Gab, Zdrowe Niepasteryzowane Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2005.09
    • 9782

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy konkretny, piwo lekko mętne. [3.5]
    Piana: Śladowa, błyskawicznie staje się cienkim kożuszkiem... [2]
    Zapach: O, kur...czę! Jakieś krople? Dezynfekcja??? W tle słód. [1]
    Smak: Raczej ABsmak... Znowu te krople chyba. Kurczę, nie jest dobrze, dawno się nie poddałem, wylewając piwo...
    W trakcie picia kubki smakowe mdleją i można to jakoś przełknąć, ale posmak "jodynowy" jest ciągle z nami... [1.5]
    Wysycenie: Bardzo anemiczne. [2]
    Opakowanie: Nie wypada kopać leżącego... ale...
    Nie rozumiem idei banderoli. Etykieta przaśna, domowa jakby... Plus za parametry. [2.5]
    Uwagi: Trochę mało "ejlowe", robi wrażenie chybionego piwa domowego (piwowarzy, wybaczcie!).

    Moja ocena: [1.55]

    Comment

    • snorre
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2006.02
      • 655

      #47
      Wypiłem bohatersko całą butelkę Dawałem szansę "temu piwu" w różnych temperaturach - nie pomogło! Zdecydowanie dentysta - w czwartek miałem wizytę u dentysty, więc na świeżo pamiętam te zapachy i aromaty Proponuje rozstawienie butelek z tym trunkiem w poczekalniach u dentystów - pacjenci się trochę znieczulą i wdrożą smakowo przed zabiegiem...Poważnie mówiąc jedno z najgorszych polskich piw jakie ostatnio piłem
      Last edited by snorre; 2009-12-14, 13:29.
      Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

      Comment

      • hasintus
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2006.07
        • 850

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
        W trakcie picia kubki smakowe mdleją i można to jakoś przełknąć, ale posmak "jodynowy" jest ciągle z nami...
        No właśnie, to dokładnie jodyna.
        Może przedobrzyli ze sprawdzaniem czy skrobia zastały całkowicie rozłożone. Zamiast na próbce zrobili na całej warce.

        Comment

        • Promil03
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2007.10
          • 2833

          #49
          Otrzymałem wczoraj nowe piwa z browaru Gab. Dziwna sprawa, ponieważ na moim egzemplarzu Zdrowego Niepasteryzowanego data przydatności to: 07.06.10. A podobno to piwo ma 6 tygodni przydatności. Dzisiaj lub jutro zdegustuję, może moja warka będzie lepsza.

          Comment

          • Maidenowiec
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.07
            • 2287

            #50
            No to spalili
            Last edited by Maidenowiec; 2009-12-15, 19:24.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • Cannabee776i99
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2009.08
              • 658

              #51
              Przydałoby się w corocznym browar.bizowym plebiscycie umieścić kategorię "niewypał roku"
              Last edited by Cannabee776i99; 2009-12-15, 19:49.

              Comment

              • jacer
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2006.03
                • 9875

                #52
                piana: drobna, gęsta, znikła do obraczki,
                kolor: herbaciany,
                zapach: nijaki,
                smak: apteczny, syn kolegi powiedział, że smakuje jak "zapach" w przychodni lekarskiej mała goryczka, w sumie, miałem gorsze apteki
                wysycenie: w normie.
                Last edited by jacer; 2009-12-16, 23:52.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • metalsrem
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2008.09
                  • 239

                  #53
                  Kto wymyślił to piwo? Już sam zapach odpycha. W GABie chyba nosa nie mają. 4,60 poszło w kanał
                  Browar domowy SKOTAR

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2009.11
                    • 6322

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99
                    Przydałoby się w corocznym browar.bizowym plebiscycie umieścić kategorię "niewypał roku"
                    ...albo kategorię: Najszybsze piwo roku lądujące w zlewie...

                    Comment

                    • jaro109
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2004.11
                      • 71

                      #55
                      hmmmm.... właśnie skonsumowałem to piwo (kupione wczoraj w cz-wie ul. sikorskiego) i chyba będę w tej mniejszości (o ile taka jest?) która odbiera ten produkt pozytywnie. tak! piwo zaskoczyło mnie! przypomina mi raczej nie aptekę jak wyżej ktoś wspomniał ale raczej niemieckie kellery? dość oryginalne piwo jak na nasz rynek ale nie beznadziejne!

                      Comment

                      • kopyr
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2004.06
                        • 9475

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaro109
                        hmmmm.... właśnie skonsumowałem to piwo (kupione wczoraj w cz-wie ul. sikorskiego) i chyba będę w tej mniejszości (o ile taka jest?) która odbiera ten produkt pozytywnie. tak! piwo zaskoczyło mnie! przypomina mi raczej nie aptekę jak wyżej ktoś wspomniał ale raczej niemieckie kellery? dość oryginalne piwo jak na nasz rynek ale nie beznadziejne!
                        Przy tak chimerycznych produktach uprasza się o podawanie daty przydatności, bo a nuż coś się zmieniło.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • jaro109
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2004.11
                          • 71

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                          Przy tak chimerycznych produktach uprasza się o podawanie daty przydatności, bo a nuż coś się zmieniło.
                          no dobra.... wyciągam butelkę z kosza. 04.02.10. a tak swoją drogą nie jest to opinia podyktowana przez "lokalnego" patriotę

                          Comment

                          • j_Q
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2009.10
                            • 176

                            #58
                            A więc inna warka niż ta "apteczna". Sam z ciekawości spróbuję, aczkolwiek Blue Grass, będący ponoć pasteryzowaną wersją "Zdrowego", w ostatniej warce jaką kosztowałem miał też trochę tych "aptecznych" naleciałości. Nic to, trzeba spróbować samemu.

                            Comment

                            • Cooper
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              🍼🍼
                              • 2002.11
                              • 6055

                              #59
                              Chyba jeszcze nie zdażyło mi się opisywać polskiego piwa ale w przypadku tego po prostu muszę tutaj dać głos.
                              Zobaczywszy cenę jedynie 1,89 w małym sklepie w centrum drogiej Warszawy za 0,5 litrowe niefiltrowane i niepasteryzowane piwo z małego browaru nie wahałem się długo nad zakupem. I to był błąd
                              Data spożywki mija już za 2 dni i myślałem iż może jednak przeterminowanie nastąpiło JUŻ. O ile zmętnienie w przypadku niefiltra z małego browaru może być rzeczą naturalną to paskudnego smaku (powyższe Wasze negatywne opisy myśle że są trafne) i zapachu darować nie mogę. Po pierwszych kilku łykach postanowiłem zajrzeć na noty i upewnić się iż to nie ja natrafiłem na jakąś zepsutą niewypijalną partię. Wynika iż nie jestem wyjątkiem.
                              Zdecydowanie nie polecam. Dodam iż pisze to osoba b. "tolerancyjna" na smak piwa
                              Postaram się dopić bo generalnie piwa za wyjątkiem Heńka nie wylewam ale (pale ale?) nie będzie łatwo...
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • j_Q
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 2009.10
                                • 176

                                #60
                                Dzięki za ostrzeżenie. Mało brakowało, a bym kupił butelkę z tej samej warki

                                Comment

                                Przetwarzanie...