Racibórz, Raciborskie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 2003.02
    • 12381

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
    to piwo niepasteryzowane
    czy aby na pewno?

    Comment

    • yogin
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2010.07
      • 4

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
      Piwo z cukrem. Na więcej słów ten produkt wg. mnie nie zasługuje. Była co prawda dopiero jedna degustacja (dosłownie i w przenośni), ale nie wiem, czy będzie następna. Z drugiego zakupionego egzemplarza chyba zrobię grzańca, nie trzeba będzie słodzić.

      Bardzo ładna etykieta, namieszała mi w głowie i kupiłem dwa zamiast jak zwykle bezpiecznie jedno na próbę.
      Piwo jest słodkie jak na 5% nawet bardzo, kolor jest ok, smak powiedziałbym chlebowo- chmielowy, mi osobiście on nie leży. Fakt przyciąga uwagę etykietą, poza tym pojawiał się tu ten wątek pod adresem podanym na etykiecie, czyli w ofercie browaru Racibórz nie ma tego piwa.

      Comment

      • Pendragon
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛
        • 2006.03
        • 13952

        #48
        Dziwna sprawa z tym piwem. Kupiłem we Władku 5 flaszek, wszystkie z nich z tą samą datą - któryś tam luty 2011. Pierwsze 3 butelki wydawały mi się idealne, sharmonizowane goryczkowo, a dwie ostatnie za słodkie - w smaku przypominjące nieco Ciechana, tyle że dużo słodszego, coś w stylu Ambera.
        No i teraz mam kłopot, czy chcę kupić kolejne butelki... Z tą datą już nie.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Rzeszowiak
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 2009.04
          • 1597

          #49
          Więcej goryczki i będzie naprawdę smaczne piwko !

          Comment

          • Cannabee776i99
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2009.08
            • 658

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kl;asyczne jasne złoto, no może ciut przy jasne [4.5]
            Piana: Z jednej strony drobno pęcherzykowa i przy nalewaniu tworzy ładną czapę, z drugiej szybko redukuje się do skromnego wianuszka i nie zostawia śladów na szkle. [3.5]
            Zapach: Słodowo-chlebowy, bardzo przyjemny. [4.5]
            Smak: Na pierwszym planie atakuje bardzo przyjemna chlebowość, kojarząca się trochę z Ciechanem, niestety im dalej "w las" tym bardziej odczuwalna jest słodycz piwa, dla mnie męcząca i niepożądana. Chmielu czy goryczki nie stwierdzono niestety. [3.5]
            Wysycenie: Zbyt niskie. [3.5]
            Opakowanie: Klasyczne i dość oryginalne, niestety ekstrakt nie podany. [4]
            Uwagi: Kupione za 4,90 w warszawskiej Rodzince BIS z datą przydatności 11.02.2011. Powtarzać nie będę, chyba że dojdą mnie słuchy o pojawieniu się goryczki.

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • delvish
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.11
              • 3508

              #51
              Piwo jest bardzo przeciętne. Sporo słodowości, ładna piana, słabe nasycenie i tyle. Brak chmielu jest wręcz skandaliczny. W ogóle nie smakuje jak niepasteryzowane.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • kopyr
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2004.06
                • 9475

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
                W ogóle nie smakuje jak niepasteryzowane.
                A dlaczegóż niby miałoby tak smakować?
                blog.kopyra.com

                Comment

                • delvish
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2004.11
                  • 3508

                  #53
                  Z bliżej nieznanych powodów byłem przekonany, ze powinno być niepasteryzowane. Pewnie uogólniłem informację o niepasteryzowaniu wersji beczkowej. Mea culpa.
                  Last edited by delvish; 2010-08-19, 10:07.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2009.11
                    • 6322

                    #54
                    RODZINKA BIS...

                    ceeeeena koło 5 zł a ile tam może kosztować Brackie Mastne... koło dychy...?
                    Last edited by Javox; 2010-08-19, 10:39.

                    Comment

                    • Sexbeer
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2003.11
                      • 29

                      #55
                      Ja w rodzince kupiłem za równe 4 zł. Mastne jest, o ile dobrze pamiętam, za 4,50.
                      "Kto wcześnie się z łózka zbiera,
                      Ten wcześnie umiera."
                      (-)Terrence Pratchett

                      Comment

                      • woosaa
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼🍼
                        • 2005.07
                        • 1553

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
                        Piwo jest bardzo przeciętne. Sporo słodowości, ładna piana, słabe nasycenie i tyle. Brak chmielu jest wręcz skandaliczny.

                        Zgadzam się ale nie w 100%.Nasycenie jest prawie idealne.Piwko z terminem 06.02.2011.PZDR
                        mb WOS

                        Comment

                        • Samoglow
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2007.07
                          • 606

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Słomkowy, może lekko za jasny jak dla tego piwa. [4.5]
                          Piana: Słaby element, zniknęła u mnie w szybkim tempie. [3]
                          Zapach: Bardzo miły, słodowy, zdecydowanie zachęca do skosztowania. [4.5]
                          Smak: W smaku przede wszystkim pełne i słodkawe. Wiem, że goryczki jest tu jak na lekarstwo, ale na złość to piwo wydaje się pyszne! 5 nie dam, bo jednak brakuje ciut goryczy, ale dla mnei i tak rewelacja! Warto było wznowić produkcję [4.5]
                          Wysycenie: Pod koniec może leciutko brakuje, ale to niezbyt przeszkadza. [4.5]
                          Opakowanie: Dla mnie super! Eleganckie, skromne i z klasą. Minus za brak ekstraktu! [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.35]

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2009.11
                            • 6322

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztyn... do takiego słodkiego piwa to za jasne... [3.5]
                            Piana: na krótko do 1 cm... potem cieniutka warstewka [3]
                            Zapach: Jakby słód z estrem alu [3]
                            Smak: Jak dla mnie bardzo za słodkie, w dodatku w składzie nie ma nic o cukrze... Gdzieś tam dobija się coś chlebowego ale cukier zabija wszystko. Goryczka - brak. [3]
                            Wysycenie: Średnie ujdzie w tłumie... [3.5]
                            Opakowanie: Trafione, może się podobać... i oczywiście brak ekstraktu... także cukru n.p. jak w napojach gazowanych... [4]
                            Uwagi: Dla smakoszy cukru /albo zabijających sokiem piwo/ produkt idealny, dla lubiących chmiel niestety nie polecam...

                            Moja ocena: [3.1]

                            Comment

                            • docent
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2002.10
                              • 5205

                              #59
                              Piwo charakteryzuje się brakiem jakiegokolwiek zapachu i beznadziejnym, słodkawym smakiem. W Twierdzowym oprócz tego przynajmniej była chlebowość, no ale tamto było niepasteryzowane.
                              Spróbowałem "z obowiązku", pamiętając poprzednie produkty Raciborza więc się nie rozczarowałem
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • heatbeat
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2009.08
                                • 26

                                #60
                                A mnie smakowało - właśnie wypiłem jedno i jestem zadowolony. Doskonałe wysycenie, porządna piana, walory smakowe też zadowalające - choć niektórzy mogą narzekać na brak zdecydowanych nut. Opakowanie i oznakowanie też całkiem sympatyczne - natomiast nie znalazłem ekstraktu nigdzie...

                                Ogólnie jestem amatorem piwka ciemnego - ale Raciborskie bardzo mi podeszło. Na pewno wypiję jeszcze nie raz...

                                Comment

                                Przetwarzanie...