Łomża, Export

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 11-2009
    • 6312

    Ostatnio piłem Łomżę zieloną n/p i wyborową też n/p... i ta druga jakaś dobra była... smakowała.
    A zielona służyła mi za popitkę do śniadania i momentami jakbym sokiem z trawy popijał...

    Comment

    • Browar-Besko
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 06-2011
      • 317

      Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
      Smak zrównoważony, chmielowy z nutą goryczki, trochę przypomina legendarny smak starego dobrego Leżajska, jeszcze wtedy gdy było to normalne piwo. Piana na początku bardzo gęsta i obfita, po czym stopniowo zanika. Piękny słonecznikowo-złoty kolor, jak widać na zdjęciu.
      Cena 2,59 zł.
      Attached Files

      Comment

      • zgoda
        Major Piwnych Rewolucji
        • 05-2005
        • 3516

        Czyli jak rozumiem nie unijne?
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • Browar-Besko
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 06-2011
          • 317

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: piękny słonecznikowo-złoty kolor [4.5]
          Piana: na początku bardzo gęsta i obfita, po czym stopniowo zanika [4]
          Zapach: przyjemny dębowo-chmielowy [4.5]
          Smak: zrównoważony, chmielowy z nutą goryczki, trochę przypomina legendarny smak starego dobrego Leżajska, jeszcze wtedy gdy było to normalne piwo [4]
          Wysycenie: prawidłowe [4.5]
          Opakowanie: dość ładne, na kontretykiecie jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat bezzwrotna [4]
          Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 02-2001
            • 23858

            A co to za ważna informacja, że tak zaplusowała?
            Last edited by ART; 28-08-2011, 21:55.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Browar-Besko
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 06-2011
              • 317

              Ważna informacja dotycząca butelki.
              Jeśli w sklepie kupisz np. 10 różnych piw, to na końcu paragonu masz ogólnie doliczoną kaucję za butelki zwrotne, np. za 4. Jeśli na butelce nie pisze czy jest zwrotna czy nie, to jesteś ciemny, bo w domu po opróżnieniu zawartości nie wiesz czy daną butelkę wrzucić do odpowiedniego pojemnika (ew. worka), czy zatrzymać do wymiany. Oczywiście można zapytać o to sprzedawcę i zaznaczyć sobie na paragonie, które butelki są do zwrotu, ale po co przedłużać kolejkę skoro taka informacja powinna być na butelce.

              Comment

              • Obywatel1978
                Porucznik Browarny Tester
                • 09-2007
                • 287

                A ja chodzę sobie z siatką butelek różnych - jedne zwrotne, drugie nie - do sklepu z automatem do butelek. Wrzucam po kolei wszystko, co mam i niektóre automat odrzuca, ale inne łyka jak krokodyl - w tym bezzwrotne Co ciekawe - czasami potrafi przyjąć jedną butelkę a następną tej samej marki odrzucić. A jakie kwiatki można przeczytać na wydruku - dajmy na to wrzucam butelkę po Lubuskim a na wydruku Okocim albo wrzucam Ciechana a na wydruku Żywiec

                Moje zdanie jest takie, że wszystkie butelki powinny być zwrotne i jednakowe - znormalizowane. Przemawia za tym ekologia, którą tak sobie wszyscy gęby wycierają a tam gdzie można i należy być ekologicznym, to wszyscy mają to w dupie i jednocześnie kruszą kopie o jakieś nieistotne, nikomu niepotrzebne kretynizmy...

                Comment

                • Pendragon
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛
                  • 03-2006
                  • 13952

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978
                  A jakie kwiatki można przeczytać na wydruku - dajmy na to wrzucam butelkę po Lubuskim a na wydruku Okocim albo wrzucam Ciechana a na wydruku Żywiec
                  I co w tym dziwnego? Istnieją butelki nazywane typem okocimskim i żywieckim. O to i cała tajemnica.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Obywatel1978
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 09-2007
                    • 287

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                    I co w tym dziwnego? Istnieją butelki nazywane typem okocimskim i żywieckim. O to i cała tajemnica.
                    No OK, ale jak wytłumaczyć fakt, że niektóre butelki automat przyjmuje i identyfikuje jako żywieckie czy okocimskie a inne (z tego samego browaru) odrzuca?

                    Zresztą nie dociekam - już sporo butelek "bezzwrotnych" udało mi się upłynnić z korzyścią dla siebie i Matki Ziemi...

                    Comment

                    • Pendragon
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🥛🥛🥛
                      • 03-2006
                      • 13952

                      Małe browary leją w co im wpadnie, a nie w jeden typ szkła. Fortunę czasami można spotkać np. w butelkach litewskich. Nie sugeruj się etykietą, liczy się krój butelki.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • bob1969
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 02-2008
                        • 170

                        Tak jest, mam butelki po Amberze Naturalnym, Miodnym z Kormorana i Porterze Ciechana z inicjałami ŻGB.

                        Comment

                        • ender140
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 11-2010
                          • 107

                          Kupiłem dzisiaj i powiem, że się polepszyła. Nie jest już kwaśna, ale do Łomży sprzed roku nadal brakuje.

                          Comment

                          • marcow34
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 10-2011
                            • 16

                            Łomża warzy całkiem niezłe piwka (może oprócz pszenicznego).Ja klasyfikuję je gdzieś pomiędzy piwami z takich browarów jak Kormoran,Fortuna,Ciechan itp. a koncerniakami z GŻ,KP i Carlsberga...

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 11-2009
                              • 6312

                              Specjał to to nie jest... ale wypić się wypiło...

                              Nie dołączając się do tematu butelek zastosowanych do tego piwa może coś napiszę o zawartości szkła...

                              Po minięciu połowy butelki jest całkiem znośnie.. smak jest faktycznie ustabilizowany ale na jakim stabilizatorze kto to wie?

                              Nie... nie będę ciągnął tego tematu bo niestety machinę przemysłową niewiele co rusza... chyba że trotyl albo nitręogliceryna...
                              Attached Files

                              Comment

                              • bob1969
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 02-2008
                                • 170

                                Dawno już nie piłem tego skwaśniałego napoju o smaku słomy ...

                                Comment

                                Przetwarzanie...