Racibórz, Pyszne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gubik
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2010.06
    • 111

    #16
    To co jest w końcu odpowiednikiem czego? Faktem jest, że Raciborskie i Twierdzowe to dwa różne piwa ze względu na ekstarkt i alkohol, a Pyszne miałoby być niepasteryzowaną wersją Raciborskiego? Bo już się zamotałem

    Comment

    • Pendragon
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛
      • 2006.03
      • 13952

      #17
      Skoro ma 5% to Raciborskie. No chyba, że w pierwszym wpisie jest błąd.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • skitof
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2007.11
        • 2478

        #18
        Ja się dzisiaj nie zdecydowałem na zakup Pysznego. Dramatycznie naklejona etykieta, a raczej dwie jedna na drugą krzywo i bardzo nieelegancko. To chyba jednak nie dla mnie. Może są amatorzy takiej wizualizacji, ja sobie odpuszczam.

        Comment

        • gubik
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2010.06
          • 111

          #19
          Napisz proszę, gdzie miałeś szansę na zakup we Wrocławiu

          Comment

          • YouPeter
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.05
            • 2379

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Delikatny słomkowy, wchodzący w złoty. Lekko nieklarowne. [4]
            Piana: Biała, trudna do uzyskania przy nalewaniu. Kiedy już uzyska się kilku centymetrową warstwę poprzez nalewaniu z dość dużej wysokości, ta szybko niweluje się praktycznie do zera. [2]
            Zapach: Średnio intensywny, słodowo-chmielowy. W oddali lekki zapach fermentacji drożdżowej. [4]
            Smak: Po pierwszym łyku uderza chlebowość, która z każdym następnym łykiem schodzi na dalszy plan. Słód dominuje nad chmielem i niestety pojawia się delikatna słodkość. Goryczka bardzo słabo wyczuwalna. Trochę brakuje temu piwu charakteru. [3.5]
            Wysycenie: Jak dla mnie za niskie. [3]
            Opakowanie: Etykieta trochę tandetna, nie zachęcająca do zakupu i nie przyciągająca wzroku. Dodatkowo nazwa piwa trochę nie trafiona. Brak informacji o ekstrakcie oraz goły kapsel również na minus. [2]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.45]
            Last edited by YouPeter; 2010-12-18, 21:43.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • skitof
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2007.11
              • 2478

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gubik
              Napisz proszę, gdzie miałeś szansę na zakup we Wrocławiu
              Drink Hala na ul. Brodatego dziś.

              Comment

              • YouPeter
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2004.05
                • 2379

                #22
                Foto.
                Attached Files
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • skitof
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2007.11
                  • 2478

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter
                  Foto.
                  Żeby to tak wyglądało jak na Twoim zdjęciu to pewnie bym kupił

                  Comment

                  • Sokół83
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2004.12
                    • 1598

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: słomkowy, trochę za jasny [3.5]
                    Piana: całkiem niezła drobnobąbelkowa czapa; trzymała się przez 1/3 picia, potem zniknęła zupełnie [4]
                    Zapach: intensywny słodowy [4.5]
                    Smak: piwo lekkie w smaku, na początku uderza delikatna słodowość z posmakami chlebowymi; już po przełknięciu pojawia się lekka goryczka; mogłoby być jej więcej ale jak na polskie warunki nie jest źle [4.5]
                    Wysycenie: dla mnie trochę za duże, zakłóca smak piwa [4]
                    Opakowanie: raczej bez polotu jak większość piw z Raciborza; gorsza niż Raciborskie, lepsza niż Twierdzowe [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.325]
                    Z INNEJ BECZKI

                    www.fotopolska.eu

                    Comment

                    • Pancernik
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2005.09
                      • 9782

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, świetlisty. [4]
                      Piana: Drobna, biała, średniowysoka, trzeszczy, powoli opada, zostawiając ślad. [3.5]
                      Zapach: Chlebowo-chmielowy, lekkie chyba zioła... [4]
                      Smak: Zaskakująco słodowy z nutą chlebową, podobny do Twierdzowego. [3.5]
                      Wysycenie: Dość wysokie, tutaj dopasowane. [4]
                      Opakowanie: Stylizowane na art deco, to chyba nawiązanie do łódzkiej historii? Jakoś (mimo moich korzeni) mnie nie urzeka, robi wrażenie mało "chlujne" . [3]
                      Uwagi: Kolejny klon, można skosztować.
                      Ale czy nie szkoda czasu i atłasu?
                      Kupione u źródła, czyli w Zofmarze.

                      Moja ocena: [3.7]

                      Comment

                      • zgoda
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2005.05
                        • 3516

                        #26
                        Złapałem kilka dni temu parę łyków - słodycz na pierwszym planie, z tego powodu dość ciężko się pije. Ale generalnie całkiem smaczne.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • pioterb4
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2006.05
                          • 4322

                          #27
                          Gdy zabierałęm się za to piwo to obawiałem się że bęzie to klon Raciborskiego które smakowało mi średnio. W efekcie otrzymałem piwo naprawdę smaczne, dość mocno wysycone, ze średniotrwałą pianą i o ładnym złotym kolorze. W smaku dominuje słodowość wraz z posmakami chlebowymi, goryczka bardzo delikatna ale przyjemna. Piwo przypomina mi Ciechana tak mniej więcej sprzed 2 lat, z tym że jest nieco bardziej treściwe. Smakowało mi bardziej niż Twierdzowe, mimo że oba piwa smakują podobne to jednak Pyszne pozbawione było diacetylu, który w Twierdzowym trochę mi przeszkadzał.

                          Comment

                          • Kwadri
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2009.10
                            • 1216

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty. [4.5]
                            Piana: Drobnopęcherzykowa, ale bardzo niska. Szybko znika do drobnej otoczki. [3]
                            Zapach: Ładny, intensywny. Słodowy z miłym, chlebowym tłem. W tle lekko czuć chmielowe akcenty. [4.5]
                            Smak: Słodowy początek, po nim delikatna, ale przyjemna goryczka. Pozostawia miły chlebowy i czasem lekko piwniczny posmak. Pod koniec gorycz mocniejsza i nieco przypomina mi niektóre czeskie piwa. [4.5]
                            Wysycenie: Średniowysokie, trochę drobne. [4]
                            Opakowanie: Słabe, Raciborskie i Twierdzowe zdecydowanie ładniejsze. Kontra krzywo przyklejona. Kapsel goły. [3]
                            Uwagi: Kupione w Drink Hali. Smakowało.

                            Moja ocena: [4.25]
                            Last edited by Kwadri; 2011-02-04, 22:50.
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2010.07
                              • 1784

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładny, złoty, klarowny, odpowiedni. [4.5]
                              Piana: Średnoiwysoka, średnioziarnista, dosyć trwała, ale w formie półcentymetrowego kożuszka. [4.5]
                              Zapach: Piekny! Słód, chmiel i rozlewające się po pomieszczeniu słodkie owoce. [5]
                              Smak: Jak nazwa wskazuje - PYSZNE! Browar wzniósł się na wyżyny, bo ani Raciborskie, ani nawet Twierdzowe nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. Oczywiście pierwszy plan to słód. Potem trochę miodu i owoców (te owocowe nuty bardzo zaskaują) trochę chmielu na koniec i lekka goryczka. [5]
                              Wysycenie: Ok, ale mogłoby być ciut niższe. [4.5]
                              Opakowanie: Chyba trafiłem na egzemlarz bez kontry, bo nie mam ani voltażu, ani ekstraktu, ani składu, ani nawet producenta, więc na pewno kontra musiała gdzieś się zapodziać w transporcie. Minus za goły kapsel. Sama etykieta też bez jakiejś rewelacji. [3.5]
                              Uwagi: Wspaniałe polskie piwo! Martwi mnie napis na krawatce o limitowanej edycji, bo mam nadzieję że spędzę z tym piwkiem wiele długich i wspaniałych chwil. Ambrozja! Bedę wracał przy każdej możliwej okazji.

                              Moja ocena: [4.825]
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2004.06
                                • 6310

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty, trochę za blady. Minimalnie opalizujący. [4]
                                Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada do cieniutkiej, dziurawej warstwy i słabo osadza się na ściankach. [3]
                                Zapach: Średnio silny, czuć głównie wilgotny słód i lekką ziarnistość, a także minimalną nutę brudnej szmaty
                                Nie porywa mnie. [3]
                                Smak: Piwo jest przede wszystkim za słodkie i słodycz ta, nie złamana odpowiednią goryczką, za bardzo dominuje. Przysłania nutę słodowo-chlebową, która gdzieś tam majaczy w tle i mogłaby być bardzo ciekawa, ale ledwo ją czuć. Posmak to już niemal tylko fajny chlebuś, ale to nie ratuje piwa. [3]
                                Wysycenie: Troszkę za słabe. [4]
                                Opakowanie: Tu ciekawostka, bo brodacz z etykiety to... Ernest Hemingway! Nie wiem, czy projektant etykiety jest jego miłośnikiem, czy też wybrał przypadkowe zdjęcie i tylko dokleił do niego dłoń trzymającą piwo, jednak zamysł jest cokolwiek dziwaczny.
                                Fajna jest kolorystyka tła, ale nie pasuje do tego czerwień nazwy i jej pretensjonalne liternictwo. Kolejne minusy za okropną kontrę i goły kapsel. [3.5]
                                Uwagi: Rozczarowało mnie to piwo, zwłaszcza zważywszy na wysokie oceny poprzedników. Może coś jest nie tak z tą warką? Piłem Pyszne z datą do 8 marca 2011. Mimo wszystko dam mu kiedyś jeszcze jedną szansę, może będzie lepsze.

                                Moja ocena: [3.125]

                                Comment

                                Przetwarzanie...