Dojlidy, Żubr

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23879

    #31
    MWA, jeśli już angażujesz aparat oceniania, to wysil się proszę nieco bardziej z opisem.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • pulas
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2001.08
      • 965

      #32
      Ostanio widzialem Żubra w nowej, całkiem ciekawej szacie graficznej. niestety nie jestem obecnie w stanie jej opisać - pamiętam tylko, ze utrzymana jest w tonacji ciemno brązowej. Do nabycia w Auchan na Madlińskiej.
      pułaś
      ---------------------------------
      "(...)W kącikach flechtów wieczór już
      Lśni jak porzeczka krwawa
      Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
      I między bajki wkładam"

      Comment

      • Piecia
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2002.02
        • 3312

        #33
        pulas napisał(a)
        Ostanio widzialem Żubra w nowej, całkiem ciekawej szacie graficznej. niestety nie jestem obecnie w stanie jej opisać - pamiętam tylko, ze utrzymana jest w tonacji ciemno brązowej. Do nabycia w Auchan na Madlińskiej.
        Puszka jest w tonacji zielonej a szczegóły opisałem tutaj
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 2003.02
          • 7971

          #34
          kolor-dość ładny bliski barwy złotawej,Gaz-jak dla mnie z poczatku taki jak lubię,sporo bąbelków,ale po bardzo krótkim czasie pojawiają się sporadycznie
          Smak-tu jestem w szoku in minus nawet przy obniżeniu ekstraktu do 12.1%,jest jałowe,bez smaku-jakby to nie był niedawny Żubr.
          Piana-szkoda czasu na opis
          zapach-gorzkawej,lekkawo nachmielonej wody.
          Opakowanie-butelka 0.5l,krawatka,kontra i główna etykieta plus kapsel na wysoim poziomie.Butelka jednak już musi być spory czas w obiegu i ten napis"własność Lech i Tyskie.
          W sumie to już raczej koniec przygody z Żubrem-a szkoda.Smak jest dla mnie nie do przyjęcia

          Moja ocena: [2.8]


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • mwa
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2003.01
            • 5071

            #35
            Dziś właśnie pijłem Żubra w nowej szacie graficznej. Ja zauważyłem więcej zielonego niżeli brązowego.
            Podtrzymuję to co pisałem ostatnio. Dodam tylko piana drobo ziarnista, która szybko znika. Gazu dale niedostatek, podsmak goryczy, dzięki czemu ciężko się beka.
            Kolor jasno-bursztynowy.
            cena w Tesko 1,79 za butelkę pół litrową.
            Pozdrawiam Cię !!!!

            Comment

            • Małażonka
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2003.03
              • 4602

              #36
              Barwa złocista, piana: biała, drobnopęcherzykowa, bardzo krótko utrzymująca się na powierzchni piwa. Zapach chmielowy, z delikatną nutą kwasowości Smak zdecydowany, mocno goryczkowy, wytrawny, typowo stołowy.

              Moja ocena: [3.65]

              Comment

              • masterrt
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2002.10
                • 1

                #37
                Żubr jest to dla mnie jedno z najlepszych piw z rodzimej produkcji. Szczególnie polecam po niedawnej zmianie "imagu". Nie zamieniłbym na żadne inne.

                Moja ocena: [4.55]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • Pepek
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.04
                  • 1500

                  #38
                  Nabyłem ostatnio omawiane piwo już w "nowych barwach" KP. Oto wrażenia. Kolor ładny ciemnozłocisty, nasycenie przeciętne, trochę słabiutkie. Tragiczna piana! Po nalaniu wysoka, biała, drobniutka, w chwilę później zaczyna "eksplodować" po czym za następną chwilę zupełnie znika. Smak niestety przeciętny - słabiutka goryczka. Zapach to kolejna porażka - zupełnie płaski, ledwie wyczuwalny chmielowy. Opakowanie - jak wspomniałem na początku - "nowe barwy" czyli butelka typu Lech / Tyskie zwana chyba gold, nowy wzór etykiety bardzo kolorowy, ale nie przypadł mi do gustu, bo bardziej podobał mi się stary, "surowy" wzór.
                  Cóż... Piwo to obecnie jest zupełnie inne niż kiedyś, straciło swój charakter... I kiedyś byłaby na pewno wyższa ocena...

                  Moja ocena: [3]
                  Pepek

                  Piwo pijesz - dłużej żyjesz !!!


                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • nikita_banita
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2003.06
                    • 1363

                    #39
                    Nowy Żubr... 12,1 % ekstraktu wag., alk. do 6,2 % obj., nowa butelka, nowa etykieta, cena sugerowana na kontrze 1,99 zł.(KP nie przyznaje się do Dojlid na kontrze jest tylko nr infolinii - nic wiecej...).

                    Miałem okazję popijać to piwko tak z beczki, jak z butelki i odniosłem wrażenie, że butelkowany jest nieco lepszy. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo to nie odpowiada mi - wolę Herbowe. Jak wiem piwko to ma zniknąć i pojawia się problem: co dalej? Na niedzielnym spotkaniu z Piecią (27.08.03) doszliśmy do wniosku, że piwem, które wypełni niszę po Herbowym będzie Łomża Wyborowa.

                    Ale wracając do Żubra: piana słaba nawet jak na to piwo i nadzwyczaj szybko opadła, kolor jasno słomiany, zbyt dużo gazu.

                    Comment

                    • grzech
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2001.04
                      • 4592

                      #40
                      Żubr w nowej szacie. Kolor ładny ciemno złocisty. Piana istotnie mało trwała i nieładna. Nasycenie mogłoby byc lepsze. Zapach lekki chmielowy. Wsmaku wyczuwalny sympatyczny aromat chmielowy, nieco goryczki. Nawet mi smakowało.

                      Moja ocena: [3.625]

                      Comment

                      • Viktor
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        🍼
                        • 2002.04
                        • 617

                        #41
                        Kolor piwa złoty, dobre gazowanie (orzeźwiające), miły zapach słodowy, piana utrzymuje się ok. 3 min., umiarkowana goryczka, smak typowego pilsnera, mimo 6,2 % słabo wyczuwalny alkohol

                        Moja ocena: [3.925]

                        Comment

                        • Piwofil
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2002.01
                          • 907

                          #42
                          Kupiłem ze względów kolekcjonerskich, całkiem dobre piwo, ciężko mi je porównać ze starym Żubrem, bo tamtego po prostu nie lubiłem i bardzo żadko po nie sięgałem. Ogólnie to jest takie jakie powinno być, piana szybko opada, to mankament, ale gazu sporo, smak goryczki dość dobrze wyczuwalny, barwa ładna, złocista, ładnie mieni się pod światło. Zupełnie dobre piwo, bez jakiś posmaków czy charakterystycznych cech, ale trzymająca poziom.
                          www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                          Comment

                          • dziku
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2002.12
                            • 1992

                            #43
                            Piwofil napisał(a)
                            (...)bardzo żadko po nie sięgałem.
                            FCJP - rzadko - FCJP
                            Dziku


                            Comment

                            • Mszyca
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2003.08
                              • 21

                              #44
                              Degustacja butelkowego Żubra: Zaczyna się wspaniale, ma ładną pianę (ale krótką) i zapach obiecujący, przez chwilę można by się zachwycić, ale mnie rozczarowało bardzo swoim słodkawo-nijakim posmaczkiem. Nie lubię takiego piwa i już. Taki typ najczęściej na długo siada mi na żołądku.

                              Comment

                              • wriggle
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2002.12
                                • 322

                                #45
                                Błe

                                Słodko-kwaśne. Taka kombinacja to pasuje może do sosów Uncle Ben's, ale na pewno nie do piwa. A etykieta do dawnej ani się umywa.
                                Last edited by wriggle; 2003-08-11, 16:14.
                                ONE LOVE

                                Comment

                                Przetwarzanie...