Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Major Piwnych Rewolucji
    • 11-2007
    • 2478

    Coś bardzo nierówny ten Lwówek. Raz nie ma piany, ale smak świetny. Raz jest świetna piana, ale smak żelazowy.

    Comment

    • pazurq
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 05-2007
      • 120

      pewnie ta piana ze związków żelaza się bierze ...
      dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

      Comment

      • funky83
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 07-2009
        • 136

        Kolega Pazurq pewnie pił z datą 17.10... Sam dwa takie wychyliłem i potwierdzam doznania, ot niezbyt udana to partia. Patrząc jednak na całokształt czyli na 7 do 10 warek degustowanych przeze mnie to 2 miały tą wadę, czyli nie jest źle. A nawet trafiając na trefną warkę nie jest na tyle źle żeby tego 3 czy 3,5 te piwko nie dostało, więc można powiedzieć, że trzyma poziom

        Comment

        • Baard
          Porucznik Browarny Tester
          • 01-2010
          • 316

          Warka 27.10 bardzo dobra. Metaliczności niewiele, świeży smak, piana gruba i zwarta trzyma się do końca. Nagazowanie, jak dla mnie, trochę za wysokie.

          Comment

          • CyboRKg
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 04-2010
            • 594

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Zloty, klarowny. Idealny. [5]
            Piana: Kremowa o konsystencji bitej smietany. Wysokosc na 2 palce, tworzy firanke na szkle i utrzymuje sie do samego konca. (Dawniej nie bylo tak dobrze - browar slucha uwag klientow.) [5]
            Zapach: Przyjemny zapach slodowo-chmielowy. Bez niepozadanych nalecialosci. Moglby byc bardziej intensywny. [4]
            Smak: Wprost idealny! Lagodny smak jasnego slodu, doprawiony szlachetna chmielowa goryczka. Alkohol niewyczywalny. Orzezwiajace. Brak metalicznych posmakow obecnych w kilku wczesniejszych partiach. [5]
            Wysycenie: Poczatkowo nazbyt wysokie, pozniej trzyma odpowiedni poziom. [4.5]
            Opakowanie: Butelka zwrotna, etykieta ladniejsza niz u Ciechana, data przydatnosci nacinana jak za dawnych czasow, kapsel ten sam co w Ciechanach. [4]
            Uwagi: Warka do 23.10. Polecam!

            Moja ocena: [4.575]
            "Jedno pivo ne vadi!"
            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

            Comment

            • moracz
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 11-2009
              • 121

              Całym swoim jestestwem popieram ocenę przedmówcy. Taki właśnie powinien być Lwówek Śląski, po partii do 17.10 się nieco zawiodłem, ale partia do 23.10.2010r. jest baaardzo udana. Zaraz lecę do sklepu po kilkanaście sztuk - chyba powoli staję się lokalnym patriotą

              Comment

              • kishar
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 10-2003
                • 1691

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasno złota, klarowna. [4.5]
                Piana: Po nalaniu dosyć mizerna, szybko pozostaje z niej mizerne resztki które jednak przez jakiś czas się utrzymują. [3.5]
                Zapach: Zapach wyraźny słodowy z lekką domieszka chmielu. Całkiem przyjemny. [4]
                Smak: Smak bardzo fajny, wyraźnie wyczuwalny chmiel i goryczka w tle pojawiają się posmaki słodowe. Piwo sprawia wrażenie dosyć ciężkiego w smaku, co jest pewnym minusem. Ale ogólnie jest to dobre piwo z dobrymi rokowaniami. [4.5]
                Wysycenie: Dosyć wysokie, ale mi odpowiada, pasuje do tego piwa. [4.5]
                Opakowanie: Opakowanie bez jakiegoś większego ciekawego pomysłu, ale estetyczne. plus za wszystkie informacje. [4]
                Uwagi: Jest to zdecydowanie udany powrót szczególnie, że piwo to musi się zmierzyć z legendą, piwo to jest naprawdę bardzo fajne.
                Warka z datą do 2 października 2010 r.

                Moja ocena: [4.2]

                Comment

                • Seta
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 10-2002
                  • 6964

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar
                  piwo to musi się zmierzyć z legendą
                  Swoistą "legendą" (przepraszam za wyrażenie ) jest też Pani piwowarka z Lwówka...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • YouPeter
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 05-2004
                    • 2379

                    Piwo z każdą kolejną warką jest coraz lepsze. Ostatnio pity prze zemnie Lwówek był bardziej wyrazisty i pełny w smaku a dodatkowo dodatkowo na pierwszy plan zaczął wybijać się chlebowy posmak, co akurat mi w tym gatunku piw odpowiada. Oby tak dalej.
                    Last edited by YouPeter; 08-10-2010, 14:22.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • Demigod
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 12-2009
                      • 145

                      Dobre lecz bez wariacji na temat znakomitego smaku tego piwa,w sumie liczyłem na coś wiecej niz przeciętność.

                      Comment

                      • Seta
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Demigod
                        Dobre lecz bez wariacji na temat znakomitego smaku tego piwa,w sumie liczyłem na coś wiecej niz przeciętność.
                        A które to polskie pilsy są wg Ciebie nieprzeciętne?
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Demigod
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 12-2009
                          • 145

                          Po piwie "owianym kultem" oczekiwałem czegoś więcej niż przeciętności własnie,przecież to nie jakis tam koncerniak a Lwówek we własniej osobie.Moze trafiłem na zły dzień i nie podszedł mi ten browar jednak na dzisiejszy dzien twierdzę,że lepsze piwa piłem.
                          Czy ktos wie co przedstawia budynek na etykiecie?

                          Comment

                          • pioterb4
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 05-2006
                            • 4322

                            Ratusz w Lwówku. Motyw ten był już obecny na starszych etykietach z tego browaru, jesczze w czasach Lwóweckich Zakładów Piwowarskich
                            Last edited by pioterb4; 09-10-2010, 14:32.

                            Comment

                            • Demigod
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 12-2009
                              • 145

                              Tak sądziłem,że to jakiś miejski motyw z tego co czytałem wynika iż Lwówek to stare miasto .

                              Comment

                              • jacer
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Demigod
                                na dzisiejszy dzien twierdzę,że lepsze piwa piłem.

                                Które polskie są lepsze?
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...