Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • krzysioz210
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 06-2010
    • 52

    5-6 lat temu to akurat lwowecki browar mial przerwe w produkcji ( zamkniety chyba w 2007 wznowil produkcej zdaje sie ze w 2010) , wiec bardzo ciekawe od czego zaczynales bo lwowek ksiazecy ukazal sie w 2010 ?

    Comment

    • kosher
      Major Piwnych Rewolucji
      🥛🥛🥛🥛
      • 04-2005
      • 2308

      Lwówek Książęcy to jak dla mnie obecnie najlepszy wybór z jasnych piw BRJ.
      Zostawia w tyle bezpłciowego Ciechana Wybornego i Bojana Wielkopolskiego czy landrynkowatego Lwówka Ratuszowego.
      Oczywiście można trafić na słabszą warkę, ale i tak to najstabilnieszy smakowo lager.
      Ładnie zarysowana gorczyka, ziemistość oraz nieco metalu, ale mi to akurat nie przeszkadza

      Comment

      • zohan666
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 11-2012
        • 259

        Pite dzisiaj. Warka z datą jakoś do połowy sierpnia. DMS, DMS i więcej DMS-u. Wylane po 2 łykach.

        Comment

        • bart0377
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 06-2014
          • 3

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Janko72
          Może jak byś otworzył to by lepiej smakowało
          Wątpie mocno

          Comment

          • bart0377
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 06-2014
            • 3

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzysioz210
            5-6 lat temu to akurat lwowecki browar mial przerwe w produkcji ( zamkniety chyba w 2007 wznowil produkcej zdaje sie ze w 2010) , wiec bardzo ciekawe od czego zaczynales bo lwowek ksiazecy ukazal sie w 2010 ?
            Ok kolego masz rację. Pomyliłem się co do czasu, ale zaczynałem właśnie od tego. Myślę, że mi wybaczysz

            Comment

            • WojciechT
              Major Piwnych Rewolucji
              • 09-2012
              • 2546

              Bóg wybacza. Browar.biz nigdy

              Comment

              • grooken
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 03-2005
                • 11

                Piłem dzisiaj warkę do 4.08. Data ważności nie była długa ale to co "zaoferowało" te piwo skłoniło mnie do napisania tutaj posta.
                Zapach: DMS pod wszelkimi postaciami, stary chmiel, nuty utlenienia
                Smak: lekko metaliczny, miodowy
                Piana: zero od początku do końca
                Ogólnie tragedia. Chyba tak złego piwa od BRJ nie piłem. Podobna kategoria jak Belg, który prawie zabił mnie żelazem.

                Comment

                • leona
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Niemal tuż pod kominem smakował wybornie. Wyraźna słodowa podstawa, niezła goryczka, szczypta metalu.
                  Daty z końca sierpnia i września.

                  Comment

                  • TheBobolo
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 07-2014
                    • 59

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: klarowne, złociste [3.5]
                    Piana: biała, krótkotrwała, bardzo szybko opada [2]
                    Zapach: słód, alkohol, bardzo delikatny zapach, mocno się trzeba postarać, żeby coś wyczuć [2.5]
                    Smak: wyczuwalna goryczka chmielowa, trochę alkoholu, słaby słód, dominuje jednak chmiel [3.5]
                    Wysycenie: słabe, mogłoby być mocniejsze [2.5]
                    Opakowanie: czytelna etykieta ze wszystkimi najpotrzebniejszymi informacjami, kapsel również ładny [4]
                    Uwagi: Całkiem niezły lagerek, nic specjalnego, jednak warto wypić chociażby do grilla.

                    Moja ocena: [2.975]
                    Begonia non omlet.

                    Comment

                    • kotstan
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 09-2005
                      • 28

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złocisty, piękny tradycyjny kolor piwa. [4.5]
                      Piana: Bardzo obfita. Szybko opada. pozostaje mały kożuszek, osadzający się na szkle w czasie picia. [4]
                      Zapach: Chmielowo, drożdżowy. Bardzo sympatyczny w czasie picia. [4.5]
                      Smak: Lekka goryczka, przyjemna. Długo utrzymuje się w ustach. [4.5]
                      Wysycenie: Średnio wysokie, długo "bąbelkuje". Nawet po dłuższym czasie pije się je z przyjemnymi bąbelkami. [4]
                      Opakowanie: Ciekawe nowe etykiety. Fajny kapsel. Dane na kontrze pełne i konkretne. [4]
                      Uwagi: Bardzo przyjemne piwo. Na pewno sięgnę po nie jeszcze nie raz. Dla mnie bardzo smaczne.

                      Moja ocena: [4.4]

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 08-2012
                        • 2869

                        Jakoś nikt nie wspomina o tym, że piwo jest znów '' nieutrwalone'', czyli jak parę lat temu.
                        Tylko dlatego kupiłem, a skoro kupiłem to wypiłem, a skoro wypiłem jedno to i następnych kilka, dlatego chyba mogę obiektywnie ocenić
                        Najważniejsza to jest etykieta i wstawka ''nieutrwalone''...
                        Kolor złocisty, piwo jest klarowne.
                        Piana dosyć trwała, mimo grubych bąbli. Osad na szkle kiepski.
                        W zapachu sporo landrynek, ale nie tyle co w Ciechanie Mocne. Ogólnie słabo, jakieś zboże, może jęczmień i niestety zero chmielu.
                        Smakuje już lepiej, jest lekka, ale mimo to wyraźnie odczuwalna goryczka, na poły trawiasta i popiołowa. Mało tu słodu, dlatego w miarę postępu picia goryczka zalega bardziej na podniebieniu.
                        Później dochodzi trochę kwasku, ale znośnego. Piwo nie ma wad typu gwoździe, diacetyl, czy DMS.

                        Smaczny lager o nieprzyjemnym zapachu ( słodkie cukierki i już na finiszu nawet karton).
                        Attached Files

                        Comment

                        • yoda79
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 01-2013
                          • 861

                          W moim prywatnym rankingu lagerów/pilsów z BRJ trafił na 3 miejsce za Strażackim i Toporkiem, spychając z zaszczytnego miejsca na podium Lagerowe.
                          To piwo jest lepsze niż jeszcze parę miesięcy temu - niewiele się wtedy rózniło od koncernowych produktów,a teraz różnica w smaku jest wyraźna.

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 08-2012
                            • 2869

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79
                            W moim prywatnym rankingu lagerów/pilsów z BRJ trafił na 3 miejsce za Strażackim i Toporkiem, spychając z zaszczytnego miejsca na podium Lagerowe.
                            To piwo jest lepsze niż jeszcze parę miesięcy temu - niewiele się wtedy rózniło od koncernowych produktów,a teraz różnica w smaku jest wyraźna.
                            Bardzo trafna opinia, bo bliska mojej
                            Lagerowe niestety pogorszyło się, natomiast Strażackie na odwrót.
                            Lwówek Książęcy idzie do góry w smaku, czyli w tym co najważniejsze.

                            Comment

                            • kosher
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🥛🥛🥛🥛
                              • 04-2005
                              • 2308

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79
                              W moim prywatnym rankingu lagerów/pilsów z BRJ trafił na 3 miejsce za Strażackim i Toporkiem, spychając z zaszczytnego miejsca na podium Lagerowe.
                              To piwo jest lepsze niż jeszcze parę miesięcy temu - niewiele się wtedy rózniło od koncernowych produktów,a teraz różnica w smaku jest wyraźna.
                              Też mam b. podobne wrażenie, a ta promocja Lidlowa tylko mnie utwierdziła w przekonaniu.
                              Kilka miesięcy temu nie miałbym wątpliwości przy wyborze Lagerowe czy Książęce.
                              W międzyczasie w Lagerowym goryczka zdążyła wyparować, piwo zrobiło się miałkie, za to w Książęcym wróciła zatęchła piwnica w smaku jak za starych dobrych warek po objęciu Lwówka przez Marka Jakubiaka.
                              W tej chwili z lagerów z BRJ najlepiej wchodzi Książęce i Strażackie (Toporek jednak nieco mniej sesyjny, przyciężkawy, ze słodkimi nutami).

                              Comment

                              • Ravf
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 06-2013
                                • 264

                                Zachęcony ostatnimi pozytywnymi opiniami postanowiłem przypomnieć sobie tego Lwówka. Niestety je nie mogę wpisać się w ten ton. Ogólnie nie jest źle, jest tak jak to piwo zapamiętałem, czyli średnio-niska, jakaś dziwna goryczka w połączeniu z nutą, którą większość określa jako stęchlizna/piwnica. Uwagę zwraca również słaba piana. Żadna rewelacja, nawet jak na zwykłego jasnego lagera. Warka do 01.12, nieutrwalone.

                                Comment

                                Przetwarzanie...