Kormoran, Awiatik

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • guillermo
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2010.09
    • 7

    #16
    awiatik

    Nabyłem tego awiatika i wygląda nam to z kumplem na niezłą ściemę!!!
    Owszem opakowane ciekawie ,pomysł super,ale w środku świeże,a w dodatku przeterminowane (( nadruk na butelce im się ostał termin ważności do 22.09. a na opakowaniu napisali do 15.10. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2005.09
      • 9782

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, nasycony, lagerowy. OK. [4.5]
      Piana: Średnia, biała, niezbyt trwała, zostawia firankę na szkle. [3.5]
      Zapach: Słaby zapach słodowy i lekko piwniczny. [3.5]
      Smak: Goryczka i słód, daleeko winne echa. Alkohol lekko drapie w gardło. [3.5]
      Wysycenie: Wysokie, na granicy sensu przy takim piwie. [3.5]
      Opakowanie: Oryginalne opakowanie, targetowane na rynek amerykański? . Nazwa też dziwna, czy to hołd dla radomskich air show? Których już nie będzie? Plus za unikalny pomysł... [4]
      Uwagi: Zaskakujące piwo. Po co BK warzy piwo dedykowane dla jednego sklepu? Zwłaszcza, że można je kupić gdzie indziej... Opakowanie też jedyne w swoim rodzaju. Brakuje tylko dedykowanego kapsla z napisem "piwo dla modelarzy" .

      Moja ocena: [3.575]

      Comment

      • becik
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🍼🍼
        • 2002.07
        • 14999

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika guillermo
        Nabyłem tego awiatika i wygląda nam to z kumplem na niezłą ściemę!!!
        Owszem opakowane ciekawie ,pomysł super,ale w środku świeże,a w dodatku przeterminowane (( nadruk na butelce im się ostał termin ważności do 22.09. a na opakowaniu napisali do 15.10. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        Nadruk daty na butelce może pochodzić z innego browaru
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • mimazy
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2010.04
          • 118

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
          czy to hołd dla radomskich air show? Których już nie będzie?
          Z tego co wiem to w dalszym ciągu pokazy Air Show będą się odbywały w Radomiu, tradycyjnie co drugi rok. Nie wiem czy jakiś związek z nazwą ma hotel**** Aviator, czy postępujące prace w celu przekształcenie lotniska wojskowego w cywilne pasażerskie.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
          Zaskakujące piwo. Po co BK warzy piwo dedykowane dla jednego sklepu? Zwłaszcza, że można je kupić gdzie indziej... Opakowanie też jedyne w swoim rodzaju
          Od wielu lat właściciel Dionizosa warzył piwo i rozdawał je klientom sklepu i hurtowni, stąd zlecił Kormoranowi i Zodiakowi piwa według swojej receptury i dzięki temu może je sprzedawać.
          Podobno browar Zamkowy http://www.browar.radom.pl/ jest miniaturą Browaru Saskiego w Radomiu

          Comment

          • guillermo
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2010.09
            • 7

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
            Nadruk daty na butelce może pochodzić z innego browaru
            Ależ owszem,o tym pisałem, piwko robi inny browar,inny sprzedaje,ale czy nad tym panuje...?

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2001.02
              • 23860

              #21
              Możesz zatem napisać o co w poście #16 Ci chodzi - że zamiast piwa Awiatik miałeś w opakowaniu Świeże z Kormorana czy co?
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 2002.07
                • 14999

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika guillermo
                Ależ owszem,o tym pisałem, piwko robi inny browar,inny sprzedaje,ale czy nad tym panuje...?
                Człowieku, miałem na myśli to, ze do browaru Kormoran trafiła butelka z nadrukowana datą z innego browaru i tam została ponownie wykorzystana. Na pewno nie to, ze piwo robi jeden browar, a konfekcjonuje drugi....
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • guillermo
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2010.09
                  • 7

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                  Człowieku, miałem na myśli to, ze do browaru Kormoran trafiła butelka z nadrukowana datą z innego browaru i tam została ponownie wykorzystana. Na pewno nie to, ze piwo robi jeden browar, a konfekcjonuje drugi....
                  Ok Człowieku! może źle sprecyzowałem....
                  Jednak nie widzę sensu sprzedaży przez browar radomski nie swojego piwa!

                  Comment

                  • guillermo
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2010.09
                    • 7

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mimazy
                    Z tego co wiem to w dalszym ciągu pokazy Air Show będą się odbywały w Radomiu, tradycyjnie co drugi rok. Nie wiem czy jakiś związek z nazwą ma hotel**** Aviator, czy postępujące prace w celu przekształcenie lotniska wojskowego w cywilne pasażerskie.



                    Od wielu lat właściciel Dionizosa warzył piwo i rozdawał je klientom sklepu i hurtowni, stąd zlecił Kormoranowi i Zodiakowi piwa według swojej receptury i dzięki temu może je sprzedawać.
                    Podobno browar Zamkowy http://www.browar.radom.pl/ jest miniaturą Browaru Saskiego w Radomiu
                    Czyli wg tego co piszesz, Świeże w opakowaniu Aviatika jest recepturą Dionizosa...?????

                    Comment

                    • mimazy
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2010.04
                      • 118

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika guillermo
                      Czyli wg tego co piszesz, Świeże w opakowaniu Aviatika jest recepturą Dionizosa...?????
                      Oczywiście, stąd dziwi mnie wasze zdziwienie dlaczego jakiś browar robi piwa dla innego browaru czy sklepu. Wiele browarów tak robi, na przykład browar Gontyniec fizycznie nie istnieje, a piwa sprzedaje
                      To o wiele tańsze od zakładanie własnego browaru, można pozycjonować produkt marketingowo i kupuje się wolne moce przerobowe dużych browarów- obie strony są zadowolone.

                      inne piwo Dionizosa twELwe jest ponoć wg międzywojennej receptury browaru Saskiego czyli piwa EL

                      PS nie wiem jak się ma Świeże do Awiatika recepturowe, osobiście wątpię żeby te piwa były robione wg tej samej receptury.
                      Last edited by mimazy; 2010-09-29, 11:23.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        🥛🥛🥛🥛🥛
                        • 2001.02
                        • 23860

                        #26
                        O dżizas, ktoś sie pomylił zawijając butle w sreberka i tyle.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • becik
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🍼🍼
                          • 2002.07
                          • 14999

                          #27
                          Nie, to po prostu jesienna depresja
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • guillermo
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2010.09
                            • 7

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mimazy
                            Oczywiście, stąd dziwi mnie wasze zdziwienie dlaczego jakiś browar robi piwa dla innego browaru czy sklepu. Wiele browarów tak robi, na przykład browar Gontyniec fizycznie nie istnieje, a piwa sprzedaje
                            To o wiele tańsze od zakładanie własnego browaru, można pozycjonować produkt marketingowo i kupuje się wolne moce przerobowe dużych browarów- obie strony są zadowolone.

                            inne piwo Dionizosa twELwe jest ponoć wg międzywojennej receptury browaru Saskiego czyli piwa EL

                            PS nie wiem jak się ma Świeże do Awiatika recepturowe, osobiście wątpię żeby te piwa były robione wg tej samej receptury.
                            Przyznaję,rozwiązania dla mnie to są ,o których nie wiedziałem,ale wracając do smaku... nie było różnicy...wręcz było to to samo piwo...więc gdzie jest psina zagrzebana...? aaa i twELwe nie było rewelacją zwykły przeciętny Zodiak...

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2004.06
                              • 6310

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładne, głębokie złoto. [5]
                              Piana: Niezbyt wysoka, niezbyt trwała. Trochę osiada na ściankach. [3]
                              Zapach: Słabiutki. Trochę słodu, trochę ziarnistości,, ale za mało. [3]
                              Smak: Spora słodowość, wyraźna goryczka, trochę chmielu na smak, długi, chlebowo-goryczkowy finisz. Bardzo dobrze skomponowane, solidne i treściwe piwo. [4.5]
                              Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
                              Opakowanie: Nie jest to tak zupełnie oryginalny pomysł, bo belgijskie Corsendonki od dawna są tak pakowane, ale u nas to jednak innowacja. Dodatkowy plus za tematykę awiacyjną. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.825]

                              Comment

                              • Kwadri
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2009.10
                                • 1216

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Głębokie, ładne złoto. [4.5]
                                Piana: Niezbyt duża, średniobąblowa. Po krótkim czasie opada do kilku wysepek i pierścienia. [3.5]
                                Zapach: Całkiem silny, słodowy z lekko zbożowym i chmielowym tłem. Przyjemny i zachęcający. [4.5]
                                Smak: Słodowy początek, później zbożowe smaczki i na końcu średniej mocy gorycz. Treściwe i smaczne. Pod koniec lekko czuć moc piwa i pojawiają się delikatne alkoholowe posmaczki. [4]
                                Wysycenie: Średniowysokie, ale nie narzuca się i tylko lekko szczypie. [4.5]
                                Opakowanie: Owijka, nieco inna niż ta na fotce fuliano. Parametry podane, kapsel producenta. Dołączono też ulotkę z informacją o innych wyrobach robionych dla Dionizosa. [4.5]
                                Uwagi: Ważne do 15 Maja 2011.

                                Moja ocena: [4.2]
                                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...