Kormoran, Krzepkie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nietzschee
    Porucznik Browarny Tester
    • 2016.07
    • 319

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: kolor miedziany, idealnie klarowne [3.5]
    Piana: ładn,a drobna, ładny lacing [4.5]
    Zapach: Bardzo słaby, alkohol, jest coś winnego, jest owocowe, herbaciane, zbożowe, trochę karmelu [2]
    Smak: Jak na tak wyżyłowane piwo to wydaje się być dosyć pełne, a przynajmniej nie jest wodniste jak wiele strongów 7% z 14 Plato, pite po Bydgoskim sesyjnym, które było dosyć wodniste, może dlatego, ale za wiele do zaoferowania nie ma, jest trochę słodowe, maślane, melanoidynowe, odrobinę papierowe. W porównaniu z wieloma strongami, w tym i koncernowymi, to zupełnie na plus się nie wyróżnia, a kosztuje bodaj 5 zł. Piwo ma 2 tygodnie do terminu i wciąż jest mocno alkoholowe, goryczka taka wódczana. [1.5]
    Wysycenie: Wysycenie za niskie przez co wydaje się być mdłe. [2]
    Opakowanie: Przez lata zdecydowano się tylko na delikatny lifting. [2.5]
    Uwagi: Kompletnie nie rozumiem, kto i po co je kupuje, ale skoro jest na półkach, to musi mieć swoich amatorów

    Moja ocena: [2.15]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2012.08
      • 2869

      #62
      Z całym szacunkiem, ale się nie zgadzam. Ja je kupuję często choć to nie mój ulubiony styl.
      W zapachu jest sporo zboża, zero spirytusu, rzeczywiście owoce ( niepotrzebne).
      Smak jest bardziej naturalny niż te w większości koncernowe strongi. Oprócz typowej dla Kormorana podbudowy słodowo-zbożowej, czuć też goryczkę i wcale nie pochodzi od alkoholu, tylko od chmielu.

      Oprócz delikatnych owoców w zapachu żadnych wad to piwo nie ma i jest nielicznym strongiem, które piję z przyjemnością. Warka 31.10.2017.

      Comment

      • Pivotal
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2013.05
        • 671

        #63
        BARWA: Bursztynowa, przejrzysta, widać trochę pływających drobinek. [3.5]
        PIANA: Beżowa, ciut powyżej średniej, drobnoziarnista, po trzech minutach opadło do cienkiej powłoki, trochę osiada na szkle, widoczna do końca. [3.25]
        ZAPACH: Owocowy, słodowy i minimalnie karmelowy. [3.5]
        SMAK: Suszonych owoców, lekkiego karmelu, prażonego zboża. Słodkawe z lekką prażoną goryczką, alkohol dobrze ukryty. [3.75]
        WYSYCENIE: Do końca, choć początkowo zupełnie nie widoczne. [3.75]
        OPAKOWANIE: Kontretykieta z drobnymi zmianami. [3.75]

        UWAGI: Warka 28.09.2017/A29, wypite 15.09'17. Czyste w smaku, słodkawe, ale nie mdłe, DOBRZE ODFERMENTOWANE...- głosi tekst na kontrze. Rzeczywiście jak na tak ,,dobrze" odfermentowane, to wypada całkiem nieźle. Nie trafiłem jeszcze na ,,alkoholowy" egzemplarz.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 2012.08
          • 2869

          #64
          Pochwalę się, że dorwałem mój ulubiony strong w pobliskim sklepie za 1,20 zł. Powód? Termin do 17.01.2018, czyli do dziś.
          Żadnych wad, czy oznak zepsucia. W zapachu jakby więcej zboża, trochę prażonych nut, natomiast brak owoców jak w świeżym piwie, czyli nawet lepiej.
          W smaku zero alkoholu, prażone zboże, umiarkowanie słodkie, nawet lekko ziołowa goryczka jest wyczuwalna.
          Piana ładnie zdobi szkło, ale za szybko opadła.

          Wykupiłem wszystkie piwa w sklepie

          Comment

          • Browar-Besko
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2011.06
            • 317

            #65
            czyli ile ?

            Comment

            • Browar-Besko
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2011.06
              • 317

              #66
              Przyzwoite, naturalne piwo do picia !
              Smak słodowo-sodowy z nutą spirytusu. Piana gęsta, ale nie utrzymuje się zbyt długo. Kolor ładny, bursztynowo-herbaciany, jak widać na zdjęciu.
              Cena 4,99 zł.
              Attached Files

              Comment

              • DariuszSawicki
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 2012.08
                • 2869

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko
                czyli ile ?
                Człowieku, nic nie pamiętam, od tamtego czasu minęło dwa lata i wypiłem więcej piwa niż jest wody w jeziorze Ełckim
                Last edited by DariuszSawicki; 2020-06-12, 14:29.

                Comment

                • Browar-Besko
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2011.06
                  • 317

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ładny, bursztynowo-herbaciany [4.5]
                  Piana: gęsta, ale nie utrzymuje się zbyt długo [4]
                  Zapach: chmielowo-czekoladowy [4]
                  Smak: słodowo-sodowy z nutą spirytusu [4]
                  Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                  Opakowanie: ładne, jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat bezzwrotna, brak podanej temperatury spożycia [4.5]
                  Uwagi: Naturalne piwo do picia (nie unijne). Apel do browaru o nowe i ładne kapsle (najlepiej serie), to wtedy będziemy kupować więcej waszego piwa.

                  Moja ocena: [4.075]

                  Comment

                  • Samoglow
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2007.07
                    • 606

                    #69
                    Kolega Browar-Besko to chyba wyleżakował swój egzemplarz? Do tych butelek już od roku Kormoran nie leje swojego piwa . Może to i sposób na Krzepkie?
                    Last edited by Samoglow; 2020-06-28, 01:24.

                    Comment

                    • LESNICZYy
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      🥛🥛🥛
                      • 2018.01
                      • 955

                      #70
                      Obecna flaszka Kormorana , piwo można spokojnie wypić bez uniesień .
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...