Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fxone10
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 08-2011
    • 32

    system narciarski

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania
    "System narciarski" to taki jaki się stosuje w skokach? Jeżeli tak, to obcina się najwyższą i najniższą ocenę. A średnia z pozostałych wychodzi 3.125
    Tak, zaokrąglane w przedziale 0.5 nie będę się bawił w tysięczne, czyli 3.27 czyniło by ocenę 3.5 a 3.125 zostaje 3.. Z tym piwem (chyba nie regionem?) to ja chyba komuś staję na odcisk, no ale cóż trudno Chodzi o ocenę wyłącznie.

    Comment

    • baania
      Porucznik Browarny Tester
      • 10-2009
      • 317

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fxone10
      Z tym piwem (chyba nie regionem?) to ja chyba komuś staję na odcisk, no ale cóż trudno Chodzi o ocenę wyłącznie.
      Każdy ocenia tak, jak uważa za słuszne. Lwówek raczej uchodzi za dobre piwo i może stąd wynikają zgrzyty z innymi użytkownikami. I tutaj nie ma pojęcia "przechmielone piwo" co najwyżej "mogłoby być jeszcze bardziej nachmielone"
      Last edited by baania; 31-08-2011, 07:30.
      Podcast o piwie
      Podcast o piwie | Facebook

      Comment

      • zgoda
        Major Piwnych Rewolucji
        • 05-2005
        • 3516

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania
        I tutaj nie ma pojęcia "przechmielone piwo" co najwyżej "mogłoby być jeszcze bardziej nachmielone"
        A to się w ogóle da przechmielić?
        (by Jacer bodajże)

        O stopniu nachmielenia piw z browaru lwóweckiego wypowiadała się w jakimś wywiadzie piwowarka z Lwówka pani Galicka. Według niej "jest dobrze tak jak jest" i więcej chmielu nie będzie.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • fxone10
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 08-2011
          • 32

          nie napisałem nic o ściance szklanki... Określenie "przechmielone" oznacza źle zbalansowane - zbyt duża goryczka chmielowa przy wodnistej, bezsłodowej konstrukcji smakowej piwa lub przy braku innych doznań smakowych np. wielu gatunków chmielu, posmaków chmielowych etc. a tu nic nuda - tylko goryczka chmielowa w jakiejś mega dawce. Oczywiście wysycenie potrafi "dziobać" w język, ale to jest zupełnie inne doznanie od pieprzowych posmaków goryczki chmielowej. Piłem choćby tydzień temu Shepherd Neame 1698, potrójnie chmielony wystarczy ? I zapraszam do działu Lwówka Książęcego, którego dotyczy ta dyskusja, a przez moją nieuwagę trafiła tutaj.

          Comment

          • pioterb4
            Major Piwnych Rewolucji
            • 05-2006
            • 4322

            Piłem choćby tydzień temu Shepherd Neame 1698, potrójnie chmielony wystarczy ?
            Jaa i jeszcze pewnie Okocim podwójnie chmielony Mówiąc o porządnym chmieleniu poprzednicy mieli pewnie na myśli IBU rzędu 60+

            Comment

            • fxone10
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 08-2011
              • 32

              Książęce IPA LOL

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
              Jaa i jeszcze pewnie Okocim podwójnie chmielony Mówiąc o porządnym chmieleniu poprzednicy mieli pewnie na myśli IBU rzędu 60+
              Ten Książęcy lager musiałby być totalnie poza stylem, żeby się równać nachmieleniem z 1698, o ile wiesz ile ono ma IBU? Tylko że technicznie rzecz biorąc wysokie IBU ma sens przy naprawdę słodowych piwach a nie przy mineralce, bo się robi naprawdę śmiesznie. Poza tym gorzka nachmielona mineralna może być w odczuciu bardziej gorzka od słodowego Stouta i popisywanie się znajomością pojęć jak IBU naprawdę niewiele w zmianie mojej oceny piwa przyniesie. Pisanie do "juniorków" to musi być chyba naprawdę przyjemne zajęcie...

              Comment

              • zgoda
                Major Piwnych Rewolucji
                • 05-2005
                • 3516

                Lwówek ma IBU ~12-15, tyle co przeciętny polski lager. Mało który ma więcej niż 20. Nie wiadmomo jaki to jest styl, więc nie ma żadnych widełek dla goryczki. Jest tyle, ile życzy sobie konsument, czyli mało. Dla ustalenia ile to jest - Pilsner Urquell ma podobno ~30 IBU, podobnie Jever Pilsener.

                A twoja ocena jest twoją prywatną sprawą, dopóki trzymasz ją przy orderach. Upubliczniłeś ją, więc teraz możemy sobie o niej podyskutować. Nie dorabiaj sobie legendy, bo bronisz swojego z uporem godnym lepszej sprawy, a tymczasem mylisz wodnistość i małą treściwość z nadmierną goryczką, której w tym piwie na 100% nie ma.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • fxone10
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 08-2011
                  • 32

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda
                  Lwówek ma IBU ~12-15, tyle co przeciętny polski lager. Mało który ma więcej niż 20. Nie wiadmomo jaki to jest styl, więc nie ma żadnych widełek dla goryczki. Jest tyle, ile życzy sobie konsument, czyli mało. Dla ustalenia ile to jest - Pilsner Urquell ma podobno ~30 IBU, podobnie Jever Pilsener.

                  A twoja ocena jest twoją prywatną sprawą, dopóki trzymasz ją przy orderach. Upubliczniłeś ją, więc teraz możemy sobie o niej podyskutować. Nie dorabiaj sobie legendy, bo bronisz swojego z uporem godnym lepszej sprawy, a tymczasem mylisz wodnistość i małą treściwość z nadmierną goryczką, której w tym piwie na 100% nie ma.
                  Nic nie mylę jedno jest konsekwencją drugiego - nachmiel sobie wodę mineralną to zobaczysz o co mi chodzi. I napij się dla porównania Stouta z 50 IBU. Które będzie bardziej goryczkowe, nachmielone? Nawet te 12 IBU, jeśli nie będzie zbalansowane z zawartością słodu to wyjdzie nadmierna goryczka, która wynika właśnie z braku pozostałej treści. I to będzie piwo przechmielone, niezbalansowane. Nie robię żadnej legendy. Odpowiadam tylko na jakieś z palca wyssane zarzuty, jak choćby na to, że nigdy nie piłem piwa o wysokim IBU. To jest jak z piaskownicy argument. I niby dlaczego mam się na to godzić?

                  Comment

                  • fxone10
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 08-2011
                    • 32

                    pozamiatane

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fxone10
                    I zapraszam do działu Lwówka Książęcego, którego dotyczy ta dyskusja, a przez moją nieuwagę trafiła tutaj.
                    Ok Administrator przerzucił tutaj wszystkie posty dotyczące Lwówka Książęcego z działu Książęce,Lwówek Śląski. Dziękuję.

                    Comment

                    • zgoda
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 05-2005
                      • 3516

                      Nie ma zgody na tym forum na tezę, że Lwówek Książęcy jest przechmielony.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • baania
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 10-2009
                        • 317

                        Zgoda, nie ma zgody?
                        Last edited by baania; 31-08-2011, 11:33.
                        Podcast o piwie
                        Podcast o piwie | Facebook

                        Comment

                        • leona
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania
                          Zgoda, nie ma zgody?
                          Zgoda, nie ma zgody!

                          Comment

                          • Pendragon
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🥛🥛🥛
                            • 03-2006
                            • 13952

                            Warka z datą do 10 września bardzo smaczna, z piękną czapą piany niczym z ubitych białek, która osiada na szkle i zostaje do końca w postaci 3mm kołderki. Smak w kierunku małych czeskich browarków, coś jak Rampuszak czy Car! Mniam, żałuję że kupiłem tylko jedno...
                            Kupione w Tesco (z lodówki) za 2,99.
                            Last edited by Pendragon; 01-09-2011, 18:01.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • baania
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 10-2009
                              • 317

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                              Warka z datą do 10 września bardzo smaczna[...] Smak w kierunku małych czeskich browarków, coś jak Rampuszak czy Car!
                              No to mnie ucieszyłeś, właśnie dzisiaj kupiłem Lwówek z tą datą ale niestety też tylko jedno.
                              Podcast o piwie
                              Podcast o piwie | Facebook

                              Comment

                              • hexy
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 08-2006
                                • 23

                                ja dziś kupiłem w miejscowym sklepie. W lodówce wydało mi się jakieś zmętniałe - okazało się zepsute ważność do 5-09
                                Jeleniogórski Kolektyw DJ'ski SOUND PRESSURE - imprezy tech-house / progressive / breakbeat & techno http://listn.to/sound-pressure

                                Comment

                                Przetwarzanie...