Racibórz, Raciborskie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chitos
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2009.02
    • 195

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [5]
    Piana: Drobnopęcherzykowa, do końca utrzymuje się kożuszek na piwie. [3.5]
    Zapach: Zapach to głównie słód, słabiej odczuwalna jest chlebowość. Z trudem można wyczuć aromat chmielu. [3.5]
    Smak: Smak to zdecydowana dominacja słodu ze słabszą chlebowością. Pojawia się również chmiel ale bardzo słabo i to raczej w wersji aromatycznej. Ponadto wydaje się delikatnie słodkie. [3.5]
    Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
    Opakowanie: Etykieta prosta a zarazem efektywna. Brak podania ekstraktu. [4.5]
    Uwagi: Piwo przyjemne w smaku, ale zdecydowanie nie dla miłośników mocnej goryczki w piwie.

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • VanPurRz
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2008.09
      • 4229

      #92
      Nie ma co oceniać w Artomacie. Wystarczy przenieść ocenę z Twierdzowego. To prawie identyczne piwo - trochę bardziej tylko słodkie.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • fans
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2010.04
        • 195

        #93
        Dla mnie jest bardziej niż trochę słodkie.Więc to chyba nie to samo piwo.

        Comment

        • VanPurRz
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2008.09
          • 4229

          #94
          Ja nie mówię, że jest kompletnie identyczne ale tylko to, że są to piwa bardzo podobne i nei ma między nimi znaczącej różnicy która skutkowałaby różnicami w ocenach w Artomacie.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • zgoda
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2005.05
            • 3516

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
            Ja nie mówię, że jest kompletnie identyczne ale tylko to, że są to piwa bardzo podobne i nei ma między nimi znaczącej różnicy która skutkowałaby różnicami w ocenach w Artomacie.
            Jak dla mnie różnica między Raciborskim a Twierdzowym jest właśnie znacząca - Raciborskie jest niewypijalne przez tę słodycz. Twierdzowe wchodzi dużo lepiej.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • Jabberwokie
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2006.12
              • 12

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Dość ciemny bursztyn, jak na ten ekstrakt bardzo ładny. [5]
              Piana: Po nalaniu średnio wysoka, drobna, po kilku minutach prawie zupełnie opadła. [3]
              Zapach: Przyjemny, słodowy, w odległym tle nuty chmielowe. [4]
              Smak: Bardzo dobre. Przede wszystkim słodowe, po przełknięciu czuć bardzo delikatną goryczkę. Mam wrażenie, że od pewnego czasu nie jest już tak słodkie. [4.5]
              Wysycenie: Wg mnie odpowiednie, nie szczypie za mocno w język, ani nie sprawia wrażenia, ze piwo jest wodniste. [5]
              Opakowanie: Etykieta prosta, stylizowana na "dawną". Mi się podoba. Minus za goły kapsel i brak ekstraktu. [4]
              Uwagi: Zakupione w Łodzi na Rzgowskiej 44 (Piwa Naturalne).

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              • kopyr
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2004.06
                • 9475

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda
                Jak dla mnie różnica między Raciborskim a Twierdzowym jest właśnie znacząca - Raciborskie jest niewypijalne przez tę słodycz. Twierdzowe wchodzi dużo lepiej.
                Ale Twierdzowe z warek do marca niebezpiecznie zbliżyło się do Raciborskiego. Zielone już jest lepsze.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • zgoda
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2005.05
                  • 3516

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                  Ale Twierdzowe z warek do marca niebezpiecznie zbliżyło się do Raciborskiego. Zielone już jest lepsze.
                  No to trzeba znowu kupić oba i porównać.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • celtyk87
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2008.11
                    • 208

                    #99
                    W ta sobotę miałem okazje pierwszy raz zapoznać się z produktami browaru w Raciborzu. Spotkanie to było bardzo udane. Po pierwszym łyku stwierdzenie ze to piwo jest PYSZNE. Smakowi nic nie można zarzucić obecnie jest to dla mnie ideał polskiego piwa. (piwo zakupione u Arzego)

                    Comment

                    • Breakdancer69
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2011.01
                      • 54

                      Zawartość alkoholu: 5,0%
                      Pojemność: 0,5 l
                      Kolor: złoty
                      Kraj pochodzenia: Polska
                      Cena: 3,50 zł

                      Piwo o fajnej goryczce, która nie utrzymuje się zbyt długo i taki też mamy posmak - stosunkowo krótki. Gdzieś tam przez chwilę okazywało się nieco przypalane. Piwo nie najgorsze, można się napić.
                      mój blog o piwach
                      http://browary.blogspot.com/

                      Comment

                      • Pery77
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2011.03
                        • 142

                        Mogę o nim napisać że spróbowałem i starczy. Dużo gorsze od Twierdzowego. Słodowe do granic mozliwości aż zwyczajnie słodkie. Zero goryczki i chmielowosci. Płaskie i pozbawione głębi. Jak na piwo z małego browaru to niezbyt udane.

                        Comment

                        • lzkamil
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.01
                          • 3611

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złocisty [5]
                          Piana: średnio wysoka, niezbyt trwała [3]
                          Zapach: chmielowo-owocowy, średnio intensywny [3.5]
                          Smak: nietypowy, ni to słodki ni to gorzki, po lekkim ogrzaniu zaczyna przeważać słód, w sumie całkiem wypijalne tylko trochę niezharmonizowane [3.5]
                          Wysycenie: nierównomierne, najpierw grube bąble się osadzają na ściankach szklanki a potem gaz zupełnie znika [3.5]
                          Opakowanie: w oklepanym już „ekologicznym” beżowym stylu, goły kapsel, nie podany ekstrakt [3]
                          Uwagi: Ocena z notatek sprzed kilku miesięcy, piwo się nazywało Raciborskie Premium Beer, nie ma go tu na liście ale po woltażu widzę że nie mogło to być żadne inne, szkoda że nie zrobiłem zdjęcia etykietki.

                          Moja ocena: [3.5]
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • TraczJanusz
                            Kapral Kuflowy Chlupacz
                            • 2011.04
                            • 74

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Klasyczny, w porządku. [4]
                            Piana: Piana jak piana :P[3.5]
                            Zapach: Bardzo przyjemny, określiłbym jako "typowo piwny". [4.5]
                            Smak: Dobre, porządne piwo, ale nic więcej po za to. [3.5]
                            Wysycenie: Spoko, nie napompował mi się bebech. [4]
                            Opakowanie: Klasyczne w stylu PRL, takie jak lubię. Buteleczka ciemna i gitara. [4.5]
                            Uwagi: Bez większych rewelacji, ale godne uwagi jako pozytywny zamiennik zwykłego marketowego piwa.

                            Moja ocena: [3.95]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                            Art, Admin

                            ---------------
                            Last edited by ART; 2011-05-17, 01:46.

                            Comment

                            • samosia
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 2011.02
                              • 14

                              raciborskie

                              Piwo wyjątkowo słodowe, gorycz bardzo słaba choć wcześniej pisaliście że podobno ją zwiększyli....zastanowiło mnie że mój egzemplarz był strasznie nagazowany a pisaliście o słabym wysyceniu. Piana znikoma,czuc było lekkim starzywem. Nic rewelacyjnego!

                              Comment

                              • Pirat
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2011.05
                                • 15

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Lekko bursztynowy, przyjemny dla oka. Taki kolor cieszy mnie najbardziej. Czułem się w pełni usatysfakcjonowany. [5]
                                Piana: No, tutaj można polemizować. Pianka niezbyt trwała. Co prawda puszyssta, ale nie idzie się nią nacieszyć. Ostatecznie zostawia niewielki korzuszek, który nie klei się nawet do ścianek kufelka, bo po prostu jest zbyt mały. Ogólnie mówiąc - nie przeszkadza, uroku nie ujmuje, ale też nie przemawia pozytywnie o samym piwie. [3]
                                Zapach: Zapach tutaj jest niesamowicie delikatny. Wyczuwalne są chmielowe, przyjemne nuty. Lekko owocowy, nie podrażniający węchu. [4.5]
                                Smak: Piwko o wybornym smaku. Słodkie, aczkolwiek z gorzkimi refleksami. Bardzo orzeźwiające i delikatne. Cieszy podniebienie. Pełne w smaku, treściwe i gęste, choć wyżej wymieniona goryczka wcale nie jest tak intensywna. Po dłuższej konsumpcji i degustacji, gorycz staje się coraz bardziej intensywna. Dość świeży smak. Jedno z moich ulubionych. [5]
                                Wysycenie: Niewielkie, nie jest jakieś ujmujące. Za to, szczerze mówiąc, bardziej traktowałbym to jako zaletę, bo dodatkowo orzeźwia. Puszcza bąbelki, co dodatkowo jest ucztą dla oczu. [4.5]
                                Opakowanie: Całkiem ładnie się prezentuje. Kiedyś było nieco inne, natomiast teraz też nie jest złe. Wszystko w dawnym stylu. Etykietka jak gdyby na starym papierze, w odcieniach sepii, do tego czerwony napis "RACIBORSKIE" - jak dla mnie OK. [4]
                                Uwagi: Warte uwagi piwko z Raciborza. Daleko mu do ideału, ale mimo wszystko, jak na taką cenę, w porządku piwko. Ponadto biorę pod uwagę też ogólnodostępność, fakt, że jeszcze jakiś czas temu browar przechodził kryzys. Nie zgodzę się natomiast z opinią osób, że jest to piwo dla "fanów cukru" lub "piwa z sokiem". Ktoś ma chyba bardzo wyimaginowane pojęcie na ten temat. Najbardziej nurtuje mnie to, że jest fermentowane w otwartych kadziach - czy któryś kolega mógłby mi wyjaśnić, jak to się ma do reszty? Chodzi mi o to, jaki ostatecznie ma to wpływ na piwo.

                                Moja ocena: [4.55]

                                Comment

                                Przetwarzanie...