.04
                                • 1597

                                #75
                                Słabiutkie piwo. Słodkawe, bez piany, kompletnie bez goryczki. Nie polecam.

                                Comment

                                Przetwarzanie...