Konstancin, Jasny Pełny

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2002.10
    • 1966

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Łasny, jasnomiodowy [4]
    Piana: Brak, brak i jeszcze raz brak [1]
    Zapach: Delikatne nuty słodowo-owocowe [3]
    Smak: Jest goryczka, jest słod, ale brak gazowania sprawia, że moją butelkę piłem jak... starą herbatę. [2]
    Wysycenie: Brak [1]
    Opakowanie: Intrygująca, zielona etykieta, kapsel firmowy [4]
    Uwagi: Kupione w jednym z tyskich PROMILI. Miałem pecha trafić na totalnie rozgazowaną butelkę (partię ?), co miało decydujący wpływ na mój odbiór tego piwa.

    Moja ocena: [2.4]
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • dipeone
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2010.05
      • 741

      #17
      Piłem ostatnio jako pierwszy produkt w mojej piwnej historii z browaru w Kontancinie i muszę przyznać ,że całkiem mi smakowało. Ciut za lekko gazowane dla mnie ,ale goryczkę i słód było czuć. W porównaniu do wielu piw koncernowych na prawde porządnie smakowało.

      Comment

      • gaz4
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2009.04
        • 192

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: słomkowy, żółtawy [3]
        Piana: nikła, lekka, krótko utrzymująca się [2]
        Zapach: miodowo - kwiatowy [2.5]
        Smak: nie powala, lekko wodnisty z niewielką goryczą [3]
        Wysycenie: małe [3]
        Opakowanie: dość ładna etykieta [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.75]

        Comment

        • zgoda
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2005.05
          • 3516

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemne złoto - jest dobrze (znaczy, w normie dla stylu). [4.5]
          Piana: Początkowo całkiem spora, bardzo szybko (kilka minut!) redukuje się i wreszcie całkiem zanika. [3.5]
          Zapach: Czuć słód, odrobinkę chmielu i coś jeszcze, czego nie powinno być. Nie umiem powiedzieć co to jest, ale nie jest to przyjemny zapach. Po kilku minutach daje się odczuć trochę stęchlizny. [3]
          Smak: Smak jest taki "twardy" i "chropowaty", dużo goryczki, trochę słodu, którego niestety im dalej tym więcej. Na szczęście dobra goryczka ratuje sytuację do końca. [3.5]
          Wysycenie: Jak dla mnie idealne - orzeźwia, ale nie szczypie w język, ani nie skłania do "bekania". [4.5]
          Opakowanie: Ilość bełkotu w normie, ale minus za "piwo jęczmienne". Ogólnie ładna etykieta, nie przeładowana graficznie, zwraca uwagę na półce w sklepie. Kapsel firmowy, konstanciński, też ładny. [4]
          Uwagi: Piwo całkiem dobre, choć mogłoby być lepsze - ja przynajmniej spodziewałem się po nim czegoś więcej.

          Moja ocena: [3.45]
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • Samoglow
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2007.07
            • 606

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złocisty, wyjątkowo ładny i ciemnawy jak na 12. [5]
            Piana: Przeciętna, dość drobna, utrzymuje się przeciętnie długo. [3.5]
            Zapach: No przyznam, ze tu coś jest nie tak. Ciężkawy, słodowo - słodki, są jakieś dziwaczne naleciałości jakby owocowe, ale niezbyt przyjemne. [3]
            Smak: Piwo pełne, wyraźne w smaku, brakuje mu lekkości. Jest przyciężki a w dodatku występują tu jakieś posmaczki charakterystyczne dla Głubczyckich wyrobów! Nie wiem co to, ale to zapewne wina słodu. Piwo do wypicia i zapomnienia. [3.5]
            Wysycenie: Wysokie, lekko zapycha. [4]
            Opakowanie: Typowy estatyczny i prosty Konstancin. Podane info. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.5]

            Comment

            • mimazy
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2010.04
              • 118

              #21
              Zgoda ze Zgodą Ciekawe, dobre, ale ma w sobie coś co intryguje, niepokoi smakowo.
              Sprzedawca w sklepie zachwalał- "Konstancin wypuścił piwo jęczmienne" no a jakie by miało być, większość jest jęczmienna
              W moim odczuciu minusem jest hipokryzja- najpierw "w odróżnieniu od większości piw KJP zawdzięcza swą unikatową jakość tradycyjnym metodom warzenia. Takie powinno być piwo!" a zaraz potem w składzie cukier

              Comment

              • docent
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2002.10
                • 5205

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mimazy
                Z
                Sprzedawca w sklepie zachwalał- "Konstancin wypuścił piwo jęczmienne" no a jakie by miało być, większość jest jęczmienna
                Dobra scenka, samo życie
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Gonzo1
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2008.12
                  • 65

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słaba herbata. [4]
                  Piana: Utrzymuje się po nalaniu do szklany przez kilka minut. Następnie znika do kożucha. Jednak przy wlewaniu piwa w siebie i lekkim poruszeniu szklanką pianka powstaje na nowo. [4]
                  Zapach: Ja czuję słomę, zapach rozgrzanego słońcem zboża. To piwo ma przeuroczy, świeży, niepodrabialny zapaszek. Nie każdemu się spodoba. [4.5]
                  Smak: Od pierwszego łyka uderza w nas goryczka, nawet goryka. Ale nic. Piwo nie jest cienkie. w tle uderzają inne smaki, nie potrafię ich określić. Słodowy smak bardzo słabo wyczuwalny w końcówce szklanki. [5]
                  Wysycenie: W sam raz. [5]
                  Opakowanie: butelka ŻGB. Etykieta w porządku, ale razi mnie "piwo jęczmienne". A z czego ma być? Z kukurydzy, z gryki!?
                  Na kontretykiecie (krzywo nalepiona i pognieciona-minus) trochę nachalny przekaz "takie powinno być prawdziwe piwo", ale przyznam szczerze, że to prawda. [4]
                  Uwagi: Dla mnie to piwo stoi na podium tego lata obok Lubuskiego. Smakuje coraz bardziej w miarę picia. Mało takich znam, kiedy widać dno szklanki, a piwo smaczne. Napój, który nie powoduje kaca. Kilka razy wypiłem zachłannie 4 butle na wieczór i rano nic.

                  Moja ocena: [4.625]

                  Comment

                  • tfur
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼🍼
                    • 2006.05
                    • 1308

                    #24
                    zawsze chętnie chwaliłem konstancin, ale ostatnio jasne pełne podawało warzywami, było ciężkawe i nijakie. może grymaszę, ale mniej więcej od czasu zmiany etykiet piwo ma się ku gorszemu. może lekko nie na temat, ale ja się pytam: gdzie jest tamto zdrojowe?! jak wiadomo, lepsze bywa wrogiem dobrego.
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • Jurandofil
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      🍼
                      • 2007.10
                      • 977

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur
                      zawsze chętnie chwaliłem konstancin, ale ostatnio jasne pełne podawało warzywami, było ciężkawe i nijakie. może grymaszę, ale mniej więcej od czasu zmiany etykiet piwo ma się ku gorszemu. może lekko nie na temat, ale ja się pytam: gdzie jest tamto zdrojowe?! jak wiadomo, lepsze bywa wrogiem dobrego.
                      Właśnie piję omawiane Piwo. I muszę się z Kolegą zgodzić. Tendencja w kierunku utraty praw do Wielkiej litery "P".
                      Ale damy jeszcze szansę, poczekamy.
                      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                      Comment

                      • marecki78
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2010.07
                        • 8

                        #26
                        Delikatny goryczkowy smak, bardzo świeże. Początkowo rześkie i wyraźne. Z czasem pozostawał słodowy posmak.

                        Comment

                        • Prusak
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2005.07
                          • 4434

                          #27
                          Już nie ma na co czekać... Kwach... Dziś poszło do zlewu. Pewnie więcej na ten temat w wątku o kwaśnych posmakach piw z Konstancina, ja na podstawie degustacji tego piwa potwierdzam, nie byłem w stanie wypić więcej niż jedną trzecią butelki.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2009.11
                            • 6322

                            #28
                            Moje piwko z partii z terminem do 23.5.11 jest /dla mnie/ bardzo dobre.
                            Nie zaobserwowałem kwasów, nadmiernej słodkości, nut alkoholowych itp...
                            Piwko miało sporą pianę i wysycenie w sam raz.
                            Będę wracał do tego piwa... oby tylko nie miało zawahań smakowych, które były opisywane wyżej.

                            Dostępne w Krakowie na Ruczaju... sklep piwosza Maria
                            Last edited by Javox; 2010-12-21, 10:23.

                            Comment

                            • Kwadri
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2009.10
                              • 1216

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnozłoty. [4]
                              Piana: Początkowo bujna, ładna. Po kilku minutach opada do cienkiej warstwy, by ostatecznie zostawić pierścień. [4]
                              Zapach: Początkowo przyjemny, słodowo-chmielowy. Po jakimś czasie staje się bardziej słodowy ze zbożowym tłem i traci na uroku. [4]
                              Smak: Początek orzeźwiający, lekko kwaskowy z mieszającą się słodowością w tle. Po chwili dociera całkiem mocna i przyjemna gorycz. Długo zostaje w posmaku. W tle lekko zbożowe posmaki. Bardzo dobre. [4.5]
                              Wysycenie: Dobre, początkowo wysokie, przez co nadaje piwu orzeźwiający charakter. [4.5]
                              Opakowanie: Pionowy napis na etykiecie z drzewem w tle. Trochę razi kolorystyka i napis "piwo jęczmienne". Na kontrze podane parametry, a kapsel z logo browaru. [4]
                              Uwagi: Partia 12.04.11

                              Moja ocena: [4.225]
                              Last edited by Kwadri; 2011-03-08, 23:27.
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              • leona
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2009.07
                                • 5853

                                #30
                                Mam nadzieję, że Konstancin już wyszedł na prostą. W zapachu jeszcze leciutka, kwaśnawa ścierka ale smak bez zarzutu (w sensie wad). Wciąż nie jest to pils ale penie nigdy nim nie miało być.
                                Warka 15 09 11

                                Comment

                                Przetwarzanie...