Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Major Piwnych Rewolucji
    • 05-2005
    • 3516

    Mnie w nim najbardziej przeszkadza to wysokie napięcie - voltaż 6% to dla mnie stanowczo za dużo w "dwunastce". Nie czuć w gardle, ale wali w dekiel za mocno jak na moje wymarzone piwo.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • Marusia
      Marszałek Browarów Rzemieślniczych
      🍼🍼
      • 02-2001
      • 20221

      To piwo ma 5,2 - 5,4 % alkoholu. Tak jak już pisałam - etykiety poszły do druku wcześniej, niż piwo zostało uwarzone i na następnych już będzie prawidłowe "oprocentowanie".
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 02-2003
        • 12364

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
        To piwo ma 5,2 - 5,4 % alkoholu. Tak jak już pisałam - etykiety poszły do druku wcześniej, niż piwo zostało uwarzone i na następnych już będzie prawidłowe "oprocentowanie".
        A ekstrakt?

        Informacja ta, to moim zdaniem nie tylko pomyłka drukarska, bowiem informacja o danych tego piwa widniały na stronie internetowej browaru...

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 06-2004
          • 6310

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
          Informacja ta, to moim zdaniem nie tylko pomyłka drukarska, bowiem informacja o danych tego piwa widniały na stronie internetowej browaru...
          Strona nie jest przecież zbyt często aktualizowana, więc mogły tam trafić wcześniejsze dane na temat zawartości alkoholu i zostać.

          Comment

          • zgoda
            Major Piwnych Rewolucji
            • 05-2005
            • 3516

            Aktualizacja strony: czas - 10', koszt - 0zł.
            Druk nowych etykiet: czas - tygodnie, koszt - konkretne złotówki.

            Skaza na wizerunku - długotrwała.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • Marusia
              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
              🍼🍼
              • 02-2001
              • 20221

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
              A ekstrakt?

              Informacja ta, to moim zdaniem nie tylko pomyłka drukarska, bowiem informacja o danych tego piwa widniały na stronie internetowej browaru...
              Ekstrakt 12,1 się zgadza. Darku, ja nie wpisuję na forum wiadomości nie sprawdzonych u źródeł, zatem Twoje zdanie jest tym razem niepotrzebne

              Co do samej sytuacji, to faktycznie jest nieco niezręczna - myślę, że na stronie są takie same dane, jak na ecie, żeby nie czynić zamieszania w głowach przeciętnego konsumenta. My to i tak wiadomo, że się zawsze przyczepimy

              Jeśli o mnie chodzi, doceniam fakt, że uczciwie podzielono się ze mną informacjami na temat rozbieżności między informacją na etykiecie, a tym, co sugeruje smak i wystarcza mi informacja, że babol zostanie poprawiony. Oczywiście, tak, jestem skłonna o wiele więcej wybaczyć małemu browarowi, niż dużemu (a koncernom nie wybaczam z zasady), zwłaszcza browarowi na rozruchu, zwłaszcza jedynemu browarowi na Dolnym Śląsku
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • PanOptikon
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 07-2010
                • 75

                Można zatem przypuszczać, że informacja o butelce bezzwrotnej jest również przedwczesna? Bo moja wydaje mi się być zwrotną, zresztą tak została potraktowana w sklepie.
                Co do samego piwa, metaliczny posmak jest tak silny, że zachwyciłby fana Iron Maiden. Poza tym coś więcej trudno mi napisać, chyba tylko tyle, że przy pierwszym łyku wyczułem przyjemną goryczkę, a pod koniec akcenty znane mi z Ciechana. Piwo z datą 21 (22, 23?) sierpnia.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 06-2004
                  • 6310

                  Ciekawe ile jeszcze będzie postów o bezzwrotnej butelce? Na etykiecie jest taka informacja, ale z tego co wiem, Lwówek leje w butelki typu ŻGB lub PP (Polskie Piwo), które SĄ zwrotne, Wystarczy spojrzeć na sygnaturę nad dolną krawędzią...

                  Comment

                  • zgoda
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 05-2005
                    • 3516

                    Z 3 zakupionych wczoraj wszystkie były PP, ale sklep nie policzył kaucji.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      🍺🍺🍺
                      • 02-2003
                      • 12364

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                      Ekstrakt 12,1 się zgadza. Darku, ja nie wpisuję na forum wiadomości nie sprawdzonych u źródeł, zatem Twoje zdanie jest tym razem niepotrzebne

                      Co do samej sytuacji, to faktycznie jest nieco niezręczna - myślę, że na stronie są takie same dane, jak na ecie, żeby nie czynić zamieszania w głowach przeciętnego konsumenta. My to i tak wiadomo, że się zawsze przyczepimy

                      Jeśli o mnie chodzi, doceniam fakt, że uczciwie podzielono się ze mną informacjami na temat rozbieżności między informacją na etykiecie, a tym, co sugeruje smak i wystarcza mi informacja, że babol zostanie poprawiony. Oczywiście, tak, jestem skłonna o wiele więcej wybaczyć małemu browarowi, niż dużemu (a koncernom nie wybaczam z zasady), zwłaszcza browarowi na rozruchu, zwłaszcza jedynemu browarowi na Dolnym Śląsku
                      Marusiu, to nie jest zarzut wobec Ciebie. Na tym forum grasuje formalny-nieformalny rzecznik browaru, który w rozbrajający sposób informuje zainteresowanych o różnych sprawach.
                      Rozumiem, że p. Jakubiak nie jest w stanie panować nad różnymi detalami w obu browarach, ale najwidoczniej brakuje mu we Lwówku zaufanej osoby, która kontrolowałaby wszystkie niedociągnięcia, bo trochę się już tego zebrało. Piszę to z nie ze złośliwości - na różnych głupich błędach w naszym kraju popłynął już niejeden browar.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        🍺🍺🍺
                        • 02-2003
                        • 12364

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                        Nie no, każdy ocenia subiektywnie, to oczywiste. Ale Kácov spośród czeskich piw smakuje mi mniej właśnie poprzez słabsze nachmielenie i słabiutkie nasycenie. To piwo wchodzi w człowieka litrami więc nigdy nie powiem, że jest pełne w smaku. Chciałbym nawet, żeby Lwówek utrzymał taki poziom, bo o intensywnej goryczce nie ma tu nawet co marzyć. Marzyć można jedynie o stabilnym poziomie tego piwa.
                        No nachmielenie nie jest wysokie, różnią się jednak w paru innych detalach. Przede wszystkim w filtracji, jako "alter ego" bym go nie zaliczył. Bo to jest już różnica widoczna.
                        Moim zdaniem są inne czeskie piwa bardziej podobne, ale jak słusznie zauważyłeś ocena jest w takich przypadkach subiektywna.
                        A czy pełne w smaku piwo może "nie wchodzić"? Zasadniczo dwunastka powinna być pełna (toż Lwówek to piwo jasne pełne - full ligt co nie oznacza, że musi być ciężkie.

                        Comment

                        • Cannabee776i99
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 08-2009
                          • 658

                          Wczoraj kolejne podejście i zauważyłem bardzo duże podobieństwo w zapachu do mojego ulubionego Krakonosa 10. Bardzo podobna kombinacja słodu i chmielu aromatycznego. Piana o dziwo drobniutka i gęsta, wytworzyła czapę na jakiś centymetr ponad szklankę i trzymała się sztywno, zostawiając sporą warstwę do samego końca konsumpcji. W smaku dodałbym trochę chmielu i zwiększył delikatnie nasycenie, ale i tak jest bardzo dobrze jak na polskie warunki zwłaszcza. Warka 21.08.2010.

                          Comment

                          • Doczu
                            Kapral Kuflowy Chlupacz
                            • 07-2007
                            • 77

                            A ja właśnie dziś zmierzyłem sie z drugą butelką zakupioną razem z poprzednią, którą oceniałem wczoraj i tu niespodzianka - piana może nie tak obfita jak na prezentowanym stronę wcześniej zdjęciu, ale była naprawdę uczciwa, gęsta, drobnobabelkowa, na ok 1,5-2 cm i utrzymywała się do samego końca kufla, choć już w postaci białego dywaniku, przyjemnie oblepiającego ścianki kufla.
                            Warka z datą do tego samego nia so poprzednia butelka.

                            Comment

                            • Tibor_Ferenczy
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 03-2009
                              • 28

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda
                              Z 3 zakupionych wczoraj wszystkie były PP, ale sklep nie policzył kaucji.
                              Na etykiecie jest napisane: "butelka zwrotna"

                              Comment

                              • Pendragon
                                Generał Wszelkich Fermentacji
                                🥛🥛🥛
                                • 03-2006
                                • 13952

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tibor_Ferenczy
                                Na etykiecie jest napisane: "butelka zwrotna"
                                No to będzie kolejna wersja etykiety dla zbieraczy.
                                a) bezzwrotna 6,2%
                                c) zwrotna 6,2%
                                c) zwrotna (?) 5,? %
                                A może jeszcze wersja limitowana czymś się różniła?

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...