Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lolek08
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 07-2010
    • 57

    Ja właśnie popijam też z tej partii czyli z datą do 5.02.2011 na początku dość płytki ale później już nieco lepiej jakby ktoś zapomniał dosypać chmielu
    www.BROWARLWOWEK.pl NAJLEPSZY BROWAR W POLSCE

    Comment

    • beny86
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 02-2010
      • 18

      Wczoraj piłem Książęce z datą do 05.02 chyba ,ponieważ była dziwnie nacięta data ,ale nie o to chodzi. Mile mnie zaskoczyło nie wyczułem gwoździa w piwie ale to co lubię najbardziej delikatną chmielowość i dobrze wyczuwalny posmak słodu jedynie martwi mnie piana , która znika błyskawicznie

      Comment

      • pioterb4
        Major Piwnych Rewolucji
        • 05-2006
        • 4322

        Znów Książece zmieniło etykietę, tym razem pojawiły się czerwone promienie wokół ratusza. Oj te najnowsze modyfikacje już zbyt dobrze się nie prezentują...

        Comment

        • kopyr
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 06-2004
          • 9475

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
          Znów Książece zmieniło etykietę, tym razem pojawiły się czerwone promienie wokół ratusza. Oj te najnowsze modyfikacje już zbyt dobrze się nie prezentują...
          No właśnie, sam nie mogę się zdecydować czy to wygląda jak:
          - dom wschodzącego słońca,
          - Kraina Kwitnącej Wiśni, czy
          - klasztor jasnogórski o poranku.



          Promienie już na Ciechanie mi się nie podobały, ale na Książęcym wyglądają tragicznie.
          Last edited by kopyr; 13-01-2011, 14:33.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • skitof
            Major Piwnych Rewolucji
            • 11-2007
            • 2478

            Zastanawiam się tylko co mają wnieść takie zmiany. Bo etykieta dla piwa jest jak logo dla firmy. Wszelkie zmiany powinny być przeprowadzane rzadko i z dużą starannością.

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              🥛🥛🥛
              • 06-2004
              • 5014

              A dlaczego nie piszecie o zawartości.
              Kurcze! Jakby nakleili białą etę z napisem piwo a w środku byłoby pyszne piwo to jakie ma znaczenie opakowanie.
              Pamiętam jak zapijałem się sp. Żninem z żulerskich, obdrapanych butelek i wcale mi to nie przeszkadzało
              5440 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • kopyr
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
                A dlaczego nie piszecie o zawartości.
                Kurcze! Jakby nakleili białą etę z napisem piwo a w środku byłoby pyszne piwo to jakie ma znaczenie opakowanie.
                Pamiętam jak zapijałem się sp. Żninem z żulerskich, obdrapanych butelek i wcale mi to nie przeszkadzało
                Bo ja np. nie piłem, tylko widziałem w sklepie.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • leona
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
                  A dlaczego nie piszecie o zawartości.
                  Jakby parlamentarnie omijają temat smaku?

                  Comment

                  • jacer
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Jak cię widzą tak cię piszą
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • pioterb4
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 05-2006
                      • 4322

                      O smaku też napiszę, ale póki co tylko zakupiłem nowy Lwówek. Nigdy nie sądziłem piwa po pozorach (czytaj etykiece), ale nie ukrywam że gdy ładna oprawa idzie w parze ze świetnym piwem to ma radość tylko przybiera na sile. Podoba mi się design Ciechana z limitowanym porterem na czele, podobały mi się początkowe ety Książęcego, ale kolejne modyfikacje już moim zdaniem szpecą ten produkt.

                      Pamiętam jak zapijałem się sp. Żninem z żulerskich, obdrapanych butelek i wcale mi to nie przeszkadzało
                      Żnin swego czasu też miał bardzo ładne etykiety, bodajże "Słowiańskiego" z grodem biskupińskim na pierwszym planie.

                      Comment

                      • pioterb4
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 05-2006
                        • 4322

                        Jak wspomnialem wcześniej kupiłem dziś dwa Lwówki, dla pozyskania dwóch róznych etykiet jak i do porównania dwóch warek. Jeden ma datę do 20 I drugi do 5 II. Piję warkę styczniową i muszę z bólem serca stwierdzić porażkę na całej linii. Piwo jest mętne, bardzo słabo gazowane. Smak starsznie wodnisty, chlebowość na bardzo dalekim planie, inne smaki niewyczuwalne. Jutro zobaczę jaki poziom reprezentuje warka z przydatnością do lutego.

                        Comment

                        • pioterb4
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 05-2006
                          • 4322

                          Na szczęście warka z lutego znacznie lepsza. Piwo klarowne, zapach intensywny. Smak zdecydowanie pełniejszy, piwo treściwsze. Dominuje słód do spółki z chlebowością, bardzo przyjemną z resztą. Gazowanie dość niskie jak na polskie standardy chyba odrobinę za niskie. Piwo smaczne, ale kurcze goryczki chmelowej nie ma niestety za grosz...

                          Comment

                          • andszcz
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 07-2008
                            • 310

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
                            Na szczęście warka z lutego znacznie lepsza. Piwo klarowne, zapach intensywny. Smak zdecydowanie pełniejszy, piwo treściwsze. Dominuje słód do spółki z chlebowością, bardzo przyjemną z resztą. Gazowanie dość niskie jak na polskie standardy chyba odrobinę za niskie. Piwo smaczne, ale kurcze goryczki chmelowej nie ma niestety za grosz...
                            Generalnie zgadzam się z Przedmówcą, choć z tą goryczką bym nie darł szat Daty nie pamiętam dokładnie, na pewno lutowa, więc to chyba ta sama! Wg mnie piwo bardzo dobre
                            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                            Comment

                            • Gość

                              Moim zdaniem lwówek książęcy to piwo wręcz idealne coś jak dawny ciechan wyborny tylko z mniejszą chlebowością.

                              wysycycenie - tak jak powinno być, idealnie
                              barwa - złocisto słomkowa
                              piana - delikatnie oblepia ściany kufla, jest wystarczająco trwała
                              smak - słodowe, chmielu niewiele z przyjemnym chlebowym posmakiem słabszym niż u ciechana wybornego co jest u mnie dużym plusem. Ogólnie piwo jest dość lekkie z przyjemną lekką goryczką bez podejrzanych posmaków.
                              etykieta/butelka - Etykieta jest całkiem interesująca w dość ubogim stylu co mi akurat pasuje z tym, że wcześniejsza wersja bez czerwonego napisu była dużo lepsza......czytałem w forbesie, że właściciel browaru zdecydował się zrobić czerwony napis nazwy bo ktoś nalegał, że nazwa "lwówek" jest słabo uwidoczniona....ogólnie do tej pory były 3 różne butelki i pierwsza zdecydowanie najlepsza w moim guście.

                              Comment

                              • kosher
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🥛🥛🥛🥛
                                • 04-2005
                                • 2308

                                Trafne podsumowanie jeśli chodzi o smak z tym że dla mnie, ten słabszy chlebek to argument za tym żeby wybrać Ciechana Wybornego, który jest przez to wciąż bardziej wyrazisty.
                                Piłem kilkakrotnie z różnych warek symultanicznie Lwówka Książęcego i Ciechana Wybornego i zawsze ten drugi przeważał smakową szalę na swoją korzyść.
                                Było wielkie halo z tym Lwówkiem po latach i niestety przyrównując do poprzedniego Bauerowskiego Lwówka nie spełnił on swoich oczekiwań. Wyszedł taki słabszy klon Ciechana Wybornego.
                                Drugie rozczarowanie to fakt, że piwa z Ciechanowa i Lwówka za mało odróżniają się smakiem. Wyraźnie czuć, że piwa są w jednej stajni, pochodzą od jednego właściciela.

                                Comment

                                Przetwarzanie...