Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • toto
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 12-2006
    • 949

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: żółty, klasyczny, idealnie klarowny [5]
    Piana: średnio obfita, dość gruboziarnista, opada dość szybko, ładnie oblepia szkło [3.5]
    Zapach: nikły, trochę słodowy, trochę kwaskowy, trochę stęchły [2.5]
    Smak: metaliczny, kwaskowy; w przełyku po chwili wyczuwa się dobrą słodowość i dość sporo goryczki [2.5]
    Wysycenie: nieco za duże [3.5]
    Opakowanie: butelka amber, kapsel Piwa Regionów, etykieta ładna, ale z niepasującym czerwonym napisem, brak kontry, są wszystkie dane [4]
    Uwagi: Oceniane piwo ma nacięcie ok. 2.01.2011, ale poprzednio degustowane nie różniły się jakoś zasadniczo

    Moja ocena: [2.85]

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 06-2004
      • 6310

      Piję właśnie Lwówek z datą 12.01 i jestem zszokowany. Niby ma fajną, lekko miodową słodowość i miły, chlebowy posmaczek, ale w ogóle nie czuć goryczki! Nie ma jej ani w trakcie picia, ani też nie czuć po przełknięciu. Panie Marku, co się stało? Ktoś zapomniał o wsypaniu chmielu?

      Comment

      • gubik
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 06-2010
        • 111

        Coś się z tym Lwówkiem jednak stało...Dałem swojemu znajomemu, który dotąd jeszcze nie pił Lwówka, piwo z datą ważności bodajże do 25.12 i stwierdził, że najgorsze nie jest, po czym po chwili powiedział, że smakuje trochę lepiej niż Książ

        Comment

        • Candlekeep
          Porucznik Browarny Tester
          • 11-2007
          • 367

          Też odczuwam wyraźne obniżenie lotów przez Lwówek. To piwo bardzo szybko wyrobiło sobie wysoką pozycję wśród miłośników piwa, po częsci dzięki doskonałej jakości niemal od pierwszych partii, po części przez sentyment piwoszy i radość z odrodzenia marki.
          Wiadomo też powszechnie, że w naszym kraju (a pewnie i na świecie) niemal zawsze po wyrobieniu sobie dobrego imienia jakość zaczyna sukcesywnie spadać i jeśli coś jest dobre, to niedługo się zepsuje. Tylko dlaczego w przypadku Lwówka stało się to tak szybko???

          Comment

          • krzysioz210
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 06-2010
            • 52

            Niestety obawiam sie ze poprzednicy maja racje. Drogi panie Marku : ALARM !!!!:confused

            Comment

            • atutekkepa
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 08-2010
              • 16

              Szczerze mówiąc Lwówek ŚLĄSKI smakuje mi bardziej niż Ciechan Wyborny.Słyszałem,że L.Ś. z beczki jest jeszcze lepszy.Mam nadzieję,że będę miał okazje popróbować z kega.
              Życzę smacznego

              Comment

              • Baard
                Porucznik Browarny Tester
                • 01-2010
                • 316

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika atutekkepa
                Szczerze mówiąc Lwówek ŚLĄSKI smakuje mi bardziej niż Ciechan Wyborny.Słyszałem,że L.Ś. z beczki jest jeszcze lepszy.Mam nadzieję,że będę miał okazje popróbować z kega.
                Życzę smacznego
                Kolego, to piwo nazywa się Lwówek Książęcy. Lwówek Śląski to miasto, w którym się je warzy.
                Last edited by Baard; 21-12-2010, 11:41.

                Comment

                • beny86
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 02-2010
                  • 18

                  Witam panowie nie wiem o co wam chodzi ja ostatnio popijam tylko lwówek według mnie jest nawet lepszy od ciechana wybornego którego jestem wielkim fanem

                  Comment

                  • kopyr
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny86
                    Witam panowie nie wiem o co wam chodzi ja ostatnio popijam tylko lwówek według mnie jest nawet lepszy od ciechana wybornego którego jestem wielkim fanem
                    No i to wiele tłumaczy. O ile na początku Lwówek był przynajmniej moim zdaniem wyraźnie lepszy od Ciechana, to teraz bardzo ciężko jest je odróżnić.

                    Zresztą Twierdzowe z nowej warki też ciąży ku temu smakowi.

                    Co jest grane, czy nowy chmiel ma za mało alfa kwasów, czy na starym, zwietrzałym już browary lecą.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Candlekeep
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 11-2007
                      • 367

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                      No i to wiele tłumaczy. O ile na początku Lwówek był przynajmniej moim zdaniem wyraźnie lepszy od Ciechana, to teraz bardzo ciężko jest je odróżnić.
                      A ja nie mam problemu, żeby odróżnić te dwa piwa. Różnica jest jednak taka, że o ile na starcie Lwówka (no, może akurat nie od pierwszej warki, ale niedługo potem) Lwówek w cuglach wygrywał z Ciechanem, o tyle teraz Ciechan poszedł w górę, a Lwówek spektakularnie pikuje w dół.
                      Tak czy inaczej ostatnimi czasy czśsciej sięgam po Ciechana. Lwówek wraz z zepsuciem etykiety bezsensownym czerwonym kolorem (no wiem - troche przesadzam, ale naprawdę nie podoba mi się ta zmiana graficzna) wyraźnie obniżył loty także jeśli chodzi o smak piwa. Szkoda. Wierzę jednak, że to przejściowe i od czasu do czasu sięgam po nie z ciekawości, czy "ciemne wieki" już minęły...

                      Comment

                      • kopyr
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep
                        A ja nie mam problemu, żeby odróżnić te dwa piwa. Różnica jest jednak taka, że o ile na starcie Lwówka (no, może akurat nie od pierwszej warki, ale niedługo potem) Lwówek w cuglach wygrywał z Ciechanem, o tyle teraz Ciechan poszedł w górę, a Lwówek spektakularnie pikuje w dół.
                        Trzeba zatem spróbować Ciechana.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • atutekkepa
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 08-2010
                          • 16

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LowenBrau
                          Kolego, to piwo nazywa się Lwówek Książęcy. Lwówek Śląski to miasto, w którym się je warzy.
                          Oczywiście masz racje.Zamotałem trochę.
                          Pozdro

                          Comment

                          • leona
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                            No i to wiele tłumaczy. O ile na początku Lwówek był przynajmniej moim zdaniem wyraźnie lepszy od Ciechana, to teraz bardzo ciężko jest je odróżnić.

                            Zresztą Twierdzowe z nowej warki też ciąży ku temu smakowi.

                            Co jest grane, czy nowy chmiel ma za mało alfa kwasów, czy na starym, zwietrzałym już browary lecą.
                            Kopyr zlituj się. Wplatanie tej opinii do dyskusji o Lwówku to jak sławetne: "a u Was w Ameryce biją Murzynów"

                            Comment

                            • kopyr
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona
                              Kopyr zlituj się. Wplatanie tej opinii do dyskusji o Lwówku to jak sławetne: "a u Was w Ameryce biją Murzynów"
                              Ależ ja jestem gorącym orędownikiem Twierdzowego. Widzę po prostu jedno dziadostwo jeśli chodzi o chmielenie piw w Polsce. Były jaskółki jak Twierdzowe i Bursztynowe, czy choćby Lwówek gdzieś tak w sierpniu, i okazuje się, że lipa.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • lolek08
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 07-2010
                                • 57

                                Zachmielone

                                A ja mam buteleczki lwóweckiego piwa z przydatnością do 21.01.2011 i chmielu jest aż za dużo.Pozdrawiam
                                www.BROWARLWOWEK.pl NAJLEPSZY BROWAR W POLSCE

                                Comment

                                Przetwarzanie...