Jabłonowo, Belfast

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Manifesto
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 05-2010
    • 70

    Mnie osobiście to piwo smakuje bardziej niż IB Kormorana, jest mniej słodkie (przynajmniej jeśli chodzi o warki które piłem w tamtym roku bowiem dawno już po IB nie sięgałem) a i alkohol wyczuwalny jakby mniej. Bardzo dobre piwko, choć piana mogłaby być trwalsza. Niestety cena w Tesco odstrasza więc następnym razem będę szukał tego piwa w sklepach asortymentowych.

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 09-2005
      • 9776

      Na ostatniego Patryka zrobiłem sobie właśnie test IB z Belfastem (takie, że niby piwa irlandzkie, ale "polish style" ). Mnie także Belfast zasmakował bardziej, chociaż nie potrafię określić, czemu...

      Comment

      • patyczek
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 01-2013
        • 220

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mahoń, przejrzysty. [4.5]
        Piana: Wysoka, beżowa, średnio pecherzykowa, prędka znika zostawiając na szkle kropeczki i kreski. [3.5]
        Zapach: Słodowy - karmelowy. Jest kawa, są orzechy, rodzynki i śliwki. [4]
        Smak: W smaku dominują palone słody o słodkawym zabarwieniu, kojarzące się raczej z kawą zbożową, a nie sypaną, czy espresso. Skontrowane są subtelną goryczką o wydźwięku gorzkiej czekolady. Nadto wyczuwalne są suszone śliwki. Czym dłużej się pije, tym mniej jest słodkie, a bardziej wytrawne. [4]
        Wysycenie: W normie. [4]
        Opakowanie: Trochę bez pomysłu, graficznie i kolorystycznie ubogie, czytelne, podstawowe dane są, szkoda, że nie podano tych konkretnych gatunków słodu i chmielu, którym chwalą się w opisie, o ekstrakcie zresztą także zapomnieli. [3.5]
        Uwagi: Warka do 31.07.2013. Piwo jest nieźle zbalansowane, treściwe, rozgrzewające i bez zaznaczonego alkoholu. Mogłoby być odrobinę mniej słodkie po otwarciu butelki.

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • Magnuss
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 05-2013
          • 5

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnokarmelowy, dobry. [4.5]
          Piana: Wysoka, średnio gęsta, szybko opadająca [3.5]
          Zapach: Czuć palony karmel. [4]
          Smak: Czuć delikatnie karmel, dominuje goryczka. Dość mocno akcentuje się również alkohol. [4]
          Wysycenie: Dobre jak dla tego piwa, ale powinno być ciut większe [4]
          Opakowanie: Ciekawe, rzucające się w oczy. Dobre [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4]

          Comment

          • Pinio74
            Major Piwnych Rewolucji
            • 10-2003
            • 3881

            Ja również odnoszę wrażenie, że ostatnie warki Belfasta są lepsze, niż jeszcze około pół roku temu i wcześniej. Smak jest bardziej zrównoważony i brak tej alkoholowej napastliwości.
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • dlugas
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼
              • 04-2006
              • 4014

              Kolor: ciemno brunatny,
              Piana: przyzwoita, biało beżowa, drobne i średnie pęcherzyki, wyraźnie ale bez szału oblepia ścianki
              Zapach: Słodowo karmelowy, lekko kawowy

              Smak: Raczej wytrawne, czuć kukułki, śliwkę w czekoladzie, gorzką czekoladę, mało kwaśne, słodowość jest ale delikatna i tylko podkreśla inne smaki. Goryczka mała
              Wysycenie: niskie, czyli chyba w normie

              Opakowanie: minus za brak BLG, + za pełny skład, ale minimalny minusik że nie wchodzą w szczegóły

              Uwagi: Warka chyba sierpień lub wrzesień.

              Piwo wyważone, pije się je gładko, wcale nie czuć tych 6,5% !
              Nie znam się na tym stylu, ale chyba jest za mało kwaskowate i za bardzo przypomina lżejszą wersję portera/u bałtyckiego, coś jakby z głową dolano wody do Żywca Porter

              Cena w Tesco w promocji to 3,49zł za puszkę i były to dobrze wydane pieniądze, można wypić, nawet w upalne dni :]
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • WojciechT
                Major Piwnych Rewolucji
                • 09-2012
                • 2546

                W kategorii średniej półki cenowej, gdy nie mam do wyboru ryżowo-śledziowych stoutów, to chętnie sięgam po Belfast. Czasem trafią się gorsze warki, ale ogólnie piwo trzyma solidny poziom. Piwo nie niesie ze sobą jakiejś niesamowitej feerii smaków i zapachów - jest po prostu przyzwoitym, całkiem smacznym sesyjniakiem

                Comment

                • dlugas
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼
                  • 04-2006
                  • 4014

                  A on nie jest troszkę za słodki i za mało kwaskowaty oraz za "porterowy" jak na stout? pytam, bo nie piłem za wiele stoutów i porterów :]
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 04-2010
                    • 594

                    Przeciez to nie jest zaden stout, a zwyczajny, ciemny, slodki lager dolnej fermentacji - jak wiekszosc piw tzw. "typu irlandzkiego" produkowanych w Polsce. Podobnie jak "Irlandzkie Mocne" z Krajana, czy "Irish Beer" z Kormorana.
                    Stouta mozesz znalezc w ofercie Ciechana i Zawiercia, oraz oczywiscie ma to w ofercie Pinta i AleBrowar.
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • dlugas
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼
                      • 04-2006
                      • 4014

                      No to czy w tym kraju przed każdym zakupieniem piwa(i nie tylko piwa) trzeba przeczytać pół forum browar.bizu i kilka blogów, aby wiedzieć, czy napis na etykiecie/puszce jest prawdą?

                      jaja sobie robią

                      Pisało irish stout i była dobra cena to kupiłem na spróbowanie, no i smakowało tak jak piszesz, jak ciemny dolniak.

                      Irish beer kiedyś piłem i był stanowczo za słodki

                      Poszukam zatem prawdziwego polskiego stouta/u, dzięki za wyjaśnienie
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • WojciechT
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 09-2012
                        • 2546

                        O kurka, piłem to piwo wiele razy i nigdy nie zwróciłem uwagi, że to ma niby być stout oO Zawsze traktowałem to jako mocnego, czarnego lagera - i tym właśnie to piwo w istocie jest.

                        Comment

                        • pioterb4
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 05-2006
                          • 4322

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
                          No to czy w tym kraju przed każdym zakupieniem piwa(i nie tylko piwa) trzeba przeczytać pół forum browar.bizu i kilka blogów, aby wiedzieć, czy napis na etykiecie/puszce jest prawdą?
                          Obawiam się, że powyższe zdanie jest jak najbardziej prawdziwe.

                          Comment

                          • dlugas
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 04-2006
                            • 4014

                            No fakt, Zapomniałem, że skoro wszystkie koncerny dumnie na butelkach/puszkach piszą PILS, PILSNER i do czasem jeszcze PREMIUM, a zamiast tego dostajemy jęczmienno-kukurydzianą wodę z homeopatyczną dawką chmielu, no to dlaczego nie mają kosić klientów na nazwę STOUT czy PSZENICZNE :] no może nawet bardziej pasuje taka buźka :[
                            Last edited by dlugas; 16-06-2013, 13:01.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • mm1985
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 04-2013
                              • 30

                              Pije właśnie warkę do 06/10/13, wyczuwam dużą metaliczność... macie to samo czy tylko u mnie szwankuje powonienie ?

                              Comment

                              • DonZ
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 03-2013
                                • 303

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: W kolorze ciemny brąz z rubinowymi refleksami, pod światło klarowne rubinowe. [3.5]
                                Piana: Piana drobna niewysokia, szybko się redukuje do wianuszka. [3.5]
                                Zapach: W aromacie trochę jak porter bałtycki, czuć palone słody, wyraźna jest też słodowość oraz delikatnie suszone owoce. Przebija się alkohol ale delikatnie. [4]
                                Smak: Piwo delikatne w smaku, jak na 14Blg to nie wygląda. Smak słodowy, lekko palony, są nuty takiego ciemnego karmelu, tak jakby przypalonego, Goryczka niska. Pozostaje lekka kwaśność po przełknięciu [3.5]
                                Wysycenie: Wysycenie jak najbardziej odpowiednie, przyjemne. [4]
                                Opakowanie: Proste, przywodzi na myśl stricte irlandzki wyrób. [4.5]
                                Uwagi: Piwo fajne ale nie powala, ciężko określić czy to klasyczny Irish Stout

                                Moja ocena: [3.75]

                                Comment

                                Przetwarzanie...