Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Pyszne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13952

    #46
    No tak, rozumiem. Na tej samej zasadzie z czeskich kupują głównie Kozla i Radegasta i jeszcze mlaskają, jakie to dobre

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • woosaa
      Senior
      • 07-2005
      • 1549

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Podejrzewam, że może nie być, skoro browar wycofał się z produkcji niepasteryzowanego Twierdzowego. Pyszne to była (jest?) niepasteryzowana wersja Raciborskiego, więc możesz im w zamian takie zaproponować.
      Jak to wycofał?Mają dalej w ofercie.
      mb WOS

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13952

        #48
        No to coś mi się przywidziało...

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Myszon007
          Senior
          • 02-2007
          • 1208

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ufotografa Wyświetlenie odpowiedzi
          Czy piwo nadal jest w sprzedaży? W Dionizosie nie ma już go ponad miesiąc, a klienci non stop o nie pytają. Proszę o informację, jeśli ktoś wie cokolwiek.
          Pyszne jest robione na zamówienie łódzkiego "Zofmaru" więc najlepiej zapytaj u źródła http://www.zofmar-bis.pl/kontakt.html
          ♪♫

          Comment

          • ufotografa
            PiwBiz
            • 09-2012
            • 196

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            No tak, rozumiem. Na tej samej zasadzie z czeskich kupują głównie Kozla i Radegasta i jeszcze mlaskają, jakie to dobre
            U nas Czechy to przede wszystkim Litovel Dark . Ostatnio miałem też Prachenską Perlę .

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ufotografa Wyświetlenie odpowiedzi
              ale nawet efekt libido nie działa i weź tu klientowi wytłumacz, czasem ciężko.
              No jak libido nie teges, to rzeczywiście ciężko :]
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • robo1
                Senior
                • 11-2012
                • 106

                #52
                Witam forumowiczów,
                Moja ocena tego piwa jest zupełnie odmienna od waszych więc pewnie się na piwie nie znam. Wypiłem wczoraj Pyszne z warką 26-11-2012 r. i była to zwykła woda mocno nachmielowana o bardzo delikatnym zabarwieniu. Zresztą dobrane gatunki chmielu mnie osobiście nie pasują - nie da się wypić więcej niż pół butelki tego trunku. Moja ocena tego piwa może być lekko zafałszowana bo wcześniej skosztowałem ciechana wyborowego, które w mojej ocenie jest conajmniej o klasę wyżej od Pysznego.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6195

                  #53
                  Słodkie na starcie, potem słód... i niewiele więcej... pierwsze łyki to atak blachy... potem jednak "to" znika...

                  Piana słaba, gaz niewiele lepiej... ładny kolor złota, zapach nie odpycha...

                  W smaku przypominało mi niektóre koncernowe, niemieckie märzeny... nie wiem czy to komplement...

                  Nowa szata...
                  Attached Files

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnozłoty, piwo jest całkowicie klarowne. [4]
                    Piana: Całkiem ładna i nawet wysoka, ale opada szybko gdzieniegdzie zostawiając na szklankach ślady. [4]
                    Zapach: Słód, słód, metal, słód. Właściwie to nie słód, a cukier. I lekka apteka. [2.5]
                    Smak: Przed otwarciem piwa w ciemno obstawiałem, że jak Racibórz, to pewnie będzie homeopatyczna goryczka, mocna słodowość przechodząca w słodkość i gwoździe. I tak jest w istocie - ale w dzisiejszy, zimny wieczór pije się nawet przyjemnie. Ale smakuje bardziej jak woda z cukrem, niż jak piwo. [3]
                    Wysycenie: Dosyć niskie. [4]
                    Opakowanie: "Wyprodukowano w UE dla..." z dodatkiem firmowego kapsla. I z konspiracji nici. Nudne szyszki chmielu, niedużo informacji. Butelka zwrotna. [3]
                    Uwagi: Pite w ostatni dzień przed przeterminowaniem.

                    Moja ocena: [3.025]

                    Comment

                    • Azi_92
                      Member
                      • 03-2014
                      • 38

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, nieco zmętniony, za co pół punktu w dół. [4.5]
                      Piana: Na początku dość obfita, ale szybko się zredukowała i po 3-4 minutach nic z niej nie zostało [2.5]
                      Zapach: Potężny gwóźdź. Ostatnio takie żelazo czułem w Lubuszu z Witnicy. Oprócz tego delikatny zapach słodowy. Chmielu nie czuć [2]
                      Smak: Niespodzianki nie było, żelazo zdecydowanie przykrywa nuty słodowe. Goryczka niska. [2]
                      Wysycenie: Odpowiednie [4]
                      Opakowanie: Z informacji - 12% ekstraktu, 5% alkoholu, chmiel aromatyczny i goryczkowy, bez wskazania gatunków; trochę mało. Grafika w przyjemnych kolorach, beżowa, z brązowymi szyszkami chmielu na etykiecie i krawatce. To jedyny chmiel, jaki można znaleźć w tym piwie ;-) [3.5]
                      Uwagi: Wypiłem 1/3, reszta poszła do zlewu

                      Moja ocena: [2.35]

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Byliście pijani wszyscy? Jasne złoto bez zmętnienia. [4.5]
                        Piana: Gruba, trwała czapa, ale cóż z tego... po nalaniu widzę tak samo osad na szkle jak Stevie Wonder. Piana szybko opadła i końcówka to jakoś ratuje, właśnie w postaci kożuszka. [2.5]
                        Zapach: Zdecydowanie słodowy, brakuje chmielu. Lekki karton. Tragedii nie ma. [3]
                        Smak: Piwo jest słodkie, nawet przyjemne, bez karmelu, z lekką goryczką i bez sensorycznych wad. [4]
                        Wysycenie: Gaz na poziomie średnim, tu moim zdaniem jest odpowiedni. [4.5]
                        Opakowanie: Ładna etykieta, trochę gorsza kontra. Brakuje podania chmieli, a chętnie bym się dowiedział... [3.5]
                        Uwagi: Smaczne piwo z datą do 13.01.2015.

                        Moja ocena: [3.525]

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Dość jasny, złocisty. W piwie widoczna jest delikatna zawiesina, trunek przejrzysty. [3]
                          Piana: Biała, niska, niezbyt trwała, pozostawiła po sobie kilka plamek, obecna do końca. [2]
                          Zapach: Słodowy, lekko owocowy i chlebowy. W miarę ogrzewania aromat chlebowy robi się mocniejszy i zaczyna dominować. [3]
                          Smak: Słodkawy, ale nie mdlący. Słodowy, lekko owocowy, ciut metaliczny z wyczuwalnym smakiem przypieczonego chleba. Goryczka słaba. [3.5]
                          Wysycenie: Na początku bardzo duże, gryzące... zmniejsza się z czasem do średniego i pozostaje do końca. [4]
                          Opakowanie: Zwrotne ŻGB, etykiety z podanym podstawowym składem i ekstraktem. Kapsel z nadrukiem "Zofmar Bis - Piwne Specjały", niezły. [3.5]
                          Uwagi: Trwałość do 18.02.2016, wypite 18.02'16. Może nie pyszne, ale na pewno dobre. **149**

                          Moja ocena: [3.175]

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #58
                            BARWA: Złota i przejrzysta z drobniutką zawiesiną. Wydaje mi się, że była nieco ciemniejsza niż ostatnio... [3.5]
                            PIANA: Wysoka, biała, drobno- i średnioziarnista, pozostawiła kilka smug na szkle. Obecna do końca. [3.25]
                            ZAPACH: Słodowy. Chlebowy z delikatnym masełkiem. [3]
                            SMAK: Słodko-goryczkowy. Chlebowy i ziołowy. Wyczuwalna goryczka z chlebowym posmakiem. [3.5]
                            WYSYCENIE: Utrzymujące się do końca. Powyżej średniej. [4.25]
                            OPAKOWANIE: Jak wcześniej, bez zmian. [3.5]

                            UWAGI: Warka do 11.05.2017, wypite 28.04'17. Tym razem chmiel bardziej wyczuwalny...

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎