Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Feti
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 10-2010
    • 801

    Specjalnie pofatygowałem się dzisiaj po Ciechana i po Lwówek i zaprzeczam, To nie są identyczne piwa. Nie ma jakiś tam rewolucyjnych różnic , ale Lwówek ma imponującą pianę, i jest wyraźnie mocniej chmielony. Piwo bardzo smaczne , do delektowania się.

    Comment

    • pioterb4
      Major Piwnych Rewolucji
      • 05-2006
      • 4322

      To nie są identyczne piwa.
      Identyczne nie, tego nigdy nie twierdziłem. Tylko podobne Ostatnie 2 tygodnie nie było u mnie nic z Lwówka w sklepie, jak w tym tygodniu coś się pojawi to na pewno wypróbuję.

      Comment

      • lolek08
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 07-2010
        • 57

        Lwówek Książęcy wygrywa plebiscyt na browar.biz


        Zmiana szaty graficznej na etykiecie
        www.BROWARLWOWEK.pl NAJLEPSZY BROWAR W POLSCE

        Comment

        • moracz
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 11-2009
          • 121

          Czytelnicy browar.biz zdecydowali, że Lwówek Książęcy pokonał między innymi takie piwa jak: Ciechan Wyborne Niepasteryzowane, Twierdzowe Niepasteryzowane, Twierdzowe Niepasteryzowane, Brackie itp.
          No to solidnie się ten Lwówek z Twierdzowym Niepasteryzowanym rozprawił. Po dwakroć. Czy to takie trudne sprawdzić co się umieszcza na stronie lwóweckiego browaru? Czy to jest bolesne? To nie chodzi o 'czepianie się', tylko o sam fakt - profesjonalizm wymaga na prawdę niewiele wysiłku.

          Comment

          • andszcz
            Porucznik Browarny Tester
            • 07-2008
            • 310

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lolek08
            O zmianie etykiet pisałem w tym miejscu
            Last edited by andszcz; 21-02-2011, 21:31.
            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

            Comment

            • Czapayew
              Major Piwnych Rewolucji
              • 10-2002
              • 1966

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Dość jasny, jak na tę ilość ekstraktu. Generalnie - słomkowy [4]
              Piana: Nieźle, utrzymuje ją bardzo dobre gazowanie piwa. [4]
              Zapach: Intensywnie chmielowy. [3.5]
              Smak: Piwo jest przede wszystkim lekkie w smaku, momentami sprawia wrażenie lanego. Dla mnie goryczka nieco zbyt mało zdecydowana, ale to subiektywne odczucie. [4.5]
              Wysycenie: Tu chba lekko przesadzono. Dla mnie zbyt intensywnie - wydawało mi się, że piwne bąbelki prawie wyskakują z kufla, a atakując mój narząd powonienia. [3.5]
              Opakowanie: Ciekawe, wszystko byłoby fajnie, gdyby nie kapsel rodem z Ciechanowa. [4]
              Uwagi: Kupione w "Whisky and Spirit". Na forum nawołuje się "Pijmy piwa z Lwówka" - ano pijmy. Z pewnością jeszcze w nim usta umoczę.

              Moja ocena: [4]
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • Jabberwokie
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 12-2006
                • 12

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładny, dość ciemny bursztyn. [5]
                Piana: Tworzy się całkiem spora, drobna, powoli opada do cienkiego dywanika, który już utrzymuje się do końca. Oblepia szkło. [5]
                Zapach: Przyjemny, słodowo-chmielowy. Nuty słodowe wyraźniejsze. [5]
                Smak: Bardzo dobry, słodowy z delikatną goryczką. Nie jest to jeszcze mój ideał, ale niewiele brakuje. [4.5]
                Wysycenie: Odpowiednio wysokie, utrzymuje cały czas równy poziom. [5]
                Opakowanie: Etykieta ładna, ale trochę mało charakterystyczna. Dawne etykiety bardziej się wyróżniały. Podany ekstrakt i ciechanowski kapsel, trochę szkoda, że Lwówek nie ma swojego wzoru. [4]
                Uwagi: Naprawdę dobre piwo. Mam wrażenie, że mocno się poprawiło od poprzedniej degustacji (jakiś miesiąc temu). Wg mnie czołówka polskich jasnych pełnych. Oby tylko browar utrzymał formę.

                Moja ocena: [4.75]

                Comment

                • Sexbeer
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 11-2003
                  • 29

                  Na etykiecie teraz hasło - "Najlepsze polskie piwo jasne do 13 Blg wg plebiscytu Browar.biz 2010".
                  Last edited by Sexbeer; 27-03-2011, 22:18.
                  "Kto wcześnie się z łózka zbiera,
                  Ten wcześnie umiera."
                  (-)Terrence Pratchett

                  Comment

                  • Breakdancer69
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 01-2011
                    • 54

                    Zawartość alkoholu: 5,4%
                    Pojemność: 0,5 l
                    Kolor: jasno-złoty
                    Kraj pochodzenia: Polska
                    Cena: 3,20 zł


                    Smak to delikatna goryczka, która pozostawia niezbyt długi posmak. Podczas picia można wyczuć kwaskowatość. Mogę powiedzieć, że to piwo ma czysty i jednolity smak. Dobry browar.
                    mój blog o piwach
                    http://browary.blogspot.com/

                    Comment

                    • Pendragon
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🥛🥛🥛
                      • 03-2006
                      • 13952

                      No i znowu jest problem z klejem. W moim sklepie (Ekosmak) wszystkie Lwówki Książęce pozbawione były głównej etykiety (a zatem i datownika), krwatka trzymała się mocno. ten feler zniechęcił mnie do zakupu, w końcu brak daty, a w sklepie lodówki brak, co już samo w sobie jest skandalem. Może ktoś tam z Lwówka/Ciechana op... właścicieli? Lato się zbliża - nie wyobrażam sobie tego, jak to będzie bez lodówki.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • jacer
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 03-2006
                        • 9875

                        nie histeryzuj. Kupuj piwo i nie marudź, w głowach wam się poprzewracało już?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Pendragon
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛
                          • 03-2006
                          • 13952

                          No wiesz, mam w piwnicy około 100 butelek z piwem. Ne muszę kupować dłuuugo nic
                          Ale Ratuszowy sobie kupiłem - dla etykiety
                          Lodówka musi być, tym bardziej że sklep mocno nasłoneczniony. Ja już nie mam siły... Potrzeba jest konkurencja, ot co.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • jacer
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Trzy lata temu byłoby to nie do pomyślenia. Stacza się ten kraj

                            Co to jest 100 butelek? Raptem 5 skrzynek
                            Last edited by jacer; 13-04-2011, 23:32.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • robert19r20
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 10-2010
                              • 78

                              świetne piwo! bardzo dobrze nasycone, długo utrzymująca się piana, podoba mi się również design etykiety. zdecydowanie warte 3,30, polecam!

                              Comment

                              • Pery77
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 03-2011
                                • 142

                                Też mi to piwko smakuje. Może nie uważam go za tak dobre jak Ciechan Wyborny czy Świeże z Kormorana ale Lwówek książecy jest udanym piwem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...