Dojlidy, Żubr

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ArturŁ
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2004.11
    • 374

    #91
    Bardzo lubię Żubra.Dobry smak,ładny kolor i przyzwoita cena.Polecam.

    Moja ocena: [4.45]
    ---------------
    Ocena usunieta z rankingu.
    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
    Art, Admin

    ---------------

    Comment

    • ArturŁ
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2004.11
      • 374

      #92
      Piwo kosztowało 2,35 zł.Zakupione zostało w sklepie monopolowym.Zaczynajmy.
      Kolor - piękny,piwny,lśniący złotem.
      Nasycenie CO2 - po nalaniu niestety NIE BYŁO żadnych bąbelków.
      Smak - goryczkowo - słodowy,dobry.Warto spróbować.
      Piana - trochę za dużo jak dla mnie.Plusem jest to,że długo się utrzymywała.
      Zapach - ładny,goryczkowy,ale bez rewelacji.
      Opakowanie - ładne,z pomysłem.Kolorystycznie zgrane.
      Podsumowanie - Są piwa lepsze od Żubra,ale Żubr jest piwem dobrym.

      Moja ocena: [3.625]

      Comment

      • lzkamil
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.01
        • 3611

        #93
        Na jednej przedsylwestrowej imprezce wypiłem Żubra, Tatrę Pilsa i Harnasia. Dla mnie Żubr jako jedyny z nich nie był zupełnie płasko-nijaki i miał jakiś charakterystyczny smak. Nie jest to mistrzostwo świata ale czuje się oddzielnie goryczkę i przyjemny słodowy posmak.

        Niestety nie sprawdziłem miejsca urodzenia tego zwierzaka.
        Last edited by lzkamil; 2005-01-02, 00:06.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • granat862
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2004.12
          • 945

          #94
          ZAPACH UMIARKOWANY KOLOR ZŁOCISTY PITE Z PUSZKI NIESTETY TO JUŻNIE TEN SAM SMAK CO KIEDYŚ(MOŻE MI SIE TYLKO ZDAJE)

          Moja ocena: [3.875]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------
          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

          Comment

          • Huq0
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2004.12
            • 15

            #95
            Odp: Żubr

            grzech napisał(a)
            Producent - Dojlidy. Puszka 0,5 l, a na niej łeb bizona. Wymiary 12,5/6,2. Piana słabiutka, nasycenie też. Kolor złocisty. Wrażenia sesnsoryczne umiarkowane. Kolejne zwykłe piwo...

            A kiedyś w barze Koral w B-stoku smakowało mi bardzo. Może teraz miałem pecha?
            Kiedys pijalem z uwagi na przystepna cene, jednak smakowo to raczej nic specjalnego w porownaniu z drozszymi piwami. Ale jak tak pilem przez kilka miesiecy to nawqet smakowalo
            ...Quot homines, tot sententiae...

            Comment

            • Piecia
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.02
              • 3312

              #96
              Kiedyś w barze Koral jak pisałem parę miesięcy temu Żubr mógł smakować i obawiam się, że nie miałeś pecha - piłeś po prostu inne piwo - niestety
              Koniec i bomba,
              Kto nie pije ten trąba !!!
              __________________________
              piję bo lubię!

              Comment

              • bulkowski
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2005.03
                • 76

                #97
                Żubr -> okropnie wali spirytem (jak dla mnie) , dębowe jest ogolnie krytykowane za aromat alkoholu, jednak dębowe ma klasę i styl, a żubr poza dobra reklama nie ma nic P O R A Ż K A
                „Piwo to dowód, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi" – Benjamin Franklin

                Comment

                • watson
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2005.03
                  • 11

                  #98
                  Zubr moim zdaniem jest piwem dobrym. Niczym specjalnym sie nie wyroznia ale to zwykle dobre piwo. Trzyma jakis okreslony niezly poziom.

                  Comment

                  • zAjkA
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2004.12
                    • 1089

                    #99
                    Żubr

                    Dla mnie Żubr to nadal piwo z fasonem.Dobrze smakuje, przystępna cena no i dobry chmielowy posmaczek.Polecam
                    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                    Comment

                    • nikita_banita
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2003.06
                      • 1363

                      Postaraj się bardziej dogłębnie oceniać piwa, o których piszesz. Chodzi o to, żeby w dziale "piwo konkretnie" pisać o wrażeniach jakich doznałeś podczas degustacji i ewentualnie zachęcić lub nie innych do zakupu ocenianego piwa. Twoja wypowiedź o Żubrze jest mało mówiącym, lakonicznym stwierdzeniem, które można dopasować do naprawdę wielu piw. Staraj się przy piciu piwa zapamiętać wrażenia: zapach, smak, wysokość piany itp., a później dziel się zaobserwowanymi wrażeniami z innymi.

                      Bez urazy

                      Comment

                      • zAjkA
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2004.12
                        • 1089

                        Dziękuje za rade.Będę o tym pamiętał.W końcu trzeba szanować rady osób ktore mają już jakieś doświadzczenie w ocenianiu piwa.Pozdrawiam Nikite Banite ;D
                        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                        Comment

                        • nikita_banita
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.06
                          • 1363

                          Żubr już sporo czasu temu zmienil parametry: ekstrakt z 12,5 na 12,1, alkohol z 6,2% na 6,0%.

                          Comment

                          • Andrewbrw
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2004.03
                            • 932

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnozłoty, dla mnie bomba! [5]
                            Piana: jaka piana? a tak na serio, to była jakaś na początku ale po chwili to nie ma nic! [2]
                            Zapach: sympatyczny chmielowy, choć w trakcie picia traci jakiekolwiek zalety [3.5]
                            Smak: obecnie to piwo nie smakuje mi tak jak kiedyś, mało wyczuwalny chmiel, trochę kwaśny, lekkie akcenty słodowe [3]
                            Wysycenie: Bardzo dobre- w sam raz , dobrze pracują bąbelki [5]
                            Opakowanie: Opakowanie jak dla mnie w porządku, zwłaszcza tylnia etykieta [4.5]
                            Uwagi: jest tuż za rogiem

                            Moja ocena: [3.35]

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2005.03
                              • 5828

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnozłoty, za ciemne na jasne pełne i ekstrakt 12,1Blg [4]
                              Piana: Piana na początku obfita ale po jej zniknieciu pozostaje tylko biały pierscien przy ściance szklanki. [3.5]
                              Zapach: Zapach słodowo-alkoholowy z za małą nutką chmielu. [4]
                              Smak: Smak słodowy z wyraźną goryczką. Pozostaje w ustach słodycz, brak troche posmaku alkoholu ale nie jest mdłe. [4.5]
                              Wysycenie: Za małe. Nie potrafi zbudować solidnego i trwałego kożucha piany. Ocenę utrzymuje na poziomie 3 bo na początku gazowało obficie. [3]
                              Opakowanie: Niby ładne ale zapomnieli podać w jakim browarze piwo warzą. Niby pisze, że browar Doylidy ale wszyscy wiedzą, że Żubr kupowany w Krakowie warzony jest w Tychach, tak też zreszta podaje w związku z tym w dziennkiku piwnym. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.1]

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              • zgoda
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2005.05
                                • 3516

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Na okładce (butelki, puszki) jest napisane "Jasne Pełne", ale piwo jest ciemniejsze, niż typowy lager. Mnie się jednak podoba. [3.5]
                                Piana: Była, minęła. Za szybko. [1]
                                Zapach: Trochę czuć alkohol, trochę chmiel. Pachnie jednak ładnie i "naturalnie". [4]
                                Smak: Przeciętny. Nie różni się bardzo od "średniej krajowej lagerowej", chociaż czuć, że słód był trochę mocniej przypalony, niż np. w takim Lechu albo Królewskim. [3]
                                Wysycenie: Na początku dobre, później ledwo zadowalające -- po parunastu minutach piwo w szklance zamienia się w nieudolną podróbkę napoju Tymbarka. [2.5]
                                Opakowanie: Opakowanie było żadne (szklanka od Tyskiego). Jak się dowiedziałem od sprzadawcy, Żubr to kopciuch Kompanii Piwowarskiej i należy się spodziewać raczej marnego traktowania klientów... [1]
                                Uwagi: Jak ktoś chce "po prostu się napić", to Żubr będzie dobrym wyborem. Ale jak ktoś lubi piwo, to jest to zwykła masówka i raczej będzie je omijać. Na szczęście, w okolicy Białegostoku inni też warzą piffko...

                                Moja ocena: [3.05]
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...