Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12364

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
    Niedługo będzie nowa partia etykiet z poprawionymi danymi.
    kolekcjonerzy na start!

    Comment

    • lwowekslaski
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 08-2008
      • 88

      #92
      Nic nie jest żartem, etykieta będzie poprawiona wiec nie ma się co pienić

      Comment

      • Doczu
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 07-2007
        • 77

        #93
        Aż dziwne że jeszcze nikt nie ocenił piwa po wskrzeszeniu Browaru w Lwówku Śląskim.
        Zatem lecim.
        Jako że nie widzę możliwości oceny przez ART'omat więc będę opisywał w/g własnych kryteriów
        Zacznę od charakterystyki.
        Piwo niepasteryzowane.
        Ekstrakt 12,1% wag.
        Alkohol 6,2% obj
        Butelka 500 ml
        Cena 2,99 PLN
        Etykieta i krawatka utrzymane w obecnie panujących trendach i kolorystyce biało-zielono-czarno-złotawej . Czytelnie, elegancko, bez festyniarstwa. Brak kontry.
        Przepraszam że została tylko połowa kufla na zdjęciu, ale zanim pomyślałem o fotce już siorbnąłem trochę z kufla
        Kolor. Słomka. Adekwatny do typu piwa. 5
        Zapach - wyczuwalny, lekki chlebowy, delikatny, ale wyrazisty 5
        Smak - No słowa nie powiem. Przy nabraniu w usta słodkawy, z chlebowym posmakiem, po przełknięciu zostawia przyjemną goryczkę i chlebowe nuty na języku. Beka się przyjemnym piwnym smaczkiem. Zdecydowane 5
        Piana - tu nie ma szału. Tuż po nalaniu cienki dywanik, pod koniec redukuje się do koronki z delikatnymi obłoczkami. Na szkle pozostawia nieliczne ślady. 3,5
        Wysycenie - liczne bąbelki unoszą się do samego końca spożycia, choć na koniec nie trzeba było czekać jakoś szczególnie długo 5
        Opakowanie - jak pisałem wyżej - utrzymane w obecnie panującej stylistyce, bez wodotrysków. Czytelne, bez kontry. Data przydatności (24.08.2010) - nacięta na etykiecie. Kapsel również obecnie królujący w piwach z małych browarów, czyli standardowy "W jedności siła", "Piwa Regionów". Z pewnością lepszy niż pusty, ale nie rzuca na kolana. Mocne 4,5.
        Uwagi - Lwówek, jeśli tylko będzie zachowana ciągłość dostaw w moim sklepie, w którym się zaopatruję, zostanie moim ulubionym piwem. W moim prywatnym rankingu zajmuje pierwsze miejsce, przed Czarnkowem i coraz gorszym niestety ostatnio Ciechanem Wybornym. Ponoć druga warka ma być jeszcze lepsza. Z niecierpliwością czekam :-)
        Attached Files
        Last edited by Doczu; 09-08-2010, 07:15.

        Comment

        • delvish
          Major Piwnych Rewolucji
          • 11-2004
          • 3508

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doczu
          Aż dziwne że jeszcze nikt nie ocenił piwa po wskrzeszeniu Browaru w Lwówku Śląskim.
          Piwo, które piłeś, to nie jest Książece
          Lwówek Książecy można oceniać tu.
          Last edited by delvish; 09-08-2010, 07:26.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Doczu
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 07-2007
            • 77

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
            Piwo, które piłeś, to nie jest Książece
            No tak - "Książęcy" ale takiego tematu nie uświadczyłem
            Czyżby dyskusja toczyła się gdzieś indziej ?
            EDIT
            Dzięki za linka.
            Kurcze z "Listy Piw" nie był widoczny temat do którego link podałeś.
            Last edited by Doczu; 09-08-2010, 07:27.

            Comment

            • Doczu
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 07-2007
              • 77

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Słomka. Adekwatny do typu piwa. [5]
              Piana: tu nie ma szału. Tuż po nalaniu cienki dywanik, pod koniec redukuje się do koronki z delikatnymi obłoczkami. Na szkle pozostawia nieliczne ślady. [3.5]
              Zapach: wyczuwalny, lekki chlebowy, delikatny, ale wyrazisty.
              Przywołuje wspomnienia z dzieciństwa :-) [5]
              Smak: No słowa nie powiem. Przy nabraniu w usta słodkawy, z chlebowym posmakiem, po przełknięciu zostawia przyjemną goryczkę i chlebowe nuty na języku. Beka się przyjemnym piwnym smaczkiem. Zdecydowane [5]
              Wysycenie: liczne bąbelki unoszą się do samego końca spożycia, choć na koniec nie trzeba było czekać jakoś szczególnie długo [5]
              Opakowanie: jak pisałem wyżej - utrzymane w obecnie panującej stylistyce, bez wodotrysków. Czytelne, bez kontry. Data przydatności (24.08.2010) - nacięta na etykiecie. Kapsel również obecnie królujący w piwach z małych browarów, czyli standardowy "W jedności siła", "Piwa Regionów". Z pewnością lepszy niż pusty, ale nie rzuca na kolana. [4.5]
              Uwagi: Lwówek, jeśli tylko będzie zachowana ciągłość dostaw w moim sklepie, w którym się zaopatruję, zostanie moim ulubionym piwem. W moim prywatnym rankingu zajmuje pierwsze miejsce, przed Czarnkowem i coraz gorszym niestety ostatnio Ciechanem Wybornym. Ponoć druga warka ma być jeszcze lepsza. Z niecierpliwością czekam :-)

              Moja ocena: [4.825]

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 06-2004
                • 6310

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doczu
                Kurcze z "Listy Piw" nie był widoczny temat do którego link podałeś.
                Mylisz się.

                Comment

                • kopyr
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doczu
                  Aż dziwne że jeszcze nikt nie ocenił piwa po wskrzeszeniu
                  No właśnie to powinno wzbudzić Twoją czujność, a z tyłu powinna się zapalić czerwona lampka - hello, hello, czy jestem szybszy/sprytniejszy niż kilka tysięcy użytkowników browar.biz?. Znak to niechybny, że nie czytujesz regularnie forum.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Doczu
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 07-2007
                    • 77

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                    Mylisz się.
                    No już dobrze - jest. Niezupełnie tam gdzie się go spodziewałem, ale jest :-)

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                    No właśnie to powinno wzbudzić Twoją czujność, a z tyłu powinna się zapalić czerwona lampka - hello, hello, czy jestem szybszy/sprytniejszy niż kilka tysięcy użytkowników browar.biz?. Znak to niechybny, że nie czytujesz regularnie forum.
                    Nie roszczę sobie żadnych praw do tytułu szybszego/sprytniejszego, ale istotnie zastanawiające było, że nikt nie wypowiadał się na temat piwa, którego otwarcie było szeroko komentowane :-)
                    A forum nie czytuję regularnie - to fakt. Zazwyczaj dyskusje pozostawiam lepszym znawcom ode mnie, a sam ograniczam się do oceny tego czy owego piwa.

                    Comment

                    • yavo
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      🥛🥛🥛🥛
                      • 03-2009
                      • 910

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień
                      Ponadto na etykiecie, obok składu wyczytałem, że butelka jest bezzwrotna
                      I to jest dziwne, bo w jednym sklepie normalnie naliczają za nią kaucję i można butelki oddać, a w drugim już nie...

                      Comment

                      • docent
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 10-2002
                        • 5205

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnozłoty, klarowny. Trochę zbyt jasny. [4.5]
                        Piana: Po nalaniu naprawdę imponująca, można sporządzić z niej potężną czapę w czeskim stylu. Szkoda, że tak szybko się redukuje. [4.5]
                        Zapach: Trochę chmielu, trochę leżakowni, trochę świeżej chlebowości. Aż się prosi o większą intensywność tego przyjemnego zapachu. [4.5]
                        Smak: Delikatny dzięki niskiemu nasyceniu. Czuć tę swieżość niepasteryzowanego piwa; lubię to wrażenie gdy pijąc butelkowe piwo przypomina ono właśnie beczkowe. Balans jest dobry, nawet za dobry bo oczywiście chciałoby się więcej goryczki, która tutaj jest symboliczna niestety. [4]
                        Wysycenie: W smaku wyczuwalne niskie nasycenie, ale widok mnóstwa bąbelków w szkle jest dowodem na to, że CO2 w nim jest. [4]
                        Opakowanie: Stylistyka i kolorystyka tożsama z Ciechanem. Przynajmniej pomoże ludziom skojarzyć, że Ciechan i Lwówek mają ze sobą coś wspólnego. Minus za brak kontry. [4]
                        Uwagi: Oceniania partia 23.VIII. Piwo to bardzo przypomina dawnego Ciechana. Swoje alter ego ma też w Czechach. Nazywa się Hubertus Kácov.

                        Moja ocena: [4.25]
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • docent
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 10-2002
                          • 5205

                          I jeszcze fota tej wspaniałej piany.
                          Attached Files
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            🍺🍺🍺
                            • 02-2003
                            • 12364

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                            KolorSwoje alter ego ma też w Czechach. Nazywa się Hubertus Kácov.
                            No nieee Docencie, tu się z Tobą nie mogę zgodzić, bo w swoim czasie pijałem Kacov często.
                            Przede wszystkim Kacov jest niefiltrowany, stąd kwaskowe nuty u niego. Troszkę bardziej nachmielony, oczywiście pełniejszy w smaku. Piana bardziej kremowa, bardzo drobne pęcherzyki.
                            Przymierzają się do butelek, to kiedyś porównasz bezpośrednio /choć może będzie filtrowana wersja/ To jeszcze nie ta liga.

                            To, że piwo jest niefiltrowane widać i nawet na zdjęciu widać tę podstawową różnicę:



                            Comment

                            • zgoda
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 05-2005
                              • 3516

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Klarowność krystaliczna, kolor złoty. Tak chyba powinno być? [4.5]
                              Piana: Najpierw dużo, ale szybko się redukuje. Niestety, do zera. [3]
                              Zapach: Słabo słodowy, słabo chmielowy, jak dla mnie za słabo chmielowy. Proporcje utrzymują się przez cały czas. Czuć metal, a to już nie jest dobrze. [4]
                              Smak: Łagodny. Te trochę goryczki szybko znika z języka. [4]
                              Wysycenie: Możnaby je uznać za "w sam raz" gdyby nie to, że nie ma co podtrzymywać piany - bąbelki pojawiają się od wielkiego dzwonu. [4]
                              Opakowanie: Butelka PP, o dziwo bezzwrotna. Etykieta ze wszystkimi informacjami + krawatka, ładny kapsel "Piwa Regionów". Ocenę podwyższa całkowity brak marketingowego bełkotu. [4.5]
                              Uwagi: Dobre piwo, przyjemnie się piło. Będzie więcej.

                              Moja ocena: [3.95]
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • docent
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 10-2002
                                • 5205

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
                                No nieee Docencie, tu się z Tobą nie mogę zgodzić, bo w swoim czasie pijałem Kacov często.
                                Przede wszystkim Kacov jest niefiltrowany, stąd kwaskowe nuty u niego. Troszkę bardziej nachmielony, oczywiście pełniejszy w smaku. Piana bardziej kremowa, bardzo drobne pęcherzyki.
                                Nie no, każdy ocenia subiektywnie, to oczywiste. Ale Kácov spośród czeskich piw smakuje mi mniej właśnie poprzez słabsze nachmielenie i słabiutkie nasycenie. To piwo wchodzi w człowieka litrami więc nigdy nie powiem, że jest pełne w smaku. Chciałbym nawet, żeby Lwówek utrzymał taki poziom, bo o intensywnej goryczce nie ma tu nawet co marzyć. Marzyć można jedynie o stabilnym poziomie tego piwa.
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...